Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 minutes ago, Constantin said:
6 minutes ago, Venger said:
Kako moze da bude lepa vest da ova raspala drzava nacionalizuje bilo sta? Jel ste vi zaboravili kakav je raspad bio NIS dok je bio u nasim rukama. Mislim da je to bila jedina firma u svetu koja je monopolista u energetskom sektoru, a posluje sa gubicima.

Mislim da bi ga u tom slučaju dali Šelu....

Ma dali bi k. Zvalonja bi se docepao novog Telekoma sa jos vecim resursima i krenula bi otimacina vec toliko puta vidjena. Grcic bi iz EPS-a bio prekomandovan u NIS. Onda bismo ga mozda opet prodali u raspadnutom stanju za 10 godina.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ovo je stvarno za rubriku verovali ili ne😄  

Ja ne pisem pravila, samo ih prenosim. Sve kritike mogu biti upucene UN

1 hour ago, Kronostime said:

Ako se zapadne vrednosti svedu na ovo, a pre toga vec imamo na istom zapadu tretiranje muslimana i ostalih nehriscana i hriscana pogresne orijentacije - cemu onda stremiti?

Tu pricu si izgubio sa pojavom cancel culture. Ni Putin nije skontao da ga je zapad cancelovao. Sad u socijalnim medijima imas zakon rulje, samo je pitanje sta rulja odluci da im je danas "neprihvatljivo" a vec se preliva i u svakodnevni zivot. neki klinac je u Kanadi dobio otkazan koncert sa filharmonijom jer je Rus  i promovise "rusku kulturu".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sram te bilo za ovu sliku!!! Dete se udavilo u camcu dok je dolazilo do Evrope gde ga je poslao erDOGan.

 

Primili su maksimalan broj izbeglica,ne mogu da prime ceo svet. Najvise izbeglica sa bliskog istoka i Afrike je doslo u Evropu. Posebno iz Afrike u Spaniju i Francusku pa i Portugal. Da li ti uopste putujes negde i vidis kolicinu izbeglicai npr muslimanskog stanovnistva. Volim dapricam sa ljudimapastanemi pitam ih sta i kako i nisamsreo nikog da je imao neke probleme,stavise srecni su u Evropi. Naravno d ih ne mogu primiti milion...pa Rusi nisu primali nikog,o Kinezima da ne pisem.

 

Ti zivis u Evropi, ti si Evropljanin!! Kakav takav, ali si nas!

Gledam te izbeglice svaki dan, drugar iz srednje skole je otisao u Alepo kod oceve rodbine da izbegne ratove ovde i vratio se u ocev stan u Beogradu u blizini Ekonomskog Fakulteta gde je odrastao i doziveo da ga stoka proziva da je mudzahedin i dzihadista?

Pri tom, racuna se da je oko 3 miliona izbeglica sa tih podrucja doslo tada do Evrope u periodu od nekoliko meseci i bio je problem za njihov dolazak, a nije problem ako su izbeglice iz Ukrajine da se primi i 6 miliona za mnogo kraci period?

Samo ako se iz njih izdvoje vojno sposobni muskarci i pripadnici drugih nacija koji su krenuli da se sklone od rata pa dozivljavaju da ih na granici izdvajaju paravojske i maltretiraju nacionalisti?

E, to nisu vrednosti koje mogu da podrzim samo zato sto su "zapadne".
 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Venger said:

Ne znam jel bilo, zanimljivo u svakom slucaju.

 

 

 

.

 

Lose je to ko prenosi video...Stratfor i s Fridmanom i bez njega nije uvek bio tacan u procenama , ali kad on govori uvek moze da se vidi kako velike sile razmisljaju..istorijski...cak se malo toga promenilo...

Sve postaje jednostavno kad se oslobodi od suvisnog  medijskog suma...

 

.

 

.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, koca popovic said:

Tacno je da ima rasizma u Evropi, i to mnogo. Ali zaboravljas da su izbjeglice najbolje zbrinute u Evropi ( izuzev Grcke i Srbije) i da svi rade na tome  da se dokopaju  Evrope. Da li ti to nesto govori?

 

Nekad bilo, sada su tu zicane ograde u Madjarskoj, batinjanje na Hrvatskoj granici, itd. Valjda to nesto govori.

 

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sram te bilo za ovu sliku!!! Dete se udavilo u camcu dok je dolazilo do Evrope gde ga je poslao erDOGan.

 

Primili su maksimalan broj izbeglica,ne mogu da prime ceo svet. Najvise izbeglica sa bliskog istoka i Afrike je doslo u Evropu. Posebno iz Afrike u Spaniju i Francusku pa i Portugal. Da li ti uopste putujes negde i vidis kolicinu izbeglicai npr muslimanskog stanovnistva.

 

Pa ako su Francuzi slali svoje avione da rokaju po Libiji, onda zasto da ne primaju te izbjeglice. Bliski istok je unisten poslije svih tih intervencija na suverene zemlje.

 

Posto si dovoljno mlad da ne pamtis osamdesete i koliko je nasih ljudi radilo u Libiji i Iraku, kada je tamo bio normalan zivot, pa cak i za vrijeme Iracko-Iranskog rata, nasim radnicima nije falila dlaka sa glave, nego su solidno zaradjivali, tako da nije bilo uopste izbjeglica iz tog dijela svijeta, osim Homeinija koji je zivio u Francuskoj i poslije poslan da napravi revoluciju u Iranu i zbaci saha.

Znaci puni dzepovi oraha.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

E, to nisu vrednosti koje mogu da podrzim samo zato sto su "zapadne".

 

Kritika bilo kog sistema je vise nego potrebna. Ovo pravdanje jednog broja forumasa svih tih svinjarija od strane zapadnih sila je u sustini duboko suprotno bas zapadnim vrijednostima koje su doprinijele da je na Zapadu mnogo bolji zivot od ostatka svijeta.

Zbog tog neznanja dolazimo do toga da tezbog kritike salju u Iran ili Sjevernu Koreju i tako te neinteligentne seljacke doskocice.

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Lose je to ko prenosi video...Stratfor i s Fridmanom i bez njega nije uvek bio tacan u procenama , ali kad on govori uvek moze da se vidi kako velike sile razmisljaju..istorijski...cak se malo toga promenilo...

Sve postaje jednostavno kad se oslobodi od suvisnog  medijskog suma...

 

.

 

.

Ma ljudi vide naslov, pa misle glupost neka, video je odlican.

Link to comment
Share on other sites

Tako nas je jedan moj komšija ubedjivao da je oborio  avion '99 ...

Pitamo mi : Pa dobro bre,kako si ga oborio kada si za vreme rata dužio PM ...

On kaže : Pa iskočio pilot od straha kad je video da sam pripucao ...

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

razocaran sam da pratis asadistu. ma kakav kinzhal, koji bre Rusi na kojim drogama su, oni od Lade ne mogu bolje,kakve supersonicne bombe..

Lada je za po zemlji i blatnjavim putevima - ali Soyuz je vozilo i motor  ako hoces do Medjunarodne Svemirske Stanice.

Ono, imas izbor - i Kinezi prave svoju.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2022 at 4:06 PM, Clash said:

@attolinikakvo je stanje kod tebe, u svakodnevnom zivotu?

 

.

 

Izvini sto ti nisam odmah odgovorio, dodjem ovde da se sklonim od tog svakodnevnog zivota 😂

 

Sta da ti kazem, propustio sam nekoliko poslednjih utakmica KK CZV🙂, sto se godinama nije desilo, za Krku sam cak trazio strimove od Kankunena ... 

Ja sam uglavnom bio svestan  kakvo vreme dolazi, uspeo sam da zastitim investicije..Problem je nekretnina u totalnom remontu, trziste je totalno poludelo, materijali su delom cak pojeftinili, ali sve sa inostranim komponentama je otislo i do duplo , neke stavke cak i vise, a dosta toga vise ne moze da se nadje...jer je sve ocisceno, uglavnom se sve kupuje preko neta, inace jednostavno do sad, ..sad ne mogu da stignu da azuriraju sajtove...uzasan gubitak vremena...

 

Renoviranje je stres i bez toga, ovo je visi nivo...sreca , ekipa koja radi ima razumevanja za stalna kasnjenja ...za sve ostalo, pojma nemam sta se desava, cak me erwin ovde informise sta mi se u drzavi dogadja..

 

 

Eto isplakao sam se tebi na ramenu, hvala 😂... inace stoji mi mem u glavi sa dve fotke Mekonahjua, za volanom automobila...na prvoj odelo, frajer, osmeh od milion dolara...na drugoj trideset kg, u ocaju, place, ne zna gde je levo...

 

Tako se obicno ovde ljudi zajebavaju..prva fotka-ocekivanje sankcija...druga fotka- sankcije su tu...

 

.

 

.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako je vjerovati ovoj karti na wiki, Ukrajinci su potpuno odbacili Ruse od Mikolajiva, grad više nije pod opasdom ni sa jedne strane 😮

To je već veoma veliki protivnapad.

 

EDIT: doduše Le Figaro-ova karta za koju kažu da odražava stanje na početku ove večeri i dalje prikazuje Mikolajiv pod opsadom: https://www.lefigaro.fr/international/guerre-en-ukraine-la-carte-pour-suivre-la-situation-militaire-20220224

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Ako se zapadne vrednosti svedu na ovo, a pre toga vec imamo na istom zapadu tretiranje muslimana i ostalih nehriscana i hriscana pogresne orijentacije - cemu onda stremiti?
Kakvo tretiranje nehrišćana i ostalih pogrešnih hrišćana? Šta pričaš?
BTW, muslimane niko ne maltretira, po evropi. Eno ih na desetine miliona u EU.
6 miliona turaka samo u Nemačkoj.
BTW ako ti nije jasno koje su to vrednosti koje su nam bitne u Evropi (a nije broj eura na računu) imaš mnogo veći problem nego što misliš.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je vjerovati ovoj karti na wiki, Ukrajinci su potpuno odbacili Ruse od Mikolajiva, grad više nije pod opasdom ni sa jedne strane [emoji50]

To je već veoma veliki protivnapad.

Čitah negde da su napustili i Herson....možda taktika, možda se fokusiraju na Mariupolje gde je najžešći otpor....

 

Malopre na vestima kaže zamenica ili šta već, Ukrajinka, da su dogovoreni "zeleni koridori" sa ruskom stranom iz nekoliko gradova. Medjutim, nisu se dogovorili oko dostave humanitarne pomoći za Mariupolj. Znači, nije im u planu evakuacija civila iz istog.

 

Ovako je sve počelo.....

 

6d6492c41d68204de516c83bfd4ea146.jpg

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...