Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, Liska Manjina said:

A grašak? A mleko u prahu? 

 

@alpaka Bereta Sida

Bog te jebo (ups) Bosna nema robne rezerve, sad saznao 🙂 preduzeće otišlo u stečaj. Pa kakvi su to bogovi, eeeeeeeejjjj. Robne rezerve u stečaju, kako bog te vido.

I u Federaciji i u RS sve robne rezerve su na najbezbednijem mogućem mestu, u privatnim skladištima istaknutih članova odgovarajućih partija na vlasti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Putin se pred nasim ocima transformise brze nego da su mu uradili plasticnu operaciju.

Kojim tajnim napitkom je ovaj novi Putin probudjen niko ne zna.

 

Osim Srba, koji su pre svih, a svakako pre Rusa, ukapirali kakav potencijal lezi u tom coveku

i prigrlili ga.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Nije, nazalost nije joj prvi put. Bilo bi bolje da samo statira i cuti, ionako je nesposobna, ne mora to da reklamira.

 

Quote

Apparently Vice President Kamala Harris believes the average American layperson is aged 4,” seethed The Federalist publisher Ben Domenech. “You will hear higher levels of explanation of international affairs in Peppa Pig

 

 

hahaha, nikad je nisam simpatizovao kao politicarku, odustala od predsednicke trke kao neko malo dete pa je Biden vratio posle. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Reci vecitog optimiste - ovo ce biti gotovo za najvise mesec dana. Neki sporazumi ce biti potpisani, neki politicari ce se rukovati. Tada ni krize vise nece biti i sve ce se vratiti u normalu. Osim zivota u Ukrajini, koji nazalost, tesko da ce se normalizovati i za 10 godina.

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Constantin said:

Da dodam...na NIS pumpama nema ograničenja i takve instrukcije još uvek...

 

 

Kako sam ja čuo, zamrznute su maloprodajne cene, ali nisu velikoprodajne :twak: pa NIS i MOL (svi ostali kupuju kod njih) već cepaju velikoprodajne cene koje su dinar manje od maloprodajnih (kad odbiješ poreze i akcize) tako da Knezu i ostalima od marže ne ostaje ni cvonjak.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ako znaš nemački, šta piše ovo crvenim slovima ?

Ne znam njemački, ali piše otprilike da zalihe ovih proizvoda neće biti obnovljene jer njihov ruski dobavljač više ne može da ih snabdijeva

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

U Bosni su ljudi toliko brasna uzeli da ako bi pala atomska ljudi ne bi poginuli od eksplozije il radijacije nego od gusenja u oblaku brasna. PTSP drma ljude opasno jos uvijek. 

 

Aj, ja razumem da su zapadnjaci u panici, realno ove sadasnje generacije na zapadu nisu imale priliku da se susretnu sa ratom.

 

Ali mi ne ide u glavu da Balkanci panice, posle svega sto smo preziveli ovih 30 godina. Pa ovo je za nas manje-vise redovna situacija. Posebno za vas u Bosni.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McCarthy said:

Ne pamtim da je ikada jedna zemlja imala ovakve sankcije - i to ne od državnog, već of strane privatnog sektora. Završiće ekonomski izolovana kao Severna Koreja.

Zanimljivo bi bilo znati da li su sankcije od strane velikih privatnih korporacija uvedene samovoljno, ili uz manji ili veci pritisak politike. Ne bih rekao da politicari na zapadu imaju toliko snage da ucene velike konglomerate da za 7 dana donesu odluku da se iskljuce sa trzista od 150 miliona ljudi. 

Moja USA firma ima kancelarije u preko 100 zemalja, ali sto se ovoga tice samo su izdali statement da podrzavaju Ukrajinu i otvorili su fond da ljudi doniraju ko koliko moze, a pomenuli su i kolege iz Rusije u fazonu: jbg i njima je tesko oni su nezgodnoj poziciji, ne mogu da uticu na ovo, ali nema trika o zatvaranju biznisa. 

Link to comment
Share on other sites

Ženina prijateljica ima starog prijatelja koji je na funkciji u KGB-u.

 

 

Nedavno dok je svoje izvlačila iz Kijeva poslala mu je poruku da vidi šta se događa, ovaj je samo odgovorio:"Ukrajina više ne postoji".

 

Inače, mogu i muškarci iz Ukrajine preko grane, samo treba staviti dovoljno eura u pasoš.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Venger said:

 

Aj, ja razumem da su zapadnjaci u panici, realno ove sadasnje generacije na zapadu nisu imale priliku da se susretnu sa ratom.

 

Ali mi ne ide u glavu da Balkanci panice, posle svega sto smo preziveli ovih 30 godina. Pa ovo je za nas manje-vise redovna situacija. Posebno za vas u Bosni.

 

Kad je pandemija COVID-a tek pocinjala ljudi su em kupovali svo dostupno brasno em su se udarali ko ce vrecu vise uzet. Sad samo kupuju brasno tako da mozemo pricati o odredjenom napretku. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da mislim o Milanovicu. Da ume da lupeta - ume, ali onda da jednu ovakvu izjavu:

 

- Republika Srpska se ne može izvući iz BiH, to je nemoguće. Njihovo mjesto je na Zapadu, mjesto srpskog naroda je na Zapadu, ne u Rusiji. Ja razumijem te veze, ali to je daleko.

 

Milanović je pokušao spustiti tenzije.

 

- Nije vrijeme da se iživljavamo na Srbiji nego im kažemo da je sad vrijeme da se odluče, sad gori. Ne morate osuditi Ruse. To je teško, ali razumijem. idemo vidjeti je li vam mjesto na Zapadu ili Istoku, ovo je vrijeme za neke dalekosežne odluke.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oko ovih sankcija I uticaja na globalnu ekonomiju: jeste Ruska ekonomija mala u svetskim razmera sa GDP-om na nivou Italije. Ali proizvodi i izvozi nekoliko krucijalnih proizvoda bez kojih se ne moze. Zito, energenti i metali, pre svega. Tako da je i pored relativno male ekonomije, njen globalni uticaj daleko veci. Jer, za razliku od recimo te Italije, bez cijeg se Fiata ili Lamborginija moze ziveti, bez hrane i energenata sleduje glad i smrzavanje. 

Rusija je, sa druge strane vec navikla na sankcije i donekle se prilagodila. Ima potencijalno veliko trziste Kine, Indije i jos nekih azijskih zemalja. I stice se utisak, da se za sve ovo vec dugo pripremala, cak i za iskljucenje iz SWIFT-a. 

Sta ce na kraju biti- pokazace vreme. Ali sve vise se cini da Putin trci jedan marathon, a ne sprint. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...