Jump to content

ATP Beograd — Serbia Open


Cojep

Recommended Posts

On ce ovaj set dobiti na neko iskustvo i rutinu... ali ovaj Martin, nekada sam lepe pare uzimao na njega na celindzerima, kako je on pobogu stigao do polufinala, verovatno najgori mec koji sam video da igra. Naravno ima do toga sto igra protiv Djokovica, ali propao je nacisto.

 

edit: aha, igrao protiv Lajovica i Bazilasvilija, sve jasno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Ovo mu je ocajna priprema za RG, bolje da je trenirao i punio baterije. Samo moze da se nervira sto se zlopati sa ovim amaterima.

Ima verovatno i do toga što mu se ne ide u Pariz u mehur pre nego što bude morao, ali rekla bih da bi on zapeo da igra Beograd i u najnormalnijim okolnostima.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu se nadate na Rolan Garosu, njemu je SF tamo max maxeva i to samo iz razloga, jer ga je dobro pogledao zreb. Meni je iz ove perspektive sa prikupljanjem sto vise bodova potpuno jasno zasto Novak igra drugi put Beograd u ovoj godini.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

SF je 720 bodova, kako čemu se nadamo? A ako ispadne pre polufinala zato što se natezao po Beogradu kad mu vreme nije izgubiće mnogo više od 250 bodova koji su ovde maksimum. Baš bi zbog što više bodova trebalo da se troši tamo gde treba, a ne ovde.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali ti kažeš, bar tako sam te razumela, da treba da igra Beograd da bi skupio što više bodova, a glavni bodovi se ne skupljaju po ovakvim turnirčićima nego na slemovima i mastersima. Pogotovo sad kad je i ciljano proredio turnire, plus hoće i OI da igra (mada su meni OI još na dugačkom štapu s održavanjem).

 

Ali ajde, ako on misli da mu je ovo dobra priprema, ko smo mi da sudimo...

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Crni Bombarder said:

Tako,sad se trosi mentalno jos jedan set. :frusty:

Nisam slucajno napisao da ce se mentalno dodatno potrositi..bilo je jasno da Martin igracki nece moci da ga dodatno namuci.
Ali ta mentalna strana,nervoza i zivciranje mu ne trebaju pred Pariz.

P.S.ipak nije Filip Covic na tribinama..ocito je mobilizacija u Zelezniku pred majstoricu veceras :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alcesta said:

Pa da, ali ti kažeš, bar tako sam te razumela, da treba da igra Beograd da bi skupio što više bodova, a glavni bodovi se ne skupljaju po ovakvim turnirčićima nego na slemovima i mastersima. Pogotovo sad kad je i ciljano proredio turnire, plus hoće i OI da igra (mada su meni OI još na dugačkom štapu s održavanjem).

 

Ali ajde, ako on misli da mu je ovo dobra priprema, ko smo mi da sudimo...

Vise moze skupiti bodova na ovom turniru u Beogradu, nego na RG, jer tamo vec ima obezbedjenih 600 poena. Najidealnije jeste kako sam bio napisao SF RG i osvojen turnir u Bg. Po mom misljenju ne bi trebalo da razocara i mislim da ce se dogegati do SF, sve dalje je u vidu naucne fantastike.

 

Znaci svaki turnircic u ovoj sezoni, usled pravila zbog korone i drugacijeg bodovanja. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

jer tamo vec ima obezbedjenih 600 poena

NIsam uopšte sigurna da li ovo važi za RG, na https://www.openerarankings.com/ stoji da se 7.6. brišu svi poeni sa prošlog RG, ali digla sam odavno ruke od pokušaja da se snađem u ovoj novoj papazjaniji. Da zovemo @wwww u pomoć, nema druge :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

On se u svakom slučaju u Beogradu dodatno potroši oko organizacije turnira i svega ostalog što veze nema s tenisom, zato i ne volim kad ga igra. Ali eto, znači mu očigledno, šta da se radi.

Upravo tako.

Tek zato nije imao potrebu da zapinje na turniru. "Glazuru" je mogao da udari kroz treninge i sparingovanje. Bar je imao da bira igrace za to.
On je formu,u sustini,pronasao u Rimu.

No,kao sto si rekla - valjda on sam zna sta je najbolje za njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za onaj jesenji RG su odmah rekli da bodovi neće važiti 52 nedelje nego do idućeg RG, tj. ovog sad. E sad, ne znam jesu li napravili izuzetak i oko "biranja" boljeg rezultata kao za ostale turnire do avgusta, ali oni moraju da su u svemu specijalni pa me nijedan ishod ne bi iznenadio.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alcesta said:

NIsam uopšte sigurna da li ovo važi za RG, na https://www.openerarankings.com/ stoji da se 7.6. brišu svi poeni sa prošlog RG, ali digla sam odavno ruke od pokušaja da se snađem u ovoj novoj papazjaniji. Da zovemo @wwww u pomoć, nema druge :classic_biggrin:

prema onim pravilima koje su objavili pred neodigravanje IW /pred Majami brisu se bodovi s RG 2019, bodovi od RG 2020 se racunaju 50% pa se onda oni porede s ovogodisnjim rezultatom i onda se bira veci broj.

sad, mozda primene/su promenili u medjuvremenu nesto (mada nisam videla).

Znaci, Novak ima zagarantovanih 600 bodova (pola od proslogodicnjih 1200 za finale). Tim npr. sad u skoru ima 1200 iz 2019, koji mu se brisu, a ima sad garantovano 360/2=180 bodova od prosle godine, pa ce mu se to porediti s ovogodisnjim rezultatom i birati veca brojka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mec nisam gledao zbog posla, ali ja stvarno vise ne mogu da istrpim ta njegova bacanja reketa i dranje, pogotovo u mecu sa poluamaterom ............. ja se samo plasim da on zbog sve slabije kontrole u svom ponasanju, ne popije opet neku suspenziju, ako mu u trecem ili cetvrtom kolu zapadne neki davez koji ce igrati kao u transu kao onomad PCB na US Openu,  i da se onda mec nepotrebno razvlaci u cetiri duga seta ..................

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...