Jump to content

Juventus FC


Alek The Great

Recommended Posts

Alegri izjavama pokusava da se dodvori igracima i rukovodstvu kluba. Iskreno se nadam da je potrosio sve zivote i da ga necu gledati na klupi sledece sezone.
Iskreno se nadam da se necemo zaliti na ovu poslednju odluku, jer moramo da stavimo tacku na to i da pripremamo tim za sledecu sezonu. Ne zelim repove i naredne sezone.
Glavni cilj je oporaviti Pogbu, ima on jos 3 god ugovora. Zdrav Pogba je pola tima. Zahvaliti se igracima kojima isticu ugovori, neke prodati i rasteretiti budzet. Ostale su jos 2 utakmice do kraja, 2 pobede su imperativ.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sudjenje pomereno sa 15.juna na danas u 9.30?! To bi moglo da znaci samo jedno - pao je neki dogovor. Ono sto je neminovno je veliki udarac po dzepu i vise milionska kazna. Videcemo da li ce ostati ovo oduzimanje bodova na snazi. Eventualno, mozda budu resili da prebace bodovnu kaznu za sledecu sezonu. Mislim da ce fudbalski savez Italije biti na vezi sa UEFA i da ce se napraviti neka prica da sledece sezone ne igramo Evropu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bolje i da ne igramo Evropu naredne sezone posto LS necemo igrati. Potreban je neki reset, predugo smo u nekoj kolotecini. Sportski direktor je prva stvar, nadam se da ce doci ovaj iz Napolija. Ako ne, pominje se Braco:ajme: Neverovatna kolicina losih odluka u poslednjih par godina, vrlo je malo igraca koji su dali vise od onoga sto su placeni. Potpuna suprotnost od 2012. pa narednih 5-6 godina kada je maltene pola ekipe sklopljeno za 0 evra, a napravio se tim za finale LS. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko sportski direktor slusa zelje trenera, ali da kazemo da ekipa koja je sklopljena je morala da prodje grupe u LS i morala je da se bar do poslednjeg kola bori za titulu. Kako god, velika krivica ide na trenera. On mora otici. Druga stvar je da se smanji igracki budzet koji trenutno ide nesto preko 160m. Primera radi sampion Napoli ima 72m. Previse su se preplacivali igraci poslednjih godina.

Igraci kojima isticu ugovori:
Cuadrado - 9,3m
Rabiot - 9m
Paredes - 9m (moguc otkup za 22,6m)
Di Maria - 7,7m
Milik - 4,5m (moguc otkup za 7+2m)
Ramsey - 9m

Medju ovima je i Locatelli - 5,6m, ali verujem ce platiti otkup za njega u vrednosti od 35m. Na ove igrace gore ide skoro 50m sto je skoro pa trecina celog budzeta. Oni se moraju pustiti da odu.
Da se ja pitam, rado bih prodao i Vlahovica cijim bi se novcem od prodaje nadoknadio taj gubitak neigranja Evrope i plus bi se rasteretio budzet za 13m. Takodje bih pokusao prodati i Szczesny-og i Alexa Sandra kako bi se oslobodio plata od 12m odnosno 11m. Mislim da je Perin sasvim dobar da iznese ulogu prvog golmana. Klincima malo pojacati ugovore. Sandro je previse dugo u klubu, doslo je do zasicenja. Ovim bi se budzet prakticno prepolovio, a mislim da se ne bi puno izgubilo na kvalitetu. Odbranu ne treba puno menjati. Sredinu bi trebalo pojacati. I dalje smatram da igra treba da se vrti oko Pogbe. U napadu dovesti konkretnijeg igraca od Milika. Kean za sada ostaje.

Treba imati u vidu i da se sa pozajmica vracaju 3 igraca na koje smo mozda zaboravili - Arthur (6,4m), Zakaria (3,8m) i McKennie (3,2m). Nadam se da ce ih novi trener mnogo bolje iskoristiti.


Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Allegri je svakako ogroman krivac. Dve sezone nicega, bez trofeja, bez igre, bez napretka. Mora da ide, prevazidjen fudbal. Samo kazem da je sportski direktor mnogo bitan. Od kad je Marota otisao mi ne mozemo da se sastavimo po tom pitanju. Gomila losih transfera i preplacenih igraca. Marota je ipak majstor, i u Interu radi sjajan posao.

Scesni je dobar golman, ali 12 miliona po sezoni? Bonuci ima takodje 12 miliona, lik je bivsi igrac. Vlahovica bi i ja prodao, ako stvarno neko zeli da da te pare (oko 80, 90 miliona). Pogba ima 10 miliona, nije odigrao 100 minuta u sezoni. Sandro 11 miliona, polubivsi igrac. Kvadrado takodje sa 9 miliona. Paredes 9 miliona, igrao onaj klinac Barenicea pre njega. Kad stavis sve ovako zajedno to je jezivo. Tesko je naci nekog ko ima dobar ugovor, mozda Danilo sa 5 i Kostic sa 3 miliona.

Treba ocistiti to sto je vise moguce, ali dzabe i to ako ce nastaviti da dovode losa pojacanja. Plus kao sto si napisao vracaju se ovi otpaci Zakaria, Arthur, Mckennie, ne mozes ih se resiti. Nema tu trenera koji ce ih bolje iskoristiti, jednostavno su mediokriteti i niko ih i nece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Resen slucaj. Ostaje oduzimanje 10 bodova i kazna u iznosu od 718k evra. Mi pristali da se ne zalimo onom sudu po ovom postupku. Ocekivao sam da ce nas vise rebnuti po dzepu.
Sad se samo ceka odluka Uefe. Ono zasto je bitno da ostvarimo plasman u Evropu je zato sto Uefa obicno kaznjava neigranjem u njenim takmicenjima ako si se plasirao. Sto bi znacilo da ako se ne plasiramo ove, a oni nas kazne npr jednu sezonu onda ce nam dzaba biti ako budemo izborili dobar plasman u sezoni 2023/24. Ali mislim da su nam kvale za LK sigurne.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Procitah negde da Celzi hoce Vlahovica i da planiraju da ponude Lukakua + novac. Nisam siguran koliko je belgijanac "izdajica", ali odobrio bi transfer samo u slucaju da finansijski budemo makar na nuli. Plata u Celziju mu je 20m godisnje bruto, Inter je placao malo preko 50%. Ne znam kako se Celziju to isplati, a sumnjam da ce ovaj da spusti svoje zahteve na npr Vlahovicevu platu. Opet ne znam tacno koliko ide na porez na ostrvu. Sto se tice obestecenja realno je da legne oko 30m na nas racun, ali ako se uzmu u obzir potencijal i igracke godine Vlahovica mozda bi se moglo traziti i vise. A i to su Englezi, oni preplacuju.[emoji3]
Da se ja pitam ja bi pokusao da kupim Mitrovica. Duplo manje para za platu. Nista kvalitetom ne zaostaje, uspeo je u najjacoj ligi, a i puno je konstantniji od Lukakua.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Al-Hilal hoce Alegrija!!! Ljudi mu nude 3 puta vecu platu nego sto ima kod nas. Ustedeli bi skoro 40m bruto. Sve ce se znati u naredna 2-3 dana posle sastanka u Monte Karlu. Kao zamene spominju se Tudor i Konte.
Sledece nedelje se ocekuje i odluka Uefe. S obzirom da smo se javno odrekli Superlige ocekuje se manja kazna. Najveca moze biti zabrana igranja samo jedne (sledece) sezone i novcana.
So far so good...

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dosta toga se desava. Javno odustali od Superlige. Pominje se da cemo i odustati od LC. Navodno Guntoli bi trebalo uskoro da postane sportski direktor. Za sada otkupljujemo Milikov ugovor, potpisali mladog Weah-u, West Ham hoce Zakariu, ima ponuda i za Arthur-a, produzili Rabiot-a, Kuardadu istekao ugovor, Pogba odbio Saudijce (pominje se da ce mu ponuditi smanjenje plate), vagaju se ponude za Vlahovica i Kijezu, mozda cak prodamo i Szczesny-og. Jasno je da je cilj da se smanji budzet i da naredna i mozda jos jedna godina budu rezultatski zrtvovane. Imamo dosta mladih igraca u kojima ima potencijala da izrastu u odlicne igrace.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izbegli smo metak zvani SMS. Sad samo treba odoleti ponudama za Pogbu. Ne sumnjam da bi Arapi uplatili i dobru svotu za obestecenje, ali potreban je i neki ekstra kvalitet u veznom redu. Samo da on ostane zdrav. Poceo je pre svih da trenira.
Guntoli namerava da krese budzet, sto je i logicno. Pominju se igraci sa najvecim platama. Postavljen je minimum za Vlahovica = 70m.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I dalje se radi na smanjenju budzeta. Povratkom mnogih igraca sa pozajmica sada su na platnom spisku 40 igraca. Pozitivo je da su nasi igraci i dalje trazena roba i na ceni.
Vlahovic sve blizi odlasku, u igri su PSG i Celzi. I dalje aktuelna prica oko Lukakua i sumi od 25m. Vlahovic bi navodno hteo u PSG.
Pogbi iz dana u dan Arapi povecavaju ponudu. Juve ce traziti 10m za otkup ugovora. Kao njegova zamena pominje se Kessie. Cena 15+ miliona.
Bonuci pristao na smanjenje plate u poslednjoj godini ugovora, sa 6,5 na 3,5m.
Ako Kijeza ode kao zamena pominje se Berardi.
Zakaria bi mogao u West Ham. Juve trazi 25m.
Arthura zeli Wolves.
McKennie zele Aston Villa i Borusija D.

Do odlaska na US turneju ima jos nekoliko dana. Tamo igramo sa Barsom 22.jula, Milanom 27.jula i Realom 2.avgusta.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ujutru u 04.30 smo trebali da igramo prvu utakmicu sa Barsom na americkoj turneji. Medjutim, spanci dobili stomacni virus pa je odlozeno.
Produzili smo sa Arturom do 2026 i pozajmili ga Violi za 4m i otkupom za 20m. Pretpostavljam da je produzeno kako ne bi otisao bez obestecenja na kraju sezone.7ea20c4e5d417c06b07b661c205783ce.jpg

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odigrali 2:2 protiv Milana i bili bolji posle penal serije. Gledao sam aktivno samo prvo poluvreme. Svi golovi pali posle prekida. Vidi se da su se uzeleli fudbala, ali sem te zelje nista novo nisam video. Nadam se da nece vaziti ona "po jutru se dan poznaje". Alegri izmenio sve igrace, Vlahovic nije bio u protokolu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dobili Real 3:1. Nismo pokazali neku impresivnu igru. Vise je Real bi los u prvom poluvremenu. Ne svidja mi se sto ne pokusavamo da kontrolisemo igru, ali tako je to kod Alegrija. Gotova je ova americka turneja, ekipa se vraca kuci. Do pocetka lige odigracemo jednu prijateljsku sa Atalantom sledeci vikend. Do tada ce se valjda resiti ovo sa Vlahovicem i nekolicinom ostalih igraca.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poluvreme u Udinama 0:3, strelci Chiesa, Vlahovic (p) i Rabiot. Videla se zelja od pocetka, trcalo se. Ulazak Fagioli-a i McKennie-a umesto Miretti-a i Whea-e u drugom i mrtvilo. Nije da smo igrali joga bonito u prvom, ali bas los pristup u drugom. Oni izasli u visok presing i mi slali duge lopte skoro pa nikome. Nije pobeda dovedena u pitanje, imali su 3-4 dobra pokusaja sa 20ak metara i to je to. Ulazili jos Iling, Milik i Yildiz. Pogba na klupi. Kraj 0:3. Kako kazu - pobedi se u zube ne gleda.
Mislim da ovaj Udineze nije toliko losa ekipa i da ce biti u top 10 na kraju.6520c022207100e36c135fbd0a483700.jpg

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ponovo prvi, bar do sutra. Ali uopste mi se ne svidja kako igramo. Vezni red nam je pretanak. Mireti nema kvalitet, Lokateli precenjen. Napadaci totalno odseceni. Kostic bas nema kvalitet za Juve, ali ono sto ume on koristi. Bukvalno je svaki njegov centarsut iz prekida bio dobar. Sta je Kambijaso vcr igrao to samo on zna. Pozicija desnog beka mu bas ne ide. Vlahovic opet sa klupe, usao pola sata i nista znacajno nije uradio.
Inace, Djokovic je prisustvovao vecerasnjoj utakmici.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najdosadnije drugo poluvreme ikada za nepristrasne gledaoce. Bukvalno 45min nicega. Ali komentator svojom izjavom izdominirao - "najbolja utakmica Vlahovica". Decko dao gol i nije uradio nista. Na terenu prosek plata na godisnjem nivou preko 5m, a kvalitet igre na nivou Seria B.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Posle 13 kola imamo 9 bodova vise od petoplasiranog i to je ono sto je najbitnije. Zaludjivati se sa Skudetom je suludo, iako imamo odlican skor, ali je on pomalo nerealan obzirom na nasu igru. Pogba nas je unakalio, ne znam kad ce tacno biti konacna odluka oko tog dopinga, ali nadam se sto pre i da se resi to. Pa ako je kriv da se ta njegova plata preusmeri na nekog ozbiljnog igraca koji ce zapravo igrati. Ali to je realno da se desi tek od sledece sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kazu da je tesko dobiti istog protivnika zaredom, ma ko to bio. Ali ovo je bilo moranje da se dobije. Naredne 3 utakmice se takodje moraju dobiti i da se u Milano ode sa minimum bodom prednosti s obzirom da Inter odlaze jedno kolo zbog Super kupa.
I nikada mi nece biti jasno zasto igraci kad postignu pogodak slave isti skidanjem dresa.[emoji1751]

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dobro guramo. U poslednje vreme je bolja igra i utakmice su gledljivije. Cini se da stvaramo vise sansi. Vlahovic mi je misterija, u jednom trenutku ne ume da odradi najosnovnije stvari, a u drugom zvekne neku golcinu. Na poslednjih nekoliko utakmica je mnogo bolji u build up igri, to je lepo videti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stava da ako ponude ono sto smo mi dali Violi da bi trebalo da ga prodamo. Mislim da puno kosta za ono sto trenutno daje. Iako ima svega 24 godine ne vidim gde bi mogao da napreduje. I ne svidja mi se to njegovo sidrenje kada hvata igraca za dres pozadi. Mozda je to moglo da prodje pre par godina, ali sada kad je var tu pada u vodu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...