Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

11 hours ago, realno *w said:

 

 

Strašno, a baš su bili simpa ekipa. Zvezda definitivno najsrećnija ekipa u ABA ligi, od onih situacija sa Igokeom i Cibonom, do ovoga. Primorska je baš pretila za taj plejof.

ese ti decko drogiras, kojim integralima si izracunao da je ekipa koja u sastavu ima filipa retarda covica, i ne samo da je u sastavu vec igra po 30 minuta, moze da se nazove srecnom?

na polovini sezone zvezda u abi ima skor 6-5 nalazi se na sestom mestu, i to u konkurenciji od jednog i po ozbiljnog protivnika. el da ni ne pominjem.

 

Link to comment
Share on other sites

Izuzetno srećna, jer se ekipa koju bi bilo najteže stići u toj borbi za plejof, raspada. I to ni manje ni više nego tačno par dana pred duel sa vama, a nakon što su pobedili dva od tri najveća konkurenta. 

Izuzetno srećna jer bi mogla da posle 13 kola bude na 7-6 ili 6-7 skoru, a da opet bude favorit za 4. mesto, jer se svi ostali raspadaju, što nije baš često bio slučaj. U zadnje 4 godine, ta četvrtoplasirana ekipa, nikad nije imala više od 8 poraza.

 

Obrni, okreni, pored svog raspada do sada, imaćete puna 3 meseca fore da se dovedete u red pred plejof. A onda ko zna, ako se napravi bolesna atmosfera kao prošle godne, košarka će biti u trećem planu.

Link to comment
Share on other sites

ti missis da nesto menja za zvezdu usla u po ili ne?

ekipa je u totalnom raskolu zbog kancera filipa, navijaci su u totalnoj agoniji, na celu kluba najsujetnija budala na svetu, koja je za trenera postavila mentolcinu sakotu, kako bi svom retardinamo sinu ispunio snove da se bavi profesionalnim sportom a sve to ni manje ni vise nego u najvecem klubu u regionu..

kakva 4 meseca, mozes dati i godinu dana i prvo mesto, ekipa je odavno u fazi raspadanja, i ne da se nece ici na bolje, nego ce ici sve na gore, do konacnog zakucavanja u zid.

ako neko stvarno misli da ova zvezda moze da osvoji abu, ne znam sta bi rekao.

nema ni teoretske sanse, a ako bi se to hipotetcki dogodilo(a nece), kosarka u regionu bi slobodno mogla da se ugasi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Izuzetno srećna, jer se ekipa koju bi bilo najteže stići u toj borbi za plejof, raspada. I to ni manje ni više nego tačno par dana pred duel sa vama, a nakon što su pobedili dva od tri najveća konkurenta. 

Izuzetno srećna jer bi mogla da posle 13 kola bude na 7-6 ili 6-7 skoru, a da opet bude favorit za 4. mesto, jer se svi ostali raspadaju, što nije baš često bio slučaj. U zadnje 4 godine, ta četvrtoplasirana ekipa, nikad nije imala više od 8 poraza.

 

Obrni, okreni, pored svog raspada do sada, imaćete puna 3 meseca fore da se dovedete u red pred plejof. A onda ko zna, ako se napravi bolesna atmosfera kao prošle godne, košarka će biti u trećem planu.

 

Kako nije cesto bio slucaj?

Prosle sezone smo imali ista cetiri kluba i Megu, Partizanu je visio plasman i Mega proda najboljeg igraca jer ne zeli da smeta u borbi za PO.

U sezoni 2017/18 smo imali ista cetiri kluba i Mornar.

Sezona 2016/17 - kompletna nadmoc velike cetvorke.

Sezona 2015/16 - Zvezda, Buducnost, Cedevita i Mega.

 

Pritom, sezone 2015/16 i 2016/17 - igrano je 26 kola, 4 vise, naravno da ce biti i vise poraza.

 

Prosle sezone Partizan je imao skor 6-5 i na kraju lagano otisao u PO, mogli su i do bolje pozicije od 4. mesta. 

Pretprosle - Mornar je imao cak 5-6, na kraju lagano u PO, Partizan bas los te sezone, ostale ekipe nisu bili konkurenti.

 

Problem ABA lige je nepostojanje konkurencije velikoj cetvorci (bilo je reci da se vec zna finale, sto je bilo preterano). Postoje dobri i konkurentni timovi, ali ne postoje dobri i konkurenti klubovi.

 

Iz Srbije imas filijalu Zvezde i menadzerski klub koji nece da se zamera nikome. Mozda i mogu, ali nece.

 

U Hrvatskoj imas dva velika kluba koji su u kanalu sa finansijama. Hoce, ali ne mogu.

 

U Sloveniji nemas nista, svakom klubu koji se malo vise pruzi od borbe za opstanak preti gasenje zbog dugova. Olimpija, Krka, Helios, Rogaska, Primorska, svima njima je plafon neko 9. mesto u ABA ligi.

 

Imas Cedevitu koji nije slovenacki klub, nema veze sa drzavom Slovenijom, to Tedeski finansira i to ce da se urusi odlaskom Tedeskog.

 

Imas jos Mornar koji nekad bljesne i timove kao sto su Igokea, MZT, Borac - tesko da kod njih ima mnogo para. 

 

Zvezda je u ovakvoj poziciji jer ona ima lose rezultate, problem je sto bi svaki klub velike cetvorke bio u ovakvoj poziciji, jedini konkurent im je Mornar. 

Link to comment
Share on other sites

Pa ti samo potvrđuješ ovo što ja kažem. Ja sam uveren da bi Zvezda, da nije bilo ovoga sa Primorskom, imala 7 poraza posle 13 kola. Jedino ako ne računaš da bi u preostalih 9 izgubili samo 1 ili 2 tekme. Partizan je u 17/18 sezoni imao 11 poraza, bio je na čak 3 pobede od plejofa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, realno *w said:

 

 

Strašno, a baš su bili simpa ekipa. Zvezda definitivno najsrećnija ekipa u ABA ligi, od onih situacija sa Igokeom i Cibonom, do ovoga. Primorska je baš pretila za taj plejof.

b1. Jako simpatična ekipa, ali ekipa koja je imala 10x veći budžet od svih ABA2 ekipa i ta sezona je završena sa debelim minusom. Privatna firma koja je i kompletan klub podigla na noge je shvatila da ih još veća dubioza čeka ove godine.

 

b2. Igokea i finansije i EL. Pišeš o finansiranju Zvezde i Partizana (pretpostavljam) a Igokeu zaobilaziš, dvostruki aršini na sve strane. Ja zaista ne znam da li si ti svestan na koji se način zatvara finansijska konstrukcija te ekipe? Nema tu nikakve razlike u odnosu na KKCZ,KKP i KKB. Samo ne znam kakve to opet veze ima sa Zvezdom!? Ko bi gledao EL u Aleksandrovcu kad se ne ispunjavaju minimalni uslovi, da ne pričam o finansijskoj isplativosti. Kolike god da su rupe KKCZ i KKP opet uspevaju privući veliki broj ljudi i generisati kakvu-takvu zaradu od igranja EL. Nije postojao ni promil šanse da Igokea igra EL, pre svega morao se obezbediti 2-3 puta veći budežt, a i tadašnji je bio naduvan do maksimuma.

 

b3. Za cibonu mogu da se složim, da je država htela da uleti sa novcem ljudi bi igrali EL te godine, ali za razliku od gorepomenutih primera oni su izvisili.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

Po *realnoj logici, Partizan je najsrecniji klub ABA lige ikad. 

 

Aj pokušaj još jednom, pa se vrati.

 

 

18 minutes ago, Liska Manjina said:

b1. Jako simpatična ekipa, ali ekipa koja je imala 10x veći budžet od svih ABA2 ekipa i ta sezona je završena sa debelim minusom. Privatna firma koja je i kompletan klub podigla na noge je shvatila da ih još veća dubioza čeka ove godine.

 

b2. Igokea i finansije i EL. Pišeš o finansiranju Zvezde i Partizana (pretpostavljam) a Igokeu zaobilaziš, dvostruki aršini na sve strane. Ja zaista ne znam da li si ti svestan na koji se način zatvara finansijska konstrukcija te ekipe? Nema tu nikakve razlike u odnosu na KKCZ,KKP i KKB. Samo ne znam kakve to opet veze ima sa Zvezdom!? Ko bi gledao EL u Aleksandrovcu kad se ne ispunjavaju minimalni uslovi, da ne pričam o finansijskoj isplativosti. Kolike god da su rupe KKCZ i KKP opet uspevaju privući veliki broj ljudi i generisati kakvu-takvu zaradu od igranja EL. Nije postojao ni promil šanse da Igokea igra EL, pre svega morao se obezbediti 2-3 puta veći budežt, a i tadašnji je bio naduvan do maksimuma.

 

b3. Za cibonu mogu da se složim, da je država htela da uleti sa novcem ljudi bi igrali EL te godine, ali za razliku od gorepomenutih primera oni su izvisili.

 

Babe, žabe, šuraci i krabe.

 

Igokeina infrastruktura je potpuno nebitna priča, jedina poenta je da dobiješ nešto što nisi osvojio na terenu. I molim te nemoj o zaradi Partizana i Zvezde od Evrolige. Sada, sa ovim "pojačanim" bonusima u EL, Zvezda neće pokriti tipa 15-20% budžeta, ako i toliko. Ranije bila još gora situacija. 

 

Kada pobeda u EL bude tipa 100k jura, a recimo plasman u Top8 milion, pa na sve to da CZ/KKP prodaju jedno 10k sezonskih po minimum 100 evra, onda možemo da pričamo o nekoj profitabilnosti. Mada je i to relativno, verovatno će onda samo trošiti još više i uvek biti u debelom minusu, kao što je recimo slučaj sa fudbalskim klubovima sada.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

@realno *wZvezda nije imala sreće samo zbog Cibone i Igokee, nego i zbog Cedevite. Da Nolan Smit nije pogodio onu trojku pitanje šta bi bilo posle. 

 

Da, potpuno sam uveren da bi KKP samleo tu Cibonu, ali nije to bitno.

 

To već spada u sled događaja koji je rešen na terenu. Primio si trojku sa pola terena, podviješ rep i kući.

 

ps. kad se setim sramote od posete u finalu :ajme:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, steva cenejac said:

 

Pitanje, da li su bile male pare? Da su bile, preživeli bi.

 

pisalo se da im je budzet milion i po evra, ili tako nesto. to su preozbiljne pare za mali klub i grad koji treba da se finansira privatnim parama. niti drzava, niti neki mocni veliki sponzori stoje iza toga, bilo je realno da puknu pre ili kasnije. steta sto se to desilo usred sezone, pa je regularnost lige time narusena.

 

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Haggard said:

 

pisalo se da im je budzet milion i po evra, ili tako nesto. to su preozbiljne pare za mali klub i grad koji treba da se finansira privatnim parama. niti drzava, niti neki mocni veliki sponzori stoje iza toga, bilo je realno da puknu pre ili kasnije. steta sto se to desilo usred sezone, pa je regularnost lige time narusena.

 

 

Ko što rekoh, nije regularnost narušena. Oni su odigrali po utakmicu sa svima ostalima timovima u regiji.

 

OK - sa jednima kod kuče, sa drugima u gostima. Ali jim domači teren baš nije bio neki pakao, da bi bila razlika u tome.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, steva cenejac said:

 

Ko što rekoh, nije regularnost narušena. Oni su odigrali po utakmicu sa svima ostalima timovima u regiji.

 

OK - sa jednima kod kuče, sa drugima u gostima. Ali jim domači teren baš nije bio neki pakao, da bi bila razlika u tome.

 

Kakva je situacija kod vas Stevo?

Priča li se šta, planiraju li slučajno ovi tvoji da preuzmu neki od tih ugovora, tj. da udome nekog kd tih igrača?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, realno *w said:

Pa ti samo potvrđuješ ovo što ja kažem. Ja sam uveren da bi Zvezda, da nije bilo ovoga sa Primorskom, imala 7 poraza posle 13 kola. Jedino ako ne računaš da bi u preostalih 9 izgubili samo 1 ili 2 tekme. Partizan je u 17/18 sezoni imao 11 poraza, bio je na čak 3 pobede od plejofa.

 

 

 

Pa i ostalo je jos jedna ili dve da se izgubi.

 

Docekujemo Partizan i Cedevitu, gostujemo Mornaru, tu su te utakmice koje mogu da se izgube.

 

Ja sam reagovao na ovo sto si napisao:

 

17 hours ago, realno *w said:

Izuzetno srećna, jer se ekipa koju bi bilo najteže stići u toj borbi za plejof, raspada. I to ni manje ni više nego tačno par dana pred duel sa vama, a nakon što su pobedili dva od tri najveća konkurenta. 

Izuzetno srećna jer bi mogla da posle 13 kola bude na 7-6 ili 6-7 skoru, a da opet bude favorit za 4. mesto, jer se svi ostali raspadaju, što nije baš često bio slučaj. U zadnje 4 godine, ta četvrtoplasirana ekipa, nikad nije imala više od 8 poraza.

 

Obrni, okreni, pored svog raspada do sada, imaćete puna 3 meseca fore da se dovedete u red pred plejof. A onda ko zna, ako se napravi bolesna atmosfera kao prošle godne, košarka će biti u trećem planu.

 

U zadnje dve sezone se desilo da Partizan ode u PO iako je imao skor 6-5 jer je Mega prestala da se takmici (kako je to drugacije od ove situacije?) i Mornar koji je imao 5-6 nakon prvih 11 kola.

 

Petoplasirane ekipe su u ranijim sezonama imale: 12, 11, 13 (od 26), 14 poraza (od 26), sto znaci da je bilo dovoljno imati veci ucinak od 50% da bi se bilo u PO.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steva cenejac said:

 

Ko što rekoh, nije regularnost narušena. Oni su odigrali po utakmicu sa svima ostalima timovima u regiji.

 

OK - sa jednima kod kuče, sa drugima u gostima. Ali jim domači teren baš nije bio neki pakao, da bi bila razlika u tome.

 

Ne znam ništa. Mada, nama mogu samo Dimec i Hodžić da pripadnu. Eventualno Barić

Link to comment
Share on other sites

Jagodnik:

 

Quote

"Nije sve tako crno kako se predstavlja i očekujem da se se sve ubrzo reši i da se potpuno okrenemo košarci" kaže za slovenački portal regionalobala.si, "Što se mene tiče sportski deo koji vodim je na vrhuskom nivou. Mi kao klub ćemo dati sve od sebe da se stvari normalizuju".

 

Quote

"Svaki igrač ima ugovor, i ako se on ne putuje ima pravo da ide. Mi poštujemo ugovore, no treba znati da nam baš i ne cvetaju ruže. Ali nije Primorska jedini klub koji ima finansijske probleme. Sve je ovo malo prenaduvano, pošto su se do sada pisale samo lepe stvari o nama. Mi Slovenci smo čudan narod, čim nekom krene loše mi smo tu da mu glođemo kosti. Ali, definitivno nije tako tragično kako predstavljaju mediji. Ja sam 99 posto siguran da će se stvari kod nas popraviti. Svi imamo uspone i padove, a verujem da će nam naši Koprani pomoći, ne samo sa parama, već i podrškom. Pokazalio smo koliko smo kvalitetni i da možemo da pobeđujemo najbolje klubove u regiji. Trenutno smo na drugom mestu u ABA ligi i bila bi velika šteta da se naša priča tako završi. Uveren sam da će se vrlo brzo naši problemi rešiti i da ćemo uskoro pričati ponovo samo o košarci", uveren je nekadašnji reprezentativac Slovenije za regionalobala.si.

 

image.png.c2ee01db274fe59769c4419b43f84c2b.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, realno *w said:

Izuzetno srećna, jer se ekipa koju bi bilo najteže stići u toj borbi za plejof, raspada. I to ni manje ni više nego tačno par dana pred duel sa vama, a nakon što su pobedili dva od tri najveća konkurenta. 

Izuzetno srećna jer bi mogla da posle 13 kola bude na 7-6 ili 6-7 skoru, a da opet bude favorit za 4. mesto, jer se svi ostali raspadaju, što nije baš često bio slučaj. U zadnje 4 godine, ta četvrtoplasirana ekipa, nikad nije imala više od 8 poraza.

 

Obrni, okreni, pored svog raspada do sada, imaćete puna 3 meseca fore da se dovedete u red pred plejof. A onda ko zna, ako se napravi bolesna atmosfera kao prošle godne, košarka će biti u trećem planu.

Sve vise podsecas na Coopa

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...