Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Rekao je Golemac u intervjuu da su lazi oko plata pocele posle 3. kola i pobede u Podgorici.

 

Stalno su im obecavali nesto sto nisu mogli da ispune. Videlo se to i po rezultatu 6. kola. Tim koji je redom preslisavao rivale lagano je pao protiv Cedevite Olimpije. Pretpostavljam da nisu imali energije da ista odigraju u odbrani i otud onakvi procenti za 2 i 3 poena Cedevite.

 

Posle je to sve bilo znatno losije, jedva su pobedjeni Mega, Zadar i FMP, a protiv Cibone su izgubili u bizarnom mecu u kojem su se trudili da izgube. Cim bi prisli na -1 ili -2 odmah bi usledila greska, koraci, faul u napadu, prodata lopta.

 

Najnovija vest je da su ih napustili Sisko i Holt (vratio se u Astanu). To znaci da sad imaju sedam igraca i tri juniora u sastavu. Tako se bajka o nikad jacoj ABA ligi pretvorila u "niko nema para osim klubova koje finansiraju SNS, DPS i Tedeski".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi (navijaci, forumasi, posmatraci...) ne znamo i ne mozemo znati kolike su plate igracima i dali je klub napravio ekipu sa realnim parama ili na kredit, dok se isti ne raspadne. 

Ono sto smo mogli da vidimo je da Primorska igra dobru i dopadljivu kosarku sa relativno skromnim (jeftinim) timom (bar u odnosu na Cedu, Futuru, Partizan, Zvezdu, pa i Mornar i Igokeu sa pocetka lige). Prema igri su imali i rezultate i poziciju na tabeli. 

Ja tu ne vidim nikakvu bajku, oni su igrali dobro, a konkurencija lose. Nismo mi mogli da znamo da nemaju para i da slijedi raspad. 

ABA je zaista ove godine nikad jaca, ali samo po imenima (nikad vise evropski poznatih igraca), po prikazanim igrama bas i nije. Samo, nije Primorska iz te price, vec bas suprotno. 

A pare, jebiga, meni je nezamislivo da jedan Split ili Sarajevo nece da izdvoje meleon ojra iz budzeta godisnje, dva velikana evropske kosarke bi sa tim parama bili faktor u ovakvoj ABA ligi. Nije onda cudo sto Kopar nece (ili ne moze) da pomogne Primorskoj. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

Sto bi izdvajali milion evra kad taj sport nikog ne zanima? 

Kod nas publika gleda samo ako neko ima top uspeh, a to je u kosarci top 8 El ili EK. 

Pa onda izdvojite 10 meleona i gledajte EK i top 8 EL 😁

Malo gradova u Evropi ima ono sto ima Split u Jugoplastici, ali se valjda zbog ovog "jugo" lakse praviti zaboravan. 

Kad ugasis Split, Zadar, Sibenik onda nema nista ni za Cibonu ni za reprezentaciju. Meni je to suludo, ali sta pa ja znam, vi ste u EU. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mirko_pet said:

Mi (navijaci, forumasi, posmatraci...) ne znamo i ne mozemo znati kolike su plate igracima i dali je klub napravio ekipu sa realnim parama ili na kredit, dok se isti ne raspadne. 

Ono sto smo mogli da vidimo je da Primorska igra dobru i dopadljivu kosarku sa relativno skromnim (jeftinim) timom (bar u odnosu na Cedu, Futuru, Partizan, Zvezdu, pa i Mornar i Igokeu sa pocetka lige). Prema igri su imali i rezultate i poziciju na tabeli. 

Ja tu ne vidim nikakvu bajku, oni su igrali dobro, a konkurencija lose. Nismo mi mogli da znamo da nemaju para i da slijedi raspad. 

ABA je zaista ove godine nikad jaca, ali samo po imenima (nikad vise evropski poznatih igraca), po prikazanim igrama bas i nije. Samo, nije Primorska iz te price, vec bas suprotno. 

A pare, jebiga, meni je nezamislivo da jedan Split ili Sarajevo nece da izdvoje meleon ojra iz budzeta godisnje, dva velikana evropske kosarke bi sa tim parama bili faktor u ovakvoj ABA ligi. Nije onda cudo sto Kopar nece (ili ne moze) da pomogne Primorskoj. 

 

O tome i pricamo, imamo klub koji na pocetku sezone nema generalnog sponzora, sto znaci da nemaju para, a mi, obicni gledaoci, to nismo znali. To je neozbiljno.

 

ABA liga se, izmedju ostalog prati i zbog borbe za PO i borbe za opstanak i onda se u sred sezone pojavi jedan klub iz vrha tabele za koji se ispostavi da od pocetka sezone nema za placanje igraca (nisu valjda mislili da ce Koper to da finansira?) i sad saznajemo da je jedino bitno kakav ce biti poredak u prve cetiri ekipe i ko ce u baraz za opstanak. Sta ce biti sledece sezone, udje Borac iz Cacka, budu 8. i kazu da nemaju para da igraju sledece sezone?

 

Taj klub je trebalo izbaciti iz lige, nastaviti ligu sa 11 klubova i osigurati da se u sledecim sezonama to ne desava. ABA liga je liga sest drzava i sad ispada da nema vise od 6-7 profesionalnih klubova na celoj teritoriji bivse SFRJ, da je mnogo 12 i da ostatak moraju da popunjavaju "klubovi" kao sto su Primorska, Mega, FMP. U toj istoj ligi je nekada Krka isla u PO, a Siroki bio sesti.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, propolis said:

Sto bi izdvajali milion evra kad taj sport nikog ne zanima? 

Kod nas publika gleda samo ako neko ima top uspeh, a to je u kosarci top 8 El ili EK. 

Za Split ne znam, ali za Sarajevo i KK Bosnu nije bilo bas tako. Punile su Sarajlije halu od 7000 gledalaca i dok su se borili za opstanak. Za jedan takav grad milionce i nije neka svota, ali politacare zabole, a raja se ohladila i navikla da su izbrisani sa kosarkaske mape.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mirko_pet said:

Pa onda izdvojite 10 meleona i gledajte EK i top 8 EL 😁

Malo gradova u Evropi ima ono sto ima Split u Jugoplastici, ali se valjda zbog ovog "jugo" lakse praviti zaboravan. 

Kad ugasis Split, Zadar, Sibenik onda nema nista ni za Cibonu ni za reprezentaciju. Meni je to suludo, ali sta pa ja znam, vi ste u EU. 

 

Kad kažem kod nas mislim na ex-yu. 

 

Edit, Cibona ne može da se sastavi, a ti pričaš da se Split digne.

Sto kaze @goldberg  dok se neki političar ne istripuje da će mu kosarka doneti određene poene tu igre nece biti. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, laki perkos said:

Split ne može ni Hajduk da održi na nogama a Hajduk je tamo sve pa nije čudo što se slabo ulaže u košarku. Sarajevo je već druga priča, glavni grad i dosta mase koja voli košarku ali nikako da im se poklope kockice i naprave dobar klub.

Ne znam, brate, za Hajduka nista, ali znam otprilike koliki je budzet opstine Budva.

Iz te perspektive, 1 meleon je za Split sitan kusur. Plus sto imaju dosta legendi kluba koji bi se rado ukljucili ako bi prica bila zdrava-odrziva.

Link to comment
Share on other sites

Mornar večeras u trećoj različtoj opremi ove sezone. Do sada su igrali u opremi Adidas i Emporio Armani dok u utakmici koje je u toku u Laktašima nose opremu Bsskethand?

 

Dešavalo se da neki tim promeni tehničkog sponzora u toku sezone ali nisam viđao baš 3 različite opreme.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...