Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

@goldberg

 

Ovo je vijest sa Mocarta.

 

Njegov kolega sa klupe Budućnosti, Slobodan Subotić, tvrdi da njegov tim nema dovoljan broj igrača da pokrije veoma jak tempo igranja velikog broja utakmica u samo nekoliko dana.
“Ovo je drugi put da ovako gubimo, nemamo tu širinu da igramo u dva dana. Bez igrača smo koji mogu da pomognu, imamo pet sa dvocifenim poenima i to je to, mi nemamo širinu. Čekamo igrača na poziciji tri na četiri i Nikolu Ivanovića da produžimo taj roster. Kobs i Bamfort ne mogu da odigraju tako dva jaka meča u dva dana. Nisu im dali da dišu, menjali su odbranu na njima. To je ta širina koju mi nemamo", započeo je Subotić.

Trener sa klupe Budućnosti je dodao da Vuda nije bilo, pošto stručni štab nije zadovoljan njegovim igrama u prethodnom periodu.
“Nije ništa pokazao i tražimo pojačanje koje sam već pomenuo, na pozicijama tri na četiri”, zaključio je strateg Podgoričana.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ulicni basketas said:

Na koju foru je ovaj Stipanović profesionalni košarkaš?

 

Radi prljavi posao, pravi čvrste blokove, hvata ničije lopte i igra dobru odbranu. Uz to ima i odličan pregled igre, naročito kad ima loptu na vrhu reketa. Jeste drven i ograničen napadački, ali ima svoje kvalitete. Veći problem im je nedostatak alternative. Zavisiće dosta od Cirbesovog stanja.

Edited by OnionKnight
Link to comment
Share on other sites

 
Radi prljavi posao, pravi čvrste blokove, hvata ničije lopte i igra dobru odbranu. Uz to ima i odličan pregled igre, naročito kad ima loptu na vrhu reketa. Jeste drven i ograničen napadački, ali ima svoje kvalitete. Veći problem im je nedostatak alternative. Zavisiće dosta od Cirbesovog stanja.


Slažem se za veliku većinu, ali povremeno deluje kao neki drvoseča.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Swift Pancakez said:

jeste rano i tek pocetak sezone, ali kkp za sada odlicno deluje

trinkijeri je zadrzao sta je hteo iz prosle sezone i doveo par stranaca viseg kalibra po svom ukusu

pored toga, verovatno imaju i najvise prostora za rast u domacem kadru(jaramaz, zagorac, jankovic)

 

izdvajaju se kao 1. favorit na pocetku trke

 

Zvezdi nije igrao Kuzmic, Faye i Lazic, 3 igraca koji donose mnogo u odbrani. Polako sa ovim prognozama.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Zvezdi nije igrao Kuzmic, Faye i Lazic, 3 igraca koji donose mnogo u odbrani. Polako sa ovim prognozama.

ako pazljivo procitas, videces da nigde nisam napisao "ciao ABA, welcome poslednje mesto u EL, komsije cestitam na titulama..."

komentarisao sam do sada vidjeno i dao svoje misljenje na to

 

da, znam da zvezdi nije igralo par igraca, i da, ocekujem da se timska igra podize kako ide sezona

s druge strane, kuzma ko zna kada ce i u kakvom ce stanju biti

isto tako, nece ni ostali sedeti skrstenih ruku...kkp ceka jos jednog beka, cedevita je dodala cirbesa, a oni i redovno imaju najvise prostora za tumbanje ukoliko im zatreba

 

dakle nisam se avansno posrao po tomicu, lorenzu  i ostalima(kao sto su mnogi vec odradili), vec samo komentarisao kompoziciju ekipe i eventualne krajnje domete

kod trinkijerija to, za sad, izgleda najbolje poslozeno, i po meni, se izdvajaju kao 1. favorit

 

sto se kkcz tice, pisao sam vec na maticnom topiku, ali evo i ovde. vidim par problema:

1. derrick brown - predvidjen verovatno za najvece pojacanje, ali ja u ovoj postavci ne vidim kako ce on konstantno da isporucuje poene. deluje da vise nije pretnja spolja, a preslab za jace cetvorke. njegova igra bi trebala da bude tranzicija, ali to nece ici bez mnoooogo bolje odbrane od ovogo sto smo do sad videli

2. plej - pored lorenza stoji par znakova pitanja, i u zavisnosti od toga kako se ta pitanja razrese, ce nam se oblikovati i sezona. o tatinom sinu ne treba trositi reci

3. centar - iako je u jednom trenutku delovalo da cemo tu biti najjaci, to za sada uopste ne izgleda impresivno. ojo ne da nije napredovao, nego izgleda jos gore nego prosle sezone. nema sumnje da bi nam kuz mnogo znacio...ali onaj stari kuz, iz radonjine sezone. ovaj sada iza sebe ima pokidane ligamente, polomljenu vilicu i ko zna sta jos. nije igrao kosarku skoro 2 godine. tako da je na centru spala knjiga na gista, koji jeste odlican igrac, ali ne prirodno na svojoj poziciji, i takodje nedovoljno jak za istu

 

na tomicu je sada da radi na otklanjanju nedostataka, i isticanju vrlina koje ovaj tim svakako ima

mozda uradi sjajan posao, i prosle sezone je iznenadio kada je malo ko to ocekivao

 

na osnovu do sada vidjenog, trinkijeri ipak u prednosti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/29/2019 at 1:59 AM, pepe sancez said:

Ovo Buducnost silbuje Vuda?

 

On 9/29/2019 at 9:17 AM, pepe sancez said:

@goldberg

 

Ovo je vijest sa Mocarta.

 

Njegov kolega sa klupe Budućnosti, Slobodan Subotić, tvrdi da njegov tim nema dovoljan broj igrača da pokrije veoma jak tempo igranja velikog broja utakmica u samo nekoliko dana.
“Ovo je drugi put da ovako gubimo, nemamo tu širinu da igramo u dva dana. Bez igrača smo koji mogu da pomognu, imamo pet sa dvocifenim poenima i to je to, mi nemamo širinu. Čekamo igrača na poziciji tri na četiri i Nikolu Ivanovića da produžimo taj roster. Kobs i Bamfort ne mogu da odigraju tako dva jaka meča u dva dana. Nisu im dali da dišu, menjali su odbranu na njima. To je ta širina koju mi nemamo", započeo je Subotić.

Trener sa klupe Budućnosti je dodao da Vuda nije bilo, pošto stručni štab nije zadovoljan njegovim igrama u prethodnom periodu.
“Nije ništa pokazao i tražimo pojačanje koje sam već pomenuo, na pozicijama tri na četiri”, zaključio je strateg Podgoričana.

 

 

Izbacili ga iz ABA fantazija jos pre nego sto je izasla izjava 😄

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2019 at 9:48 AM, Swift Pancakez said:

ako pazljivo procitas, videces da nigde nisam napisao "ciao ABA, welcome poslednje mesto u EL, komsije cestitam na titulama..."

komentarisao sam do sada vidjeno i dao svoje misljenje na to

 

da, znam da zvezdi nije igralo par igraca, i da, ocekujem da se timska igra podize kako ide sezona

s druge strane, kuzma ko zna kada ce i u kakvom ce stanju biti

isto tako, nece ni ostali sedeti skrstenih ruku...kkp ceka jos jednog beka, cedevita je dodala cirbesa, a oni i redovno imaju najvise prostora za tumbanje ukoliko im zatreba

 

dakle nisam se avansno posrao po tomicu, lorenzu  i ostalima(kao sto su mnogi vec odradili), vec samo komentarisao kompoziciju ekipe i eventualne krajnje domete

kod trinkijerija to, za sad, izgleda najbolje poslozeno, i po meni, se izdvajaju kao 1. favorit

 

sto se kkcz tice, pisao sam vec na maticnom topiku, ali evo i ovde. vidim par problema:

1. derrick brown - predvidjen verovatno za najvece pojacanje, ali ja u ovoj postavci ne vidim kako ce on konstantno da isporucuje poene. deluje da vise nije pretnja spolja, a preslab za jace cetvorke. njegova igra bi trebala da bude tranzicija, ali to nece ici bez mnoooogo bolje odbrane od ovogo sto smo do sad videli

2. plej - pored lorenza stoji par znakova pitanja, i u zavisnosti od toga kako se ta pitanja razrese, ce nam se oblikovati i sezona. o tatinom sinu ne treba trositi reci

3. centar - iako je u jednom trenutku delovalo da cemo tu biti najjaci, to za sada uopste ne izgleda impresivno. ojo ne da nije napredovao, nego izgleda jos gore nego prosle sezone. nema sumnje da bi nam kuz mnogo znacio...ali onaj stari kuz, iz radonjine sezone. ovaj sada iza sebe ima pokidane ligamente, polomljenu vilicu i ko zna sta jos. nije igrao kosarku skoro 2 godine. tako da je na centru spala knjiga na gista, koji jeste odlican igrac, ali ne prirodno na svojoj poziciji, i takodje nedovoljno jak za istu

 

na tomicu je sada da radi na otklanjanju nedostataka, i isticanju vrlina koje ovaj tim svakako ima

mozda uradi sjajan posao, i prosle sezone je iznenadio kada je malo ko to ocekivao

 

na osnovu do sada vidjenog, trinkijeri ipak u prednosti

 

Pre svega hvala na dugackom odgovoru.

 

Neke stvari koje si napisao stoje. Nazalost, Kuzmic nece biti stari Kuzmic, ne bi bio cak ni da je spreman jer Tomic nije Radonjic i ne oslanja se dosta na centre.

 

Samo mislim da se preterana paznja posvecuje ovom superkupu. Zvezda ce imati veliku prednost igranja meceva sa najvecim i najjacim sastavima u Evropi. Osim na pleju, to je mocan sastav sa po 3 dobra igraca na svakoj poziciji.

 

Ovaj Jovanovic sto ne igra kod nas bi imao veliku ulogu u Partizanu ili Buducnosti. Davidovac koji ce imati malu minutazu nije nista losiji igrac od Zagorca.

 

Tesko ce biti i Trinchieriju da nadje minutazu za 12 dobrih igraca, ne samo Tomicu.

 

Mislim i da ce Buducnost (uprkos debaklu protiv Cedevite) biti uspesnija nego prosle sezone. Oni su klub koji posluje onako kako treba - u EC imaju slabiji sastav, u EL su imali jaci, ali je to bilo van njihove komforne zone i nesto na sta nisu navikli.

 

Cedevita ce takodje da bude bolja nego prosle sezone, ako uspeju da izvuku nesto od Iron Mikea.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

Twisteru, kad je očekivano da se oporave Ivanović i Ilić?

Oba su navodno spremni al ce trebati dosta strpljenja za obojicu. Ivanovic se za ovih mjesec dana kako je poceo da igra utakmice 3 put povrijedio lakse ali otputovao je za Malagu i tamo bi trebalo da igra sjutra, koliko ce igrati ne znam. Morace se tokom sezone kontrolisati to koliko igra i trenira, mada sumnjam da ce i ovaj htjeti da bude na nekom "load managementu" pa nije iskljuceno da ovo bude problem citave sezone. Sa Ilicem je drugaciji problem, nije igrao dosta i vidi se da je jos uvijek nesiguran u sebe, plus fali samopouzdanja i minuta a koliko ce ih dobiti isto je upitno jer navodno planiraju da kao zamjenu za Wooda dovedu nekog SF/PF igraca.

 

Ovaj Wood je vec bivsi jer veli Subotic da mu nista nije pokazao, igrac koji je taj neki profil sutera nesto poput Sehovica, a kod njega je radio sve samo nije sutirao no je u pripremnim prevodio loptu, pravio blokove za Danila, isao na neke ulaze iako je tokom prosle sezone ako Synergy ne laze imao ukupno dva (2) drivea, i to naravno nije ni na sta licilo tako da mi je nejasno sto mu se uopste i zamjera sto nije radio nesto sto nikad nije bio dio njegove igre. U sustini standardno u Podgorici, korak naprijed pa 2 unazad i sve tako 😄

Edited by MrTwister
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...