Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

9 minutes ago, MikiMilane said:

 

Voja je doživeo 2 teže povrede u Italiji, zanimljivo da navijači KKCZ to nikada ne pominju kad je njegov slabiji košarkaški razvoj u pitanju.

 

Voja je bukvalno definicija juniora od kog ne postaje kosarkas. Isto vazi i za Sanija. Ranije se razvili od ostalih, 90 posto poena imali na ulaz jer su imali ramena da mogu svakog da uguraju, bez ikakvog bbal iq-a, suta, kreacije i bilo cega kosarkaskog.

 

S tim da je meni Sani bio bolji od Voje. Ok, tacno je da su ih obojicu povrede iskasapile, ali opet, nema tu nekog talenta. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

kad smo kod menadzerisanja i unistavanja mladih igraca, bilo bi lepo zapitati g. Savica gde je danas i sta radi Voja Stojanovic

 

14 minutes ago, Markoss said:

 

Voja je bukvalno definicija juniora od kog ne postaje kosarkas. Isto vazi i za Sanija. Ranije se razvili od ostalih, 90 posto poena imali na ulaz jer su imali ramena da mogu svakog da uguraju, bez ikakvog bbal iq-a, suta, kreacije i bilo cega kosarkaskog.

 

 

 

Ali bukvalno definicija. U juniorima bio duplo jači od sledećeg najjačeg igrača, na tome zasnivao sve. Da je makar imao 204-205, pa da proba da se spusti na četvorku i postane solidan igrač za osrednje lige, al ništa od toga.

 

Osim snage, nijedna kvalitetna "atletska osobina", izuzetno slab odraz, pa ni ti ulazi iz mlađih kategorija nisu mogli da se prenesu na seniorsku košarku, čim su došli ozbiljniji visoki igrači.

 

I kao šlag na tortu, 0 od šuta koji je tipa 25% za tri na nivou karijere i jedva preko 60% bacanja, kao da je Šek.

 

Na sve to dodaš te povrede da uspore i to malo explozivnosti koju je imao i dobiješ čoveka koji će biti u KLSu vrlo brzo.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ne sporim ja da Voja i nije bio neki top talenat

samo kazem da je vrlo perfidno odveden odavde, verovatno sa obecanjem kula i gradova jednom decaku koji je pre svega morao mnogo mnogo da radi na sebi

ne kazem ni da bi sigurno bolje ispalo da je ostao u kkcz, vec samo da je licemeran nastup g. Savica

 

Gospodin Savic je govance, nije to neka tajna. 

Link to comment
Share on other sites

nije gdin savić u intervjuu licemeran, makar ne na način na koji vi to doživljavate.

 

nije izjavio nešto tipa "menažeri nam jedu decu" i ostala sranaj, već je reko da mu je problem to što fmp igra aba i što mega igra aba.

 

 

za fmp ga potpuno razumem, za megu, ne baš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni je čovjek potpuno u pravu, a to što je vama bitnije tko je što rekao umjesto što je rečeno je po meni promašen ceo fudbal. Nisam upoznat za detalje oko Savića itd, ali čak da ga to sve izrečeno čini licemjerom ne znači da nije istina ono što je rekao. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da postoji ogromna vecina Zvezdasa na ovom forumu koja misli da FMP ne bi smeo da igra ABA, vec rang ispod. To je valjda jasno i normalno. I zato nam ne treba ni Zoki Savic, ni drugi likovi da nam to objasne. 

 

Sto se tice Mege, ovde nije pitanje da li je regularno da Misko, kao najuticajniji menadzer u Evropi, donosi odluke u jednom klubu i prakticno vodi taj klub. Problem je mnogo siri i ulazi u vode globalne price menadzerisanja i menadzera, njihovom uticaju na igrace i timove. U svetlu toga, cela ABA liga moze biti kompromitovana u smislu regularnosti. Dovoljno je da se uspostavi jedna nefer veza, formalno nevidljiva, izmedju njega i nekog kluba ili ljudi iz uprave istog, pa da oni imaju prioritet u dovodjenju klijenata. Srecom ili ne, Misko ne gotivi ni Zvezdu ni Partizan po tom osnovu, tako da ni jedan od ova dva kluba ne moze da se pohvali da mu je Misko "poklonio" nekog kapitalca, posebno iz redova domacih igraca. Samo zato sto ima svoj klub i svoj izlog. A da nema, onda bi bilo ok, jel da - malo vama, malo nama i svi srecni? Jbg, ovde se kuka vise zbog toga sto ne daje Partizanu i Zvezdi, a ne zbog toga sto covek ima monopol nad ABA i ogroman uticaj i na EL, a sve vise i na NBA kad su transferi u pitanju. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Mislim da postoji ogromna vecina Zvezdasa na ovom forumu koja misli da FMP ne bi smeo da igra ABA, vec rang ispod.

Apsolutno! 

Isto tako morao bi i da postoji zvanicni dokument koji definise tu saradnju. Da znamo sta od toga imamo. Jer ovo sada nema nekog smisla. ABA bi se resila tako sto bi FMP igrao ABA2. Problem je sto u KLS i nemamo mnogo kvalitetnih klubova pa da mozemo FMPove, Mlladosti i Dunave da saljemo van tog ranga.

 

 

Quote

Sto se tice Mege, ovde nije pitanje da li je regularno da Misko, kao najuticajniji menadzer u Evropi, donosi odluke u jednom klubu i prakticno vodi taj klub. Problem je mnogo siri i ulazi u vode globalne price menadzerisanja i menadzera, njihovom uticaju na igrace i timove. U svetlu toga, cela ABA liga moze biti kompromitovana u smislu regularnosti. Dovoljno je da se uspostavi jedna nefer veza, formalno nevidljiva, izmedju njega i nekog kluba ili ljudi iz uprave istog, pa da oni imaju prioritet u dovodjenju klijenata. Srecom ili ne, Misko ne gotivi ni Zvezdu ni Partizan po tom osnovu, tako da ni jedan od ova dva kluba ne moze da se pohvali da mu je Misko "poklonio" nekog kapitalca, posebno iz redova domacih igraca. Samo zato sto ima svoj klub i svoj izlog. A da nema, onda bi bilo ok, jel da - malo vama, malo nama i svi srecni? Jbg, ovde se kuka vise zbog toga sto ne daje Partizanu i Zvezdi, a ne zbog toga sto covek ima monopol nad ABA i ogroman uticaj i na EL, a sve vise i na NBA kad su transferi u pitanju. 

I ovo je tacno u 🎯 a na to bih jos dodao i ovo:

Misko, da hoce, mogao bi da odvali Partizan i Zvezdu. U smislu da otkine neki trofej. Ali nece. Jer mu trofeji nisu u interesu vec iskljucivo novac. I ovako se dize prasina za njegovo upravljanje Megom, a zamislite sta bi tek bilo da pocnu redovno da uzimaju trofeje (koje nisu Kup Radivoja Koraca). Da je Misku do nekih rezultata Mega bi igrala EC/FIBA CL.  

 

2 hours ago, Sharp said:

Po meni je čovjek potpuno u pravu, a to što je vama bitnije tko je što rekao umjesto što je rečeno je po meni promašen ceo fudbal. Nisam upoznat za detalje oko Savića itd, ali čak da ga to sve izrečeno čini licemjerom ne znači da nije istina ono što je rekao. 

 

Upravo ovo poslednje - nisam video da je neko rekao da to sto je rekao nije tacno, nego sto to i ranije nije govorio, kad je i sam doprinosio tome. To je licemerno.

 

OK, moze covek da promeni misljenje, stavove, ali jedno su stavovi - treba to pokazati i delima. Za sada takvih dela nema. Videcemo, tek je na pocetku, ima vremena da dokaze to sto govori.  

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije on lud da ulozi 8 miliona evra u neki bezvredni trofej koji bi mu vratio nazad najvise 2. Ipak se od provizija zaradi mnogo vise, pogotovo ovih iz NBA. Zato je sa Megom napravio brend u koji ce svaki mladi prospekt zeleti da dodje za male pare. 

 

A zbog svog monopolskog polozaja nikome se previse ne isplati da mu se suprotstavi. Klasicno nesavrseno trziste sa samo jednim jakim igracem, par osrednjih a ostali kupe samo mrvice.

Link to comment
Share on other sites

Promjenom ovog kolektivnog ugovora u EL bice i taj odnos agent-igrac-tim promjenjen, pa nece biti kao do sad, da tim placa agenta od dijela ugovora vec ce igrac sam placati agenta od svojih para i to izgleda da nije fiksan procenat odredjen vec ce se jos veci haos time napraviti, zato se i Misko zalio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije gdin savić u intervjuu licemeran, makar ne na način na koji vi to doživljavate.

 

nije izjavio nešto tipa "menažeri nam jedu decu" i ostala sranaj, već je reko da mu je problem to što fmp igra aba i što mega igra aba.

 

 

za fmp ga potpuno razumem, za megu, ne baš.

Pa Ostoja mu je pokušao da uvede filijalu igrali su taj plej of Aba 2 za ulazak pa kada nije uspeo hajde malo da se igramo poštenja. Ali je uspela Budućnost i Studentski centar, ali izgleda da to manje smeta od Fmp-a.

Da se razumemo, meni ne smeta ni SC, ni FMP, niti bi mi smetala Mladost.. Shvatam zašto to nije u redu ali jednostavno premalo je pristojnih, dobrih, organizovanih, timova, sa pristojnim uslovima koji uz to mogu i da pruže šansu nekom drugom ešalonu igrača, ili mlađima koji nisu prošli taj prvi krug..

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mister-no said:

Pa Ostoja mu je pokušao da uvede filijalu igrali su taj plej of Aba 2 za ulazak pa kada nije uspeo hajde malo da se igramo poštenja. Ali je uspela Budućnost i Studentski centar, ali izgleda da to manje smeta od Fmp-a.

Da se razumemo, meni ne smeta ni SC, ni FMP, niti bi mi smetala Mladost.. Shvatam zašto to nije u redu ali jednostavno premalo je pristojnih, dobrih, organizovanih, timova, sa pristojnim uslovima koji uz to mogu i da pruže šansu nekom drugom ešalonu igrača, ili mlađima koji nisu prošli taj prvi krug..

 

 

Koju crnu filijalu, samo što se nisu poklali sa ovima što vode Mladost. Na vrhuncu odlazaka i povreda tražili Drešela nazad, ovi ga nisu dali, jer su bili zaštićeni ugovorom o pozajmici. 

Još je bio i dogovor da bude više tih Partizanovih klinaca, al ovi osetili da možda mogu do ABA, pa doveli nekoliko crnaca koji su igrali non stop.

 

Uostalom, momentalni raskid saradnje na kraju te sezone, dovoljno govori o tome. A i potpisivanje sa Dunavom, koji baš nema nikakve ambicije u tom smislu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

tražili Drešela nazad, ovi ga nisu dali, jer su bili zaštićeni ugovorom o pozajmici. 

 

Cekaj, ko je tu kome pozajmio igraca na kraju? Posto je bilo oprecnih info, KKP ga najavio kao svog igraca koji je prosledjen na pozajmicu a onda u jednom intervjuu Dragan Jakovljevic izjavljuje da je on igrac Mladosti a gde ce nastaviti karijeru zavisi od njih... 

 

Koliko sam ja pratio nije Drex bio jedini koji je prosledjen Mladosti (od stranaca), zar nije i neki tamnoputi klinac isto tamo prosledjen?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Cekaj, ko je tu kome pozajmio igraca na kraju? Posto je bilo oprecnih info, KKP ga najavio kao svog igraca koji je prosledjen na pozajmicu a onda u jednom intervjuu Dragan Jakovljevic izjavljuje da je on igrac Mladosti a gde ce nastaviti karijeru zavisi od njih... 

 

Koliko sam ja pratio nije Drex bio jedini koji je prosledjen Mladosti (od stranaca), zar nije i neki tamnoputi klinac isto tamo prosledjen?

 

Za te crnce znam da su svi bili njihovi, a oko Drešela je bilo dosta sranja. Ipak, njegovo vraćenje u KKP nakon završetka ABA lige sam shvatio kao potvrdu da je bio naš igrač.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...