Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

4 hours ago, steva cenejac said:

BiH je u Sloveniji na crvenoj listi, što znači karantin za 14 dana pri dolasku u Sloveniju. Kako bi Cedevita izlazila i igrala europske mečeve?

 

Slo i Cro su u EU, a Bih, Srb i MN nisu I ko zna kako će to ispasti na kraju. 

Link to comment
Share on other sites

Kako misle u ABA da igraju te mini turnire po nekoliko kola kada 5 klubova igra i Evropska takmicenja (EL, EK i FIBA kup)? Sta u slucaju ako Djordi i FIBA odluce da zbog situacije i oni organizuju te mini turnire?

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, propolis said:

Laktasi su na na sred puta skoro svima, a nekako su najneutralniji. Stozice se ne uklapaju zbog "domaćeg" terena COL. 

Kapiram da je izbor bio izmedju Laktasa, Kopera i uvjek neugodnog Leona Stukelja. 

 

Ja pročitao Kupera. Šta nam radi! 😀

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Dies at the End said:

Jedno ozbiljno pitanje: Kako se i ko finansira Mornar?

 

Grad, država? Privatne kompanije ( da ne trolujemo sa glupostima tipa "Kolumbijci" , " koka" i sl )?

Pavicevici drze luka valjda  za te posiljke iz Kine itd...Oni su bukvalno prepuni love a tu verovatno i znaju neke likove pa i oni dodaju nesto. Sad da li u tim kontenjerima prodje i jedan sa kok9m 😁 to naravno ne znam 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije Bar grad sa kapacitetom da iz budžeta financira košarkaški klub koji se bori za vrh ABA lige. I to ni blizu.

 

Jasno je da se financira nelegalno no ne vidim razloga za čuđenje jer se nelegalno, na ovaj ili onaj način financiraju skoro svi klubovi u regiji.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bushman said:

Pa nije Bar grad sa kapacitetom da iz budžeta financira košarkaški klub koji se bori za vrh ABA lige. I to ni blizu.

 

Jasno je da se financira nelegalno no ne vidim razloga za čuđenje jer se nelegalno, na ovaj ili onaj način financiraju skoro svi klubovi u regiji.

 

 

 

Ne znam kakve veze ima velicina grada sa budzetom kluba?
 

Srbija je ekonomski slabija od Hrvatske i Slovenije pa ima klubove sa 5-10 puta vecim budzetima. Podgorica je svakako manji grad od Zagreba, a Buducnost ima mnogo jaci tim od Cibone.

 

Kako se finansiraju Crvena zvezda i Partizan? Sigurno ne samo preko prodaje karata, ti klubovi nisu privatizovani, prodaja igraca u kosarci je mizerna. Drzava nalozi kompanijama u njenom vlasnistvu da finansiraju te klubove (kao sto bi mogla da nalozi tim kompanijama da finansiraju bilo koji drugi klub u Srbiji).

 

Mornar verovatno dobija pare iz budzeta CG, posredno ili neposredno.

 

@Haggard Kojih 6 ozbiljnih klubova? Jedan je filijala KK Buducnost, drugi je novi klub sa mladim igracima i imas Sutjesku i Lovcen koji imaju budzet kao KK Borac. Samo buducnost i Mornar imaju ozbiljne budzete.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

 

Ne znam kakve veze ima velicina grada sa budzetom kluba?
 

Srbija je ekonomski slabija od Hrvatske i Slovenije pa ima klubove sa 5-10 puta vecim budzetima. Podgorica je svakako manji grad od Zagreba, a Buducnost ima mnogo jaci tim od Cibone.

 

Kako se finansiraju Crvena zvezda i Partizan? Sigurno ne samo preko prodaje karata, ti klubovi nisu privatizovani, prodaja igraca u kosarci je mizerna. Drzava nalozi kompanijama u njenom vlasnistvu da finansiraju te klubove (kao sto bi mogla da nalozi tim kompanijama da finansiraju bilo koji drugi klub u Srbiji).

 

Mornar verovatno dobija pare iz budzeta CG, posredno ili neposredno.

 

@Haggard Kojih 6 ozbiljnih klubova? Jedan je filijala KK Buducnost, drugi je novi klub sa mladim igracima i imas Sutjesku i Lovcen koji imaju budzet kao KK Borac. Samo buducnost i Mornar imaju ozbiljne budzete.

Nije veličina grada nego količina novca s kojim grad raspolaže.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Preceruje se sa tom "ozbiljnoscu" klubova u CG cak i kad su u pitanju Mornar i Buducnost a ne ovi drugi. U sustini svaki od tih manjih klubova ima jednog jakog sponzora a KK Podgorica od svih ima najjaceg al su trenutno okrenuti tim mladjim igracima, skeptican sam nesto da ce to potrajati previse vjerovatno samo dok ne steknu odredjenu bazu domacih igraca da se mogu posibati sa ovim drugim CG klubovima. Bemax moze lagano da iz sezone u sezonu dovodi igrace poput onih sto dovode Buducnost i Mornar ali to se nece desiti skorije po svoj prilici. Mislim da sam pisao i depth chartove ovih ABA2 ekipa crnogorskih i uglavnom nema tu previse kvaliteta ali je lijepo vidjeti da se neki mladji talentovani igraci vracaju u CG i dobijaju priliku makar kroz ABA2 umjesto egzodusa po raznim drugim ligama koji je ranije bio prisutan.

U Lovcen je isto dosao sin Mikana Grusanovica nekadasnjeg asa YUBA lige a mislim da ce oni jos par igraca dovesti i zakljuciti roster.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

@Haggard Kojih 6 ozbiljnih klubova? Jedan je filijala KK Buducnost, drugi je novi klub sa mladim igracima i imas Sutjesku i Lovcen koji imaju budzet kao KK Borac. Samo buducnost i Mornar imaju ozbiljne budzete.

 

Pa za mene su ozbiljni klubovi koji mogu da igraju paralelno dve lige i da budu konkurentni, to zahteva ulaganja i rad. CG sledeće sezone ima čak 4 kluba u aba2, a Hrvati npr. nikad nisu imali više od jednog u aba2. Za tako malu zemlju jeste ozbiljno dostignuće da ima 6 profesionalnih klubova koji igraju na dva koloseka. Sutjeska i Lovćen su već etablirani u tom rangu, a Podgorica i Studentski centar su kvalitetni razvojni projekti. Npr. Podgorica je zaposlila profesionalnog sportskog psihologa. Koliko klubova u regionu ima zaposlenog psihologa? Za mene je to znak ozbiljnosti. I vrlo ozbiljni treneri. Studentski centar trenira Naser Trajković, dok je recimo Partizan svoj razvojni klub prepustio Žitku Jakovljeviću. Nebo i zemlja.

 

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bushman said:

Nije veličina grada nego količina novca s kojim grad raspolaže.

 

Ne znam, ni to mi nije toliko bitno, pogotovo ne na ovim prostorima.

 

TSC ima vise para od Napretka, Radnickog iz Nisa i Spartaka, a Backa Topola je bas malo mesto cak i u odnosu na Nis, Krusevac i Suboticu.

 

Vrsac je bio mala sredina, a imao je klub sa jednim od najvecih budzeta u ABA ligi.

 

Jasno je da to grad ne finansira, ali da je samo na Beogradu finansiranje Partizana i Crvene zvezde ti klubovi bi se borili za opstanak u ABA ligi.

 

31 minutes ago, Haggard said:

 

Pa za mene su ozbiljni klubovi koji mogu da igraju paralelno dve lige i da budu konkurentni, to zahteva ulaganja i rad. CG sledeće sezone ima čak 4 kluba u aba2, a Hrvati npr. nikad nisu imali više od jednog u aba2. Za tako malu zemlju jeste ozbiljno dostignuće da ima 6 profesionalnih klubova koji igraju na dva koloseka. Sutjeska i Lovćen su već etablirani u tom rangu, a Podgorica i Studentski centar su kvalitetni razvojni projekti. Npr. Podgorica je zaposlila profesionalnog sportskog psihologa. Koliko klubova u regionu ima zaposlenog psihologa? Za mene je to znak ozbiljnosti. I vrlo ozbiljni treneri. Studentski centar trenira Naser Trajković, dok je recimo Partizan svoj razvojni klub prepustio Žitku Jakovljeviću. Nebo i zemlja.

 

 

Ne znam sta znaci sto si napisao da su "Sutjeska i Lovcen etablirani u tom rangu"?

 

To su klubovi ciji budzet nije veci od budzeta KK Borac ili KK Dinamik. Sutjeska je samo jednom imala veci budzet, kad su ispali iz ABA lige.

 

Hrvati nisu imali vise od jednog kluba u ABA2 jer ih ABA2 liga ne interesuje, ali to i nije bitno za njih. Slovenija je imala mnogo vise klubova u ABA2 (Primorska, Rogaska, Helios), ali ne mozemo da kazemo da se u Sloveniji mnogo ulaze u klupsku kosarku.

 

Za mene je znak ozbiljnosti budzet sa kojim raspolaze neki klub. Zato Srbija ima samo 2 ozbiljna kluba, a FMP i Mega mogu imati koje god hoces uslove za treniranje, dzaba kad su ugovori svih igraca na nekih par hiljada evra mesecno (i to je najvise).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...