Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Španci, koji su Covid-om bili neuporedivo više pogođeni nego bilo koja zemlja u regionu, su nastavili takmičenje.

 

Spanci, Nemci, Izraelci su normalne zemlje sa "jedinstvenim" sistemom. Ne mozes to porediti sa ABA ligom 5 ex-yu raspalih drzava gde jedna drugoj jos uvek ne pustaju gradjane preko granice - tu nema jedinstvenog sistema i onda to komplikuje stvari do te mere da stvarno ne znam kako neko zamislja da se nesto igra... a ovim drzavama je kosarka sada na poslednjem mestu - Crna Gora i Hrvatska verovatno gledaju kako da spasu turisticku sezonu, u Srbiji su najpreci sada izbori a posle ko zna, BIH svakako ima svojih unutrasnjih problema i kada nije neka pandemija a Slovenija, kao iole normalna medju ovima, verovatno sedi i pita se "sta nam sve ovo treba" i jos se boje onog sto se desilo kod suseda, u Italiji i Austriji.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MetalHead said:

 

 

A i to sto pise nije bas tako, jer su neke lige u toku, Spanska, Nemacka, Izraelska ce se nastaviti... a za neke su opet preskocili neke timove (koji cak ne idu ni u FIBA LS), pa tako od turaka dobijamo za EC timove koji su zavrsili na P9 i P13 u trenutku prekida. 

 

FIBA LS je to drugacije uradila https://www.eurohoops.net/en/fiba-champions-league/1065280/comninos-on-bcl-criteria-its-meritocratic-we-have-objective-ranking-on-each-club/ 

pa je tako pozvan Strazbur koji je u trenutku prekida u Francuskoj ligi bio P10... 

 

OK, ne moraš meni da spominješ nedoslednost koju praktikuje ECA 🙂. To je valjda jasno iz mog prethodnog pisanja. Nisam se nešto ni udubljivao u spisak timova koji će učestvovati u EK i u to koji su bili na tabelama u svojim ligama nego rekoh da odgovorim da (formalno) nije tačno da se gleda plasman iz prethodne sezone, bar što se tiče Evrokupa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Španci, koji su Covid-om bili neuporedivo više pogođeni nego bilo koja zemlja u regionu, su nastavili takmičenje.

 

Pa zbog keša, logicno. Sponzori, tv prava, svasta nesto. Jeste, sigurno je sad Miroticu i ostalima do basketa

 

 

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Predsednik Mornara je odlučio da tuži ABA ligu i Evroligu, a onda je rešio da najavi i transfer bombu.

"Biće još dva pojačanja... Proradio je inat u nama, pa ćemo naredne sezone svima pokazati da možemo da budemo prvi. A, ja ono što obećam uvek ispunim", rekao je Pavićević za Dnevne novine.

 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1338734/Djordjije-Pavicevic-KK-Mornar-Bar-Evrokup-ABA-liga-pojacanja-najava.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Mateo Dreznjak potpisao za Cibonu. Igrao dobro za Siroki prosle godine u ABA2, 20 godina, talentovan igrac. 

 

Igokea sklapa respektabilan tim. Doveli su i Josila.

 

Da li dolazi i Dario Dreznjak?

Link to comment
Share on other sites

Pa ne treba Ciboni ne znam kakav talenat.

 

Dario bi bio jedan od boljih igraca ako bi ga angazovali. Siroki je menjao uglavnom 5-6 igraca. Na 1 je uglavnom igrao pomenuti Filipovic, na 2 Mateo Dreznjak, na 3 Jure Zubac, krilo bez suta, pod kosem Dario Dreznjak i Kraljevic.

 

Na klupi su imali Batinica, Colaka i Karaicica, uz iskusnog Nalelitica. Treba dodati i da su im u sastavu bila cak dvojica igraca sa prezimenom Covic.

Link to comment
Share on other sites

Kad vec pricamo o timovima iz ABA 2 lige, navescu neke igrace koji bi mogli da budu interesantni klubovima iz prvog ranga:

 

Pasajlic- fizicki dosta dobar bek, dobar u tranziciji, jak na ulazu, umije da igra pick. Moze da prodje kao back-up neke ekipe. 

 

Gregor Glas- on mi je vjerovatno najveci talenat u ligi. Njega bi mogli da uzmu Mega ili FMP. Mada nije lose da ostane jos sezonu u Dinamiku. 

 

Tamo su jos Glisic, Tomasevic i Paunovic. Glisic je sezonu prije bio odlican, ove sezone drastican pad. Tomasevica zeza fizika, fali mu visina i snaga za 4, ali je odlican suter. Paunovic je malo igrao, i to sto je dobio minuta bilo je lose.

 

Nedim Buza iz Sparsa nije los, krilo koje umije da iskreira sut. Tu je i Vrabac, nabija statistiku tamo ali je limitiran za nesto ozbiljnije. Moze da podigne energiju u odbrani. 

 

Blaz Mahkovic je dominatnan za ovu ligu. Ima kvalitet i za ABA, ali produzio je sa Heliosom. 

 

Novi Pazar je imao Koraca i Mallorya. Korac je iskusan plej, vrti pick odlicno, dobar je suter. Malory je dobar strijelac, moze on da igra na vecem nivou sigurno. 

 

Gregg iz Slobode je interesantan. Undersized centar, atleta je, dobar u zastiti obruca. Campara je presao u Split. Rikic je isto bio tamo, o njemu se sve zna. 

 

Ivan Milicevic iz Rogaske je solidna stretch cetvorka.

 

Milos Popovic iz Lovcena bi mogao da se okusa u jacem rangu. Igra na 4, ispod 2 metra, ali je razbijac pod kosem. Ima osjecaj za igru, nije sirovina ala Fundic. Tamo je i Masan Vrbica, ali tesko da on moze nesto vise.

 

Sutjeska je imala Pavlicevica i Knezevica kao lidere. Pavlicevic je potpisao za Studenski centar, igrace i dogodine ovo takmicenje. Knezevic je dobar bek, na njega obratiti paznju. Brz, energican, moze da potegne da distance. Igra veoma dobro u odbrani. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Pasajlic je uzasan igrac. Ostale nisam gledao toliko, al ovog jesam bas dosta puta i krs je, bez obzira na statistiku. 

Slazem se, gledao sam ga u KLS-u protiv Napretka i bas sam bio neprijatno iznenadjen njegovom igrom s obzirom na svoju reputaciju bivseg abaligaskog igraca. 

 

Na drugoj strani Slovenac ima dosta potencijala i cini mi se da sam pisao o tome. Morace dosta da ojaca ali ima stofa tu.

Link to comment
Share on other sites

@Nakamura, ako misliš na onog Koraća iz Sutjeske, pa on nije mogao prenijeti loptu preko centra kad su bili u ABA ligi. 

 

Da ne bude da lupam, sad sam pogledao statistiku, kao play je u ABA ligi na 66 - 72 omjeru asista i izgubljenih, teško mi se sjetiti sličnog primjera.

 

Ok, ok, pitaj navijače Zvezde 😂😂

 

Vranješ, Pavličević, Varda, Žižić... na klupi ludi Dubljević, bili su zabavni za pratiti, pogotovo kod kuće. Pogledao sam sve njihove utakmice u sezoni 2015/16.

 

Cibona je pokupila dva najveća hr talenta, mislim od ovih što su dostupni i realne mete, Drežnjaka i Nakića.

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Bushman said:

@Nakamura, ako misliš na onog Koraća iz Sutjeske, pa on nije mogao prenijeti loptu preko centra kad su bili u ABA ligi. 

 

Da ne bude da lupam, sad sam pogledao statistiku, kao play je u ABA ligi na 66 - 72 omjeru asista i izgubljenih, teško mi se sjetiti sličnog primjera.

 

Ok, ok, pitaj navijače Zvezde 😂😂

 

Vranješ, Pavličević, Varda, Žižić... na klupi ludi Dubljević, bili su zabavni za pratiti, pogotovo kod kuće. Pogledao sam sve njihove utakmice u sezoni 2015/16.

 

Cibona je pokupila dva najveća hr talenta, mislim od ovih što su dostupni i realne mete, Drežnjaka i Nakića.

 

 

Meni je on ostao u boljem sjecanju, ali eto statistika ne laze. Gledao sam i ja svaku tekmu kuci. Bilo je interesantnih meceva, dvorana je bila pretezno puna. 

 

Pavlicevic i Vranjes su potezali sa svake moguce pozicije na terenu. Ovaj prvi je sutirao skoro identicno bacanja i trojke, bas bizaran podatak. Vranjes je zakopao KKP te godine sa 30 poena.

 

Zizic je bio korektan igrac, igrao je i za FMP dobro kasnije, ali imao je tesku povredu koljena. Spasojevic je isto bio ok na 4.

 

Varda je dosao u drugom dijelu sezonu, zajedno sa Rushom. Aleksa Popovic je dosao u finisu sezone. 

 

Igrali su jos: Marko Mugosa, Drasko Albijanic i mrtvi Djoko Salic, koji je promasio zicer u Zadru za opstanak u ligi.  Zanimljiva galerija likova, ekipa sklepana bez ikakvog plana, ali na sutersko ludilo prije svega Vranjesa su mogli da otkinu neku pobjedu. 

 

Dubljevic je vodio ekipu vecim dijelom, proslavio se barem sa vodjenjem time-outa. Danas radi nesto u savezu, i cepa agresivno kladzu. Njegova rodjena sestra je Jelena Dubljevic, ubjedljivo najbolja CG kosarkasica, igra za Galatasaraj trenutno, bila je kratko i u WNBA. 

 

Pri kraju sezone su angazovali Igora Jovovica, da proba da ih izvadi, ali bilo je vec kasno. 

 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji topic je smislen za to, pa evo ovde. Posto imamo neke zajednicke prijatelje saznao sam da je Rados Seslija iz FMP zarazen korona virusom.

Jos nije sigurno da li ima drugih zarazenih u klubu, ali imali su treninge.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...