Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Igokea mu je klub po meri jer nije baš bogznašta pokazao uz svu slobodu koju je imao u Megi. 

U suštini on je bio baš skorer i šuter u mlađim kategorijama, i to baš dobar. Usudio bih se reći Bogdanović za siromašne. 

 

Ali taj šut mu je toliko propao, u 2 sezone čovek nije uspeo da pređe 40 % šuta iz igre. Baš nekonstatnan, uopšte nije bitno da li je sam na šutu, da li šuta iz driblinga, iz istrčavanja, na isteku napada, nema nikakve pouzdanosti u njegov šut. 

 

Sa druge strane odličan u skoku, pokazao da ume da bude i sekundarni, pa čak i primarni kreator, odlicme fizikalije i borbenost. Solidan defanzivac 1 na 1.

 

U Igokei ga verovatno vise u ulozi Miloševića ili Simonovića, za tu rolu je mnogo bolji od obojice, tako da kod Bajića skoro da nema greške u selekciji. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baron23 said:

U suštini on je bio baš skorer i šuter u mlađim kategorijama, i to baš dobar. Usudio bih se reći Bogdanović za siromašne. 

 

Ali taj šut mu je toliko propao, u 2 sezone čovek nije uspeo da pređe 40 % šuta iz igre. Baš nekonstatnan, uopšte nije bitno da li je sam na šutu, da li šuta iz driblinga, iz istrčavanja, na isteku napada, nema nikakve pouzdanosti u njegov šut. 

 

Sa druge strane odličan u skoku, pokazao da ume da bude i sekundarni, pa čak i primarni kreator, odlicme fizikalije i borbenost. Solidan defanzivac 1 na 1.

 

U Igokei ga verovatno vise u ulozi Miloševića ili Simonovića, za tu rolu je mnogo bolji od obojice, tako da kod Bajića skoro da nema greške u selekciji. 

 

 

Ispodprosecan igrac, Igokea se zahebala ako im Miško uz njega ne dovede neku exluzivu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je donesena odluka da se liga nastavi, igrači bi bili izolovani, na način na koji su izolovani igrači koji igraju fudbal u ligama koje su nastavile takmičenje, i ne bi došlo do pozitivnog korona testa. Sa stanovišta bilo kog košarkaša u Evropi koji ovih dana dobije pozitivan test, mnogo bolje bi bilo da su se lige nastavile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i kakve to veze ima sa činjenicom da su igrači u karantinima, bili dok su trajale pripreme za nastavak sezone i biće u istim dok se sezone ne završe. Trener Augzburga je izašao iz hotela da kupi pastu za zube i izdvojen je od ekipe 14 dana i dva negativna testa.

 

Poanta je....da je EC ili ABA nastavljena, Janković ne bi izlazio u kafić illi na žurku ili na polufinale kupa, nego bi bio izdvojen sa ostalim saigračima i ne bi bio pozitivan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Poanta je....da je EC ili ABA nastavljena, Janković ne bi izlazio u kafić illi na žurku ili na polufinale kupa, nego bi bio izdvojen sa ostalim saigračima i ne bi bio pozitivan.

 

Ili bi zarazio čitav tim, jer ko zna kada i gdje je pokupio virus.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zasto se ljudi i dalje vracaju na tu temu. Procijena je da se lige okoncaju i to je to, nema nazad. Da je ABA izuzetak pa bi bilo osnova da se osporava odluka, ovako kad su sve ostale lige okoncane (osim njemacke a vidimo na sta to lici) ne vidim zasto bi se ABA izdvajala. Mislim da je uz koronu najveci problem forma igraca kao i ugovori koji isticu u junu mnogim igracima.

 

Da se razumijemo i ja kriziram bez kosarke a treba jos cekati do septembra..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Meni nije jasno zasto se ljudi i dalje vracaju na tu temu. Procijena je da se lige okoncaju i to je to, nema nazad. Da je ABA izuzetak pa bi bilo osnova da se osporava odluka, ovako kad su sve ostale lige okoncane (osim njemacke a vidimo na sta to lici) ne vidim zasto bi se ABA izdvajala. Mislim da je uz koronu najveci problem forma igraca kao i ugovori koji isticu u junu mnogim igracima.

 

Da se razumijemo i ja kriziram bez kosarke a treba jos cekati do septembra..

 

Pogrešna je teza da je pozitivan Janković dokaz da je donesena ispravna odluka. Oko toga ja polemišem. Pozitivan Janković je argument protiv prekida. Što se mene tiče, ima mnogo jačih argumenata u korist prekida/nenastavljanja sezone, i za mene je to pluskvamperfekat....idemo dalje.

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O ovome se vise pisalo na temi o korona virusu pa pogledajte tamo - dok se utvrdi da je neko zarazen, on je vec mogao da zarazi vise osoba - a ako su timovi u karantinu mogao je da zarazi ceo tim. A onda taj tim drugi tim i tako dalje... Jedan slucaj da se javi - obustavilo bi se apsolutno sve i jebes onda takav nastavak. 

 

A kako je mogao da se zarazi ako je u karantinu i usao u njega sa negativnim testom?

Prosto,

1) nije svaki test pouzadan - daju lazno negativne rezultate;

2) nekog kontakta sa spoljnim svetom mora postojati. Nije to 12-15 igraca, strucni stab. Treba hermeticki izolovati barem 25 ljudi po timu, pa zatim sve sudije i zapisnicare. Sta je sa onim ljudima koji odrzavaju hale i ostale trenazne objekte? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemci nisu imali nijedan pozitivan slučaj uključenog osoblja od kada je restartovana bundesliga ( mislim na fudbal ), što znači da je moguće izvesti. Mada što je moguće Nemcima, ne mora nužno biti moguće Srbima, to stoji. Al ajd da vidimo kako će bundesliga u basketu da se odvija pre nego donesemo neki zaključak.

 

U Beloruskom šampionatu, dva igrača FC Minsk su bila pozitivna pre nekih mesec dana. FC Minsk je pauzirao dve nedelje. Ima dve ili tri utakmice manje odigrane, i to će nadoknaditi tokom šampionata, ali njima je lako pošto je prvi deo šampionata u toku.

 

Testovi nad igračima i osobljem se rade non stop, tamo gde se igra nešto. Nije baš da su prepušteni slučaju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Nemci nisu imali nijedan pozitivan slučaj uključenog osoblja od kada je restartovana bundesliga ( mislim na fudbal ), što znači da je moguće izvesti. Mada što je moguće Nemcima, ne mora nužno biti moguće Srbima, to stoji. Al ajd da vidimo kako će bundesliga u basketu da se odvija pre nego donesemo neki zaključak.

 

U Beloruskom šampionatu, dva igrača FC Minsk su bila pozitivna pre nekih mesec dana. FC Minsk je pauzirao dve nedelje. Ima dve ili tri utakmice manje odigrane, i to će nadoknaditi tokom šampionata, ali njima je lako pošto je prvi deo šampionata u toku.

 

Testovi nad igračima i osobljem se rade non stop, tamo gde se igra nešto. Nije baš da su prepušteni slučaju.

 

 

Sve je to u fazonu "da se ja pitam, ja bih proterao autobus ovude"... pa buc u vodu... (srecom, izronio je). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Pogrešna je teza da je pozitivan Janković dokaz da je donesena ispravna odluka. Oko toga ja polemišem. Pozitivan Janković je argument protiv prekida. Što se mene tiče, ima mnogo jačih argumenata u korist prekida/nenastavljanja sezone, i za mene je to pluskvamperfekat....idemo dalje.

 

Nema jacih argumenata, jer je ovo jedini. I hvala Bogu da je razum preovladao u odnosu na neke zelje i ambicije.

Link to comment
Share on other sites

Da se nastavlja EC, ili ABA  Jankovićev test bi bio negativan, jer bi to bila posledica čitavog niza  koraka koji bi morali biti preduzeti da bi ekipa za koju nastupa uopšte mogla da nastavi. Nije to tako teško shvatiti.

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Slažem se. Daj bože da je jedini.

 

Ali kao što rekoh. Da se nastavlja EC, ili ABA  Jankovićev test bi bio negativan, jer bi to bila posledica čitavog niza  koraka koji bi morali biti preduzeti da bi ekipa za koju nastupa uopšte mogla da nastavi. Nije to tako teško shvatiti.

 

Nazalost nisi u pravu. Sam virus je to dokazao sireci se bez kontrole i u uredjenim, nazovi sigurnijim zemljama. Virusu je bitna jedino cirkulacija ljudi, ono sto ti pokusavas da branis, tacnije igranje u zatvorenim prostorima, putovanja i sve ostalo ...

 

Ne bih komentarisao tvrdnju da se Nikola ne bi zarazio da su nastavljena takmicenja. Ne znam kako bih to nazvao a da se ne uvredis.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Pozitivan test bilo kog igrača koji je bio slobodan da tumara gde hoce ovih dana nikako ne može biti jedini i iskljucivi argument u korist odluke o nenastavljanju takmičenja pre dvadeset dana.

 

Sa ovim dopunjenim mogu da se slozim.

 

Ali isto tako cenim da bi rizik nastavka, uz sve mere, bio poveliki pogotovo za dvoranske sportove. 

 

 

 

Ja ne razumem ludake koji idu po nocnim klubovima ili bilo kojim zatvorenim objektima sa gomilom nepoznatih ljudi... ne razumem ni Djokovica sa svim onim "propratnim" aktivnostima uz Adria tour - zar nije moglo bez toga? Sto im ne pokaza malo neke druge lepote Srbije, sto nije napravio zurku na otvorenom negde (ok vreme bas i nije islo na ruku)... ali ok, to je nesto sasvim drugo, da ne sirim temu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...