Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

7 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Da se nastavlja EC, ili ABA  Jankovićev test bi bio negativan, jer bi to bila posledica čitavog niza  koraka koji bi morali biti preduzeti da bi ekipa za koju nastupa uopšte mogla da nastavi. Nije to tako teško shvatiti.

 

Izgleda da jeste teško shvatiti. I to ne samo Ciganima na forumu nego i kojekakvim sportskim organizacijama i savezima sa kraja na kraj globusa koji su prekinuli bezmalo sva sportska takmičenja. Ispada da su oni su time ugrozili zdravlje sportista i izložili ih zarazi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Firga said:

 

Nazalost nisi u pravu. Sam virus je to dokazao sireci se bez kontrole i u uredjenim, nazovi sigurnijim zemljama. Virusu je bitna jedino cirkulacija ljudi, ono sto ti pokusavas da branis, tacnije igranje u zatvorenim prostorima, putovanja i sve ostalo ...

 

Ne bih komentarisao tvrdnju da se Nikola ne bi zarazio da su nastavljena takmicenja. Ne znam kako bih to nazvao a da se ne uvredis.

 

Nazovi ti kako god hoćeš, ali niste u pravu. Ni ti ni Metal Head. Da je nastavljeno takmičenje. Nikola bi bio u karantinu. Ne bi išao na žurku kod drugarice iz srednje škole, ili na provod u noćni klub, ili ne bi sedeo u kafiću. Verovatnoća da se zarazi bi bila neuporedivo neuporedivo manja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Nazovi ti kako god hoćeš, ali niste u pravu. Ni ti ni Metal Head. Da je nastavljeno takmičenje. Nikola bi bio u karantinu. Ne bi išao na žurku kod drugarice iz srednje škole, ili na provod u noćni klub, ili ne bi sedeo u kafiću. Verovatnoća da se zarazi bi bila neuporedivo neuporedivo manja.

 

Ne bih dalje raspravljao, brine me tvoje razmisljanje. Sto rece neko ironicno, prekinuli takmicenja i ugrozili zdravlje ljudi.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

The sports are split in four groups of the relative risk factor: 0 = non-existent; 1 = low; 2 = medium; 3 = high; 4 = very high risk.

The results of the research are compiled in the report “Sport restarts safely”, that contains 404 pages, CONI announced.  The Italian Olympic Committee hasn’t published that document. The report was sent to the Minister for Youth Policy and Sport, but the Italian website Il Fatto Quotidiano (ilfattoquotidiano.it) revealed some of the parts of the study.

Water polo is classified at risk 2 (medium), along with beach volleyball. In the current circumstances, caused by the coronavirus spread, the advantage of water polo is the fact that it is played in chlorinated water. According to the researches (not just in Italy), there’s no evidence the coronavirus can be spread through the water in pools.

Rugby, volleyball, and basketball, all placed in group 4. There are no physical contacts between the players of the opposing teams in volleyball, but in the act of blocking the athletes find themselves face to face. Soccer is in a group of high risk (3).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Firga said:

Ne bih dalje raspravljao, brine me tvoje razmisljanje. Sto rece neko ironicno, prekinuli takmicenja i ugrozili zdravlje ljudi.

 

Najpametnija stvar koju možeš da uradiš u nedostatku argumenata. 

 

Nemci su nastavili ligu, čak i u košarci.  Videćemo kako će se kretati broj pozitivnih slučajeva među igračima i uključenim osobljem u njihovoj košarkaškoj ligi. Vrlo rado ću priznati da nisam u pravu ukoliko taj broj krene da raste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, osim u Njemačkoj košarka se igra još u Nikaragvi, Turkmenistanu i na Tajvanu.

Jebiga Džejmi, nisu ni tvoji argumenti da je trebalo nastaviti takmičenje bar nešto rock solid. :classic_biggrin:

Ali dobro, shvatam emociju. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, quentin said:

Koliko vidim, osim u Njemačkoj košarka se igra još u Nikaragvi, Turkmenistanu i na Tajvanu.

Jebiga Džejmi, nisu ni tvoji argumenti da je trebalo nastaviti takmičenje bar nešto rock solid. :classic_biggrin:

Ali dobro, shvatam emociju. 

 

Gde sam ja napisao da je takmičenje trebalo nastaviti. Ja sam jedno tri puta definisao tezu koju zastupam u ovoj diskusiju, a to nije teza  " ABA, EC i/ili  EL su trebale da se nastave"

 

 

 

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Gde sam ja napisao da je takmičenje trebalo nastaviti. Ja sam jedno tri puta definisao tezu koju zastupam u ovoj diskusiju, a to nije teza  " ABA, EC i/ili  EL su trebale da se nastave"

 

 

 

Mea culpa.

Pošto si rekao da bi "Verovatnoća da se zarazi bi bila neuporedivo neuporedivo manja" da je takmičenje u toku i da je Janković u karantinu, mislio sam da smatraš da je takmičenje trebalo nastaviti.

Silly me.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam pročitao, doduše "dijagonalno", pa mi nije baš jasno koju tezu zastupaš. Napisao si da bi postojala manja šansa da se Janković zarazi ako bi se (u nekom momentu koji nisi definisao) igrala košarka, da bi bio pod strožim režimom, u treninzima i izolaciji. Iz toga jedino može da se izvede dilema da li zastupaš tezu da je sezonu trebalo nastaviti ili je uopšte ni ne prekidati jer je samo u tom kontekstu Janković mogao da oseti benefite igranja košarke koji bi umanjile rizik da se on zarazi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teza je sledeća....

 

"Pozitivan Janković 15 juna, nakon što je bio ko zna gde i radio ko zna šta, ne može biti argument u korist/ kojim se pravda  odluke da se liga ne nastavi, a koja je donesena...kad beše ...nekog 25 maja give or take."

 

 

 

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
Link to comment
Share on other sites

Quote

Odluka je sramotna. Da je bord Evrokupa doneo odluku kao što je to uradila Evroliga, da je poništila sezonu i ostavila sve učesnice iz prošle, ne bismo ništa komentarisali, ali ovako, jedina reč je sramota. Podsećam da smo uz Partizan i Budućnost jedini bili za nastavak takmičenja, da smo formirali ekipu za završnicu prošle i narednu sezonu. Pored toga u trenutku prekida na parketu smo izborili mesto u polufinale plej-ofa, a samim tim i u Evrokupu. Ono što mogu da garantujem u ovom trenutku, da smo mi kojim slučajem na mestu Cedevita Olimpije, sigurno bismo mesto u Evrokupu ustupili rivalu koji je to zaslužio na parketu, a to je u ovom slučaju Mornar iz Bara“, naglasio je predsednik kluba Đorđije Pavićević za Sport Klub i nastavio:

„Logično je da ćemo u periodu koji sledi preispitati naše učešće u ABA ligi jer se sada otvoreno postavlja pitanje koja je svrha takmičenja u kojem se ne vrednuju rezultati koji su ostvareni na parketu. S obzirom da smo na parketu obezbedili mesto u Evrokupu, formirali smo tim za pomenuto takmičenje, nismo aplicirali za FIBA takmičenja. Ponavljam još jednom, odluka je blago rečeno sramotna“.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Da je nastavljeno takmičenje. Nikola bi bio u karantinu. Ne bi išao na žurku kod drugarice iz srednje škole, ili na provod u noćni klub, ili ne bi sedeo u kafiću. Verovatnoća da se zarazi bi bila neuporedivo neuporedivo manja.

 

Vidi, takva nagadjanja koja se apsolutno ne mogu potvrditi mozemo do sutra da smisljamo, evo jedno moje hipoteticko:

 

Filip je sportista, dobar decko (kazu svi). Filip se ponasa odgovorno tokom pandemije - ostajao je kod kuce, sa porodicom, apsolutno se nije izlagao nikakvom riziku da se zarazi. Filip biva "primoran" da se vrati svom sportskom pozivu i igra zvanicne utakmice. Filip je profesionalac, i sta se mora mora se. Filip se podrzavlja sa porodicom jer se nece videti barem mesec i po dana. Filip je odgovoran, zna da tako mora. 

Filip odradjuje treninge i utakmice sa ekipom... njegova ekipa je odigrala utakmicu sa KK Sledeca Sezona iz Velikog Medjunozja u kom igra i izvesni Branko. Branko voli sport, njega nervira ova situacija sa pandemijom i ne moze da je izdrzi... Branko je kontraverzna licnost. Vise puta je imao incidente u profesionalnoj karijeri. Tesko ga je obuzdati i kontrolisati. Branko nije profesionalac. S obzirom na limitirane resurse KK Sledeca Sezona, jedne veceri je Branko izasao iz karantina - gde je bio i sta je radio ostaje pod velom tajne - ali jedno je sigurno, vraca se u karantin zarazen korona virusom. Branko ja na odigranoj utakmici bio zaduzen za cuvanje upravo Filipa i cesto su bili u kontaktu. 

Branko je zarazio Filipa, i ne samo njega, vec gotovo celu svoju ekipu, pola protivnicke kao i deo ekipe sa kojom su igrali nakon 2 dana (jer se ubrzano igra a testiraju se na svaka 3-4 dana, a uostalom i izmedju te dve utakmice rezultat je bio lazno negativan). 


Naravno sve ovo gore namerno karikiram, ali ajde sad ti objasni Filipu da je on bio zasticeniji sto se liga nastavila, nego da je ostao kod kuce... da je verovatnoca da se zarazi mnogo manja kada igra nego kada sedi kod kuce. Branku nema sta da objasnjavas, njega zabole. 

 

Dakle, to su sve tako pausalne procene koje jedan slucaj moze da baci u vodu... 

Sve je stvar iz kog ugla se gleda. 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepa konstrukcija....osim što Branko ne može da se vrati u karantin sa ostatkom ekipe, dok ne prođe 14 dana i dok ne donese dva negativna testa. Baš kao što i trener Augzburga ( ili beše Kelna nisam više siguran ) nije mogao to da uradi, jer je izašao da kupi pastu za zube.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Razlog zašto liga nije nastavljena nema nikakve veze sa brigom  o zdravlju igrača. Liga nije nastavljena jer je broj klubova kojima je interes da se liga ne nastavi veći od broja klubova kojima je interes bio da se nastavi. As simple as that. 

Briga o zdravlju igrača je tu samo narativ koji se lepo uklopio...kao kad Ameri zbog nafte ili nekog strateškog interesa izbombarduju neku zemlju pa se tu lepo uklopi narativ o brizi za demokratiju i ljudska prava.

Da je polovina klubova imala interes da se liga nastavi ona bi se i nastavila, a bezbednost  igrača bi bio problem koji se može rešiti ( kao što su to Nemci pokazali ) a narativ o tome kako su prevladili sportski motivi i želja da se sve reši na sportskom borilištu bi se isto tako lepo uklopio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

osim što Branko ne može da se vrati u karantin sa ostatkom ekipe, dok ne prođe 14 dana i dok ne donese dva negativna testa.

Pa niko ne zna da je Branko to vece terao kera... 🙂 klupko se odmotalo nakon saznanja da je zarazeno 20+ igraca i gledavsi poslednji minut trece cetvrtine te druge utakmcie, sve je bilo jasno (ko ih je zarazio). 

1 hour ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

( kao što su to Nemci pokazali )

...pokusavaju da pokazu. 

 

I Svedska je pokusala nesto da pokaze pa vidimo gde su. 

 

Ali da, interes vecine koja nije zelela da igra je svakako preovladao - jer tako je odluka doneta. E sad zasto nisu hteli da igraju o tome jos moze da se diskutuje... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Pavićević: Tužićemo ABA ligu i Evroligu, za ovakvu odluku trebalo je imati debeo obraz

"Neprijatno smo iznenađeni odlukom Borda Evrokupa da Mornar neće biti učesnik ovog takmičenja u sezoni 2020/2021. već Cedevita Olimpija, nepostojeći tim ABA lige, za koji se ne zna ni mjesto gdje je registrovan.

Ogorčenje ovom odlukom baziramo na nekoliko činjenica.

G. Đorđi Bartomeu, predsjednik Evrolige, decidno je saopštio da će u Evrokupu igrati osam četvrtfinalista u sezoni 2020/21, kao direktni učesnici, a ostala mjesta biće popunjena na osnovu plasmana u nacionalnim ligama. Kako ABA liga predstavlja nacionalna prvenstva klubova koji je tvore, logično je bilo da Mornar kao četvrtoplasirani tim ABA lige dobije pozivnicu za Evrokup.

Zbog koronavirusa ABA liga je prekinuta poslije pretposljednjeg, 21. kola, koje je odigrano 8. marta 2020. godine. Da je bilo sluha kod učesnika ABA lige i rukovodstva lige, posljednje kolo se moglo odigrati i od ove neprijatne situacije ne bi bilo ništa.

U trenutku prekida lige, Mornar je bio četvrti po pravilniku ABA lige koji kaže da ukoliko ekipe imaju isti broj bodova, plasman određuje međusobni skor. A mi smo Cedevita Olimpiju dobili oba puta, i u Baru i u Ljubljani. Neko je, očigledno, iskoristio pravilnik FIBE (ništavan u konkretnoj situaciji!) da odredi trenutnu tabelu i na mala vrata ugura Cedevita Olimpiju u Evrokup.

Da je Mornar na taj način došao do plasmana u Evrokupu, samo bismo se zahvalili, kazali da nas je sramota i prepustili mjesto onome ko ga je izborio na košarkaškom terenu.

Nije tačna konstatacija pojedinih sredstava informisanja da Crna Gora ne može da ima dva predstavnika u Evrokupu. Ta alibi konstatacija je besmislena.

Ovi događaji su pokazali da ABA liga nije temeljno napravljena i da je učinak onih koji su je organizovali, kao i njenih dosadašnjih predsjednika, na staklenim nogama. ABA liga mora da bude samostalna i da ne zavisi od drugih. Da smo bili organizovani na vrijeme i kako treba, svi bi nas cijenili, a ovako se zadovoljavamo mrvicama sa stola čelnika Evrolige i Evrokupa.

Pored razmatranja svrsishodnosti daljeg učešća u ABA ligi, spremićemo advokatski tim koji će tužiti ABA ligu, a istovremeno i Evroligu. Tražićemo povraćaj svih uloženih sredstava u takmičerskoj sezoni 2019/20. A ta sredstva nisu mala. Pa neka se ustanovi ko je kriv za ovo što se desilo.

Tek sada je jasno kakav je zadatak, zapravo, imala posljednja, onlajn, Skupština ABA lige. Trebalo je samo da odluči da se prvenstvo ne nastavi, uprkos tome što su Partizan, Budućnost Voli i Mornar insistirali da se prvenstvo završi. Da se radilo ispod žita, postalo je ogoljeno jasno poslije odluke da se nepostojeći tim ABA lige, Cedevita Oolimpija, ugura u Evrokup.

Naravno, nemamo primjedbi na učešće Partizana i Budućnosti Voli u Evrokupu, naprotiv, oni su to pošteno, na košarkaškom terenu izborili i od srca im želimo da dostojno reprezentuju ABA ligu u ovom takmičenju. To se za Cedevita Olimpiju ne može reći.

Postavlja se pitanje: koga štiti ABA liga? Da li onu ekipu koja je poslije pet dana od proglašenja pandemije koronavirusa raspustila sve i koja nije imala pet igrača na spisku ili ekipu koja je, uz Real Madrid, jedina, do sada, isplatila sve (!) ugovorne obaveze igračima i do 10. maja, praktično, formirala ekipu za iduću sezonu?

Sve ovo će me, kao potpredsjednika ABA lige, motivisati i podstaći da u svom predsjedničkom mandatu, naravno, ukoliko Mornar nastavi takmičenje u ABA liigi, učinim sve da pravilnikom budu regulisane ovakve i slične situacije kako nijedna ekipa više ne bi mogla da bude oštećena i uskraćena za rezultate ostvarene na sportskom polju, kao i da nikada više dosadašnja mešetarenja i lobiranja ne budu dio ABA lige.

Ovaj nesportski potez rukovodstva ABA lige, odnosno proslijeđeni nefer spisak Evrokupu sa učesnicima tog takmičenja iz ABA lige, gdje je Mornar očigledno upućen na sporedni kolosjek, na vajld kartu, i potom odluka Evrokupa da ne budemo učesnici drugog po značaju evropskog takmičenja, samo će nas podstaći da u sljedećoj godini budemo još jači i da pokažemo i rukovodstvu i ekipama ABA lige da se samo na sportski način može doći do sportskih visina, sa kojih se, onda, svakome može pogledati u oči. Za ovako nakaradnu odluku trebalo je imati debeo obraz.

I na kraju, svi neka budu sigurni, a posebno naši vjerni navijači, da nećemo dozvoliti da grad košarke, Bar, ugase bezlični ljudi koji su zarad ličnih interesa spremni da sport i sve njegove aktere sa terena, potisnu u drugi plan.“

https://www.vijesti.me/sport/kosarka/442887/pavicevic-tuzicemo-aba-ligu-i-evroligu-za-ovakvu-odluku-trebalo-je-imati-debeo-obraz

 

A glasali protiv predloga da se stanje na tabeli proglasi konacnim.

Neka...

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem samo sto im je Cedevita Olimpija kriva ako nema neki konkretan dokaz (a nije ga pokazao) da su oni sa ABA ligom ovo odredili. 

 

Inace, jeste nepravedna odluka, trebalo je i u EC ponoviti ucesnike osim ako neko ne zeli pa da se otvori prostor za nekog novog... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Obi-Wan said:

Zar nije Cedevita upala kao top4 aba iz sezone 2018/19?

 

Aba sezona  2019/20 je otkazana i ne donosi nikakve ulaznice za evropu.

 

Ceo sastav EC za sledecu sezonu je skarabudzen. Ako su gledali proslu ABA sezonu onda je tako trebalo reci Mornaru. A opet malo je bezveze da ABA donosi takvu odluku a neka druga liga drugu... kriv je najvise Djordi. Sa onakvim timom i cini se stabilnim finansijama, voljom da igraju EC, Djordi je trebao da ih primi. I onako su ga neki odjebali. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...