Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

3 hours ago, taliesin said:

 

Naravno da ne bismo to konstatovali. Bar ja ne bih, ti mozes da konstatujes sta god hoces.

 

Uzgred, napisao sam da je u pitanju analogija a ne poredjenje, to su dve razlicite stvari.

 

Ma, to su bazicne stvari. Mislim da ukupno na prostoru bivse Jugoslavije imas 10-15 klubova koji su u ovom trenutku na visokom nivou i imaju velike budzete za svoju konkurenciju u svojim ligama. I ti mi kazes, da se posle pet ili deset godina sve svede na 3-4 kluba i da u takvoj ligi FK Graficar bude 5. ili 6. da bi takvo takmicenje i dalje imalo smisla.

 

Naravno da ne bi. U kosarci jos i mozemo da gledamo kroz prste jer ni u evropi sveukupno nije bolje stanje, ali to ne znaci da nije nonsens da u takmicenju koje okuplja najbolje klubove sa prostora koji su dali toliko jakih ekipa, evropskih sampiona, velikih igraca, 5. i 6. mesto osvoje neki bezvezni klubovi iz Srbije, drugi tim prvoplasirane ekipe i ekipa menadzera koji ima igrace u gotovo svim klubovima u ligi. 

 

Kazu da je za Cibonu (Zadar, Olimpiju, koga god) i ovakva liga bolja. Video sam dosta komentara iz Hrvatske koji se ne slazu sa tim. Ima i onih koji ne trpe da su u istom takmicenju sa groznim divljacima sa istoka, ali vecina ne vidi svrhu u nekoj Ciboni ili Zadru, Splitu koji su osudjeni da im dodje Partizan i rutinski se proseta kao sto se nekada setao kroz Kraljevo ili Novi Sad.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Ma, to su bazicne stvari. Mislim da ukupno na prostoru bivse Jugoslavije imas 10-15 klubova koji su u ovom trenutku na visokom nivou i imaju velike budzete za svoju konkurenciju u svojim ligama. I ti mi kazes, da se posle pet ili deset godina sve svede na 3-4 kluba i da u takvoj ligi FK Graficar bude 5. ili 6. da bi takvo takmicenje i dalje imalo smisla.

 

Naravno da ne bi. U kosarci jos i mozemo da gledamo kroz prste jer ni u evropi sveukupno nije bolje stanje, ali to ne znaci da nije nonsens da u takmicenju koje okuplja najbolje klubove sa prostora koji su dali toliko jakih ekipa, evropskih sampiona, velikih igraca, 5. i 6. mesto osvoje neki bezvezni klubovi iz Srbije, drugi tim prvoplasirane ekipe i ekipa menadzera koji ima igrace u gotovo svim klubovima u ligi. 

 

Kazu da je za Cibonu (Zadar, Olimpiju, koga god) i ovakva liga bolja. Video sam dosta komentara iz Hrvatske koji se ne slazu sa tim. Ima i onih koji ne trpe da su u istom takmicenju sa groznim divljacima sa istoka, ali vecina ne vidi svrhu u nekoj Ciboni ili Zadru, Splitu koji su osudjeni da im dodje Partizan i rutinski se proseta kao sto se nekada setao kroz Kraljevo ili Novi Sad.

 

Ja samo kazem jednu stvar, ako ABA ligu ne unisti to sto predsednici dva najjaca kluba jedan drugom prave sacekuse u kojima se igraci pljuju, fizicki napadaju i besomucno vredjaju, vala je nece unistiti ni to sto je Mega peta u prvenstvu. I generalno mi je vise pun kufer propalih i jos uvek drzecih drzavnih projekata koji dele lekcije i cepaju dlaku nacetvoro. Vremena su se promenila, to sto su nekada veliki klubovi koristili razne drzavne privilegije, organizovane ili nelegalne, toga vise nema. Samim tim, ocigledno, nema ni rezultata. Nije Misko Raznatovic napravio dugove ni Ciboni, ni Olimpiji, ni Partizanu, ni onoj Zvezdi, ni Splitu, ni Zadru, ni Bosni, nikome. Napravili su ih sami bahatim i hajduckim poslovanjem za koje su mislili da ce trajati vecno. Nemaju oni gde da traze odgovor na pitanje zasto im "dva bezvezna kluba iz Srbije" uzimaju peto i sesto mesto osim u sebi, to je mesto koje ce im dati odgovor zasto su njihovi klubovi jos bezvezniji od toga. 

 

Video sam i ja te hrvatske komentare. To je Tegeltija level, tipicno nacionalisticko kurobecanje umotano u foliju nekakve navodne brige za nacionalnu kosarku. Prazne price, zal za mladost i potpuno odsustvo bilo kakve ideje ili, ne daj Boze, plana sta bi se desilo sa hrvatskom kosarkom kada bi se ona zatvorila unutar sopstvenog prvenstva. Cujes, doci ce im Partizan i prosetace se. Hoce. Samo je razlika u tome sto ce u ABA ligi doci cetiri kluba i prosetace se a u hrvatskom prvenstvu ce doci jedan i prosetace se. Velika razlika u picku materinu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 34Barkley said:

A šta im je alternativa? Neće dobiti veći budžet ako budu igrali bez srpskih i ostalih klubova niti će biti veće interesovanje publike. Kako će igrači napredovati u lošijoj konkurenciji?

 

Alternativa im je prosto da budu to sto su, samo u hrvatskom prvenstvu. Napisao je @taliesin na kraju, velika razlika i u pravu je, samo se previdja jedna stvar, ako novostvoreni projekat vise ne pravi razliku u odnosu na stanje pre tog projekta za neke klubove, ti klubovi ostaju bez motiva da u tome ucestvuju.

 

Ja se secam ranijeg perioda koji je bio pre dosta godina, meceva izmedju Zvezde i Cibone, pa izmedju Partizana i Cibone i to je uvek bio derbi izmedju klubova koji su predstavljali svoje drzave i prostore, Zadar Dalmaciju, Cibona centralni deo Hrvatske, Olimpija je bila ponos Slovenije, Bosna i cuveno gostovanje u "Skenderiji". Nismo i dalje od toga odmakli, i dalje se Buducnost smatra projektom DPS, Zvezda i Partizan projektima SNS, samo vise nema nista ozbiljno van Beograda i Podgorice. Pogotovo ako Tedeschi pocne da angazuje samo dva stranca.

 

Svo to kukanje iz Cedevite kako ne mogu da se takmice sa drzavnim projektima je besmisleno, to treba da pricaju Cibona, Zadar, Split, Zagreb, Sibenik kojih vise nema ni za jedan evrokup tim, ako ce njima drzava da da zajedno kao jednom Partizanu onda oni treba da izadju iz lige, ne Cedevita.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Alternativa im je prosto da budu to sto su, samo u hrvatskom prvenstvu. Napisao je @taliesin na kraju, velika razlika i u pravu je, samo se previdja jedna stvar, ako novostvoreni projekat vise ne pravi razliku u odnosu na stanje pre tog projekta za neke klubove, ti klubovi ostaju bez motiva da u tome ucestvuju.

 

Ja se secam ranijeg perioda koji je bio pre dosta godina, meceva izmedju Zvezde i Cibone, pa izmedju Partizana i Cibone i to je uvek bio derbi izmedju klubova koji su predstavljali svoje drzave i prostore, Zadar Dalmaciju, Cibona centralni deo Hrvatske, Olimpija je bila ponos Slovenije, Bosna i cuveno gostovanje u "Skenderiji". Nismo i dalje od toga odmakli, i dalje se Buducnost smatra projektom DPS, Zvezda i Partizan projektima SNS, samo vise nema nista ozbiljno van Beograda i Podgorice. Pogotovo ako Tedeschi pocne da angazuje samo dva stranca.

 

Svo to kukanje iz Cedevite kako ne mogu da se takmice sa drzavnim projektima je besmisleno, to treba da pricaju Cibona, Zadar, Split, Zagreb, Sibenik kojih vise nema ni za jedan evrokup tim, ako ce njima drzava da da zajedno kao jednom Partizanu onda oni treba da izadju iz lige, ne Cedevita.

 

Svi se secamo, druze, ali to je bila druga drzava u kojoj je sport, narocito kosarka, bio finansiran na drugaciji nacin. Da i ne pricam o tome koliko se okruzenje promenilo i u sta se evropska kosarka promenila. Meni nije jasno koliko ljudi ne mogu da shvate da je ovo trenutno survival business, neuporediv sa slavnom istorijom kosarke na ovim prostorima. Meni je zao sto je tako, voleo bih da se izdignu svi ti nekada veliki klubovi, ali to se u ovakvim uslovima jednostavno nece desiti. Dakle, moraju da se menjaju uslovi ali o tome stvarno ne mogu sada dok traje NBA utakmica.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Pa to, vise zal za mladoscu koja vise nece da se vrati. Ovo moje treba shvatiti vise kao lamentiranje nad sudbinom, kolega @Pavaroti je vise bio zaduzen za konstruktivne i, nadasve, nerealne predloge.

Daleko su to od nerealnih predloga. Samo mi kao u svemu, pa i u ovome cemo da zaostajemo poprilicno dugo. Najvise zbog likova koji zive u 80tim,cak ne i u 90tim i koji bi danas da moze da se zivi od vazduha. Bilo bi lepo da je tako,ali nije. U upravama uglavnom sede lopovi i ne bi oni da daju ono sto ne moraju, a zasto bi dali kad im niko ne garantuje prvo mesto ili PO. Tako se vodi dosta klubova. Pa jedna Cibona da ima budzet 450k je smejurija, dno dna. Moze i mora se, pocelo je po Evropi, zazivece to a mi cemo kao i uvek zadnji. Zarad malih i bednih ciljeva par klubova ili ljudi.

 

Vizija je nesto sto od snova pravi javu,ali malo ko to u Srbiji uopste ima. Para sam siguran da ima dovoljno za to sto sam ja pricao, ali lakse je da se niko ne pomuci za nista. Da se mi pitamo odavde nesto, ziveli bi isto celoga zivota, kao sto vecina gradjana i zivi. Sve to treba poterati, ako ne mozes to da ostvaris, onda gasi ligu. Ligu odrzava samo to mesto za Evropu a i to se svelo na jedno mesto i to smo zajebali. Daj da nas izbace iz EL i onda i da se rasformira ova liga ako je znacaj lige samo otici u EL. Znacaj mora biti dublji, tu se slazem da klubovi treba da predstavljaju svoje regije, da zainteresuju ljude da budu pune hale, ali nece biti pune ako im u timu bude 10 amatera. Nije Dortmundov stadion pun zato sto su oni neka epska verna  publika, vec im daju dozivljaj, igrace, ugodna mesta, jefitniju hranu i uzivanje. Kod nas ne dobijes apsolutno nista. Ovde je podvig sto ce renovirati Pionir i sto drzava ima jedan dobar klub, jezivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uopste ne vidim problem sto su FMP i Mega u ABA Ligi. Ovi kojima to predstavlja problem, nek uloze pare, naprave konkurentne timove, pa nek zauzmu njihova mesta na tabeli.

Ova 2 kluba su bili 5 i 6 na tabeli, ne zbog Covica i Miskovica, vec zbog igre.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Setite se 2011 said:

 Vredi pogledati zog Ace

 

Ima mnogo zanimljivih izjava, posebno Lorbeka, ali i Petrovica.

 

Ovog novinara sam i premotavao, ok neka razmislja o interesu hr kosarke, ali vise neka politicka nego realna prica.

 

Meni je nejasno kako ovi sto se zale da ostanu zajebani u ABA ne shvataju da su donji zato jer si drugi bolji, pored redovnog folklora i mucenja koji jeste prisutan u kosarci. Ne moze se uspjeti bez posebnog napora i znanja. Slovenci su ranije imali uspjeh jer su prvi shvatili da sportski operativci moraju imati dobre relacije sa izdasnim sponzorima plus dobar naslijedjen rad Olimpije.

 

Crna Gora ima uspjeh jer je kao nigdje drzavni vrh opredijeljen da pronadje resurse da slozi rasute kockice.

 

Srbija pored samog kvaliteta i reprezentativnih rezultata ima najuticajniju kosarkasku operativu, da tako kazem. A to su treneri - najbrojniji su, menadzeri - zbirno ubjedljivo najjaci u Evropi, zatim i druge kosarkaske saradnike, sudije i sl.

 

Hrvati su jednostavno rasuli svoje bisere i misle da ce sami da se pokupe.

Link to comment
Share on other sites

opet su pomenuli mogucnost ujedinjenja Cibone i Cedevite, nesto sto ce se, pretpostavljam, na kraju i desiti, doduse sa 10-15 godina zakasnjenja. To je preduslov da bi mogli da naprave klub konkurentan za borbu za ostalim drzavnim projektima. Do tada ce kukati kako nemaju sta da traze u ABA ligi, a samo treba da naprave tu jednu logicnu stvar da bi imali sta da traze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa rekoh, "pomenuli mogucnost", verovatno kao izraz svesnosti o neophodnosti tog poteza, da bi imali konkurentan klub.

Odredjeni parovi cetvrtfinala superkupa:

Crvena zvezda mts – Sixt Primorska
Budućnost VOLI – Cibona
Cedevita – FMP
Partizan NIS – Mega Bemax

 

kako li su dosli do Primorske kao jucerasnjeg drugoligasa...

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko i kako odredjuje, ali Primorska je najpozitivnija prica ove godine i svetionik, putokaz kako treba ici,  koji daje tezinu ABA2 ligi. Ispada da je trenutno takmicenje u ABA2 mnogo zdravije i organsko (kako se sad popularno kaze),  ekipe se sastavljaju po mjeri i snazi, tu su negdje i kvalitetom. Nadam se da ce liga podici sveukupni kvalitet, ne samo igraca, nego i trenera, klupskih operativaca. To je liga koju strucna javnost treba posebno posmatrati ne bi li nam dala neki vid sigurnosne mreze za odrzavanje kvaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

onda mozda ne bi bilo lose da ustanove kao pravilo to da prvak aba2 lige ima mesto na superkupu, i da tako bude dodatno nagradjen za trofej u aba2 ligi.

a slazem se da je aba2 sjajna, evo u Bosni smo npr imali zanimljiva polufinala, pobednici isli u aba2. i bas je bilo ozbiljno krljanje u oba polufinala, posebno Siroki - Sloboda, i veliko slavlje u Sirokom Brijegu zbog plasmana u aba2. slicno bilo u Novom Pazaru pre mesec dana. Steta sto je protocnost izmedju aba1 i aba2 slaba  s obzirom da je aba2 svake godine sve jaca.

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

To je pomenuto kao ideja, nigdje nije receno da se radi na tom projektu.

 

I to je pomenuo Aco koji je bio protiv toga dok je bio u Ciboni.

 

Dobar je bio Aco Trico, rekao je sve sto treba i oko ABA lige i oko hrvatske kosarke, plus je odmah na startu isekao sovinisticka budalesanja onog novinara i postavio kontekst diskusije tako sto je prilicno verno opisao ono sto se desavalo u ovoj finalnoj seriji. Sve da nista drugo nije rekao o tome zasto je hrvatska kosarka tu gde jeste, samo ono kad je rekao da je nudio Zubca Cedeviti za 300.000 a oni hteli da ga uzmu dzabe, pa ga je pokupio Misko za 530.000, bilo je dovoljno da se shvati kakva je tamo situacija. Cibona u govnima, pokusava da se izvuce iz dugova, a Cedevita bi da ih jos dublje gurne u blato. Na kraju srpski menadzer dolazi to the rescue i poslovicno radi stvar koju tako vesto radi vec godinama, zaradjuje za sebe + istovremeno ostaje u dobrom odnosu sa klubom od kojeg je zaradio, jer je ispao korektan vise nego sto je morao. I posle dodju mrsomudi kao sto je onaj hrvatski Tegeltija da naricu nad sudbinom hrvatske kosarke i kako ih je ABA zajebala, inace bi verovatno Ameri punili gace od njih na olimpijadama i svetskim prvenstvima.

 

Ono sto je meni zanimljivo posle svega je to koliko je ABA liga zapravo odlicna i dalekosezna ideja. Svakakve gluposti se desavaju, liga radi u okruzenju koje objedinjuje prostore s izuzetnom medjusobnom mrznjom i nepoverenjem, svako malo se dogodi neko sranje i neregularnost, a jednostavno, kako god razlozno da gledas i projektujes buducnost regularne kosarke, na kraju se uvek svede na to da je svaka alternativa toj ligi neuporedivo gore resenje od nje. Svaka cast ovoj ekipi koja je napravila Jadransku ligu u vreme kada je to izgledalo nemoguce, bio je to vizionarski projekat, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je generalno okruzenje evropske kosarke u medjuvremenu postalo nepovoljnije za skoro sve klubove.

Edited by taliesin
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Potpuno mi je nejasno zasto se na ovim prostorima zapatila ta neka idiotska grupa likova koji su kao sportski novinari (i to prate gospodski sport kao sto je kosarka), a zapravo poturaju neku svoju agendu kroz to nazovi novinarstvo. I ajde da su skrajnuti u nekom budzaku, nego ih jos pozivaju kao goste u mejnstrim emisijama, Ovaj lik godine 2019. mrtav ladan ispali kako je Crvena zvezda "velikosrpski projekat", a dosao da prica o aba ligi. Neverovatno.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lorbek je isto za razliku od ljudi koji ne uzimaju promijenjene okolnosti kroz faktor vremena (ko rece Tegeltija) rekao da je polozaj same kosarke i klubova u to vrijeme bio neuporedivo bolji i da su se svi vodili idejom koliko je kvalitetan proizvod (parafraziram) bila ta stara liga. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Poznati su svi detalji oko Superkupa ABA Lige 2019.

Treće izdanje Superkupa održat će se u Zagrebu u KC Dražen Petrović od 26.-29. rujna u zajedničkoj organizaciji Košarkaškog kluba Cibona i tvrtke MYD, vlasnika svih medijskih i marketinških TV prava u regionalnom natjecanju.

Kao i u prethodne dvije sezone sudjelovat će osam ekipa i to šest najboljih u regularnom dijelu sezone ABA Lige 2018/19- Crvena Zvezda mts, Budućnost VOLI, Cedevita, Partizan NIS, Mega Bemax i FMP, a listu će popuniti Cibona kao domaćin turnira i ovogodišnji prvak ABA 2 Lige i novi član ABA LigeSixt Primorska.

Parovi četvrtfinala Superkupa su:

Crvena zvezda mts – Sixt Primorska
Budućnost VOLI – Cibona
Cedevita – FMP
Partizan NIS – Mega Bemax

Službeno potpisivanje ugovora o zajedničkoj organizaciji Superkupa ABA Lige 2019 između KK Cibona i tvrtke MYD biti će održano u srijedu, 15. svibnja u 11h u prostorijama KC Dražen Petrović

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Ne znam ko i kako odredjuje, ali Primorska je najpozitivnija prica ove godine i svetionik, putokaz kako treba ici,  koji daje tezinu ABA2 ligi. Ispada da je trenutno takmicenje u ABA2 mnogo zdravije i organsko (kako se sad popularno kaze),  ekipe se sastavljaju po mjeri i snazi, tu su negdje i kvalitetom. Nadam se da ce liga podici sveukupni kvalitet, ne samo igraca, nego i trenera, klupskih operativaca. To je liga koju strucna javnost treba posebno posmatrati ne bi li nam dala neki vid sigurnosne mreze za odrzavanje kvaliteta.

Najkrivlje mi je zbog Mornara u svemu ovome, kad je tek uveden Superkup niko ga nije htio organizovati no su ga njima uvalili i to uz obavezu da ga 3 godine naredne tamo u Baru organizuju koliko nikog to interesovalo. Onda kad su dosli tamo prvi put u Bar svi su imali skoro nedelju dana tamo smjestaj i treninge za dzabe u njihovoj organizaciji svih 8 timova plus zvanicnici lige. Svi otisli odusevljeni odatle jer je na kraju posluzio kao generalna proba svim ekipama pred pocetak aba lige.

 

Kad su ostali vidjeli koliko se moze od tog domacinstva dobiti odjednom se sjetio Dodik da bi mu to moglo valjati za izbore i za najcudniji jubilej (55 godina?) kao povod da im prepuste domacinstvo da bi ih ko pse skoro pocerali nakon sto su izgubili u 1 kolu 2 dana nakon sto su dosli, dok su u Baru svi ostali do kraja turnira. Ne znam sad sto je presudilo da Zagreb bude domacin ali svakako da neko ima i tu racunicu sa tim dogadjajem.

 

Sad odjednom se poziva Primorska na racun te iste Igokee dok prosle godine niko se nije sjetio da Krku zovne kao sampiona ABA2. U sustini, i dalje se "u hodu" sve to radi i malo je i cudno sto nijesu sacekali bar tu famoznu skupstinu da objave ovo a ne da 10 dana prije ovo objave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam tu sta da dodam posebno.

 

Inace, ne znam koliko je isplativ superkup i da li je, svakako je interesantan kao dobar pripremni turnir pred pocetak sezone, uz to vjerovatno besplatan. Mislim, nije taj turnir ni toliko bitan, ali glupo je gubiti legitimitet preko njega.

 

Nemam nikakav problem da se neke stvari mijenjaju u hodu i da se prilagodjava, ali mora bolje da se iskomunicira. Recimo, svakako mi je dobra ideja da se sampiona ABA 2 nagradi ucescem, cisto da se da podrska tom projektu, ali da se to lijepo kaze. Pogresno je i to sto se to radi pred samu skupstinu, makar bilo sa svima uredno dogovoreno.

 

Ako se posmatra superkup i zavrsni turnir juniorske lige, zakljucak je da treba da se podrze neke nove inicijative i entuzijasti. Tako se i Mornar sasvim lijepo predstavio siroj publici, a recimo domacin juniorima iskoristio sjajnu generaciju Cibone da privuce publiku. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MrTwister said:

Najkrivlje mi je zbog Mornara u svemu ovome, kad je tek uveden Superkup niko ga nije htio organizovati no su ga njima uvalili i to uz obavezu da ga 3 godine naredne tamo u Baru organizuju koliko nikog to interesovalo. Onda kad su dosli tamo prvi put u Bar svi su imali skoro nedelju dana tamo smjestaj i treninge za dzabe u njihovoj organizaciji svih 8 timova plus zvanicnici lige. Svi otisli odusevljeni odatle jer je na kraju posluzio kao generalna proba svim ekipama pred pocetak aba lige.

 

Kad su ostali vidjeli koliko se moze od tog domacinstva dobiti odjednom se sjetio Dodik da bi mu to moglo valjati za izbore i za najcudniji jubilej (55 godina?) kao povod da im prepuste domacinstvo da bi ih ko pse skoro pocerali nakon sto su izgubili u 1 kolu 2 dana nakon sto su dosli, dok su u Baru svi ostali do kraja turnira. Ne znam sad sto je presudilo da Zagreb bude domacin ali svakako da neko ima i tu racunicu sa tim dogadjajem.

 

Sad odjednom se poziva Primorska na racun te iste Igokee dok prosle godine niko se nije sjetio da Krku zovne kao sampiona ABA2. U sustini, i dalje se "u hodu" sve to radi i malo je i cudno sto nijesu sacekali bar tu famoznu skupstinu da objave ovo a ne da 10 dana prije ovo objave.

ABA ima jos dosta da radi na sebi. Uvek ce biti prisutna sitna potkusurivanja da bi se neciji licni apetiti ispunili. Ovo sto ispliva i sto se zna je samo jedan deo mogu zamisliti kakvog mulja. Svakako da je kao ligu drzi prolazu EL i EC, zato bi bilo i logicno da se da Dordiju da je oblikuje i da kao neka licnost koja nema  licne afinitete da radi na kvalitetu lige i samih klubova,i da to ide relativno sa poboljsanjem EL. Naravno zaduzio bi neke ljude oko sebe ali bi uvek imao  sta da posavetuje. Dodik na celu lige dovoljno govori kakva je to zajebancija i da opstaje samo zbog prolaza.

 

Mornar se pokazao kao dobar klub koji zeli da napreduje ali sredina kao sredina nije razvijena za kosarku i pitanje je sta ce biti sa njom kada Pavicevici dignu sidro. Relativno su i limitirani sa dosta toga, a i dostigli su neki maximum za poprilicno kratko vreme!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...