Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Sve je pocelo u onoj seriji kada je  Dule Alimpijevic bio tu. Tu prestaje svaka priča o sportu, mislim da je tad krenula ozbiljna bahatost ekipe iz Pga, dok je u toj istoj seriji atmosfera u Bgu bila pa bukvalno porodicna. Delija nije bilo ni u naznakama, da ne govorim o ekipi pored kosa, a dole u Pg... Igrarije su pocele jos u hotelu koliko se secam. 

Edited by Dl91
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dl91 said:

Igrarije su pocele jos u hotelu koliko se secam. 

Napadi na igrače u hotelu, pretnje Bjelici i njegovoj familiji... Preko ovog drugog se olako prešlo i medju Zvezdinim navijačima jer je Milko bio omražen

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ridji said:

Napadi na igrače u hotel, pretnje Bjelici i njegovoj familiji... Preko ovog drugog se olako prešlo i medju Zvezdinim navijačima jer je Milko bio omražen

S obzirom da je Bjelica BG Crnogorac, te pretnje dodatno dobijaju na snazi jer cesto borave dole i imaju rodbinu tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dl91 said:

A da to nije bio odgovor na ono ludilo u Pg kada su Zvezdini igraci pljuvani i gadjani tvrdim predmetima od strane Dps omladine? Bio sam na sve tri  utakmice u Pioniru i "razlog" zasto su nas tako docekali dole je izjava prevaranta Repese kako su doziveli ko zna kakve neprijatnosti. Znam da je na te prve dve utakmice bila bas korektna atmosfera, u poredjenju sa naredne dve u Pg. Ona peta ti je samo odgovor na ludilo u Pg. Da li je to korektno? Apsolutno ne. 

 

11 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

izvini, nisam razumeo tvoj inicijalni post kao zelju da se zauzme moralni high-ground

nadam se da ces se toga setiti i kad vi budete brutalno pokradeni dole

i da ce ti i tada resenje biti da se ostane u belim rukavicama, dok ti neko pisa po trudu i radu cele sezone

budi bolji 20 razlike, pa nece imati veze sto te kradu je bas onako pravo sportsko resenje

 

 

Dve stvari:

1) Vi stvarno kao da ste počeli da pratite košarku 2011.

2) Često se provlači taj narativ da ne biste vi, ali radite kao odgovor na nekog (dotičnog ubaciti po potrebi).

 

1) Ne, drugari, nije sve počelo ni 2011, niti sa onim suludim šrafovima. Ne pišem kao moralni sudija nego iz iskustva. Dalje, nema šta mene čekati kako ću se ponašati kada budemo bili u sličnoj poziciji - već smo bili. A što kaže kolega zorex, posle utakmice protiv Taukeratmike ne mora niko da mi objašnjava kako izgleda kada sudije unapred odluče ko može da pobedi.

 

Tenzije između Budućnosti i beogradskih klubova traju dvadesetak godina. Svašta se dešavalo, čak i kad je ulog bio samo titula SRJ. Mnogo toga je Partizan prošao u PG, kao i navijači, a da se ne lažemo, bilo je vređanja, prekida i svašta nešto i u BG. Sa ove distance gledano, ne bih mogao da kažem da smo uvek bili u pravu (posebno oko suđenja) i da su probleme bezrazložno pravili samo Danilo Mitrović i ekipa oko njega. 

 

2) Biću direktan - Nebojša Čović je spreman na skoro sve kada oseti da je ugrožen. Tada njegovi potezi ne zavise od toga šta je ko kome pre radio i ko je prvi počeo. Isto važi i za Bokana. Ostoja ne bih rekao da je takav, ali D&D mislim da jesu. Razlika može da bude samo u tome šta ko može da uradi, tj. koliko opcija mu stoji na raspolaganju. Tu je Bokan naročito bio u prednosti dok je mafija imala kompletnu vlast u CG. 

 

Verujem da ste brutalno pokradeni u PG. Ponavljam, nije to ništa novo niti je počelo pre par godina. Isto tako verujem da ste jači i da ćete dobiti petu i bez nekih smicalica (osim u slučaju nekog epskog raspada kao onomad protiv Cibosa u Areni). Takođe, ponavljam, nije ovo neka moralna visina, više je lament sa strane nad celom košarkom u stilu ovog

11 hours ago, John Dies at the End said:

Mene, je kako da se izrazim, malo blam i sramota zbog dešavanja  ovih poslednjih 20 godina, bez da ulazim u to ko je kriv, ko prav, ko je prvi poceo i sl...

 

Klasican parovi/zadruga/farma nivo. Jos uvek smo mi daleko od " civilizovanog" sveta.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Dve stvari:

1) Vi stvarno kao da ste počeli da pratite košarku 2011.

2) Često se provlači taj narativ da ne biste vi, ali radite kao odgovor na nekog (dotičnog ubaciti po potrebi).

 

1) Ne, drugari, nije sve počelo ni 2011, niti sa onim suludim šrafovima. Ne pišem kao moralni sudija nego iz iskustva. Dalje, nema šta mene čekati kako ću se ponašati kada budemo bili u sličnoj poziciji - već smo bili. A što kaže kolega zorex, posle utakmice protiv Taukeratmike ne mora niko da mi objašnjava kako izgleda kada sudije unapred odluče ko može da pobedi.

 

Tenzije između Budućnosti i beogradskih klubova traju dvadesetak godina. Svašta se dešavalo, čak i kad je ulog bio samo titula SRJ. Mnogo toga je Partizan prošao u PG, kao i navijači, a da se ne lažemo, bilo je vređanja, prekida i svašta nešto i u BG. Sa ove distance gledano, ne bih mogao da kažem da smo uvek bili u pravu (posebno oko suđenja) i da su probleme bezrazložno pravili samo Danilo Mitrović i ekipa oko njega. 

 

2) Biću direktan - Nebojša Čović je spreman na skoro sve kada oseti da je ugrožen. Tada njegovi potezi ne zavise od toga šta je ko kome pre radio i ko je prvi počeo. Isto važi i za Bokana. Ostoja ne bih rekao da je takav, ali D&D mislim da jesu. Razlika može da bude samo u tome šta ko može da uradi, tj. koliko opcija mu stoji na raspolaganju. Tu je Bokan naročito bio u prednosti dok je mafija imala kompletnu vlast u CG. 

 

Verujem da ste brutalno pokradeni u PG. Ponavljam, nije to ništa novo niti je počelo pre par godina. Isto tako verujem da ste jači i da ćete dobiti petu i bez nekih smicalica (osim u slučaju nekog epskog raspada kao onomad protiv Cibosa u Areni). Takođe, ponavljam, nije ovo neka moralna visina, više je lament sa strane nad celom košarkom u stilu ovog

 

Kapiram, a jos vise kuzim da moras izjednacavati strane, ali ne, gazda Chova nikada nije tukao sudije, pustao u dvoranu likove sa ciglama i 5(!)mobilnih telefona da se gadjaju glave, nije davio igrace i,NE, nikada nije imao ovako hc domacinsko sudjenje. Nismo isti, sorry druze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa @Barkley#34 da tenzije traju mnogo duze, to su klasicne seljoberske balkanske tenzije. Razlike u atmosferi linca u Beogradu i Podgorici zapravo i nema. Jedino sto su u podgorici u trecoj utakmici "one" serije ulazili partijski drugovi na parket. Ostalo je isto.

 

Medjutim sudjenje u Beogradu i sudjenje u Podgorici su nebo iz zemlja. U Beogradu je blago naklonjeno domacinima, u Podgorici je besramna kradja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ali kad pogledas snimak vidis da su to budalastine.

 

Ovo sa kosarkom je cisto lobiranje protiv apsolutne dominacije Srbije u aba ligi. Od sezone 2001/2002 13 titula srpskih klubova, 2 hrvatskih, 1 slovenackih (Olimpija), 1 crnogorskih, 1 izraelski. 

 

A ovde odgledas trecu i cetvrtu utakmicu, hladne glave, i opet ti je utisak da je kradja.

 

Treca utakmica Zvezdi svirano 4 faula vise, i iz tih 4 faula vise 20 slobodnih bacanja vise. Pogledas 3-4 situacije jasnih 2+1 za Zvezdu, sudija ponisti kos, faul na zemlji, lopta sa strane. Mali milion takvih situacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kosta said:

Navedi mi u kojoj tekmi u Bg je publika gadjala igrace protivnicke momcadi gradjevinskim materijalom. Odmah navedi.

Kako te nije sramota? 🙄

 

1 hour ago, Kosta said:

Kapiram, a jos vise kuzim da moras izjednacavati strane, ali ne, gazda Chova nikada nije tukao sudije, pustao u dvoranu likove sa ciglama i 5(!)mobilnih telefona da se gadjaju glave, nije davio igrace i,NE, nikada nije imao ovako hc domacinsko sudjenje. Nismo isti, sorry druze.

 

32 minutes ago, Ne sam Safete said:

Niste isti ... vi ste drmali koševe, gadjali loptama, pljuvali trenere ... ponekad bacali svinjske papke, zvisi šta treba i ko gostuje. Jbt ne vjerujem sta čitam i to sve od likkova koji ushićeno prizivaju stavljanje tačke na ligu.

 

Zaboravio si kese sa urinom, PP aparat... Ljudi ovdje bukvalno imaju doseg pamćenja od 48 sati.

 

Elem došao sam ovdje da vidim ima li nekih informacija oko Reeda za petu utakmicu a vidim da utakmica nije ni tema rasprave.

 

Budite pozdravljeni.

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

I 3. i 4. utakmica sramna krađa. Da citiram akademika Velimira Ilić: " Ajde da kraduckate, ali vi kradete, otimate".

I kad pročitaš izjave Duloa Vujoševića i crno belih veterana sa forum koji košarku prate od 1976. :"Pa možda se može reći da je možda, ali ne sigurno, bilo nekih odluka sudija, koje se možda može nazvati domaćinskim suđenjem", onda je tek jasno da smo masakrirani u Podgorici.

Edited by pavijan2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Grbovic je lepo objasnio mehanizam kradje.

 

Zvezda izlazi iz bonusa u trecem minutu cetvrtine, Buducnost u desetom. I to samo da bi se smanjila razlika u faulovima. Ne bi ni tad svirali. Naravno, nema slobodnih bacanja.

 

Za Zvezdu nema 2+1, za Buducnost ima kad god treba. Cim krene Ivanovic na kos, niko ga ne dira, 2+1.

 

Sviranje faulova u napadu, na random, kad zatreba, samo za Zvezdu.

 

Lojd dobija sekirice po ruci gde god se okrene, nema faula.

 

Nema tu sta da se prica, Grbovic je lepo sve, koncizno opisao. To sto se sad neko ogradjuje od svoje igracke legende je prica za sebe i blam za sebe. Covek je pogodio u centar.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Hugo Punch said:

Da, ali kad pogledas snimak vidis da su to budalastine.

Šta da ti kažem, posle mnogo derbija se ovde kače snimci sa urednim objašnjavanjem šta je i u kom trenutku ukradeno. Sad, odjednom su to budalaštine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Sad, odjednom su to budalaštine.

 

Uvek su budalastine, samo sto ti to nece niko priznati, ali jel uopste bitno hoce li priznati? Pa nece meni navijac Partizana nikad reci "Bravo, svaka vam cast!" ali ja to od njega i ne ocekujem.

 

Upravo je taj nas balkanski mentalitet da kmecimo na sudije stvarno sada dao zaledjinu Bokanu da ZAISTA krade i to neometano, jer smo previse cesto vikali "VUK!" i vise nikoga nije briga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam na Zvezdinoj temi da gostovanja u Podgorici i igrarije koje oni sprovode na terenu i van njega nisu pocele sada, ili pre 2-3 godine, vec da su se svakakve stvari desavale jos krajem 90ih i pocetkom 2000ih. Sta vise mislim da je bilo jos gore tada, posebno da je na svojoj kozi to osetio Partizan kada je pokusavao da srusi tada tu zaista sa jedne strane jaku kosarkasku ekipu ali i sa druge mafijasku organizaciju. 
Mislim da se zaista mali broj Zvezdinih navijaca, barem na ovom forumu zavarava ko je i sta radi Nebojsa Covic. Vecina dobro zna i gadi se svega sto je ucinio i sto ce tek uciniti, mrdanja koseva, pljuvanja protivnickog trenera, instaliranje onih njuski pored terena itd... Nekad se odredjeni akti polako gurnu u zaborav vremenom i navijaci pocnu da pamte trofeje, uspehe a tek sporadicno incidente i velike svinjarije koje bacaju mrlju na klub. Slicno je i sa Partizanom, cak i ja kao navijac Zvezde sam vec potisnuo i marginalizovao vecinu odvratnih stvari koje je Vujosevic, pa i PSD, ucinio i pamtim taj period pre svega po rezultatskim uspesima i dominaciji Partizana. 

Ocigledno da Covic ne zaboravlja tako lako i da nema granica a posebno kad ga neko naigra na ovaj ili onaj nacin, zapravo cini mi se da teze pusta i zaboravlja ako ga neko prevesla i pobedi u nesportskim i neljudskim igrama. A to se desilo pre tri godine kada je i sam Covic bio iznenadjen onim sto se dogadjalo nakon 1-1 u Beogradu, i gde stvarno ne mogu da se setim ijednog incidenta. Nakon trece utakmice i brutalne kradje, ko kaze drugacije zaista nije objektivan i nema sta dalje da diskutujemo na zadatu temu, kao da je sebi obecao da nece dozvoliti da ga neki Bokan pobedi na nacin na koji sam Covic najbolje funkcionise. 

Ovo sto se sada ukljucuju Informeri, Grbovic, Kurir i ostala aparatura vlasti mislim da nema pre svega veze sa Zvezdom, tj Zvezda moze na neki nacin da se "okoristi" u situaciji od toga, ali mislim da nije poenta braniti Zvezdu jer desavala su se sranja, van parketa i veca, u finalima 2018. i 2019. pa su svi ovi pomenuti bili nemi i nezainteresovani. Mislim da ce nakon pete utakmice, bez obzira na pobednika, krenuti kampanja u Srbiji o istupanju iz ABA liga. Ne verujem ni da ce se to raditi zbog zastite interesa Srpske kosarke vec opet zbog nekih pojedinacnih, privatnih interesa. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

 

 

Zaboravio si kese sa urinom, PP aparat... Ljudi ovdje bukvalno imaju doseg pamćenja od 48 sati.

 

Elem došao sam ovdje da vidim ima li nekih informacija oko Reeda za petu utakmicu a vidim da utakmica nije ni tema rasprave.

 

Budite pozdravljeni.

Nisi citao Kostine poustove otpocetka. Steta.

Takodjer, neces me jeftinim provokacijama navuci na tanak led.

Bio je Kosta na forumu mnogo pre tebe i zna sta prica.

Lijep pozdrav* 😉

 

*volio bih da je to sporCki pozdrav, ali ti ocito nisi ovdje zbog sportske rasprave. Jos jednom, steta.

Edited by Kosta
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem tu tezu o kesama sa urinom i mrdanjem koseva, kao da se neko od nas ponosi time. To je "navijacka scena" u Srbiji, a vidimo i na celom Balkanu.

 

Ovo sto se desavalo u Podgorici sad, pre 3 godine i verovatno mnogo ranije nije vezano za ponasanje navijaca ni "navijaca". Te stvari se mogu istolerisati. Ovo je ocigledno lobiranje, pretnja ili mito ka sudijama da ovako sude dole u Podgorici. To je potpuno druga tema. A tek pa nova tema je sto nema nikakvog odgovora aba lige na sve to. Bukvalno se prave blentavi. E TAKVA liga nema nikakvu perspektivu.

 

I nije Zvezda ovde u pitanju. Da je bilo koji drugi klub iz Srbije, isto bi bilo. Mozda se neki navijac Partizana sad pita "ok ali sto bih se ja stresirao kad kradu Zvezdu"...pa i ne treba da se stresirate, ali je potpuno bezveze poricati postojanja toliko ocigledno orkestrirane pljacke na sportskom terenu. Ok je ne mesati se...ne dotice me, ok. Ok je i sprdati se porazima vecitog rivala, sve ja to razumem. Ali poricati ono u Podgorici, da se nije desilo? I to zbog kesa sa urinom?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel se neko seca kad su u Podgorici pri rezlutatu 80:79 za Buducnost priznali trojku Rejnoldsa kada je Planinic ocigledno povukao mrezicu?2015 bese kada je ta utakmica odlucivala ko ce na Zvezdu ja msm.Nije samo da su Zvezdu krali tamo pa sad...

 

A ovo sa navijacima niko se time ne ponosi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ridji Nebojsu Covica treba staviti u kontekst trenutne situacije u srpskom sportu. Sve ostalo tumacenje je jednostavno lose. Ne moze se problem gledati van konteksta trenutka.

Da li on ne treba da bude tu gde jeste? Pa, verovatno ne treba. Ali sport u Srbiji je toliko kurvanje da je pitanje da li bi se neko drugi uopste snasao na takvoj poziciji. Sta misli neko, da je Ostoja Mijailovic posten covek? Posten ko Marica na onu stvar... NEGO NE UME. Partizanu treba isto takvo govedo kao Nebojsa. Drugacije ne moze u ovakvoj Srbiji.

 

I nemoj neko da misli da neko od nas Zvezdasa zeli da uzurpira bilo sta. Ne pada mi na pamet da "pobedjujem" nesportski Partizan, ali ako neko misli da ce odlaskom Covica sve biti ok, taj je tup u glavi. U tom slucaju bi se Ostoja zahvalio i seo na taj tron. I ponasao bi se ISTO kao i Covic. Cak ga i kopira u mnogim nastupima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hugo Punch said:

Ne razumem tu tezu o kesama sa urinom i mrdanjem koseva, kao da se neko od nas ponosi time. To je "navijacka scena" u Srbiji, a vidimo i na celom Balkanu.

 

Ovo sto se desavalo u Podgorici sad, pre 3 godine i verovatno mnogo ranije nije vezano za ponasanje navijaca ni "navijaca". Te stvari se mogu istolerisati. Ovo je ocigledno lobiranje, pretnja ili mito ka sudijama da ovako sude dole u Podgorici. To je potpuno druga tema. A tek pa nova tema je sto nema nikakvog odgovora aba lige na sve to. Bukvalno se prave blentavi. E TAKVA liga nema nikakvu perspektivu.

 

I nije Zvezda ovde u pitanju. Da je bilo koji drugi klub iz Srbije, isto bi bilo. Mozda se neki navijac Partizana sad pita "ok ali sto bih se ja stresirao kad kradu Zvezdu"...pa i ne treba da se stresirate, ali je potpuno bezveze poricati postojanja toliko ocigledno orkestrirane pljacke na sportskom terenu. Ok je ne mesati se...ne dotice me, ok. Ok je i sprdati se porazima vecitog rivala, sve ja to razumem. Ali poricati ono u Podgorici, da se nije desilo? I to zbog kesa sa urinom?

Niko se ne ponosi kesama sa urinom i svinjskim papcima. Kosta je mnogo puta pljuvao po nazovi navijacima, a zapravo huliganima. Pa nije to balkanski specijalitet, jedan Luis Figo izvodi korner, pa biva pogodjen svinjskom glavom.

Ali prikazivati ovo u Pg kao nesto uobicajeno je vrhunac cinizma. A jos veci cinizam je stavljati znak jednakosti izmedju CZ i BUD 'nepodopstina'. Ako liga ne reaguje na ovo, vidjecu sto ce mnogi grobar reci za par godina kad njihove igrace dovedu u linch situaciju dole u Pg.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hugo Punch said:

I nije Zvezda ovde u pitanju. Da je bilo koji drugi klub iz Srbije, isto bi bilo. Mozda se neki navijac Partizana sad pita "ok ali sto bih se ja stresirao kad kradu Zvezdu"...pa i ne treba da se stresirate, ali je potpuno bezveze poricati postojanja toliko ocigledno orkestrirane pljacke na sportskom terenu. Ok je ne mesati se...ne dotice me, ok. Ok je i sprdati se porazima vecitog rivala, sve ja to razumem. Ali poricati ono u Podgorici, da se nije desilo? I to zbog kesa sa urinom?

Slobodno citiraj ko je poricao. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Slobodno citiraj ko je poricao. 

 

Ok, izvinjavam se, u pravu si. Greska u terminologiji. Ne porice se, ali se relativizuje i to apsolutno u spinu. U fazonu Zvezdini igraci su to i zasluzili jer je neki kreten pisao u kesu. Takve stvari su zaista bespredmetne.

 

Nema nikog normalnog ko moze da se ponosi postupkom Gobeljica recimo. Bez obzira sto je zrtva isti takav "kapacitet" Stojkovic, jer bi to bila relativizacija.

 

Jedno su navijaci. Ovo je organizovano sprovedena kradja. I to bahata, ocigledna.

 

EDIT: I da, nemoj da me teras da ti citiram ko to radi, znas i sam.

5 minutes ago, Kosta said:

Ako liga ne reaguje na ovo, vidjecu sto ce mnogi grobar reci za par godina kad njihove igrace dovedu u linch situaciju dole u Pg.

 

Ja znam sta ce biti. Tada ce nasi da relativizuju a Bokan ce da profitira. E o tome Grbovic prica. Ovde se brani srpska kosarka. Nije Zvezda simbol srpske kosarke ali je trenutno na braniku iste.

Edited by Hugo Punch
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...