Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Ne razumem sta pitas, da li klub zasluzuje da ima toliki budzet ili da li zasluzuje mesto u PO?

 

Cedevita ima dosta slabiji sastav od Mornara. Oni se nikada nisu razbacivali, sa druge strane nisu imali visok voljni momenat kod igraca, publiku ili hajp oko kluba sto je garantovalo da ce skoro pa uvek da predstavljaju jak rival drzavnim projektima Srbije i Crne Gore (ne, nije SCG), ali nikad nece moci da ih dobiju kad je stvarno bitno (osim one trojke Nolana Smitha kad se bas mnogo toga poklopilo).

 

U Cedeviti se smenjivalo dosta trenera, evo sada je dosao Golemac i on dobro vodi utakmice, ali prosto ima nekompletan sastav i premali budzet za plate da bi mogao da se bori za titulu.

 

Mornar je ove sezone, u jeku krize sa koronom doveo igrace poput Gabriela, Smitha, Lazica, Jeremica, zadrzao tri odlicna skorera na pleju i jos se pojacao sa Gordicem i Hamiltonom. To je drugi najveci budzet u ligi i oni kao takvi dozvoljavaju sebi da ih svi nabijaju u drugoj fazi EC, da se jedva, sa 5-5 provlace u drugu fazu, da ispadaju iz trke za PO jer je osakaceni Partizan bio prevelika prepreka.

 

Mislim, ne znam ni ja sta ce njima ovoliko napadacki orijentisanih igraca, ali trener ih je birao i trener ih je doveo, a vodi ih kao da ne postoji na klupi, jedan igrac uzme loptu i zaleti se na kos, a rotira ih tako da svako mora da dobije minute bez obzira na ucinak i protivnika.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Ne razumem sta pitas, da li klub zasluzuje da ima toliki budzet ili da li zasluzuje mesto u PO?

 

Cedevita ima dosta slabiji sastav od Mornara. Oni se nikada nisu razbacivali, sa druge strane nisu imali visok voljni momenat kod igraca, publiku ili hajp oko kluba sto je garantovalo da ce skoro pa uvek da predstavljaju jak rival drzavnim projektima Srbije i Crne Gore (ne, nije SCG), ali nikad nece moci da ih dobiju kad je stvarno bitno (osim one trojke Nolana Smitha kad se bas mnogo toga poklopilo).

 

U Cedeviti se smenjivalo dosta trenera, evo sada je dosao Golemac i on dobro vodi utakmice, ali prosto ima nekompletan sastav i premali budzet za plate da bi mogao da se bori za titulu.

 

Mornar je ove sezone, u jeku krize sa koronom doveo igrace poput Gabriela, Smitha, Lazica, Jeremica, zadrzao tri odlicna skorera na pleju i jos se pojacao sa Gordicem i Hamiltonom. To je drugi najveci budzet u ligi i oni kao takvi dozvoljavaju sebi da ih svi nabijaju u drugoj fazi EC, da se jedva, sa 5-5 provlace u drugu fazu, da ispadaju iz trke za PO jer je osakaceni Partizan bio prevelika prepreka.

 

Mislim, ne znam ni ja sta ce njima ovoliko napadacki orijentisanih igraca, ali trener ih je birao i trener ih je doveo, a vodi ih kao da ne postoji na klupi, jedan igrac uzme loptu i zaleti se na kos, a rotira ih tako da svako mora da dobije minute bez obzira na ucinak i protivnika.

Sve se slazem. Ali zar godinama to nije bio nacin funkcionisanja Cedevite? 

Ova godina je takva kakva je, Pavicevic prosipa pare kao da nisu njegove (a i Tedeski je, godinama), glume Golden State, sa promilom talenta, ali ne shvatam zasto i takvi kakvi su ne zasluzuju da igraju Aba i koju ekipu mjesto njih vidis kao kvalitetniju (a da nije vec u Aba)..

 

Edit: Tek sad skontah da nisam odgovodio na pitanje 😀. Tvoj prethodni post sam shvatio kao da jedva cekas da Mornar ostane bez finansija i ispadne iz Aba lige jer ovakvi kakvi su ne zasluzuju da je igraju. E od toga ih ja branim, a ako sam te pogresno shvatio, izvinjavam ss 😀

Edited by mirko_pet
Link to comment
Share on other sites

Otkud ti to da ne zasluzuju da igraju ABA?

 

Itetako treba da igraju, ali ne sa ovakvim sastavom, nije to za njih. Nego petorka Needham, Vranjes, Ross, Pavic, Lukovic, na klupi Micovic, Bakic i Vujosevic, takvi su dobili Crvenu zvezdu i takvi su izbacili Partizan iz PO. Ovo sad je smesno, baci pare da te rasrafi jedan Partizan na zelju, energiju i kakve - takve akcije u napadu, dok ih u EC nije dobio samo onaj ko je zurio na avion, a mag kosarke to naziva velikim uspehom.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Odigrano je i 11. kolo u ABA2 ligi.

 

Zna se da je Studentski Centar prvi, dobili su Helios (koji nema nijednu pobedu, a brdo meceva je izgubio tako sto se samo raspadnu u poslednjoj cetvrtini).

 

Drugu i trecu poziciju drze ekipe iz Bosne i Hercegovine, Spars i Borac, sa po 8-3.

 

MZT, Mladost, Zlatibor i Sloboda su skoro sigurni ucesnici PO, a za preostalo mesto se bore svi klubovi osim Heliosa.

 

Sad samo od Buducnosti zavisi da li ce da se naprave ludi i uguraju svoj bratski klub u ABA ligu (imaju Allena, jos dva stranca, Tejica, Pavlicevica i nekoliko mladjih igraca i ubedljivo su najbolji tim). Ostale ekipe bi trebalo da izbegavaju 4. i 5. poziciju jer nemaju sanse da izbace STC. Bice tu milion kombinacija, sve ostale ekipe su manje - vise slicne po kvalitetu, cak i muceni Helios je mogao da ima 7-8 pobeda da ne igraju kao drogirani u zavrsnicama meceva.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, John Dies at the End said:

Borisa u Megi?

 

Da odrzi formu (cuj mene, koju formu?!), uigra sa novom ekipom, pa da odigra KLS, a za posle ce se videti... 

 

Mislim, ima li logicnijeg resenja? Ne znam da li je u jos nekoj iole ozbiljnoj ligi (mada KLS to bas i nije) jos uvek moguc prelazak igraca?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Romantik said:

Borac je odigrao ocajan mec danas, a opet je imao dve sanse da izbori produzetak. Kakav zicer je promasio Carapic na minut do kraja, krajnje amaterski. Bojim se da su ovim zapecetili sebi sudbinu.

 

Danas su bili uzasni, ali u njihovu odbranu nisu imali Sanadzea koji nije imao prava da igra.

 

Ne bih bas rekao da su sebi zapecatili sudbinu. Imaju Cibonu, Borac kod kuce i Primorsku, samo to da dobiju to je vec 8 pobeda. Tu je Krka sa 7 pobeda koja moze da dobije Split kod kuce, nakon toga gostuju FMP i Partizanu i docekuju Crvenu zvezdu i Buducnost. Ni Cibona ni Zadar nemaju mnogo opcija za pobede osim medjusobnih duela.

 

Borac moze i da resi sve dileme ako dobije u Splitu, a te ekipe su tu negde, izmedju ABA i ABA2.

Link to comment
Share on other sites

U ABA 2 Borac i Sparsi i zvanicno na 2. i 3. mestu, izbegavaju SC do finala. Helios opet izgubio 1 razlike, ovo je vec komicno. Inace, Helios, Rabotnicki, Gorica, Lovcen i Sutjeska nemaju nikakve sanse za PO (8. pozicija), a najverovatnije ce ispasti i Siroki.

 

U PO igraju 2 ekipe iz Podgorice (Podgorica i Studentski Centar), 3 iz Srbije, 2 iz Bosne i Hercegovine i MZT koji igra bez Gravetta koji im je najbolji igrac.

 

U ABA opet skandal sa slovenackim ekipama i koronom i opet se njihovi mecevi odlazu. Mozda razmotriti da se regularni deo mora odigrati do odredjenog datuma, nakon toga registrovati meceve sluzbenim rezultatom. Zao mi je, ali ovo sto radi Cedevita i slovenacka vlada je opstrukcija lige, koji njihov mec po redu da se odlaze jer imaju zarazenih?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

U ABA opet skandal sa slovenackim ekipama i koronom i opet se njihovi mecevi odlazu. Mozda razmotriti da se regularni deo mora odigrati do odredjenog datuma, nakon toga registrovati meceve sluzbenim rezultatom. Zao mi je, ali ovo sto radi Cedevita i slovenacka vlada je opstrukcija lige, koji njihov mec po redu da se odlaze jer imaju zarazenih?

 

Hteo, da ti odgovorim, da nisu samo oni krivi, ali vidim sad, da su 4 puta odložene utakmice zbog njih (Primorska, odložena Budučnost, odložena Krka i sada Cibona), a dva put zbog protivnika Budučnost i Zvezda).

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

U ABA opet skandal sa slovenackim ekipama i koronom i opet se njihovi mecevi odlazu. Mozda razmotriti da se regularni deo mora odigrati do odredjenog datuma, nakon toga registrovati meceve sluzbenim rezultatom. Zao mi je, ali ovo sto radi Cedevita i slovenacka vlada je opstrukcija lige, koji njihov mec po redu da se odlaze jer imaju zarazenih?

Samo jedna je odložena zbog CedevitaOlimpije,

druga gde je Krka domaćin je odložena zbog bolesti igrača Splita.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sector said:

Odlozeno Mornar - Buducnost. :classic_rolleyes:

 

Mislis da je neko lazirao testove?

 

Koliko znam, procedura je da se igraci i strucni stab testiraju pred svaki mec. Tako je odlozen mec Crvena zvezda - Cedevita Olimpija, kao i svi ostali mecevi koji su odlagani do sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoje indicije da nisu cista posla. Mornar je najavio da ce traziti odlaganja dok se ne odigraju zaostali mecevi i poslao dopis aba ligi...

A onda odjednom imaju c19 slucaj.

Ako laziraju, mislim da su se zeznuli, Buducnost je istrosena i rekao bih da je ovo najbolja sansa da ih dobiju.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razlog da laziraju. 

 

1. kao sto ste vec rekli, sada im je najbolja prilika da dobiju Buducnost (doduse imaju oni 2 teze zaostale - Igokea i Cedevita Olimpija)

2. ako odlazu, prave jos vecu guzvu sa terminima pa tek onda padaju sanse da im se ispuni zahtev da se sve igra u istom terminu u poslednja 2 kola

 

Moguce da je zaista Covid, ili eventualno tipuju na to da ce ABA zgurati zaostale utakmice Buducnosti (pogotovo ako ne prodju dalje u EC), pa da ih tada uhvate umorne. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...