Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

 

26 minutes ago, Crni Bombarder said:

Filip kaze da je nemoguce docarati kako udara..puca sa obe strane..ali bukvalno puca..takodje kaze da maltene mora da se anticipira gde ce loptica,inace se kasni na nju..
Bukvalno je bio odusevljen njegovom igrom ^^

Pa kako mu je uzeo dva seta?

 

I Mek - kako misliš da ja Cici umro - ja mislim da će mu ovo tek dati krila.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Pa kako mislim, valjda si video da je jedva stajao posle meca sa Nadalom. Ako se Medved raspadne nekim slucajem pa prodje i njega, sta mislis sta ce mu ostati u rezervoaru za Djokovica?

 

Jeste -  ali je dobio hebenog Nadala - ultimativnog gladijatora, preokrenuo dva- nula. Šta je jedan pišljivi rus u odnosu na to? Ne smeš da zaboraviš da je imao i jedan W.O. - ima on dosta energije u tanku.

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Tako sto je Filip igrao vrlo dobro,a ovaj spustio gard malo i opustio se. Vidis kako je natamburao Rubljova kad je sve vreme bio unutra

A to se ,jelte, dešava na slemovima? :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Da napisem koji redak o mecu Osaka - Williams.

Najpre da iskazem postovanje za Serenu sto u ovim godinama ima zelju,strast i odlucnost da se jos bije za trofeje,sada vec sa mnogo mladjim protivnicama. No,u tom grmu i lezi zec. Ona ne biva mladja;naprotiv. Kada je poslednji put ovde trijumfovala imala je 4 godine i nekih 14kg manje,a to bas pravi ogromnu razliku. Vizuelno bi se to videlo jos bolje da je ne utezu u te atletske trikoe.

Dve stvari rado ponavljam.
Prvo,mec Osaka - Muguruza je bio mec turnira i finale pre finala. Tu su igrale dve teniserke u najboljoj formi i ne bi bilo nezasluzeno da je Spankinja prosla. Takodje,i ona bi jutros dobila Serenu.
Drugo,u ovom trenutku Serena nije bolja od Naomi ni u jednom segmentu teniske igre. Ne,nije ni u servisu. Serena u prajmu je imala bolji servis,ali ova danasnja verzija Serene (koja je prosla zenit) nema. Japanka ima top mentalitet,igru sa obe strane,fizicki vrlo spremna,agilna,eksplozivna,dobar footwork..igra joj je kao krojena za ovu podlogu.

Ja mislim da je finale kompletno na njenom reketu.

Serena..ne znam..vidi se da joj je stalo i da je razorena porazom. Ocito je da ce izgurati jos ovu sezonu,ali ostajem pri tvrdnji da se necija sportska velicina ogleda i osecajem za kada treba stati i reci: dosta je bilo,nema vise,kraj!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja potencijalno finale vidim kao 50-50 mec, nista vise od toga, koliko god da je AO u pitanju i da Novak tu ima gomilu titula.

 

Nece Medvedev sigurno razmisljati o tome tokom meca, on deluje kao da ga nije previse briga o kakvom se mecu radi, sumnjam da ce da bude pod nekim prevelikim pritiskom. 

 

Sto se samog matchupa tice, skroz druga prica u odnosu na bilo sta na sta je Novak naisao u dosadasnjem delu turnira, sigurno ce i kod njega biti mnogo vise frustracije sto Medvedev moze da mu itekako parira u duzim razmenama.

 

Novak je jos prosle godine bio pecen, samo sto protivnik u finalu nije imao glavu, a mislim da ce ove godine imati, naravno ako prvo prodje Stefanosa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Drag mi je Medvedev igrac, ali moram da navijam protiv njega. Ako osvoji ovaj AO disace nekih 1500 poena za Novakom, a do avgusta, racunajuci i Vimbldon brani samo 1050 poena. Novak brani preveliki broj poena, cak 5470. Velike su sanse da Medvedev bude broj 1. ako osvoji AO.

Link to comment
Share on other sites

Pa i vreme je ako cemo realno, koliko god da je neko navijac ove trojice.

 

Dosta su vise tri starca zauzimala prvo mesto, sa izuzetkom mucenog Mareja koji je sam sebi zavrsio karijeru da bi dosao dotle. Eto, taman ce Novak da obori rekord, niko sigurno nece da ga prestigne bar narednih 15-20 godina, dovoljno je i to njegovim fanovima valjda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Drag mi je Medvedev igrac, ali moram da navijam protiv njega. Ako osvoji ovaj AO disace nekih 1500 poena za Novakom, a do avgusta, racunajuci i Vimbldon brani samo 1050 poena. Novak brani preveliki broj poena, cak 5470. Velike su sanse da Medvedev bude broj 1. ako osvoji AO.

 

Pa dobro, i ako ga pretekne nije problem. Bitno je da je Novak oborio ovaj Fedov rekord. Sad je na redu neki drugi rekord da se juri, da se pametnije izaberu turniri i cuva (ostarelo :classic_biggrin:  ) telo za bitnije bitke, nek se mladji biju za #1.

:classic_biggrin:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pa i vreme je ako cemo realno, koliko god da je neko navijac ove trojice.

 

Dosta su vise tri starca zauzimala prvo mesto, sa izuzetkom mucenog Mareja koji je sam sebi zavrsio karijeru da bi dosao dotle. Eto, taman ce Novak da obori rekord, niko sigurno nece da ga prestigne bar narednih 15-20 godina, dovoljno je i to njegovim fanovima valjda.

Nije jos vreme.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Drag mi je Medvedev igrac, ali moram da navijam protiv njega. Ako osvoji ovaj AO disace nekih 1500 poena za Novakom, a do avgusta, racunajuci i Vimbldon brani samo 1050 poena. Novak brani preveliki broj poena, cak 5470. Velike su sanse da Medvedev bude broj 1. ako osvoji AO.

 

ako

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Drag mi je Medvedev igrac, ali moram da navijam protiv njega. Ako osvoji ovaj AO disace nekih 1500 poena za Novakom, a do avgusta, racunajuci i Vimbldon brani samo 1050 poena. Novak brani preveliki broj poena, cak 5470. Velike su sanse da Medvedev bude broj 1. ako osvoji AO.

Ne znam breakdown po podlogama ali Medvedev na šljaci i travi sumnjam da može mnogo da osvoji. Jeste bolji nego ikad do sad ali baš nikako nije pokazao da ima igru za van betona. Mislim ispada bukvalno redovno u prvim kolima na šljaci, 10-18 ima za sad 😄 

 

Edited by Nicklord
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Dve stvari rado ponavljam.
Prvo,mec Osaka - Muguruza je bio mec turnira i finale pre finala. Tu su igrale dve teniserke u najboljoj formi i ne bi bilo nezasluzeno da je Spankinja prosla. Takodje,i ona bi jutros dobila Serenu.
Drugo,u ovom trenutku Serena nije bolja od Naomi ni u jednom segmentu teniske igre. Ne,nije ni u servisu. Serena u prajmu je imala bolji servis,ali ova danasnja verzija Serene (koja je prosla zenit) nema. Japanka ima top mentalitet,igru sa obe strane,fizicki vrlo spremna,agilna,eksplozivna,dobar footwork..igra joj je kao krojena za ovu podlogu.

Ja mislim da je finale kompletno na njenom reketu.

Serena..ne znam..vidi se da joj je stalo i da je razorena porazom. Ocito je da ce izgurati jos ovu sezonu,ali ostajem pri tvrdnji da se necija sportska velicina ogleda i osecajem za kada treba stati i reci: dosta je bilo,nema vise,kraj!

 

Muguruza nije igrala skorije protiv Serene, tako da nisam siguran kako bi tekao taj duel, dosta bi zavisilo od servisa Muguruze, tj. koliko bi lako mogla da ga drzi.

 

Dileme nema koja od njih dve je trenutno bolja, a sinoc je to samo valorizovano na terenu. Sinoc nije bilo nijednog segment igre, gde je Serena mogla da parira, dobila je dva "poklona" od Osake, brejk na pocetku meca i brejk za povraak u drugi set, i nije ih iskoristila. Jedan podatak je zanimljiv, da Serena nije spasila nijednu brejk loptu, a poslednji gem je odstatirala neverujuci da ista moze da ucini. Osaka ju je dobila otprilike onako kako je ona dobijala svoje rivalke vecim delom karijere.

 

I da dodam, svidja i se izjava Osake o finalistima koje niko ne pamti. Ona je na terenu pokazala da je ovde dosla po titulu, tako i treba da se ponasa i govori.

 

Serena je stalno blizu i to je sigurno gura da ide po tu 24. titulu, pa posle mozda i jos jednu. Mada kad se podvuce crta sta joj se izdogadjalo u ove 3 godine od povratka, mora da se zapita gde je nestalo to nesto sto ju je izdvajalo od ostalih. Gubi na Vimbldonu od defanzivki, na USO od debitantkinja u finalu GS, a stara musterija preokrece protiv nje. Na AO je jednom prokockala 5-1, prosle godine poraz u ranoj fazi, juce potpuno nadigrana. Na RG dodje da ispuni formu. Predug je ovo niz "kikseva" da bi bili slucajno. Verovatno je i pritiska sva ta prica oko rekorda. Zavisi dosta sta ce uraditi na Vimbldonu, ako resi da zavrsi karijeru to ce sigurno biti u Nju Jorku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Muguruza nije igrala skorije protiv Serene, tako da nisam siguran kako bi tekao taj duel, dosta bi zavisilo od servisa Muguruze, tj. koliko bi lako mogla da ga drzi.
 
Dileme nema koja od njih dve je trenutno bolja, a sinoc je to samo valorizovano na terenu. Sinoc nije bilo nijednog segment igre, gde je Serena mogla da parira, dobila je dva "poklona" od Osake, brejk na pocetku meca i brejk za povraak u drugi set, i nije ih iskoristila. Jedan podatak je zanimljiv, da Serena nije spasila nijednu brejk loptu, a poslednji gem je odstatirala neverujuci da ista moze da ucini. Osaka ju je dobila otprilike onako kako je ona dobijala svoje rivalke vecim delom karijere.
 
I da dodam, svidja i se izjava Osake o finalistima koje niko ne pamti. Ona je na terenu pokazala da je ovde dosla po titulu, tako i treba da se ponasa i govori.
 
Serena je stalno blizu i to je sigurno gura da ide po tu 24. titulu, pa posle mozda i jos jednu. Mada kad se podvuce crta sta joj se izdogadjalo u ove 3 godine od povratka, mora da se zapita gde je nestalo to nesto sto ju je izdvajalo od ostalih. Gubi na Vimbldonu od defanzivki, na USO od debitantkinja u finalu GS, a stara musterija preokrece protiv nje. Na AO je jednom prokockala 5-1, prosle godine poraz u ranoj fazi, juce potpuno nadigrana. Na RG dodje da ispuni formu. Predug je ovo niz "kikseva" da bi bili slucajno. Verovatno je i pritiska sva ta prica oko rekorda. Zavisi dosta sta ce uraditi na Vimbldonu, ako resi da zavrsi karijeru to ce sigurno biti u Nju Jorku. 
Svaka cast za post.
Ja Serenu ne ne mogu zamisliti trenutno da osvoji betonski slem. Bukvalno je prevelika konkurencija za tako nesto.
Pre bih trazio njenu sansu na Wimbldonu jer tu vec treba neko iskustvo, a ove mladje igracice standardno rano ispadaju tamo i ne znaju da igraju na travi. Osvajanje W od strane Halep je vise izuzetak nego pravilo i ako dodje ovako fizicki spremna i uz malo bolji servis, prvi je favorit tamo. Mozda cak i ne bi trebala da otpisuje RG jer realno to je slem gde se favoriti najcesce okliznu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sve posle RG-a 2016 i naročito gluposti sa nepristajanjem na operaciju, posmatram kao bonus.

2018: Čang, Čekinato, 3-2 protiv Rafe i pobeda na Vimbldonu, onda i na US openu, No1

2019: dranje na AO-u, SF sa Timom, vetrom i kišom na RG-u, 40-15 sa Rođom na Vimbldonu, povreda sa Stendmenom na US openu (koja ga je verovatno koštala No1 mesta).

2020: (kao kilava) pobeda nad Timom na AO-u, Wimbldon otkazan, pogodio sudijicu lopticom na US openu, finale protiv Rafe i krompir na jedinstvenom oktobarskom RG-u, No1.

2021: finale na AO-u.

 

Medvedev (i bilo ko drugi) mora da bude konstantno (vrlo) dobar na bilo kojoj podlozi (ne može samo beton) da bi bio prvi na kraju godine, na šljaci on nema rezultat niti ga je ikad imao (Novak od početka karijere jeste).

Tkd, ja još uvek ne vidim ko trajnije mož' da skine Noksu sa prvog mesta ATP liste, osim ako se ne desi povreda, ne batali skroz šljaku ili opet ne "zamrznu" listu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...