Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

 
Ako cemo precizno, Covic nije rekao 500k, iliti 500 hiljada. Vec je rekao "500 necega". A i polemisao je o valuti... [emoji846] 
 
[Tata mode ON]
Sto i jeste neka prosecna mesecna plata u eurima u Srbiji. Dokaz da Zvezda zivi sa svojim narodom kako i on zivi, i ne rasipa se kao neki, sa drzavnim novcima.
[Tata mode OFF] 
 
[emoji1] 
Bez zajebancije Aus dolar je dosta slabiji od SAD i od eura.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sector said:

Realno jesu i jedni i drugi milioneri. 

 

I Zvezda sa 5 i KKP sa 15 milki.

Quote

Čović: Budžet nam je oko 10 miliona evra

Ovako se ne piše broj pet. :classic_biggrin:

6 minutes ago, mister-no said:
3 hours ago, Kooineeperk said:
 
Ako cemo precizno, Covic nije rekao 500k, iliti 500 hiljada. Vec je rekao "500 necega". A i polemisao je o valuti... emoji846.png 
 
[Tata mode ON]
Sto i jeste neka prosecna mesecna plata u eurima u Srbiji. Dokaz da Zvezda zivi sa svojim narodom kako i on zivi, i ne rasipa se kao neki, sa drzavnim novcima.
[Tata mode OFF] 
 
emoji1.png 

Bez zajebancije Aus dolar je dosta slabiji od SAD i od eura.

Jbt, zarađujete i na kursnim razlikama, Čovu odma' umesto Jorgovanke. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Instinkt said:

Ne znam što se pominje KKP u kontekstu povezanosti sa državom Srbijom kad crveni uredno pričaju da smo mi hrvatski klub. Pa valjda nas finansira grad Zagreb, Kolinda, mi i ne treba da igramo KLS. U Srbiji ima mesta samo za jedan Vučićev klub, očigledno je da u ovih 12 godina 3/4 Srbije živi bolje, a onaj ostatak su svakako hrvati (khm partizanovci) , mađari, slovaci, albanci, dakle nacionalne manjine 😄 

I zato je valjda logično da Vučko trpa u Zvezdu, da bi Zvezdini navijači kao njegovo najveće biračko telo - živeli bolje. 

 

Crveni, živite li bolje? 😎

 

B1: ako 'ce mo realno,  niste ni igrali prethodne sezone :wink2:

 

B2: Uče li vas kakvu drugu pesmicu na tim avangardnim tribinama/4umima?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Fat Zadd said:

 

B1: ako 'ce mo realno,  niste ni igrali prethodne sezone :wink2:

 

B2: Uče li vas kakvu drugu pesmicu na tim avangardnim tribinama/4umima?

 

Dobri moj, reci ti meni živiš li bolje pod Vučkovim kaputom? 😄

Isplati li se taj glas ili ne :v

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čitajuci sve ovo covek prosto pomisli da u upravama klubova Partizana sve neki pravednici, sve neki hajduci koji krišom dodju sa igračima na utakmicu. Čim se zavrsi beze u planine i sume da se sakriju od vlasti. A vlast ih proganja, tamniči...

A u stvarnosti svi u vlasti, ogrezli u sns blatu, dobijaju zilione od te vlasti.

To je taj brizljivo negovani narativ. Od DV koji je "morao" da ide na sns skup, pa do danasnje situacije da je AV mrzak, ali pare su malo manje mrske.

A ciganija nikako da shvati da su i te pare njima mrske i da se dobijenim parama partizanstina jos jace bori protiv te iste vlasti.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alex_Serbia said:

Jeste dosadno. Ali ko o cemu, zvezdasi o pijanim milionerima iz Humske, dok se oni krpe. A onda kada Nebojsa izadje i izlane se, prosto se mora reagovati, po moralnoj duznosti isterivanja istine 😁

Izlanuo se Nebojša i da je budžet 10 miliona, za tim, stručni štab, sve zaposlene u klubu, sve mlađe kategorije, školu košarke itd, naravno sa bruto iznosima.

 

A tih 10 miliona je samo vaša prva petorka, 6. igrač i trener, neto. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Izlanuo se Nebojša i da je budžet 10 miliona, za tim, stručni štab, sve zaposlene u klubu, sve mlađe kategorije, školu košarke itd, naravno sa bruto iznosima.

 

Kako ne, pa samo npr. Adams i Neda su 15tak % neto tog bruta.

 

Matematika se uklapa kao Vladimir Jovanovic na klupi KKCZ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

 

Dobri moj, reci ti meni živiš li bolje pod Vučkovim kaputom? 😄

Isplati li se taj glas ili ne :v

 

 

 

Mrtva trka izmedju ove i ovakve tvoje tupave generalizacije i one Kronosove sa "slikama" tko sve od "pozntih" navija za Cz :wink2: 

 

Nego, nisi mi odgovorio na pitanja?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Kako ne, pa samo npr. Adams i Neda su 15tak % neto tog bruta.

 

Matematika se uklapa kao Vladimir Jovanovic na klupi KKCZ.

Onda ili verujemo Čoviću ili ne verujemo. 

Ako verujemo, onda je ovako kako je rekao, a ako ne, onda nema ni tih Adamsovih 500/200, već se vraćamo na početak, da ne znamo ništa. 

Ti bi da uzmeš iz izjave samo ono što ti se sviđa, jbg. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Dakle, budžet KKP je 20 miliona evra? 

Paaaa nije. Ostali igrači su poprilično jeftiniji. Ja bih vas gađao na oko 15ak, a nama dodao još milion, koji će da podele razne kumare, a koji neće biti proknjižen. 

Računaj da sam pisao na Tati, tako da...ako hoćeš realnu cifru, dodaj nama jedan milion, a od (petorka + 6. igrač +trener) oduzmi jedan : P

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Mrtva trka izmedju ove i ovakve tvoje tupave generalizacije i one Kronosove sa "slikama" tko sve od "pozntih" navija za Cz :wink2: 

 

 

Zanimljivo kako ti nisu tupave generalizacije i komentari onih koji podržavaju boje kluba za koji navijaš. Slabo sam primetio da ih koriguješ, nego ti uglavnom bodu oči ove "naše" .. 

 

16 minutes ago, Fat Zadd said:

Nego, nisi mi odgovorio na pitanja?

 

 

Odmah nakon što ti meni odgovoriš, živi li se bolje? :v

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

Realno jesu i jedni i drugi milioneri. 

 

I Zvezda sa 5 i KKP sa 15 milki.

Nema Zvezda 5 vec 10.

 

E sad ovaj deo ispod ne odgovaram tebi licno vec ostalima iz diskusije sa prethodnih strana. Pokusacu sve sto kazem sa onim sto je dostupno javno da se proveri uz par opaski iz Kuperove edicije, rekla mi jedna pticica.

 

Partizan ima 15 miliona budzet. Ostoja je i sam potvrdio skoro (u video intervju formatu) da imaju trecinu budzeta od najveceg budzeta u El (zvanican podatak Real budzet za proslu sezonu 45 miliona). U istom intervjuu Ostoja je rekao da su povecavane plate za ovu sezonu u vrednosti od 1 000 000e igracima koji su ostali. Ostalo ih je 10, tako da prosek povecanja je 100 000. U Zvezdi povecavaju za 50 000e rastuce ugovore, svima, a racunajte koliko igraca je ostalo u Zvezdi puta 50 000e.

 

KKP na plate(strucni stab+prvi tim) trosi izmedju 10 i 10 500 000. 

 

Zvezda trosi oko 7 500 000.

 

Smejte se na ovo, ali ti ce biti objavljeno u toku sezone kao i prosle sto je bilo. Do svih dokumentacija je dosao basketnews osim od Baskonije pa su tako i objavili.

 

2ipo ili 3 miliona je bas bas velika razlika razlika ko iole prati i zna budzete u evropskoj kosarci. Recimo prostim jezikom da je razlika u 3 vrhunska igraca. S tim da Partizan vrhunskih igraca ima i vise od 3 ali Zvezda ima svoje bagove sa sirinom rostera.

 

Partizan je nakon sezone bez zaradjenog dinara od karata i sezonskih doveo Pantera, Ledeja i Zeljka. Dva vrhunska igraca i vrhunskog trenera. (da zanemarimo Kurucsa sa pozamasnom platom ili Lesora koji ipak nije bio vrhunsko pojacanje odnosno znamo bar da je Zvezdi trazio 600k i da je Radonjic rekao da ne vredi toliko i da nije hteo da ga potpise, pretpostavljam da je u Partizanu potpisao za slican novac). Dakle Zeljko, Panter i Ledej prva petorka f4 tima i velike uloge, dovoljno je da kazem da je Panter bio 4. strelac u El sto se tice igraca sa pozicije 2 a Ledej 10. sto se tice igraca sa pozicije 4. Naneli igrac najkorisnijig indeksa sa pozicije 3 u Evroligi prosle sezone i velikom ulogom u top8 klubu oko 30min prosecno igrao u plej ofu, Exum vise nego solidne uloge iz fajnal fora tima, Andjusic drugi bek sa najvise minuta iz top8 tima i jedan od najboljih bek sutera u El na vecem uzorku po procentima, Papapetru jedini nije dosao iz top8 tima al je svakako vrhunski igrac i u top10 je po indeksu korisnosti sa pozicije 3 u sezoni za nama. Papapetru i Naneli su igrali po 28 odnosno 29 minuta prosecno u svojim klubovima. Exum 17 minuta u jednoj Barseloni, Andjusic 16.

 

Zvezda je dovela Martina bek ap centra f4 tima koji je igrao 14 minuta i po indeksu korisnosti nije bio ni u 30 najkorisnijih centara bas ispod prosecan i u poenima i u skokovima. Dovela je Bentila iz top8 tima koji je spletom okolnosti (neplanski) postao bek ap opcija u Armaniju i igrao 14 minuta prosecno i postizao 5.3 poena prosecno i svega 2.4 skoka, po indeksu korisnosti takodje nije bio ni u 25 najboljih krilnih centara. Zaboravih Petruseva sa f4 tima ali on tamo cesto nije bio ni u 12 i jos 12 utakmica nije bio ni u 12 a na ostalim je imao prosecnu minutazu manju od 10 minuta. Dalja pojacanja nisu iz top8 ili top4 Evrolige nego iz Australije, Kine, Evrokupa i Aba lige. Jedino je Nedovic to top pojacanje cija je plata manja od jednog miliona a sa bonusima od jednog miliona. Dovela je Adamsa iz australijske lige (500k), Vildozu koji nije igrao kosarku godinu dana i koji igra za 750k, Martin za 600k, Bentil za 500k, sva ostala pojacanja imaju ispod 500k.

 

Partizan ce zaraditi cak 1 500 000 ili cak 2 000 000 miliona vise na sezonske+karte u zavisnosti kako se budu kretale posete do kraja sezone ali okvirno izmedju 1ipo do 2. Sa druge strane Partizan je igracima iz prosle sezone uvecao plate za 1 milion eura dok je Zvezda za 350 000e. Zvezda je dobila 715 000e od Evrolige prosle sezone dok Partizan je bio u minusu od Evrokupa sto je Ostoja i javno potvrdio za Partizan TV da je u profit racunao pune arene do finala Evrokupa a ostao je kratak za cak jos 3.  Partizan placa licencu za Evroligu 500 000e, opet Ostoja izvor, zli jezici kazu da su dali i vise. Tu vec imamo razliku u ovom svemu kad se sabere na strani Zvezde van drzavnih para kojih Partizan ima znacajno vise zbog Nordeusa. Da ne idem dalje u to sto ne placaju porez.

 

Nekima ce ovo biti smesno neki mogu i svojom glavom da dobace do barem priblizne realnosti, ali sustina neka ukratko ispod do koje mislim da mogu svi ili se bar nadam da mogu u sebi ako vec nece javno je u sledecem:

 

Partizan sa pojacanjima koja kostaju oko 1 milion ima Pantera, Ledeja, Nanelija, Exuma, Papapetrua i Zeljka Obradovica. Zvezda ima samo Nedovica. Partizan je u poslednje 2 sezone (odnosno ima ih i dalje posto mi nemamo recimo Holinsa iz top8 kluba) doveo dva igraca iz f4 tima prve petorke (Panter i Ledej) kao i igraca koji je bio u top5 skorera f4 Barselone al recimo da je bio 6th man. Nanelija kao drugog najboljeg igraca top8 Makabija i najkorisnijeg igraca na poziciji 3 u Evroligi u sezoni 21/22 i Andjusica kao 6th igraca iz top8 Monaka. Zvezda nije dovela nijednog igraca iz top8 ili top4 kluba El sa velikom ulogom. Petruseva koji nije bio u 12 na f4, Bentila i Martina kao 9. ili 10. igrace po vaznosti u svojim klubovima i mislim da tu staje bar sa moje strane svaka dalja diskusija. Nedovic=Papapetru otprilike i po plateznom rangu i po tome sto nisu bili u top8 i po tome sto su obojica top10 igraca u El na svojoj poziciji.

 

Vildoza i Lesor ispadose vrhunska El pojacanja ali nisu tog plateznog ranga oko 1 milion po sezoni, zabosce naredne ugovore takve kad im ovi isteknu to je gotovo izvesno. Dakle Partizan ima 5 igraca oko 1 miliona plus Zeljka a Zvezda ima jednog.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Paaaa nije. Ostali igrači su poprilično jeftiniji. Ja bih vas gađao na oko 15ak, a nama dodao još milion, koji će da podele razne kumare, a koji neće biti proknjižen. 

Računaj da sam pisao na Tati, tako da...ako hoćeš realnu cifru, dodaj nama jedan milion, a od (petorka + 6. igrač +trener) oduzmi jedan : P

Koliko god da su jeftiniji i da oduzmeš jedan milion, ako dodaš ostatak tima, zatim sve što uđe u bruto, pa onda

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

stručni štab, sve zaposlene u klubu, sve mlađe kategorije, školu košarke itd

putovanja, organizacije mečeva...

 

dođe se do 20 miliona.

 

Toliko o frljanju ciframa.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cooper said:

CaTe.gif

 

 

Ko se zadnji smeje... Mada nemam ni cemu da se smejem.

 

Kao sto vidis Dropkick je pisao da vam 10 miliona kosta prvih 6 igraca i Zeljko i to misli vecina nasih a ja sam napisao kako jeste da toliko kosta svih 14 i Zeljko.

 

Maksimum maksimuma da do trenutka kad objave u sezoni je da omasim do 500k ukupne budzete plate Zvezde i Partizana zbog silbovanja, doselekcija itd. Ostavicu prostora da Zvezda potrosi i do 8 000 000 a Partizan kao sto rekoh izmedju 10 i 10 500 000.

 

Mozemo se i opkladiti u ovo.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nema Zvezda 5 vec 10.

 

E sad ovaj deo ispod ne odgovaram tebi licno vec ostalima iz diskusije sa prethodnih strana. Pokusacu sve sto kazem sa onim sto je dostupno javno da se proveri uz par opaski iz Kuperove edicije, rekla mi jedna pticica.

 

Partizan ima 15 miliona budzet. Ostoja je i sam potvrdio skoro (u video intervju formatu) da imaju trecinu budzeta od najveceg budzeta u El (zvanican podatak Real budzet za proslu sezonu 45 miliona). U istom intervjuu Ostoja je rekao da su povecavane plate za ovu sezonu u vrednosti od 1 000 000e igracima koji su ostali. Ostalo ih je 10, tako da prosek povecanja je 100 000. U Zvezdi povecavaju za 50 000e rastuce ugovore, svima, a racunajte koliko igraca je ostalo u Zvezdi puta 50 000e.

 

KKP na plate(strucni stab+prvi tim) trosi izmedju 10 i 10 500 000. 

 

Zvezda trosi oko 7 500 000.

 

Smejte se na ovo, ali ti ce biti objavljeno u toku sezone kao i prosle sto je bilo. Do svih dokumentacija je dosao basketnews osim od Baskonije pa su tako i objavili.

 

2ipo ili 3 miliona je bas bas velika razlika razlika ko iole prati i zna budzete u evropskoj kosarci. Recimo prostim jezikom da je razlika u 3 vrhunska igraca. S tim da Partizan vrhunskih igraca ima i vise od 3 ali Zvezda ima svoje bagove sa sirinom rostera.

 

Partizan je nakon sezone bez zaradjenog dinara od karata i sezonskih doveo Pantera, Ledeja i Zeljka. Dva vrhunska igraca i vrhunskog trenera. (da zanemarimo Kurucsa sa pozamasnom platom ili Lesora koji ipak nije bio vrhunsko pojacanje odnosno znamo bar da je Zvezdi trazio 600k i da je Radonjic rekao da ne vredi toliko i da nije hteo da ga potpise, pretpostavljam da je u Partizanu potpisao za slican novac). Dakle Zeljko, Panter i Ledej prva petorka f4 tima i velike uloge, dovoljno je da kazem da je Panter bio 4. strelac u El sto se tice igraca sa pozicije 2 a Ledej 10. sto se tice igraca sa pozicije 4. Naneli igrac najkorisnijig indeksa sa pozicije 3 u Evroligi prosle sezone i velikom ulogom u top8 klubu oko 30min prosecno igrao u plej ofu, Exum vise nego solidne uloge iz fajnal fora tima, Andjusic drugi bek sa najvise minuta iz top8 tima i jedan od najboljih bek sutera u El na vecem uzorku po procentima, Papapetru jedini nije dosao iz top8 tima al je svakako vrhunski igrac i u top10 je po indeksu korisnosti sa pozicije 3 u sezoni za nama. Papapetru i Naneli su igrali po 28 odnosno 29 minuta prosecno u svojim klubovima. Exum 17 minuta u jednoj Barseloni, Andjusic 16.

 

Zvezda je dovela Martina bek ap centra f4 tima koji je igrao 14 minuta i po indeksu korisnosti nije bio ni u 30 najkorisnijih centara bas ispod prosecan i u poenima i u skokovima. Dovela je Bentila iz top8 tima koji je spletom okolnosti (neplanski) postao bek ap opcija u Armaniju i igrao 14 minuta prosecno i postizao 5.3 poena prosecno i svega 2.4 skoka, po indeksu korisnosti takodje nije bio ni u 25 najboljih krilnih centara. Zaboravih Petruseva sa f4 tima ali on tamo cesto nije bio ni u 12 i jos 12 utakmica nije bio ni u 12 a na ostalim je imao prosecnu minutazu manju od 10 minuta. Dalja pojacanja nisu iz top8 ili top4 Evrolige nego iz Australije, Kine, Evrokupa i Aba lige. Jedino je Nedovic to top pojacanje cija je plata manja od jednog miliona a sa bonusima od jednog miliona. Dovela je Adamsa iz australijske lige (500k), Vildozu koji nije igrao kosarku godinu dana i koji igra za 750k, Martin za 600k, Bentil za 500k, sva ostala pojacanja imaju ispod 500k.

 

Partizan ce zaraditi cak 1 500 000 ili cak 2 000 000 miliona vise na sezonske+karte u zavisnosti kako se budu kretale posete do kraja sezone ali okvirno izmedju 1ipo do 2. Sa druge strane Partizan je igracima iz prosle sezone uvecao plate za 1 milion eura dok je Zvezda za 350 000e. Zvezda je dobila 715 000e od Evrolige prosle sezone dok Partizan je bio u minusu od Evrokupa sto je Ostoja i javno potvrdio za Partizan TV da je u profit racunao pune arene do finala Evrokupa a ostao je kratak za cak jos 3.  Partizan placa licencu za Evroligu 500 000e, opet Ostoja izvor, zli jezici kazu da su dali i vise. Tu vec imamo razliku u ovom svemu kad se sabere na strani Zvezde van drzavnih para kojih Partizan ima znacajno vise zbog Nordeusa. Da ne idem dalje u to sto ne placaju porez.

 

Nekima ce ovo biti smesno neki mogu i svojom glavom da dobace do barem priblizne realnosti, ali sustina neka ukratko ispod do koje mislim da mogu svi ili se bar nadam da mogu u sebi ako vec nece javno je u sledecem:

 

Partizan sa pojacanjima koja kostaju oko 1 milion ima Pantera, Ledeja, Nanelija, Exuma, Papapetrua i Zeljka Obradovica. Zvezda ima samo Nedovica. Partizan je u poslednje 2 sezone (odnosno ima ih i dalje posto mi nemamo recimo Holinsa iz top8 kluba) doveo dva igraca iz f4 tima prve petorke (Panter i Ledej) kao i igraca koji je bio u top5 skorera f4 Barselone al recimo da je bio 6th man. Nanelija kao drugog najboljeg igraca top8 Makabija i najkorisnijeg igraca na poziciji 3 u Evroligi u sezoni 21/22 i Andjusica kao 6th igraca iz top8 Monaka. Zvezda nije dovela nijednog igraca iz top8 ili top4 kluba El sa velikom ulogom. Petruseva koji nije bio u 12 na f4, Bentila i Martina kao 9. ili 10. igrace po vaznosti u svojim klubovima i mislim da tu staje bar sa moje strane svaka dalja diskusija. Nedovic=Papapetru otprilike i po plateznom rangu i po tome sto nisu bili u top8 i po tome sto su obojica top10 igraca u El na svojoj poziciji.

 

Vildoza i Lesor ispadose vrhunska El pojacanja ali nisu tog plateznog ranga oko 1 milion po sezoni, zabosce naredne ugovore takve kad im ovi isteknu to je gotovo izvesno. Dakle Partizan ima 5 igraca oko 1 miliona plus Zeljka a Zvezda ima jednog.

 

Hvala. 

 

Ja sam otprilike nabo cifre ali mi je drago kad pročitam ozbiljan post na ovoj temi. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cooper said:

Još me treba zaboraviti da se na početku prelaznog roka aktivirala druga godina ugovora za Vajta, takođe EL igrač sa dobrom statistikom, da bi se kasnije dogovorio raskid ugovora i prelazak na dosta niža primanja u Budućnosti.

 

Tako da Vildoza+ Adams, Nedović, Bentil+ Vajt, 5 centara, 4 krila, Ivanović+ Jovanović na 3 godine...

 

Da sam na vašem mestu, drage komšije, ne bih potezao priču oko plata i razbacivanja...

 

Da, hoce to, igrac raskine ugovor na svoju stetu i potpise dosta slabiji jer koga briga za novac, kosarka se igra iz ljubavi?

 

Dovodjenje igraca kao sto je White samo govori da se u Buducnost dosta ulaze, e sad sta je smisao tog ulaganja (a nije izigravanje ikebana SNS dvojcu), to je pitanje za DPS i Bokana.

 

8 hours ago, Instinkt said:

I zato je valjda logično da Vučko trpa u Zvezdu, da bi Zvezdini navijači kao njegovo najveće biračko telo - živeli bolje. 

 

Crveni, živite li bolje? 😎

 

Ti si samo naceo jednu bolnu istinu, a to je da se kod nas sport gleda kao neka vrsta droge koja pomaze narkomanima da zive bolje. I to svi tako gledaju - ogromna vecina politicara, ogromna vecina "novinara", ogromna vecina naroda.

 

Otud i percipiranje kao nepravde cinjenice da je FKP toliko godina bez titule ili ranije KKCZ toliko godina bez titule, jer kao, da je sve normalno prvenstva bi se rezirala tako da svi narkomani imaju svoj ventil koji im olaksava presurovu realnost.

 

Zato se toliko i potencira (i to od uglednih sportskih radnika) da bi KKP i KKCZ morali(!) da imaju A licencu jer pogledas nepregledne mase koji navijaju za jedne, pa nepregledne mase koji navijaju za druge, pa nekih par hiljada koji se interesuju za prvog sledeceg na tabeli i kazes "pa da, logicno je, tako treba".

 

A onda se malo pogleda u okruzenju i shvati da niko drugi osim nas profi fudbal i kosarku ne vidi kao zadovoljenje masa nego kao biznis u kojem propadas ako te rodjena uprava potkrada ili ako te vode nesposobni, a prosperiras ako to nije slucaj. No, mi smo "rupa na persijskom tepihu" pa daj sport da se rezira tako da mase budu zadovoljne, daj Mrkelu, Vucelu, Covica i ostale da trose koliko god zele bez posledica, to je ono sto se trazi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...