Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

41 minutes ago, mrd said:

Mozda da se otvori novi topik:"Suze ronim, Ruke mi za masinom!" Gde bi povredjene sujete mogle da se iskazu.

Mozda:"Ispovedaonica" To bi bilo najbolje ime. 

Ako psihicki nismo spremni da se nosimo sa suprotnim misljenjem, mozda ne bi trebalo da pisemo. 

 

Kakva te Ispovedaonica spopala?

Ovde dobar deo blizi popu nego babici - ne secaj ih.

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

Samo da pitam, da li je reč “pokondirenost” zabranjena na ovom forumu pošto vidim da sam dobio opomenu i izbrisan mi je post od A sada zbog neprimerenog obraćanja forumašici?

S druge strane vidim da je ostavljen odgovor lično upućen meni od James Delaneya (RL insinuacija).

 

Ne, ali ako ćemo iskreno, nisi samo rekao da je pokondirena. Poenta je da takvi odgovori (lična prepucavanja, ad hominem peckanja i vređanja) samo skreću diskusiju i izazivaju takve odgovore koje si i dobio od Delaneya (koji smo u međuvremenu obrisali), akcija-reakcija princip i ode tema dođavola. Demonstracija na delu zašto si dobio warn.

 

Ja ne znam što ste svi toliko osetljivi, pre neki dan je warnovan forumaš zbog prozivanja tebe, pa se smrtno uvredio, neće da piše više, evo sad i ti. Kao devojčice se ponašate, aman, warn je u pitanju, nismo vas banovali. Ti warnovi samo služe da vam skrenu pažnju da se ne prepucavate, već da kao odrasli ljudi diskutujete.

 

Takođe, mani se tih RL insinuacija kad one to nisu. I sam si sto puta rekao na fb92 gde živiš, kao i ja, i mrd, i Angelia, Vili i gotovo svi. Pa nije ti objavljena slika i adresa, majku mu, već ono što si i sam izneo hiljadu puta...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

Poenta je da takvi odgovori (lična prepucavanja, ad hominem peckanja i vređanja) samo skreću diskusiju i izazivaju takve odgovore koje si i dobio od Delaneya (koji smo u međuvremenu obrisali), akcija-reakcija princip i ode tema dođavola. Demonstracija na delu zašto si dobio warn.

 

as we speak...

 

Spoiler

...

4 hours ago, Kinik said:

...

 

Cemu tolika drama oko planiranja na 3m2?

Pa nije to 'plodored' na 10 ha?

 

Kupi u prodavnici kesicu-dve NPK pa posle toga mozes sejati sta ti padne na pamet.

:whistling:

 

...

 

4 minutes ago, Kinik said:

 

 

Ja mislim da je moj post bio sasvim dobronameran, uljudan, bez neke malicije, no, ti kao histerican lik morao si da ispoljis i prostakluk. Doduse, to cesto ide jedno uz drugo.

 

Nego, da te pitam nesto, a tu si iskusan - zar 'zelene' entuzijaste motikarenja, riljanja - taj hobi ne smiruje?

Zaista sam zacudjen - reklo bi se neprekinute, jos iz najranijeg ruralnog detinjstva, cvrste veze sa majcicom prirodom, pa trckaranje u prirodnoj okolini i sl. i onda zivci?

Kako to?

:smiley2:

 

A mozda probas ovu biljcicu?

 

https://www.drugs.com/npc/valerian.html

 

Umalo da zaboravim da te pitam - sta bese sa onim sirevima?

Prosla sezona?

:classic_biggrin:

 

...

...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^

Nemoj da si sad na kraj srca. Pogledaj post na koji je odgovorio. Moramo malo da razumemo da svaka akcija im areakciju. Svi su nesto jako emotivni u poslednje vreme.

4 hours ago, Honey Badger said:

 

Mislim, ako cemo da nastavimo sa ovako finom praksom, za koju ja mislim da je bila zezanje, onda moramo da prihvatimo isto i sa druge strane.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Pogledaj post na koji je odgovorio. 

 

38 minutes ago, Eddard said:

Poenta je da takvi odgovori (lična prepucavanja, ad hominem peckanja i vređanja) samo skreću diskusiju i izazivaju takve odgovore koje si i dobio od Delaneya (koji smo u međuvremenu obrisali), akcija-reakcija princip i ode tema dođavola. Demonstracija na delu zašto si dobio warn.

 

 

...

 

 

On 7/28/2019 at 5:23 AM, Div said:

I kod mene je slično, paradaiz je uveliko zreo, paprika se može brati, boranija se već brala par puta, bamija treba da cveta, ali moje kadifice malo kasne, samo jedan cvet i par pupoljaka, zasad. Biljke su baš bujne pa se nsdam da će biti još cvetova.

Danas radim na sistemuza zalivanje. Zasad, sistem znači dovesti cevi iz bunara u baštu, postaviti slavinu, gumeno vrevo.

edit: slavinu, a ne slabinu :)

 

On 7/28/2019 at 10:04 AM, Honey Badger said:

Tvoje kadifice su iste kao i moje, a moje su davno pocele cvjetati i jos ne prestaju. Krenuce i tvoje uskoro, a onda ces imati sarenilo do zime. Iduce godine ce vjerovatno ranije procvjetati, nicace samoniklo, bas tu gdje su ti sada te. 

 

Jesi li brao ljubicastu buraniju? Sve mahunarke treba sto cesce brati, sto vise plodova skidas, one sve vise proizvode. Takodje, kada dostignu vrh pritki uz koju se penju, treba im otfikariti vrh da prestanu sa rastom, kao i kod indeterminate vrsta paradajza. Tako se biljka prisili da umjesto na rast u visinu, energiju koncentrise na proizvodnju plodova, a ujedno izbjegnes opasnost da naraste do nebu pod oblake i ti da se pentras uz njega, ko zna sta ima gore na oblacima. 

 

Donio sam nekoliko vrsta graha iz Portugala, u ovom mjestascu u kome smo bili, jednom sedmicno se postavi ogromna pijaca, pa tu ima svega i svacega, od fantasticnog povrca i voca, svjeze izlovljene ribe, mesnih preradjevina i sireva, do poljoprivrednih alatki i orudja, do zivih sitnih zivotinja kao sto su pilici, pacici, guscici, zecici i sl. Zao mi je sto nisam vise od svega kupio ali nije bilo mjesta niti je moglo dosta od tih stvari u avion. Makar cemo imati dobrog graha iduce godine. 

 

LV9YYkZ.jpg

 

Ovi desno su sareni kao neke krave. :classic_smile:

 

On 7/29/2019 at 8:07 AM, Div said:

Brao sam ljubičastu boraniju, samo jednom, za pola šake, spremali smo mix od 3-4 sorte boranije, posle su puževi, suša i korov učinili svoje, nisam uspeo da je sačuvač, tek jedan grm je ostao, ima nekoliko mahuna, ostaviću ih za seme.

 

On 7/29/2019 at 9:55 AM, Honey Badger said:

 

Ne bih ja ostavljao sjeme vrsta od kojih nisam imao narocitog uspjeha, radije bih probao nesto novo ili iskoristio mjesto za kulturu za koju znam da joj tu odgovara. Nije ta buranija narocito specijalna, osim sto neobicno izgleda i ima taj neki ornamentalni smek, kad se skuha, spadne sva ljubicasta boja, mahune budu zelene i sasvim su obicnog ukusa. Meni je ona druga vrsta, bjese li venecijanska, zuta, bila dosta sladja i ukusnija. 

 

Moram dobro da razmislim sta bih mogao iduce sezone na ovo mojih 3 kvadrata. Paradajz nece moci opet jer ne zelim da navucem tu neku bolest, pa ce najvjerovatnije na njihovo mjesto doci grah, koji ce da nadomjesti azot koji je paradajz istrosio iz zemlje. Mozda iduce godine probam "dvije sestre" (originalno su tri), pa ispod pritki sa grahom ubacim neke tikvice, krastavce ili bundevu. Kukuruz je treca sestra ali ne vjerujem da cu se bakcati s tim.

 

Malo sam pozurio sa planovima za iducu sezonu, ima do tad vise od pola godine, prilike su da ce biti nesto deseto. :classic_smile:

 

12 hours ago, Div said:

 

Uspeha, očitog, nisam imao sa tom boranijom jer je nisam zaštitio dovoljno od puževa i korova i nisam je zalio na vreme, a lepo je nikla, lepo krenula, stavljao sam slike kad je bila u cvetu. Čak i da nije nekog ukusa, vredi je posejati kao ukras.

Za planiranje nikad nije prerano ukoliko ostaviš mogućnost da se predomisliš ili te okolnosti nateraju na to. Ti, na tako malom prostoru moraš dobro da razmisliš, proučiš više varijanti da bi ga maksimalno iskoristio. Ja mogu i tokom sezone da se predomislim, uvek mogu da dodam još nešto, pa ipak, uz toliki prostor rasadim paradaiz, bamiju i kupus jedmo uz drugo, bolje da sam ih razdvojio. Treba, uvek, imati i rezervni plan, pisao sam da meni mnogo toga ove godine nije niklo, rezervni plan je bio da mi ti pošaljš semenke iz Londona i da sve nikne 😄 , samo je trebalo malo čvršće da držim motiku.  :) 

 

5 hours ago, Honey Badger said:

Ljubicanstvena buranija je odlicnog ukusa, isto kao i zelena varijanta. Mozda sam se pogresno izrazio, nista joj ne fali ali mi se zuta varijanta ucinila kao da je nesto 'sladja' sto ne mora nista da znaci. Uz dobar steak, ova ljubicasta bi mozda bolje isla, dok je zuta bolja za corbe i variva. Atraktivno izgledaju i jedna i druga, pogotovo kad na lozama visi na desetine mahuna, koje sam brao prosle godine skoro svaki dan. Sto ih vise beres, a njih sve vise i vise. 

 

Ne mogu ja mnogo planirati jer se zna sta se sije u zemlju nakon paradajza i ogranicene su vrste koje su na raspolaganju. Mozda bih mogao posijati neke neobicne vrste cvekle ili mrkve ili nekog drugog korjenastog povrca ili grah sa cucurbitima (krastavci, bundeve, tikve) da se sire ispod pritki? Jedino sto je paradajz nekako najzahvalniji, a i nema ovdje bas ukusnog paradajza da se kupi, a i kad ima, moras bubreg da prodas da bi kupio. Mogu svakako uzgajati patuljaste sorte paradajza u ovim velikim saksijama u kojima su mi chilli papricice, svakako ne namjeravam ovoliko chillija iduce godine. Jos imam zalihe od prosle godine, sto u zamrzivacu, sto u raznim sosovima ili susenih i samljevenih, a uskoro ce i ovosezonske, samo sto nisu.

 

4 hours ago, Kinik said:

...

 

Cemu tolika drama oko planiranja na 3m2?

Pa nije to 'plodored' na 10 ha?

 

Kupi u prodavnici kesicu-dve NPK pa posle toga mozes sejati sta ti padne na pamet.

:whistling:

 

...

...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vjekoslav said:
 

 


 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

...
 

 

Zbog cega taj post sad nije kosher.

Ne razumem, ovo je stvarno benigna tema, cemu sad plakanje oko Fertilizer-a?

No reasons to be rude. 

Ja razumem da mnogi od nas polazu cak i ponos u seme pasulja, ali tre ba ipak imati stila.

 

Edited by mrd
prebacite, mozda i na deponiju, posto stvarno vise nema smisla. Da li iko ovde shvata da je sutra novi dan?
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ne, ali ako ćemo iskreno, nisi samo rekao da je pokondirena. Poenta je da takvi odgovori (lična prepucavanja, ad hominem peckanja i vređanja) samo skreću diskusiju i izazivaju takve odgovore koje si i dobio od Delaneya (koji smo u međuvremenu obrisali), akcija-reakcija princip i ode tema dođavola. Demonstracija na delu zašto si dobio warn.
 
Ja ne znam što ste svi toliko osetljivi, pre neki dan je warnovan forumaš zbog prozivanja tebe, pa se smrtno uvredio, neće da piše više, evo sad i ti. Kao devojčice se ponašate, aman, warn je u pitanju, nismo vas banovali. Ti warnovi samo služe da vam skrenu pažnju da se ne prepucavate, već da kao odrasli ljudi diskutujete.
 
Takođe, mani se tih RL insinuacija kad one to nisu. I sam si sto puta rekao na fb92 gde živiš, kao i ja, i mrd, i Angelia, Vili i gotovo svi. Pa nije ti objavljena slika i adresa, majku mu, već ono što si i sam izneo hiljadu puta...


Rekao sam da je “pokondirena” i da je patriJota.
A objasniću i zašto a ti izbriši ako želiš.
Pokondiren je onaj ko dođe u neku zemlju a onda glumi nobles (pre toga se nije ni čula, ni videla) a u kontekstu izjave da 10 x skuplje usluge zdr. zaštite znače 10 x bolji kvalitet samo zato što ona ne čeka 6 meseci na neki intervenciju. Pre toga se ljudi upljuvaše da dokažu da u USA ne moraš da čekaš a) ako imaš para b) MedicAid ne znači da će ti uraditi CT i MR c) neka me demantuje neko ali čisto sumnjam da je sistem zdr. zaštite u Kanadi 10 x lošiji nego u USA.
Da ne bude da ne govorim o Norveškoj, reći ću i to da mnogi Norvežani (tu spadam i ja) odlaze u inostranstvo radi jeftinije zdr. usluge i što ne moramo da čekamo. A vidiš mogao sam da pričam priče o milijardama u penzionom fondu, besplatnom školstvu, mnogim pogodnostima poreske politike i sl. Ali zašto bih?
I kada već govoriš o osetljivosti zašto moderacija smatra da je reći nekom da je pokondiren uvreda, peckanje i sl.? Imaš Kinika koji indirektno vređa neistomišljenike jer se večito nadovezuje na one s kojima se ne slaže i onda obraćajući se neimenovanim ljudima koristi svakakve kvalifikacije. Hajde da se ne pravimo blesavi da to to znači odnosno da se to odnosi na učesnike rasprave. Isto tako, vrlo retko se reaguje na mrd- ove konstantne upadice iako se može navesti na prste obe ruke da mu se bilo ko obratio pa da tako reaguje.
Onda lepo recite da je to dozvoljeno pa neću imenovati, recimo, angeliju nego ću govoriti generalno, o nekima koji zastupaju stavove koja ona ovde zastupa da ne bi bilo da se njoj direktno obraćam.
I prihvatam kritiku da se bavimo temom a ne nečijim RL.
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nikoga ne kritikujem, nemam ni neki predlog....

 

Mislim da na neko vreme neću pisati na ovom pdf-u,  jer  postaje besmisleno upadati u svađe, razmirice. Postaje zamorno replicirati, šerovati linkove, objašnjavati nekome nešto, a taj neko nema želju da pokaže mrvicu tolerantnosti..

 

I svaka čast svim moderatorima ovog pdf-a što moraju da čitaju sve što se piše na hot temama i pogotovo na ovoj temi u kojoj trpe kritike na svoj volonterski rad ovde.

 

Ne laskam niti se šhlihtam moderatorima, samo iznosim činjenice.

 

Nastavljam da čitam ovaj pdf, i da pišem na nekim drugim pdf-ovima.

 

Eto, samo ovo sam želela da kažem, i dodaću da ovde nema ni P od patetike..a neću nikome ( izuzev moderatorima ovog pdf-a ) da repliciram.

 

:classic_smile:  

  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam dva konkretna pitanja za sve moderatore ovog foruma:

 

1. Sve vreme mi nije jasno zašto je naziv Šiptari uvredljiv. Pa ti ljudi na KiM  sami sebe nazivaju baš tako. Nisu rođeni u Albaniji da bismo ih zvali Albanci.

 

U Vojvodini Hrvate zovu Šokcima i tako vekovima ( odlično poznajem Srem i celu Vojvodinu ) i niko se od tih Šokaca ne ljuti, ne vređa. Nisu rođeni u Hrvatskoj, već u Srbiji, u Vojvodini.

 

Da li mi ovde treba da koristimo politički korektan rečnik i reči poput meteorološkinja, psihologiškinja i kako već idu te nove reči? Ozbiljno pitam jer mi nije jasno. Nemam nameru da provociram već me samo zanima.

 

2. Zašto se na ovom forumu nacionalizam izjednačava sa šovinizmom, kada su to dve različite stvari?

 

Razumem da ovde ima dosta levičara i poštujem to političko-ideološko opredeljenje, ali stiče se utisak da onda oni koji su nacionalisti nisu poželjni na forumu.

 

I nadam se da zbog ovih pitanja neću dobiti warn, mada je warn bezazlen...a ni ban..

 

Ne želim da dižem tenzije i da se sada o ovim pitanjima nadugačko i naširoko raspravlja, jer nema potrebe.

 

Molim moderatore da mi odgovore ovde ili putem pp-a. Hvala unapred.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam moderator ali evo mojih 50cents.

 

Zato sto svi znamo da u kolokvijalnom govoru kad neko hoce da ih uvredi i obezvredi koristi taj izraz. Kako oni jedni druge zovu je druga stvar.

 

Ko su levicari? Oni koji glasaju za visoke poreze ili i liberalne osobe u smislu vrednosnog sistema? Meni recimo pare tesko odlaze sa racuna. Radoznalosti radi, pitam.

 

Dobro je da za cistacice i sl nema  sekiracije kad se upotrebljavaju ti navodno  PC izrazi.  Ima ovde forumasa iz Hrvatske. Mislim da hrvatska lingvistika ima rec za zenu psihologa odavno. Sta fali da se srpska osavremeni?

Licno me boi uvo mogu da budem i inzenjer i inzenjerka..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ja imam dva konkretna pitanja za sve moderatore ovog foruma:

 

1. Sve vreme mi nije jasno zašto je naziv Šiptari uvredljiv. Pa ti ljudi na KiM  sami sebe nazivaju baš tako. Nisu rođeni u Albaniji da bismo ih zvali Albanci.

 

U Vojvodini Hrvate zovu Šokcima i tako vekovima ( odlično poznajem Srem i celu Vojvodinu ) i niko se od tih Šokaca ne ljuti, ne vređa. Nisu rođeni u Hrvatskoj, već u Srbiji, u Vojvodini.

 

Da li mi ovde treba da koristimo politički korektan rečnik i reči poput meteorološkinja, psihologiškinja i kako već idu te nove reči? Ozbiljno pitam jer mi nije jasno. Nemam nameru da provociram već me samo zanima.

 

2. Zašto se na ovom forumu nacionalizam izjednačava sa šovinizmom, kada su to dve različite stvari?

 

Razumem da ovde ima dosta levičara i poštujem to političko-ideološko opredeljenje, ali stiče se utisak da onda oni koji su nacionalisti nisu poželjni na forumu.

 

I nadam se da zbog ovih pitanja neću dobiti warn, mada je warn bezazlen...a ni ban..

 

Ne želim da dižem tenzije i da se sada o ovim pitanjima nadugačko i naširoko raspravlja, jer nema potrebe.

 

Molim moderatore da mi odgovore ovde ili putem pp-a. Hvala unapred.   

Nisam moderator, ali sam se vise puta sreo sa problemom razlicitog jezika, cak mi je juce @Yoyogiprebacio da nazivom sosoni vredjam prekodrinske srbe. Jednostavno jasno je da on i ja, a i mnogi ovde govorimo razlicite jezike i cesto se nerazumemo zbog toga. Tako da je mozda dobro definisati recnik. Da se razumemo ja sam odrastao u sredini gde se "ljudi s'Kosova" nazivaju recju koja ovde nije kosher, a nikada nismo mislili da bilo koga spustimo, ili degradiramo tim nazivom.

Jednostavno, govorimo razlicite dijalekte istog jezika i da bi se razumeli moramo da definisemo 4umski jezik.

To je mojih 5C

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da po tome ne treba nista da se uradi. Svima nama ovde, bar clanansttvu Foruma,  su ti jezici maternji,  ovde znamo te jezike i dijalekte, nikome ne treba prevodilac.

Kada su se 1989. sreli tadasnji predsednici svojih republika, Milan Kucan (Slovenija) i Kiro Gligorovski (Makedonija), pricali su na srpskom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoyogi said:

Mislim da po tome ne treba nista da se uradi. Svima nama ovde, bar clanansttvu Foruma,  su ti jezici maternji,  ovde znamo te jezike i dijalekte, nikome ne treba prevodilac.

Kada su se 1989. sreli tadasnji predsednici svojih republika, Milan Kucan (Slovenija) i Kiro Gligorovski (Makedonija), pricali su na srpskom.

 

Well,

Tebi je juce trebao prevodioc, dao bih dodati, cak i tumac, da protumaci jednu recenicu. 

Tvrdim da nisi u pravu. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Well,

Tebi je juce trebao prevodioc, dao bih dodati, cak i tumac, da protumaci jednu recenicu. 

Tvrdim da nisi u pravu. 

 

Na brzinu, imao sam nesto u toku, sad ti mene karas za to? To sam i priznao. Nemoj da ti  dovucem ceo post od Amiga koji je 100% u pravu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

U Vojvodini Hrvate zovu Šokcima i tako vekovima ( odlično poznajem Srem i celu Vojvodinu ) i niko se od tih Šokaca ne ljuti, ne vređa. Nisu rođeni u Hrvatskoj, već u Srbiji, u Vojvodini.

Ovo,da tako kazem,nije bas sasvim tako pa ne ne bi ni trebalo da se povlaci kao primer za neku analogiju.
Samo toliko sam hteo da kazem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ja imam dva konkretna pitanja za sve moderatore ovog foruma:

 

1. Sve vreme mi nije jasno zašto je naziv Šiptari uvredljiv. Pa ti ljudi na KiM  sami sebe nazivaju baš tako. Nisu rođeni u Albaniji da bismo ih zvali Albanci.

 

U Vojvodini Hrvate zovu Šokcima i tako vekovima ( odlično poznajem Srem i celu Vojvodinu ) i niko se od tih Šokaca ne ljuti, ne vređa. Nisu rođeni u Hrvatskoj, već u Srbiji, u Vojvodini.

 

Da li mi ovde treba da koristimo politički korektan rečnik i reči poput meteorološkinja, psihologiškinja i kako već idu te nove reči? Ozbiljno pitam jer mi nije jasno. Nemam nameru da provociram već me samo zanima.

 

2. Zašto se na ovom forumu nacionalizam izjednačava sa šovinizmom, kada su to dve različite stvari?

 

Razumem da ovde ima dosta levičara i poštujem to političko-ideološko opredeljenje, ali stiče se utisak da onda oni koji su nacionalisti nisu poželjni na forumu.

 

I nadam se da zbog ovih pitanja neću dobiti warn, mada je warn bezazlen...a ni ban..

 

Ne želim da dižem tenzije i da se sada o ovim pitanjima nadugačko i naširoko raspravlja, jer nema potrebe.

 

Molim moderatore da mi odgovore ovde ili putem pp-a. Hvala unapred.   

Moderatori, kako je uopste moglo da se dogodi da ova žena u nekom momentu bude moderator bilo čega na ovom forumu? 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Licna opservacija, nikako nije univerzalno pravilo...

 

Ovde u USA imam par poznanika, jednoga cak mogu i da nazovem prijateljem, koji su Albanci. Kad pricamo, ovaj prijatelj ponekad i sam kaze "ma, znas, mi Siptari..." itd. Ali meni nikada ne bi palo na pamet da se tako izrazim, ni u njegovom drustvu, jer to mnogi drugi koriste kao prezirni i omalovazavajuci izraz.

Odgovarajuca analogija bi bila u USA koriscenje izraza "nigger" za Crnce. Nije neuobicajeno da se njih dvojica pozdrave sa "hey, nigger, how are you" jer znaju da je to zajebancija. Ali ako dodje od mene belca, ovaj ne zna u kojem je kontekstu, sta hocu da kazem, i moze se uvrediti. Isto vredi i za Hispanike i izraz "pendejo" koji se moze priblizno prevesti kao "kopile".

 

Naprosto, pristojan covek ce u drustvu (pogotovu nepoznatih) paziti da izbegne i samu mogucnost da nekoga povredi.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...