Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

1 hour ago, Eddard said:

 

Posle ove laži te ne bih udostojio odgovora. 

A sve ostalo je istina. 

Razlog tvoje netrpeljivosti prema meni je jasan. 

1 hour ago, McLeod said:

Milica voli tako da se pojavi na odredjenom delu foruma i odmah ga uredjuje po svom nahodjenju

Ovo se odnosi na tebe, nema pdf na kojem se nisi pojavio kao strucnjak najpametniji od svih. Ne znam koje sve fakultete si zavrsio kad se tako u sve razumes. 

Pri tom vredjas i omalovazavas sagovornike, a kad preteras u tome, neko dodje i obrise blatnjave tragove. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milica said:

 

Razlog tvoje netrpeljivosti prema meni je jasan. 

 

Ne gajim ja nikakvu netrpeljivost prema tebi, ja se samo pojavim na odgovarajućim temama kad izneseš neku pogrešnu, da ne kažem nebuloznu tvrdnju, a u ovom slučaju i laž (možda nenamernu), da ti na iste ukažem i pobijem. Ali, problem tu nije u meni. 

 

Malo oštriji jezik na temama na Politici je uobičajen jer se ipak radi o ozbiljnijim temama i kao takav se ne sankcioniše uvek, bele rukavice se skidaju kad se dolazi na gornje spratove. Ako to ne prija tvojim ušima, šta ja da ti radim. 

 

Ali ako neko ima pravo da iznova i iznova ponavlja da je Zelenski morao da uradi sve da spreči agresiju na njegovu zemlju, pa i ako treba i da se odmah bezuslovno preda (bolje rob, nego grob), onda imam i ja i svako drugi pravo da slikovito to predstavim i kažem da je trebalo i da se naguzi Putinu, jelte. Jer prva tvrdnja je daleko bezobraznija i meni uvredljivija nego druga. A metafora i hiperbola su legitimne stilske figure. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih išla toliko daleko da tvrdim kako se ovde (na forumu) propagira jednoumlje. Ali jeste prisutan momenat da se ljudi koji dele stav "okupe" oko onog ko ne deli taj stav sa njima i to obično izgleda kao neka vrsta verbalnog napada (ne bukvalno, ali kapirate smisao). Opet, to je prirodna i očekivana pojava u društvu, samo je ovde više izražena jer:

 

1. u pitanju je virtuelna zajednica

2. ima nas manje, pa odnos 10:1 deluje strašnije nego 50:5 zato što si bukvalno sam

 

Svako od nas ima izbor da nastavi da raspravlja, prekine diskusiju i nikad više ne učestvuje u njoj, raspravi direktno i privatno sa ljudima sa kojima se ne slaže (ja recimo preferiram ovu opciju),... Ali najvažnije je da poseduješ svoje mišljenje i prihvatiš da ono ima određene posledice (reakcije), kao i da u dominantnom broju slučajeva tvoje mišljenje nije činjenica nego - mišljenje (kombinacija stavova, vrednosti, uverenja, predrasuda etc).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

kažem da je trebalo i da se naguzi Putinu,

Ove kocijaske izraze mislim da jedan obrazovan i kulturan covek, pa jos i moderator koji se evakuisao iz š..ka Evrope jer mu tamo nije mesto, ne bi trebalo da koristi. 

Ako se ljudima ispravljaju gramaticke greske zasto se primitivizam dozvoljava? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Milica said:

 

Ovo se odnosi na tebe, nema pdf na kojem se nisi pojavio kao strucnjak najpametniji od svih. Ne znam koje sve fakultete si zavrsio kad se tako u sve razumes. 

Pri tom vredjas i omalovazavas sagovornike, a kad preteras u tome, neko dodje i obrise blatnjave tragove. 

 

I da si u pravu, a nisi, ja imam staz na oba foruma preko 10 godina, a ovaj sam, uz mnoge ljude koji si isprozivala za kratko vreme koje si ovde, i podigao.

 

Nikada mi u zivotu nije palo na pamet da negde nogom razbijam vrata, umesto toga sam ulazio normalno uz kuc kuc dobar dan, pa ako mi se ne svidja atmosfera, ljudi, muzika, okretao sam se i odlazio umesto da ja, koji sam tek usao u drustvo, nikoga zaista ne poznajem, postavljam neka pravila ili ih tumacim po svom nahodjenju.

 

Ti bukvalno nijednu stvar koju si pomenula a koja ti smeta ovde nisi razumela, mada to nije nista cudno imajuci u vidu tvoj staz na ovom forumu.

 

Ja ti nisam brisao postove, niti znam razlog za to, ali ako bih se kladio, obrisani su zajedno sa recimo jos 3-4 moja posta na toj temi (i jos ko zna koliko od drugih), zato sto su skrenuli diskusiju u smeru koji je off topic, koji ne odgovara diskursu na temi, koji je jasno definisan prethodno.

 

Takodje, i ako mi se desi da nekoga uvredim, to je posledica prethodnog ponasanja tog sagovornika, a desava se jako retko. Sto se tebe tice licno, ja te i izbegavam i trudim se da svedem razgovor sa tobom na apsolutni uljudni minimum, dok ti mene konstantno saleces, prvenstveno na tenisu, kacis neke neduhovite doskocice koje ja po pravilu ignorisem, dok to ne prevrsi svaku meru i granicu. Stalkujes ljude konstantno, sto se moze videti i ovde, cim se pojavis krenes da etiketiras ljude, po pravilu pogresno, a onda sve okrenes na isti ovaj nacin, kako nekome ne odgovara da se cuje istina, kako si ti zaboga ovde potlacena i neko sprovodi silu nad tobom i istomisljenicima.

 

A istina je sasvim suprotna - tebe i jos neke pojedince koji imaju slican agresivan i potpuno forumu neprilagodjen pristup, moderacija najvise stiti. Jer da vas ne stiti, odavno biste bili trajno banovani.

 

ja sam ti posle nedelju dana od tvog registrovanja na ovaj forum sasvim dobronamerno rekao da je za tebe pre neki blog ili slicna forma gde ti mozes da se autonomno izrazis posto to bas hoces, i gde ces moci sama da moderises one koji dodju da ti komentarisu tekstove i tako stvoris neki svoj mehur istomisljenika koji ti odgovara.

 

Posto se odmah videlo, posle par dana, da si ti potpuno nesposobna da argumentovano razgovaras sa ljudima koji imaju drugacije stavove od tebe, po bilo kom pitanju, ma kako banalno bilo.

 

Znaci problem je iskljucivo u tebi. Ali ti si naravno tip osobe koji nikad to nece shvatiti i primeniti za svoje dobro, tako da sto se mene tice radi kako radis i do sada i kad se budes suocavala sa posledicama misli da je nad jadnom Milicom nacinjena neverovatna nepravda.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milica said:

Ove kocijaske izraze mislim da jedan obrazovan i kulturan covek, pa jos i moderator koji se evakuisao iz š..ka Evrope jer mu tamo nije mesto, ne bi trebalo da koristi. 

Ako se ljudima ispravljaju gramaticke greske zasto se primitivizam dozvoljava? 

 

Ali Eddard jeste kočijaš, kao i ja, kao i valjda 90% foruma. Osim ovih nekoliko koji su najviše škole završili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milica said:

Ako se ljudima ispravljaju gramaticke greske zasto se primitivizam dozvoljava

 

Evo, opet pričaš nebuloze i koristiš ih kao pseudoargumente. Gde to moderacija ispravlja gramatičke greške?

 

Ti mora da se rasla na nekom dvoru kad se vređaš na takve izraze. Te uštogljene predstave o obrazovanim ljudima koji piju čaj u belim rukavicama sa podignutim malim prstom, obraćaju se sagovornicima sa uvaženi gospodine/godpođo i pričaju samo pametne i visokoumne stvari postoje u knjigama. Koje se zovu bajke.

 

A u stvari, ne smeta tebi jezik, tebi smeta ono što se piše i još više, smeta ti sto ti ne smeš da pišeš baš sve što hoćeš ovde, pa kriješ to iza brige o kulturi. 

 

Ja ću nastaviti da u duhu svog maternjeg jezika stavljanje zadnjice na izvol'te silovatelju nazivam svojim pravim imenom. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

 

 

Znaci problem je iskljucivo u tebi. Ali ti si naravno tip osobe koji nikad to nece shvatiti i primeniti za svoje dobro, tako da sto se mene tice radi kako radis i do sada i kad se budes suocavala sa posledicama misli da je nad jadnom Milicom nacinjena neverovatna nepravda.

Hvala na "dijagnozi", svako u drugom vidi ono sto u sebi nosi. 

Ne bih vise gubila vreme na citanje tvojih beskrajnih postova koji su vise za onaj blog sto si, kako kazes meni preporucivao, a ja se toga ne secam. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddard said:

Evo, opet pričaš nebuloze i koristiš ih kao pseudoargumente. Gde to moderacija ispravlja gramatičke greške?

Meni ispravljeno pre neki dan od strane forumasa, ne secam se kog, jer sam napisala Srpski umesto srpski. 

30 minutes ago, Eddard said:

Ti mora da se rasla na nekom dvoru kad se vređaš na takve izraze.

Rasla sam u Srbiji, a trenutno zivim u Italiji, nikakav dvorac i bele rukavice nisu u pitanju nego stvar kulture. 

Ako su Srbijuksi primitavan narod onda ocekujem od onih koji su ih se odrekli da se ne spustaju na njihov nivo i govore jezikom primitivaca. 

Samo jos da kazem da mi je jaaaaako zao ljudi koji imaju srpski pasos, diplomu i mesto rodjenja u toj "primitivnoj" zemlji, a alergicni su na sve sto je srpsko. Mozete da uzmete bilo koje drugo drzavljanstvo uvek ce vam stajati kao mesto rodjenja Srbija :classic_sad: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da se ne secas kad ti je citavo pisanje u projekcijama i informises se iz eho komora. I onda vrlo prosto i kratko objasnjenje da ti post nije obrisan zbog toga sto mislis (samo na primer, i u ovom poslednjem slucaju), ti ne prihvatas.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Milica said:

Ove kocijaske izraze mislim da jedan obrazovan i kulturan covek, pa jos i moderator koji se evakuisao iz š..ka Evrope jer mu tamo nije mesto, ne bi trebalo da koristi.

Zašto? To je zdravo, naučno je dokazano.

 

2 minutes ago, Milica said:

Mozete da uzmete bilo koje drugo drzavljanstvo uvek ce vam stajati kao mesto rodjenja Srbija :classic_sad: 

Naravno da neće. Stajaće Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija.

 

Ma nije sve ovo važno, smaranje obično. Npr Bukovski je takve  razgonio na buljuke pa mu niko osim njihz nije zamerao. Nema to veze. Nego da dopunimo o ovome, zanimljiva je bila izjava.

 

18 hours ago, Instinkt said:

Otprilike isto sto i ti kad bi dosao Bajdo 😄

 

Zašto bih ja uopšte hteo da dolazi Bajdo? Nisam ja nekakav proksi osvetnik, kao neki, pa da mi je potreban putler ili Bajden ili bilo ko, nego ako već krene sređivanje stvari, ja bih da lično platim ovima, svakome ponaosob, svima iz ovih 71%. Da im se odužim za sve što su uradili u prethodnih 35 godina, po nekoliko puta. Nisam ja kao oni što su se u Srebrenici "balijama" svetili za Turke od pre 500 godina ili što se sad preko putlera svete "zapadu" tako što podržavaju uništavanje treće zemlje koja im nikad ništa nažao nije učinila. Ne, ja bih ako se steknu uslovi da im se lično odužim.

 

I avansno bih im vrlo rado platio, za ovo iz ovih anketa, što bi oni odabrali putlerovu stranu čak i po cenu da ponovo budu sankcije i devedesete. Zbog toga naročito. Oooo, kako bih im plaćao. Plaćao bih im sa izuzetnim uživanjem. Kad bi se stekli uslovi, jer nije to isto sad i kad su pogodni uslovi. Sada ko se odužuje takvima bi bio lud, ali u nekim drugim uslovima bi bilo u redu. Što rekao onaj jedan trener ili nešto, u nekoj vesti sa početka rata u Ukrajini, što se vratio da se bori, rekao je "ja imam 56 godina i nemam šta da izgubim", e isto tako. U pravu je. Ima još nekoliko godina, i to ako ima sreće, dok ne počne da kljakavi i da ga hvataju razne boljke, pa, red je da se pre toga razduži. Tako je pošteno.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milica said:

Rasla sam u Srbiji, a trenutno zivim u Italiji, nikakav dvorac i bele rukavice nisu u pitanju nego stvar kulture.

Italijanima su, zaista, psovke dosta strane. Otprilike kao i Mađarima i Dalmatincima.

 

20 minutes ago, Milica said:

Ako su Srbijuksi primitavan narod onda ocekujem od onih koji su ih se odrekli da se ne spustaju na njihov nivo i govore jezikom primitivaca. 

Što bi kod nas rekli lingua volgare.

20 minutes ago, Milica said:

Mozete da uzmete bilo koje drugo drzavljanstvo uvek ce vam stajati kao mesto rodjenja Srbija :classic_sad: 

Ekšli nije baš tako lako. Recimo neka EU državljanstva i američko, kanadsko, britansko su dosta zajeb... teška za dobijanje.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milica said:

Meni ispravljeno pre neki dan od strane forumasa

 

Kakve veze moderacija onda ima s tim. I kako samo dovodiš te dve stvari u vezu, to mi je facinantno. Logika bez veze. 

 

23 minutes ago, Milica said:

Ako su Srbijuksi primitavan narod

 

Ništa ti nisi razumela. 

 

23 minutes ago, Milica said:

 a alergicni su na sve sto je srpsko. 

 

Ovo je proizvoljno učitavanje i u potpunosti je netačno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Stajaće Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

Ne znam gde ti zivis, u Italiji ne moze da stoji SFRJ, jer imamo neki kao JMBG u kojem zadnje 3 cifre oznacavaju zemlju rodjenja. Ja sam 3x morala da ga menjam i sad je to sifra zemlje Srbije :heart:

Zasto se na ovom forumu neko ko voli Srbiju i za koga je NATO intervencija oblik  agresije na suverenu zemlju proglasava rusofilom?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Eddard said:

Kakve veze moderacija onda ima s tim. I kako samo dovodiš te dve stvari u vezu, to mi je facinantno.

Nisam ni rekla da moderacija ima veze nego mi recimo nije jasno kako tom istom forumasu smeta moje Srpski , a ne smetaju psovke. 

Evo sad ce da krene kanonada istih, ma bravo :bravo:

 

17 minutes ago, Clash said:

Jesmo kurac kocijasi.

 

48 minutes ago, McLeod said:

informises se iz eho komora

Na ovo sam ti vec odgovorila pre nekoliko godina, verujem da se secas. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Zasto se na ovom forumu neko ko voli Srbiju i za koga je NATO intervencija oblik  agresije na suverenu zemlju proglasava rusofilom?

 

Opet lagiš... Kontam da je to možda tvoja percepcija, ali je potpuno netačna. 

 

1 hour ago, Milica said:

kako tom istom forumasu smeta moje Srpski , a ne smetaju psovke. 

 

Pa pitaj tog forumaša, ne moderaciju. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

3/30/2022 Zapamcen kao prva rusofilska buna.Opustite se malo, bice to sve ok do 9.maja.

Misliš da Ruske formacije ne mogu istovremeno biti na Crvenom trgu i u Ukrajini? Eto šanse Ukrajincima da povrate izgubljene teritorije kad ovi odu na paradu.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...