Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

U sustini se sve svodi na sledece - ne verujem da bi iko sa foruma isao da ubija , ili tlaci, bilo Palestince, bilo Izraelce.

Sa druge strane ima dovoljno Palestinaca koji bi da ubijaju Izraelce i dovoljno Izraelaca koji bi da ubijaju Palestince.

I jedni i drugi imaju svoje istorijske i emotivne razloge.

Niko od nas na forumu ih nema na taj nacin.

Koliko vidim vise Palestinci mrze Izraelce i zele im potpuno unistenje, dok je Izrael vojno i ekonomski jaci, te njihova drzava/politicari imaju vece mogucnosti ugnjetavanja (ima i medju njima sigurno dosta onih koji mrze Palestince, ali po nekom osecaju manje nego obrnuto; mozda gresim).

Mogu si zamisliti kako odredjeni broj Palestinaca zivi i radi u Izraelu, ali tesko mogu zamisliti da Jevreji mogu mirno i normalno ziveti u nekoj Palestinskoj drzavi - ovo pre svega zbog religije, a onda i zbog istorije sukoba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pošto brišete kritičke postove moderaciji upućene na odgovarajućoj temi
...
najmanju ruku kulturno adresirati kritike koje su vam upućene. 
 
Post koji je hajdovan je sledeći:
 
Moderacija izbegava komunikaciju sa forumašima skoro kao što Prvorođeni izbegava sučeljavanje sa opozicijom. :default_coffee:
 
Ovo ne samo da nije kulturno nego je uvreda moderacije i kažnjivo je pravilnikom.
 
Dalje
 
Moli se moderacija da obesi jedan disklajmer Patntitju o tome šta sme i šta ne sme da se piše na temi BI.
 
Tvoj post je hajdovan ne zato što si izrekla određen stav / mišljenje već zato što je obični one liner flejmovanje / trolovanje, bukvalno varijanta "samo rokaj" ali od navijača sa suprotne šipke.
Takve stvari se neće tolerisati bez obzira što bi neki voleli da vide forum tapetiran time.
 
Da zaključimo, po ko zna koji put - 
Moderacija nikom ne duguje redovna saopštenja ili neka stalna obraćanja pogotovo ne u vezi moderisanja teme BI gde je forumašima čak dozvoljeno i previše propagande prenošenjem uglavnom jednostranih izvora, pa čak i otvorenog antisemitizma.
 
Još dalje:
 
Mozda to sto je zabranjeno kloniranje posle trajnog bana?
 
Jasno je rečeno da klonova na političkom delu foruma - (novih, za sad) nema.  
Svako dalje insistiranje na nekim zaverama moderacije da se dopušta pisanje već banovanim forumašima iz ko zna kakvih razloga, kao i započinjanje rasprave o tome na nekim od tema - biće kažnjeno.
 
Način za rešavanje toga je i dalje isti - kad vam je neko sumnjiv da je klon uradite report na post / postove i pustite moderaciju da uradi svoj deo posla, proveri i reaguje ako jeste ili ne reaguje ako nije u pitanju klon.
Ako se ne slažete sa tim i želite i dalje naširoko i nadugačko da se bavite istragom klonova po temama - najbolje je onda da to nastavite na nekom drugom forumu.  Široko je Internet more, naći će se negde i sigurna luka za dežurne isterivače pravde i dizače revolucija. :classic_smile:
 

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
16 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ovo se ne desava, to nije razlog. To je neki tvoj dojam.

 

Istina je da je vise nego ocigledno da je u pitanju trajno banovani korisnik a to sta (kako) pise ga je samo odalo.  

 

Meni su neki Milenkovi stavovi zapravo veoma bliski (osim kad ode u neke ozbiljne bljuvotine od postova, kad opravdava kolateralnu stetu u vidu nevinih i priziva dalja stradanja ljudi, ma ko oni bili, zbog cega je uostalom, izmedju ostalog, valjda i trajnovan). 

 

Tu opcinjenost "doajenima" nikad nisam kapirao... ljudi kao Milenko su jednostavno bezobrazni i ti postovi tipa celu Srbiju bi uzorao i zasolio i tako resio problem... jebem li ga, valjda ne dobacujem. Slican lik je bio DWS, Devil, itd... neko je njihovo pisanje kapirao kao vrcavost valjda. A ako mislimo na istog usera, meni se ne dojmi da je milenkov klon.

A sto se tice stavova, ja se sa vrlo malo likova sustinski ne slazem, sve ostalo su nijanse. Ono u cemu moderacija uglavnom failuje je da ne izmislja neke svoje kriterijume da bi sagovornike strpala u neke proizvoljne ekstreme i onda to kaznjavala banovima. To jednostavno ubija diskusiju i to se vidi vise na temi o Ukrajini koja je mrtvo more vise nego BI. Ali moderacija je opet ogledalo nas samih, za bolje i nismo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@sreta-steta generalno se slazem ali ne znam da li treba uopste vise da odgovaram jer mi se brisu postovi gde isticem jasnu vezu izmedju @Mr Tuvok i @Milenko Puzigaca

 

Ajde, treba ostaviti moderaciju da obavi svoje, verujem da hoce, ali mi je bezveze kad vidim da moderacija ima vremena da se raspravlja sa ljudima koji im ukazuju na istinu, da ih sprecava da iznesu misljenje, a sa druge strane ne reaguju na prilicno jasne report-e i poruke - osim sto ih ignorisu i brisu. To bas los dojam stvara za mesto koje zelimo da bude olicenje gradjanskog, razumnog... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kooineeperk said:

@sreta-steta generalno se slazem ali ne znam da li treba uopste vise da odgovaram jer mi se brisu postovi gde isticem jasnu vezu izmedju @Mr Tuvok i @Milenko Puzigaca

 

Ajde, treba ostaviti moderaciju da obavi svoje, verujem da hoce, ali mi je bezveze kad vidim da moderacija ima vremena da se raspravlja sa ljudima koji im ukazuju na istinu, da ih sprecava da iznesu misljenje, a sa druge strane ne reaguju na prilicno jasne report-e i poruke - osim sto ih ignorisu i brisu. To bas los dojam stvara za mesto koje zelimo da bude olicenje gradjanskog, razumnog... 

 

 

d1a35e8b-ce1c-40e4-817b-ee4201cbdebe_tex

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Koji je razlog što postovi (bilo ih je više) samo rokaj, Izraele stoje na temi, a Helenin je obrisan kao problematičan? Kao i svi navijački postovi za Izrael kojima tema obiluje? Koji postovi tačno oslikavaju antisemitizam - to nije dozvoljeno na forumu pa ne vidim razlog da stoji na temi. Sem ako nije reč o proizvoljnom tumačenju antisemitizma, a i toga ima ovde. 

 

Što se mog posta tiče, poslužio je svrsi - oglasili ste se;)

@fancy

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

Koji je razlog što postovi (bilo ih je više) samo rokaj, Izraele stoje na temi, a Helenin je obrisan kao problematičan?

 

Teško pitanje.

Ako bih ga sakrio onda bi bilo "Zašto je sakriven / obrisan Helenin post"? :classic_huh:

 

 

Catch 22.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fancy said:

 

Teško pitanje.

Ako bih ga sakrio onda bi bilo "Zašto je sakriven / obrisan Helenin post"? :classic_huh:

 

 

Catch 22.

 

Ne, bio je upis na temi BI koji je glasio bukvalno "samo rokaj, Izraele". Mislim da je postovan 2x. 

Sad sam vratila temu 10+ strana unazad i ne nalazim, tako da sklonili ste ga? U tom slučaju se izvinjavam.

 

Ali prvo pitanje, zašto dozvoljavate navijačke postove za Izrael, i dalje stoji. I zašto na temi ne postoji disklejmer kao na temi Rat u Ukrajini?

 

7. oktobra je bila jedna situacija - sada se sa svim što Izrael čini situacija dramatično promenila i potrebno je da se i mi prilagodimo.

Link to comment
Share on other sites

Tema inače nije "7. oktobar. 2023 - teroristički napad Hamasa" pa da se svi složimo ko je tu zločinac a ko žrtva. Tema je "Bliski Istok" a ta tema je ipak malo šira nego li jednolično posmatranje samo poslednjeg događaja.

 

Ali, isključio sam se iz toga, i tako će ostati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sreta-steta said:

 

Tu opcinjenost "doajenima" nikad nisam kapirao... ljudi kao Milenko su jednostavno bezobrazni i ti postovi tipa celu Srbiju bi uzorao i zasolio i tako resio problem... jebem li ga, valjda ne dobacujem. Slican lik je bio DWS, Devil, itd... neko je njihovo pisanje kapirao kao vrcavost valjda.

 

Ma kakvi da ne dobacujes, totalno dobacujes, nije to vrcavost nikakva vec istinski ovi nickovi, bolje reci Nitkovi su bili spremni cim se izloguju iz foruma, da predju sa reci na dela, to ce reci da izoru, uzoru i preoru celu srbiju - kao tako ce ce da rese stogodisnji problem mucenika sa tog prostora....Dajte malo samilosti a ne resenje je u oranje...

Po meni i taj puzo i denis i svi slicni su obicni banditosi! Hoce da oru? Ma nemoj! Pa nek oru po amerikama i kanadama i tamo nekim zapadima a ne da mi oru pod prozor....

 

 Bandidosi. 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ma kakvi da ne dobacujes, totalno dobacujes, nije to vrcavost nikakva vec istinski ovi nickovi, bolje reci Nitkovi su bili spremni cim se izloguju iz foruma, da predju sa reci na dela, to ce reci da izoru, uzoru i preoru celu srbiju - kao tako ce ce da rese stogodisnji problem mucenika sa tog prostora....Dajte malo samilosti a ne resenje je u oranje...

Po meni i taj puzo i denis i svi slicni su obicni banditosi! Hoce da oru? Ma nemoj! Pa nek oru po amerikama i kanadama i tamo nekim zapadima a ne da mi oru pod prozor....

 

 Bandidosi. 

 

Denis je u Kanade.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

 

Ne, bio je upis na temi BI koji je glasio bukvalno "samo rokaj, Izraele". Mislim da je postovan 2x. 

Sad sam vratila temu 10+ strana unazad i ne nalazim, tako da sklonili ste ga? U tom slučaju se izvinjavam.

 

Ali prvo pitanje, zašto dozvoljavate navijačke postove za Izrael, i dalje stoji. I zašto na temi ne postoji disklejmer kao na temi Rat u Ukrajini?

 

7. oktobra je bila jedna situacija - sada se sa svim što Izrael čini situacija dramatično promenila i potrebno je da se i mi prilagodimo.

Ne treba da se izvinjavaš jer ne grešiš, taj post je možda sad sklonjen, dugo je stajao i dobro sam ga zapamtila....i nije bio jedini.

Bilo je želja da se Gaza sravni i da ne nabrajam dalje.

Sve sam to razumela, šok je bio strašan posle masakra.

I očekivana je reakcija i ljudi i Izraela.

No kad je Izrael preterao sa silom, da je suviše žrtava, ne samo po mom mišljenju i stavu, napisala sam dve rečenice, vrlo kratke i vrlo jasne.

Ispadoše navijačke I druga strana šipke, kako sam obaveštena.

I taj post nije "odhajdovan" kao tvoj.

Vole djeca TS.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na zalost .....a nije bas ni prijatno.....Uputila bih apel svim ucesnicima svih tema da se potrude da zadovolje bar minimum obavestenosti oko teme na kojoj nicim izazvano zele da ucestvuju. Zamislimo da je neko od nas slucajni prolaznik internetom i procita da su arapi u zagradi pojasnjenje da su to persijanci - pomislili bismo koja je ovo mala grupa budalasa....jos i pristojni bez nerviranja umeju da poduce neku neznalicu da nisu to persijanci da tu ima razlike:ajme:

 

Znam jedan odgovor jer su mi vec na ovakve primedbe uzvratili - bas me briga sta pisem i onako pisem anonimno....Znaci ako je ime anonimno mozemo da prosipamo sve sto ne znamo...

 

Tako da ovo je taj neki apelcic da nas ne bude sramota ucesca. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bez brige, većina članova na ovom forumu prati košarku, pa su verovatno slušali i Vlada Đurovića kada je opisujući svoje utiske sa rada u Iranu napomenuo da Persijanci nisu Arapi. Uostalom, ovde smo i da naučimo nešto, a možda će taj ko pomisli da smo budalaši da se registruje da objasni, pa ćemo imati nove pametne članove.

Edited by Smrtokapa
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Smrtokapa said:

Bez brige, većina članova na ovom forumu prati košarku, pa su verovatno slušali i Vlada Đurovića kada je opisujući svoje utiske sa rada u Iranu napomenuo da Persijanci nisu Arapi. Uostalom, ovde smo i da naučimo nešto, a možda će taj ko pomisli da smo budalaši da se registruje da objasni, pa ćemo imati nove pametne članove.

 

Naravno da Persijanci nisu Arapi, ali su Arapi nastanjivali Persiju i stapali se da domicilnim stanovnistvom, ucestvovali u gradjenju njihove kulturne bastine... npr Omajdansko carstvo...

Persija je geografski pojam, Arabija je geografski pojam... Migracije su oduvek postojale, mesalo se stanovnistvo sa autohtonim, neki se asimilirali, neki dalje imigrirali. 

 

Sve u svemu se radi o religijama gde su se mnogi muslimani radikalizovali, valjda se zato pominju prava zena (kako je prebaceno @DameTime da proba da ode, blablatruc)

 

Evo, koga interesuje neka cita:

 

https://files.eric.ed.gov/fulltext/ED361273.pdf

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

Stalno se potencira islam, a ta nakaradna pravila za odevanje i ponašanje žena nisu ekskluzivno vezana za ovu religiju. Naprotiv, svaka ima nešto slično. Nisam videla da neko komentariše običaj da Jevrejke brijaju glavu nakon udaje kako ne bi svojom kosom odvraćale muževe od vere ("žena ne sme pokazivati kosu ni zidovima svoje kuće"), pa nose perike, ili da mnogi od njih takođe smatraju bludnim da žena hoda sa otkrivenim delovima tela, pa zato moraju biti pokrivene. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

Stalno se potencira islam, a ta nakaradna pravila za odevanje i ponašanje žena nisu ekskluzivno vezana za ovu religiju. Naprotiv, svaka ima nešto slično. Nisam videla da neko komentariše običaj da Jevrejke brijaju glavu nakon udaje kako ne bi svojom kosom odvraćale muževe od vere ("žena ne sme pokazivati kosu ni zidovima svoje kuće"), pa nose perike, ili da mnogi od njih takođe smatraju bludnim da žena hoda sa otkrivenim delovima tela, pa zato moraju biti pokrivene. 

 

Indijke? Na zalost dolazi vreme da i hriscani(ke) iskuse ista 'prava'

 

Civilizacija je okrenula tocak unazad. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

Stalno se potencira islam, a ta nakaradna pravila za odevanje i ponašanje žena nisu ekskluzivno vezana za ovu religiju. Naprotiv, svaka ima nešto slično. Nisam videla da neko komentariše običaj da Jevrejke brijaju glavu nakon udaje kako ne bi svojom kosom odvraćale muževe od vere ("žena ne sme pokazivati kosu ni zidovima svoje kuće"), pa nose perike, ili da mnogi od njih takođe smatraju bludnim da žena hoda sa otkrivenim delovima tela, pa zato moraju biti pokrivene. 


Možda samo zato što je odnos 2 milijarde naspram 15 miliona, pa zamotane žene viđamo na svakom koraku? A da su oba “pravila” sranje, well, to ne moramo u svakom pojedinačnom sličaju da ističemo, ne? Svaka religija je zlo. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


Možda samo zato što je odnos 2 milijarde naspram 15 miliona, pa zamotane žene viđamo na svakom koraku? A da su oba “pravila” sranje, well, to ne moramo u svakom pojedinačnom sličaju da ističemo, ne? Svaka religija je zlo. 

Od 15 miliona Jevreja samo 8% je iz te price, 700.000 u Izraelu ( od 10 miliona stanovnika) i oko 500.000 u USA i Kanadi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Selina said:

Od 15 miliona Jevreja samo 8% je iz te price, 700.000 u Izraelu ( od 10 miliona stanovnika) i oko 500.000 u USA i Kanadi.

I od 2 milijarde muslimana samo 8% je iz te price pa se opet generalizuje da su sve zene zabradjene,svi muskarci spremni na dzihad i da se deca od malih nogu spremaju za isti.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

I od 2 milijarde muslimana samo 8% je iz te price pa se opet generalizuje da su sve zene zabradjene,svi muskarci spremni na dzihad i da se deca od malih nogu spremaju za isti.

U Nemackoj je recimo 30%, a tako je sigurno u celoj Zapadnoj Evropi /(U Istocnoj ih i nema).

Tema je bila Gaza i Palestina, Palestinci nisu mnogo religiozni, do dolaska Hamasa na vlast jako je malo

zena, Palestinki, uopte i nosilo te odore.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...