Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

MPJ će u februaru biti ol star, ja mu predviđam nekih 27-28 ppg, plus što će Jokić biti nikada bolji i imaće visok plasman (3-5).

 

Ne znam šta ljudi očekuju da Nagetsi urade, jer im je ovo ubedljivo najbolji izbor što su mogli uraditi. Jokić 26, Džamal 24, MPJ 23. Sve mladi igrači i to niko u ligi nema ono što ima Denver, roster praktično za sledećih 10 godina. Džamal je u bablu izgledao kao TOP3 plej bez zezanja, jer ono što je on bio u stanju da radi, ja to jedva da sam viđao i kod Irvinga. Pogotovo onih 360 stepeni preko Gobera u tako važnom trenutku.

 

Nije lepo ovo što kažem, možda ne bi ni trebalo, ali moram reći ako se već Džamal povredio, dobro je da se povredio u ovom trenutku, jer će MPJ imati veliku slobodu da se razvije u još većeg igrača u što verujem i da će uraditi. Posle se vrati samo Džamal i eto supertima.

 

Imaju defanzivca Gordona, samo još Bartona (zbog godina) da trejduju na leto za nekog opasnog defanzivca na beku koji će da rilja u odbrani iza Džamala i to im je ekipa za titulu.

 

10 minutes ago, DameTIme said:

 

Hm. Da li ćemo zaista na osnovu samo jedne utakmice reći da je ovaj ugovor okej? Ajmo onda ti i ja polako put (W)NBA, ima mesta i za nas. Niko ne kaže da MPJ nema potencijala da u budućnosti bude fajter i da on nije talentovan. Samo kažemo, pojedini, kako nema kontinuitet igranja na višem nivou koji bi opravdao ugovor u ovom trenutku. To šta će biti za 4-5 sezona niko od nas ne može da zna. Ja se sećam debata oko Goberovog ugovora iako je tu bilo vrlo jasno zbog čega je dobio ugovor koji je dobio i šta on znači Juti, kakav istorijat ima u franšizi. Iz ove perspektive on igra za siću.

 

Niko nije očekivao da oni puste MPJ-a i Gordona ali me niko ne može ubediti ni da nisu nikako mogli izboksovati bolje ugovore (po sebe kao franšizu) od ovih zaključenih. Pa nisu pokušali da zadrže Durenta i Tejtuma na 5 M po sezoni majka mu stara.

Poenta je da je MPJ težak ultratalenat za napad, bukvalno ima potencijal sledećih godina kada nauči dosta bolje da barata sa loptom bude na nivou Karija i Durenta, a već sada ima sjajnu naprednu statistiku sa napadačke strane. Igrač koji ima 45% za 3, bukvalno mu se moraš uvek biti pribijen uz telo i ne davati mu prostora za šut, onda svojim neverovatnim atleticizmom (dužina nogu ruku, dužina koraka, skok) će biti jako težak za čuvanje.

 

I da bude slabiji nego što jeste, kada vidiš ko sve dobija max ugovor, on će opet biti zlata vredan i mlad igrač, jer ponavljam, on sada ima samo 23 godine. Biće vredan za trejd kako god okreneš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ni druge ekipe ne gledaju u pasulj, nego su ljudi koji bi trebalo da znaju više od ovome od tebe i mene plaćeni da bi se bavili tim pitanjima. Da li zaista samo Denver od svih 30 ekipa u ligi nikako, ali baš nikako ne može da potpiše nekog AS igrača? Zašto ta naučena bespomoćnost i čemu, ima bar 5 ekipa koje su u lošijoj poziciji od njih u svakom smislu. Igrali WCF, glavni igrač im je jbn MVP lige i oni ne mogu da dovedu igrača na AS nivou (ili bar za kog ne moraju da gledaju u pasulj da li će biti AS, ako me razumeš), nego su primorani da gomilaju SF poziciju i potpišu MPJ na 172 M a Gordona na 90 M. Ok.

Edited by DameTIme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gggggggg said:

 

 

dobro je da ovaj komentar nije bezveze, posto ima otprilike 0 lige sa ovom temom.

 

 

 

dakle malo manje od tih senzacionalistickih 207 miliona. :classic_rolleyes:

 

opet se mora pisati isto kao i svaki put kada neko potpise ovakav ugovor. nema tu rangiranja medju nba igracima pa prema tome se odlucuje da james zasluzuje 50 miliona, durant 49 i onda dok stignemo do mpja on zasluzuje 13 miliona i ako denver to preplati onda su nespobnjakovici :yawn2:.

nego ima jasna podela kako u fransizi, tako i u godinama provedenih u ligi. sto si uspesniji igrac tim pre ces imati sansu da uzmes vece novce.

 

nakon sto jokic potpise novi ugovor, oni imaju svoj core za naredne 3-4-5 sezone. to je rekao bih lep luksuz u danasnje vreme u ligi. dakle ostaje im 'samo' da draftuju solidno i popune ekipu sa nekim pouzdanijim veteranima i bice kontenderi za to vreme. sta treba vise od toga za jedan denver? jel treba da jure fa igraca sa slicnim kvalitetom i potencijalom kao mpj pa da njega plate 20-30 miliona? i onda za njega pricati kako je preplacen kao u slucaju millsapa? jel postoji takav igrac na trzistu? ne. hoce li ga biti ikada? nece.

opet, kao u slucaju sa gordonom sta su trebali uraditi? da puste igraca da ode? ne mogu nikako shvatiti logiku zbog ovog kukanja. ne diktiraju fransize kakav ugovor ce njihovi igraci dobiti nego cba i trziste. ako je mpj video da su sga, tatum, adebayo i slicni dobili max ugovore, sigurno nece pristati na 20 miliona. a denveru je skoro pa svejedno da li ce mu dati 25 ili 35 miliona, idu u tax, platice malo vecu kaznu ali to je to. placaju ga da pokazu lojalnost i veru u ovu mladu ekipu. 

ako nema po na kraju ugovora, to je jos veci plus jer su mitchell, tatum i adebayo dobili te player optione na kraju ugovora i vrlo brzo ce poceti price za njih kako mogu odsetati iz ekipe ako i dalje ne bude uspeha. 

voleo bih da procitam neki argument protiv ovog ugovora i sta su denverljani trebali uraditi kako bi ga zadrzali a davanje manje novca nije opcija.

 

 

Sve 5, ali poredis ga sa Micelom i Tejtumom koji su nosioci svojih timova i vec sada dokazani igraci.

MPJ je trenutno ipak (samo) vrhunski prangijas bez driblinga i ocajnom odbranom uz to imao najtezu povredu za sportiste. Ima ozbiljan potencijal, ali da se ne lazemo do sada nista nije odigrao da opravda ovakav ugovor

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u osnovi jednostavna, kao što je pomenuto par puta - kladili su se na sebe, tj. na ono što imaju. Sve druge opcije takođe nose neki rizik, ovde bar znaju sa čim rizikuju, pa neka im je sa srećom. 

 

Meni ova opcija u kojoj 35 milki zavisi od učinka ove sezone, u kombinaciji sa Jokićevim izjavama o više odmora ove sezone i više svetla za druge igrače, deluje da neće žuriti sa Džamalovim povratkom a da će MPJ dobiti celu sezonu da se vidi dokle može da poraste. U PO će verovatno ući, bez obzira na konkurenciju, a ako se Marej do tada sastavi možda krenu jako sa nekim blickrigom, ali im je 2022/23 verovatno fokus svih fokusa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čim se MPJ oporavio od povrede, bukvalno posle tri treninga, Denverov fo je jasno stavio do znanja i ligi i medijima da je Porter nedodirljiv u trade pričama, što znači da su još pre 2 godine videli da će biti ovo što je danas i verovali da može da bude all star.

Drugo ako Dankan Robinson , Bertrans, Hild zaslužuju 20 i kusur miliona, onda Porter zaslužuje i više samo na osnovu potencijala i toga što već sad nije lošiji šuter . 

I treće naravno da će u Denveru dobiti 4-5 miliona više nego što bi dobio negde drugo, ali moje lično ubeđenje je da bi ga najmanje pola lige platilo 30 Milki po sezoni

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, AgroLaki said:

 

Za Viginsaru i Kajrija verovatno samo Bjelica headlock pomaze. 

 

Što je najsmešnije totalno mogu da zamislim masivnog Bjelicu kako drži ovog u kragni dok Wiggara vrišti i bacaka se, a Kerr i Curry u belim mantilima mu daju prvo nešto za smirenje, a onda Pfizer Mega Booster HGH Royal DPOY Animal Cuts mix.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj ugovor Porteru itekako ima smisla. Naravno da je ove pare dobio na osnovu potencijala a ne trenutnog igračkog profila, a potencijal postoji ne samo da bude jedan od nosilaca ozbiljne ekipe nego čak i the nosilac. Kada ljudi kritikuju rad Nuggets front officea čini mi se da gube iz vida koliko je ovaj njihov core ne samo podudaran po godinama nego koliko su kompatibilni. Ja mislim da nijedna ekipa u ligi nema tako kompatibilnu udarnu četvorku, tu se niko ne preklapa sa skillom i pozicijom, svako donosi nešto svoje. Porter ne samo da savršeno svojim stilom igre paše uz Jokića i Murraya, pa na to i Gordon koji ima ono što ova trojica nemaju, nego je na neki način i odstupnica ako Jokić krene u decline (jer kao mvp može samo na dole) a Murray se nikad ne razvije u standardnu all star klasu.

 

Sa druge strane, Denver je ovim jasno contender i nema više šta da se skirvaju i femkaju. Njihovo vreme je došlo i ako ne urade ništa u narednih nekoliko godina, tek onda će se moći reći da se ovi potezi nisu isplatili.

 

I još nešto, ako ima nešto dobro u povredi Murraya to je da vide da li Porter ima šanse da se skillsetom približi KD-u ili će ostati "samo" duži i atletičniji Klay, što takođe nije loše. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gggggggg said:

 

;D lepo izbegavas da odgovoris. 

 

Ne izbegavam. Poenta je da ako ovako deliš ugovore poluigračima i večitim talentima nećeš nikad biti ni blizu dovođenja All Star igrača. Oprosti što ne verujem u kosmičku nepravdu da niko neće da dođe u Denver.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTIme said:

 

Ne izbegavam. Poenta je da ako ovako deliš ugovore poluigračima i večitim talentima nećeš nikad biti ni blizu dovođenja All Star igrača. Oprosti što ne verujem u kosmičku nepravdu da niko neće da dođe u Denver.

Ja prvi ne volim ono što igra Porter, ali poluigrač :///... Ne znam ko su onda igrači, o zvezdama da ne pričam...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTIme said:

 

Ne izbegavam. Poenta je da ako ovako deliš ugovore poluigračima i večitim talentima nećeš nikad biti ni blizu dovođenja All Star igrača. Oprosti što ne verujem u kosmičku nepravdu da niko neće da dođe u Denver.

 

mpj je borderline allstar, tj blizu tog nekog kruga igrača a ne polu-igrač ili večiti talenat, ne znam da li si mogla pogrešniji primer da izabereš za ove kovanice.

 

a sagovornici su ti već skrenuli pažnju - u denver ne dolaze vrhunski igrači kroz free agency. oni dolaze isključivo kroz draft ili kada im iz raznoraznih razloga prođe prajm, eventualno u trejdu. nije valjda denver od nastanka franšize do danas imao priglup  front office, mora da tu ima još nešto?

 

evo na brzaka sam gledao top free agents nuggetsa svih vremena: alex english 80ih (već bio u denveru pre nego što je potpisao kao FA), mcdeyss 90ih (već bio u denveru pre nego što je potpisao kao FA) marcus camby 2iljaditih  (već bio u denveru pre nego što je potpisao kao FA) + andre miller, kenyon martin, milsap i jr smith

 

eto, to su ti najveća FA imena ikada za denver, od kojih su top3 već bila u franšizi pre nego što su došli kao FAs

9 minutes ago, DameTIme said:

 

Pod poluigrač mislih na Gordona, MPJ je večiti talenat xD Izvinjavam se što nisam razjasnila. 😛 

 

dečko sa drafta 2018, propustio celu prvu sezonu, druga prekinuta pandemijom i sad je večiti talenat. danas valjda moraš da se ostvariš kao igrač do 16e godine inače žali bože

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

30-35m godisnje za MPJ-a je dokaz kako FO Denvera nema pojma

a 45-50m godisnje za westbricka kako sjajan posao radi pelinka

+ neminovno pokupicemo sa buyouta nekoga ko umire za ulogom u spejs djem 3

 

 

Dajte manite se ovakvih upisa, bas je degutantno citati kad se pise cisto da bi se pisalo. Russell Wbrk je potpisao supermax ugovor sa kim? Kada je Russell Wbrk doveden? Ako oces vec nesto posati daj nesto smisleno. Kritikuj ugovor THT, kritikuj ugovor Dejvisa, Lebrina. Tim igracima je Pelinka davao ugovore a ne Wbrk. Njega je doveo u trejdu i to po meni odlican trejd, gdje si se oslobodio ljudi koji su se pokazali da nisu za najvece domete. Probas ove sezone pa ako upali top, ako ne lagano ce se osloboditi ugovora Wbrk ( pod uslovom da isti i uzme PO koji ima sledece leto ).

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Čim se MPJ oporavio od povrede, bukvalno posle tri treninga, Denverov fo je jasno stavio do znanja i ligi i medijima da je Porter nedodirljiv u trade pričama, što znači da su još pre 2 godine videli da će biti ovo što je danas i verovali da može da bude all star.

Drugo ako Dankan Robinson , Bertrans, Hild zaslužuju 20 i kusur miliona, onda Porter zaslužuje i više samo na osnovu potencijala i toga što već sad nije lošiji šuter . 

I treće naravno da će u Denveru dobiti 4-5 miliona više nego što bi dobio negde drugo, ali moje lično ubeđenje je da bi ga najmanje pola lige platilo 30 Milki po sezoni

Robinson 90/5 preplacen

Bertrans 80/5 za sutera 16 mil po sezoni nije lose.

Hield 88/4 uz bonuse moze dostici 106 miliona. 2 igrac ekipe, moze se reci malo preplacen ali mislim da ga mogu lako trejdovati ako budu htjeli a ugovor mu je cap friendly tj kako odmice koja godina ugovora tako se smanjuje plata.

 

Da ne odugovlacimo pricu, dobio je taj ugovor i moje misljenje je da je preplacen ali Boze moj, vidjecemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Dajte manite se ovakvih upisa, bas je degutantno citati kad se pise cisto da bi se pisalo. Russell Wbrk je potpisao supermax ugovor sa kim? Kada je Russell Wbrk doveden? Ako oces vec nesto posati daj nesto smisleno.

i meni je degutantno da citam hejlovanje najboljeg GM-a ikada pelinkebrona pa sta da radim jbg

preskoci ako ti se ne svidja

u kontekstu u kome je napisano nije bitno ko je inicijalno potpisao ugovor sa igracem, vec kako presveti pelinka trosi cap space koji mu je na raspolaganju

u poredjenju sa najgorim FO ikada

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Naravno da je ove pare dobio na osnovu potencijala a ne trenutnog igračkog profila, a potencijal postoji ne samo da bude jedan od nosilaca ozbiljne ekipe nego čak i the nosilac.

Sve što si naveo u postu ok i uz sve ograde da se ljudi razvijaju, unapređuju, uče, svašta nešto, ali ja, surovi laik, stvarno njega ne vidim kao the nosioca ozbiljne ekipe, a kamoli da ga ubacujem u istu rečenicu sa Durentom. Nadam se da grešim, neka bude živ, zdrav i uspešan, ali tako sad vidim stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...