Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

@Miki28Pazi, slažem se da Lejkersi i dalje deluju značajno jači od Denvera, a i tek treba da vidimo kako će izgledati ovaj reformisani DEN. Plus povrede i nekompletnost obe strane. 

 

DEN je u bar dva poraza bio jako blizu, dakle, mali napredak ih vodi u veći egal. Jokić je pametan, znao bi, posebno uz ono iskustvo, kako da sačuva snagu. Uz šut i skok, ključ je da Porter sačuva razum i zadrži šut, Barton isto, a da Marej ne upada u crne rupe. 

 

Šansu DEN vidim u tome što su prelomili i prihvatili da su kakvi-takvi borci za vrh, nema izvlačenja na građenje tima. Ako niko od igrača ne nestane sa terena u odnosu na ono što sada pruža mogu da budu zajebani.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Necu da ulazim u tu celu pricu da li su LAL jaci ili slabiji, ali mora da se uzme u obzir to da ce imati dosta tezi put nego prosle godine jer ce krenuti kao nizi seed. Tu su dodatne utakmice ako moraju da igraju play in, duze serije vec od prvog kola jer ce igrati protiv dosta jakog tima, upitnik koliko ce i LBJ i AD biti blizu 100%. Ima tu dosta faktora.

Edited by Radalek
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

@Miki28Pazi, slažem se da Lejkersi i dalje deluju značajno jači od Denvera, a i tek treba da vidimo kako će izgledati ovaj reformisani DEN. Plus povrede i nekompletnost obe strane. 

 

DEN je u bar dva poraza bio jako blizu, dakle, mali napredak ih vodi u veći egal. Jokić je pametan, znao bi, posebno uz ono iskustvo, kako da sačuva snagu. Uz šut i skok, ključ je da Porter sačuva razum i zadrži šut, Barton isto, a da Marej ne upada u crne rupe. 

 

Šansu DEN vidim u tome što su prelomili i prihvatili da su kakvi-takvi borci za vrh, nema izvlačenja na građenje tima. Ako niko od igrača ne nestane sa terena u odnosu na ono što sada pruža mogu da budu zajebani.

Ali isto tako Jokic ove sezone igra na max obrtaja, pitanje je koliko ce ostati u rezervi za plejof. Docice Jokic do svojih brojki ali uz mnogo, mnogo napora.

Isto tako mislim da Lejkersi imaju bolju odbranu ove sezone nego prosle sezone, vjeruj mi da Sroder uopste nije naivan u plejof kosarci kao faktoru u napadu a posebno u odbrani. Sigurno da bi Murray imao mnogo vise problema sa njim nego sa Greenom sto je imao.

Jedino da se sastanu u 1 rundi, tu bi imali najvise sansi zbog ovih povreda Lebrona i AD, trebace im vremena da udju u formu

1 minute ago, Radalek said:

Necu da ulazim u tu celu pricu da li su LAL jaci ili slabiji, ali mora da se uzme u obzir to da ce imati dosta tezi put nego prosle godine jer ce krenuti kao nizi seed. Tu su dodatne utakmice ako moraju da igraju play in, duze serije vec od prvog kola jer ce igrati protiv dosta jakog tima, upitnik koliko ce i LBJ i AD biti blizu 100%. Ima tu dosta faktora.

Pa i prosle sezone mi ne mozes reci da nije bio tezak put. Portland, Hjuston, Denver. Jedino da su Klipani bili na tom putu umesto Denvera bilo bi teze.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Pa i prosle sezone mi ne mozes reci da nije bio tezak put. Portland, Hjuston, Denver. Jedino da su Klipani bili na tom putu umesto Denvera bilo bi teze.

 Da se sad ne lazemo, Portland i Houston su bile lake serije, sa pola snage su dobili obe. Houston je vec bio u fazi raspada koji se desio na kraju sezone, jedva su izbacili OKC pre toga. Portlandu je Dame igrao povredjen, sutirao je 40% iz igre na nivou serije i nije ni igrao poslednju utakmicu.

Edited by Radalek
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radalek said:

 Da se sad ne lazemo, Portland i Houston su bile lake serije, sa pola snage su dobili obe. Houston je vec bio u fazi raspada koji se desio na kraju sezone, jedva su izbacili OKC pre toga. Portlandu je Dame igrao povredjen, sutirao je 40% iz igre na nivou serije i nije ni igrao poslednju utakmicu.

A nije mozda do Lejkersa bilo to sto su te serije bile lake?  Mislis da bi Memfis predstavljao veci zalogaj? Okc? Jedini ozbiljan rival su bili Klipani, sve ostalo je bilo pitanje da li u 5 ili 6 utakmica.

I Denver je rijesen lako, Klipani bi izvukli 7 meceva i bila bi borba ko prolazi a mec u finalu je bila formalnost.

Dame je ubijen u pojam odbranom a povreda se desila u toj seriji, u game 4 kad je sve bilo jasno. Iskakali su na njega i nisu mu dali da poteze sa 10m i samim tim ga neutralisali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

 

Pa i prosle sezone mi ne mozes reci da nije bio tezak put. Portland, Hjuston, Denver. Jedino da su Klipani bili na tom putu umesto Denvera bilo bi teze.

 

Pa nakotm, Portland baš bio pao u formi, Hjuston se već nazirao raspad. A Denver se istrošio jer su odigrali maksimalnih 14 utakmica u prethodna dva kola.

 

Hipotetički, ako se ovi ne vrate na vreme, pa se desi da Lejkersi zaista odu sa 8. mesta, pa odmah od starta kreće recimo Juta, Denver, pa finale Klipersi recimo, to bi bio neuporedivo teži plejof.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Čekaj, Miki, sad ulazimo u detaljniju analizu, koja ipak treba da sačeka da se približi taj eventualni duel, jer ne znamo ni kada će se oporaviti AD i LBJ, kao ni kako će izgledati bilo ko od igrača za tipa mesec dana a kamoli do PO. 

 

Cenim da će se smanjivati opterećenje Jokiću kad se pridošlice uključe u pun rad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Pa nakotm, Portland baš bio pao u formi, Hjuston se već nazirao raspad. A Denver se istrošio jer su odigrali maksimalnih 14 utakmica u prethodna dva kola.

 

Hipotetički, ako se ovi ne vrate na vreme, pa se desi da Lejkersi zaista odu sa 8. mesta, pa odmah od starta kreće recimo Juta, Denver, pa finale Klipersi recimo, to bi bio neuporedivo teži plejof.

Bio bi tezi plejof ali moja prica je da nije ni prosle sezone bio lagan vec su oni svojom igrom napravili takvim. Ta Juta da moli Boga da Lejkersi ne padnu toliko nisko inace ce biti samo jos jedan no1 seed koji je dobio po usima u 1 rundi.

Just now, Barkley#34 said:

Čekaj, Miki, sad ulazimo u detaljniju analizu, koja ipak treba da sačeka da se približi taj eventualni duel, jer ne znamo ni kada će se oporaviti AD i LBJ, kao ni kako će izgledati bilo ko od igrača za tipa mesec dana a kamoli do PO. 

 

Cenim da će se smanjivati opterećenje Jokiću kad se pridošlice uključe u pun rad. 

Naravno, ima jos 2 mjeseca. Svasta se moze izdesavati ali eto, pricam iz ugla danasnjice. Moze se svasta desiti do tada. Ipak ako biram Jokic pun gas i uzimanje MVP ili smanjivanje opterecenja zbog PO onda biram ovo prvo ner da se ne lazemo, Denver nema sanse da uzme titulu, ipak ima dosta ekipa koje su jace od njih.

3 minutes ago, drperce said:

Takmicenje ko je gadniji Lejkersi ili Netsi su uspeli da podignu na jos visi nivo zbog ovih trejdova

Nisu to trejdovi,ovo je buyout potpis. Trejdovi su nesto totalno drugo i pravednije iako imas glupane pa daju Hardena za nista

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

 

Nisu to trejdovi,ovo je buyout potpis. Trejdovi su nesto totalno drugo i pravednije iako imas glupane pa daju Hardena za nista

My bad, na buyoute sam i mislio - stackovanje all-star igraca za minimalac posto ti AD, Herel i Gasol mozda nisu dovoljni da jasu Jokica aj da dodamo i Dramonda. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drperce said:

My bad, na buyoute sam i mislio - stackovanje all-star igraca za minimalac posto ti AD, Herel i Gasol mozda nisu dovoljni da jasu Jokica aj da dodamo i Dramonda. 

Slazem se ali jbg, nista nedozvoljeno ne rade ni Netsi ni Lejkersi. Iskoristili su rupu u pravilima za koje se nadam da ce vec u sezoni 21/22 biti ispravljena. Ovo nema smisla i ako se tome ne stane na put bice sve gore i gore

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Slazem se ali jbg, nista nedozvoljeno ne rade ni Netsi ni Lejkersi. Iskoristili su rupu u pravilima za koje se nadam da ce vec u sezoni 21/22 biti ispravljena. Ovo nema smisla i ako se tome ne stane na put bice sve gore i gore

 

Ma nije nedozvoljeno, samo je jadno.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Ta Juta da moli Boga da Lejkersi ne padnu toliko nisko inace ce biti samo jos jedan no1 seed koji je dobio po usima u 1 rundi.

 

 

Pa ne mislim ni ja da bi ih Juta u tom slučaju izbacila, ali mislim da bi bio pravi rat, da ne samo da bi ovi uzeli bar jednu tekmu više Portlnda, nego bi i u porazima bile dobre tekme.

 

Portland, a naročito Hjuston, su bile ekipe koje se dosta lako predaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma neuporedivo,stakleni AD koji dobija 4 meseca odmora i Bron koji je u godinama,ove sezone,potpuno druga prica,nema ni laganog vracanja u ritam za obojicu,a raspored je paklen,od narednih 15 ako dobiju vise od 3-4,da budu srecni.

Edited by Gaga
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Sta misli Jones, kako ce izgledati PO kad niko skok ne moze da uhvati protiv sakatog Charlottea

 

Krauder na 4 je sranje, dosta skokova je tu došlo. Izgledalo je to osetno bolje sa Šarićem.

 

Nije mi jasno što ne proba sa Kaminskim na 4, da dobiju malo size-a, da bi bili bolji u skoku. Naročito što PJu očigledno nije dan u šutu.

Elem, je l LMA definitivno ide u Bruklin?

Link to comment
Share on other sites

Skakacki smo jezivi, ali to ocigledno za Jonesa ne predstavlja problem niti brigu na koju se obazire. Monty nekad prosto pre tekme odluci koje igrace nece da koristi i to je to, desavanja na parketu nemaju nikakav uticaj na promenu te odluke. Jedna od stvari koje mi se ne dopadaju. Uz recimo ove varijante da se trazi Jae napolju po svaku cenu, pa i kad se raspada nacisto. Nikako necu razumeti zasto se bar pola njegovih suteva za 3 ne raspodeli na Kala i Cama. Nema nikakve potrebe da stalno kampuje napolju - premalo katuje i to nam pravi probleme vec sad, a o PO da ne pricam. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Pa ne mislim ni ja da bi ih Juta u tom slučaju izbacila, ali mislim da bi bio pravi rat, da ne samo da bi ovi uzeli bar jednu tekmu više Portlnda, nego bi i u porazima bile dobre tekme.

 

Portland, a naročito Hjuston, su bile ekipe koje se dosta lako predaju.

Evo iskreno, da su svi zdravi i da se sretnu u 1 rundi max sto dajem Juti je 2 pobjede mada mislim da bi u 5 to zavrsili i od toga bi mozda 2 bilo neizvjesne utakmice. Svaka cast na igri, ima tu bas odlicnog protoka lopte i sve ali Lejkersi su najjaci tamo gdje je Juta jaka i neutralisala bi ih prilicno lagano i pretvorili tu seriju u besomucno ispucavanje pa ako ulazi onda ce dobiti 1, eventualno 2 utakmice. Juta je lazni no1 seed i opet kazem, da mole Boga da im jaka ekipa ne zapadne u 1 rundi, posebno ne Lejkersi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Naravno, ima jos 2 mjeseca. Svasta se moze izdesavati ali eto, pricam iz ugla danasnjice. Moze se svasta desiti do tada. Ipak ako biram Jokic pun gas i uzimanje MVP ili smanjivanje opterecenja zbog PO onda biram ovo prvo ner da se ne lazemo, Denver nema sanse da uzme titulu, ipak ima dosta ekipa koje su jace od njih.

Iz ugla današnjice vi ste bez Brona i Marka Antonija. :classic_biggrin:

 

Kad kažem smanjivanje opterećenja mislim na malo veći broj ranije rešenih mečeva i manje onih dramatičnih, kako bi mu se malo smanjila minutaža ili broj napada koje mora da rešava. Neće on dobiti priliku da kulira, jednostavno suviše se sve vrti oko njega.

 

Ne mislim da mogu da napadnu titulu, osim u slučaju baš povoljnog scenarija. Samo očekujem da budu konstantniji u PO i da se jako pošibaju sa svima od početka do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...