Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Cousins navodno jako blizu Bostona.

Ne znam šta da mislim, povodom ovoga. Kao navijač Bostona, s jedne strane mi je drago jer nam očajnički treba taj jedan centar, s druge strane, Bugi je već duži vremenski period u slobodnom padu, tako da...

Ajde, možda se vrati na pravi kolosek kod nas (ipak, čovek ima "samo" 30 godina), da i nas Kelte jednom sunce pogleda😆

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

 

Koji parametri se trenutno uzimaju kao najbolji?

 

nema najbolje, svaka ima neku manu jer nijedna statistika ne moze pokazati pravu vrednost i realnost, da postoji tako nesto ne bi bilo toliko njih ;D

najvise se koriste statsi sto se mogu naci na nba.comu, bbrefu, raptori, lebroni, pipm, bpm-i i slicno.

vazno je znati sta treba traziti i sta koji stat pokazuje. a posto sada vec postoji mnogi, treba ih pametno prostudirati jer se vrlo lako mogu napraviti neki narativi samo zbog jedne napredne statistike a koja nema veze sa vezom. 

postoje i razlike izmedju statistika gde se uzima u obzir ekipa odredjenog igraca ili se samo gleda sam igrac.

 

evo otprilike ono sto se najvise gleda a i besplatni su, moze se potrositi nekoliko sati analizirajuci ih:

 

bbref advanced stat

nba.com/stats

rpm

epm

lebron i multi-year lebron

raptor i raptor war

pbp stats

pipm stats su nazalost proslost jer lik koji ih je kreirao (goldstein) otisao je da radi za wizardse pa ih je sklonio za nas smrtnike.

 

 

 

 

1 hour ago, LordOfTerror said:

 

Pre su BO bili retkost i otprilike su bili predvidjeni za veterane koji imaju jos malo u tanku i u nekim trejdovima zavrse kao kusur u ekipama koje tek krecu u tank...

 

Danas je postalo normalno da prvo bez ikakvog razmisljanja potpisu socne debele ugovore i onda kad im dosadi posle par godine krenu da buse i preko menadzera zahtevaju BO da bi se malo borili za prsten i vratili na kosarkasku mapu pored 5 all star igraca.

 

Dramond ima 27 godina, kad se uzme da je centar maltene je u prajmu a zavrsio na ''birou''...

 

pa aldridge i griffin spadaju u te vrste igrace koje si spomenuo u prvom pasusu. oni su sada velika imena i nista vise. 

 

nisu tu samo igraci krivi, nego evo i ekipe ih pustaju ili sklanjaju na klupu zato sto njima to vise odgovara. drummond je tako sklonjen od strane cavsa i nije on inicirao celu ovu situaciju. horford dobio zeleno svetlo od fransize da odmara do novembra jer ce tako lakse gubiti. zanimljivo da zbog ovoga niko nije napravio frku a zapravo je mnogo veci problem nego bo jebenog aldridgea koji je bio jedan od najgorih igraca lige ove sezone.

 

napisao sam vec za drummonda sto mi nema smisla njegov izbor ali on najbolje zna. na kraju krajeva vec je zaradio lepe pare u karijeri.

 

 

1 hour ago, bodo said:

Oprosti ali sa ovom klasifikacijom se teško mogu složiti. Em je star em je spor tako da ovo dobar je debelo past tense. Da je tako dobar ne bi ga SA tek tako otkupio. Nego nisu mogli naći nikog zainteresiranog za trade pa su uradili to što su uradili jer ga jednostavno ne trebaju više za taj novac. Brzo će se i Netsi uvjeriti u njegove vrijednosti. Doslovce sam odahnuo kad vidjeh da ga ne žele i nemaju namjeru uzeti Sunsi. 

 

pa stavio sam u navodnike jer je to percepcija vecine navijaca i daleko je od realnosti. napisao sam pre neki dan da mislim da je dieng mnogo bolje resenje od aldridgea.

 

 

1 hour ago, realno *w said:

 

Meni je ta neka makar približna jednakost bila ono najbolje kod NBA lige, a ne da imamo neke "Reale i Barse" koji će u startu biti u ogromnoj prednosti.

 

Nije problem probijanje seleri kepa, toga će uvek biti u određenoj meri i to kod većine timova.

 

Ali skoro duplo od kepa? To su neki novi momenti, ako se ne varam, Toronto je bio prvi takav slučaj. Kep je ove godine 109m a Bruklin je trenutno na 201 milion.

 

BO su posebna priča i posebno sranje. Imaš igrača koji prethodnih 5 godina zarađuje 20 m/y i narednih 5 će isto toliko, ali eto sada će odigrati 3 meseca za 0,5k. Pravedniji su mi oni veteranski minimalci, mada i tu ima argumenata protiv, a kamo li ovo.

 

to je bilo tako dok nisu dosli decisioni i rupe u zakonu koji su neki igraci i fransize iskoristili.

 

kako je brooklyn na 201 miliona? oni su trenutno na oko 165 miliona, 3 miliona manje od golden statea. griffin i aldridge primaju platu od 700k i 500k od brookylna. detroit placa griffinov ugovor ove i sledece sezone (32 i 29 miliona) a ne brooklyn.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao bih koju o ovom trejdu koji je bio. 

 

Nisam neki obozavalac Fournier-a, ali kontam da expiring ugovori Green-a, Teague-a i ti second round pikovi realno nisu neka cena. Theis je samo zrtva tog trejda, da bi se otislo ispod luxury-a, a Wagner je tu realno nebitan. Moze Evan da donese bitne poene sa klupe, a ne bi me cudilo cak i da krene u startnoj, a da Smart krene s klupe. Moze fino to da klikne, a moze da bude i noneffect totalni. 

 

Stevens je rekao da ce skratiti rotaciju na 2 centra (umesto 3), verovatno sa zeljom da TimeLord dobije sto vise minuta, jer decko bas lepo napreduje. 

 

Nisam siguran sta ce nam sad Cousins, ako se islo na tu ideju. 

Edited by greenenvy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, greenenvy said:

Napisao bih koju o ovom trejdu koji je bio. 

 

Nisam neki obozavalac Fournier-a, ali kontam da expiring ugovori Green-a, Teague-a i ti second round pikovi realno nisu neka cena. Theis je samo zrtva tog trejda, da bi se otislo ispod luxury-a, a Wagner je tu realno nebitan. Moze Evan da donese bitne poene sa klupe, a ne bi me cudilo cak i da krene u startnoj, a da Smart krene s klupe. Moze fino to da klikne, a moze da bude i noneffect totalni. 

 

Stevens je rekao da ce skratiti rotaciju na 2 centra (umesto 3), verovatno sa zeljom da TimeLord dobije sto vise minuta, jer decko bas lepo napreduje. 

 

Nisam siguran sta ce nam sad Cousins, ako se islo na tu ideju. 

Pa da, otprilike dobili smo skorera sa klupe (nešto što nam je preko bilo potrebno) za sitniš. Lepo smo mi tu rasprodaju u Orlandu iskoristili, iako ostaje taj žal za Vučevićem.

Problem jeste pod košem, Timelord ilti po naški Gospodar vremena lepo napreduje, ali i dalje je to nedovoljno za prvog centra. Tristan je skroz out, Wagnera ni ja ne shvatam previše ozbiljno, tako da....

Bugi bi verovatno potpisao neki minimum, tako da ne bi previše rizikovali što se tiče salary capa. Ja bi pokušao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2021 at 5:56 PM, delgado said:

Slazem se sve, samo bih voleo Bradleya kod nas opet. Dobice buyout, ne vidim poentu njega u Hjustonu. Lepo bi nam legao kao dodatni bek u rotaciji, moze povremeno da ima suterske bljeskove i igra solidan difenz. Ispao je govno, jajara, napustio nas je kad nam je najvise trebao i osvojili smo i bez njega, pa je zabio jos jedan noz u ledja i otisao u Hit gde vise nije igrao nego sto jeste, sada su ga oni skartirali, i ako ima iole coveka u njemu posle buyouta vratice se u Lakerse da zasluzi novi prsten, ali na terenu. Boljih dostupnih bekova i nema sad kad Ross nije otisao nigde, a JJ u Dallas. 

 

  Sta misli nas brat @HAMMER ? 😄 

prejaki bi bili sa izdajnickom pizdom. nije posteno.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Što se napredne statistike i Jokića tiče, tu nema dileme - čovjek je ove sezone ubjedljivi broj jedan. PER, Box plus minus, Win shares, VORP itd. svuda je najbolji. Još je zanimljivije ako se uzme ukupna sirova statistika. Jokić je drugi u ligi po ukupnoj minutaži, ubjedljivo prvi po broju ubačenih šuteva iz igre (489, drugi Beal je na 449) i ono što je nevjerovatno u 4 od 5 pozitivnih statističkih kategorija on je u TOP 5 cijele lige:

 

5. po ukupnom broju skokova

3. po ukupnom broju asistencija

3. po ukupnom broju poena

2. po ukupnom broju ukradenih lopti

 

Ovo valjda u istoriji nikome nije pošlo za rukom!!! Ima još do kraja sezone, važno je da ostane zdrav - a tada kvalitet njegove igre ne dolazi u pitanje. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jedna stvar mi je ovde posebno fascinantna. Evropske igrače jako često znaju da ukalupe u NBA, doživeli su tu sudbinu pa i Bjelica, Mirotić, ranije Kukoč.

 

On je na ovoj tekmi bukvalno igrao svoju igru iz juniora Olimpijakosa. Pa njega je i Slobodan Klipa doveo na U17 i rekao mu "aha 210, super petica, guraj se dole i pravi blokove", u vreme kada smo uveliko gledali kako to izgleda u Grčkoj. 

 

Ovde on igra spolja, kreira za sebe i druge.

 

Sve u svemu, super to sve ide, baš je milina gledati kada ovako lepo odigra.

 

 

 

edit: na 1:30 omaž mojim prijateljima Eskalejdu i BBu :default_coffee:

Edited by realno *w
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da LMA i Griffin kad dođe PO uopšte neće praviti neku razliku već i dalje sve ostaje zavisno od toga kako će igrati big 3. 

 

Što se Drumma tiče, očigledno je da lik juri prsten, eto njega sledeće sezone u nekom Šarlotu, što je i realno.

 

Fournier kesetina se odmah pokazao, ne znam samo šta će Cousins Bostonu, kome treba igrač sa bukagijama na nogama. Timelord dobro napreduje pa ako već nisu ulovili nekog ozbiljnijeg centra, nema razloga da Timelorda ne promovišu u glavnu opciju na 5, lik je fizički monstrum i može da isfrustrira svakog defanzivno.

 

Meni su Clippersi dark horse za titulu ove sezone, premalo se o njima priča, ćute i guraju i polako čiste trule jabuke. Naravno, zavisiće da li ćemo u PO gledati wayoff P-a ili PG13, a i Kawhi ima šta da dokaže nakon onog meltdowna protiv Nuggetsa. 

 

Nateraće me Netsi da navijam za jebenog Janisa ili bilo koga protiv njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...