Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Šta znam, ja stvarno nisam neki fan MPJ odnosno tog hajpa oko njega gde su se neki ovde već pitali da li je bolji od Tatuma (naravno da nije), pre svega nisam fan njegovog razmišljanja na parketu, u odbrani je zaista skandalozno loš s obzirom na fizikalije, ali ne mogu da ne vidim ogroman potencijal, jednostavno je dečko predugačak i ima toliko fluidan šut, ulazak u šut, teško ga je braniti. Bilo bi šteta da ostane na nivou nekog skok šutera, apsolutno ima prostora da unapredi prodor, da doda na napadačkoj varijabilnosti, o odbrani da ne pričam. Već sad kao daleko od gotovog proizvoda zna da bude nezaustavljiv kad uđe u zonu. KD se ne rađa svaki dan, ali MPJ ima potencijal da bude približno dobar. Ne odričeš se toga ako nisi lud. Suma sumarum, stvarno intrigantan talenat gde ga retko ko objektivno ocenjuje, ima raspon od Bertansa do Duranta pa videćemo gde će završiti. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pretjeruje se sa ovim pljuvanjem MPJovog ugovora. Meni prvom se ova trenutna verzija istog ne svidja pretjerano jer imam osjecaj da je prezaljubljen u skok sut (koji jeste vrhunski i u kontekstu estetike i efikasnosti) i jer je ogroman krater u odbrani no potencijal koji on ima je bolestan. Cak i sa takvom jednodimenzionalnoscu on je vec sad 20+ ppg igrac sa odilcnom efikasnoscu. Treba takodjer uzeti u obzir da mu je prosla sezona bila tek druga sezona ozbiljne organizovane kosarke jos od srednje skole. Citanje igre i repertoar u napadu je nesto sto jos itekako moze popraviti. Vremena ima na pretek da izraste u superstar klasu, a sa trenutnim kvalitetom je i vise nego dobra treca opcija kontendera. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

i meni je degutantno da citam hejlovanje najboljeg GM-a ikada pelinkebrona pa sta da radim jbg

preskoci ako ti se ne svidja

u kontekstu u kome je napisano nije bitno ko je inicijalno potpisao ugovor sa igracem, vec kako presveti pelinka trosi cap space koji mu je na raspolaganju

u poredjenju sa najgorim FO ikada

 

Tako je. Russellov ugovor je potpuno razumljiv i onaj ko mu ga je dao u tom trenutku nije pogresio, dok je Pelinka odlucio da taj ugovor preuzme iako je jasno da u ovoj fazi karijere ne vredi ni priblizno tih para. Probao je u Hjustonu, probao je u Washingtonu, obe ekipe su ga se rado odrekle. Mnooogo bolje mi zvuci 20 miliona za Srudera nego 40 za Westbrooka, sta god Miki pricao. Ocene cu donositi na kraju sezone, ali sada mi ovo deluje kao jako los posao. 

 

@oubrevo. Zaboravio si Iguadalu u sezoni 12/13 kada si nabrajao FA Denvera : )

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, delgado said:

 

Tako je. Russellov ugovor je potpuno razumljiv i onaj ko mu ga je dao u tom trenutku nije pogresio, dok je Pelinka odlucio da taj ugovor preuzme iako je jasno da u ovoj fazi karijere ne vredi ni priblizno tih para. Probao je u Hjustonu, probao je u Washingtonu, obe ekipe su ga se rado odrekle. Mnooogo bolje mi zvuci 20 miliona za Srudera nego 40 za Westbrooka, sta god Miki pricao. Ocene cu donositi na kraju sezone, ali sada mi ovo deluje kao jako los posao. 

Bolje ugovor Wbrka na 1 godinu nego Sroder 100/4 sezone👍

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Miki28 said:

Bolje ugovor Wbrka na 1 godinu nego Sroder 100/4 sezone👍

 

Pa ne slazem se. Russ je 88 godiste, najbolju kosarku ostavio iza sebe, igrac izuzetno ovistan fizikalijama. Sruki je 93, tek sad ulazi u prajm, dokazao je da je veoma dostupan, kvalitetan i cvrst igrac, jedan od boljih odbrambenih plejeva u ligi i izuzetno bi vredeo Lejkersima dok su ovoj LBJ+Davis eri kao startni plej, ja bih mu dao ove pare. + nam je bio dostupan extension over bird-rightsa, u tu onda odredjeni milioni budu besmisleni sto se tice dovodjenja drugih igraca. Da se mogao dobiti Lillard, pa i da razumem, ali ovako smatram da nije bilo potrebe razbijati ovaj veoma jak core koji smo sastavili prosle godine -> Sruder, Pope, CaruShow, pa i mcLemore i vesli bi cak bili korisni. 

 

  S druge strane, ubedjen sam da ce DeAndre mnogo vise pomoci od Gasola, jeste on obelezio dobrih 6-7 godina kao jedan od najboljih nba Centara, par godina sigurno i najbolji C, ali poslednjih par godina fizicki nije u stanju da igra na ovom nivou. DeAndrea znamo i njegovu istoriju, ali igrac sa takvim fizikalijama verujem da je u stanju da ako se uozbilji moze biti koristan, slicna stvar se desila i sa Dvajtom u Lejkersima, gde ga prvi put posle milion godina nije mrzela svaka osoba u njegovom klubu - saigraci, treneri, cistacice... Ako nista pokazalo se da King iz problematicnih likova zna da izvlaci dosta -> opet Kajri kakav god da je ludak, King ga je drzao pod kontrolom, nije imao vece ispade i kada je bio zdrav igrao je exceptional, medjutim kad je video da nema svrhe budali govoriti pustio ga je niz vodu. I naravno Irvingu se desio strmoglavi pad u karijeri... Jr Smith, BirdMan, Rajon Rondo, Dwightello ofc i bilo je dosta vec primera. Video sam  takodje i podatak da su DeAndre, Dvajt i King 3/4 aktivna igraca sa najvecim brojem zakucavanja ikad..  Sa Kingom takvi igraci vrede dosta vise zbog alejapova, videti pod Tristac nesretnik Tompson. Tako da DeAndre>Gasol mi je upgrade i svi potpisi FA agenata za minamalce mi se svidjaju, al ovaj potez je bas bas hiigh risk.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

@delgado, deandre jordan nije odigrao dobru utakmicu makar tri godine, ako ne i više. 

verovatno može da obavi nešto u 10ak minuta ali i to zavisi debelo od matchupa.

 

ne bi njega netsi škartirali da je ostalo nešto od tih fizikalija na raspolaganju. a daleko da je neki igrač koji može na skill da igra

 

Pa dovoljno, u plejofu ionako ne bi smeo da vidi mnogo parketa gde bi 5 trebali da pokrivaju Obrva i Dvajt, ja se nadam da je to plan. DaJ ti ovde treba da ti bude McGee iz pre 2 sezone, nista vise. 

 

Inace, Vini, naidjoh na neku sliku gde kaze zagrljaj LeBrona i Mela posle sampionske titule bi bila najlepsa stvar koja se ikad desila NBAu (lbjmelohug.jpg) ! Kako ne ziveti za to ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, delgado said:

 

Pa ne slazem se. Russ je 88 godiste, najbolju kosarku ostavio iza sebe, igrac izuzetno ovistan fizikalijama. Sruki je 93, tek sad ulazi u prajm, dokazao je da je veoma dostupan, kvalitetan i cvrst igrac, jedan od boljih odbrambenih plejeva u ligi i izuzetno bi vredeo Lejkersima dok su ovoj LBJ+Davis eri kao startni plej, ja bih mu dao ove pare. + nam je bio dostupan extension over bird-rightsa, u tu onda odredjeni milioni budu besmisleni sto se tice dovodjenja drugih igraca. Da se mogao dobiti Lillard, pa i da razumem, ali ovako smatram da nije bilo potrebe razbijati ovaj veoma jak core koji smo sastavili prosle godine -> Sruder, Pope, CaruShow, pa i mcLemore i vesli bi cak bili korisni. 

Daj nemoj zajebavati, hemija je bila 0 bodova i Sroder je jedan od razloga za to. O igrackim kvalitetima da ne pricam, decko se pokazao da nije za velika djela.

Imao je svu slobodu, imao je AD i Lebrona povrijedjene, pokazao se kao lose resenje i sigurno da nije zasluzio taj ugovor. 

Russ kao sto rekoh je kratkorocno resenje, ako upali upali a ako ne, ne sumnjam u FO Lejkersa da ce nesto odraditi sledece ljeto i osloboditi se tog ugovora ( nista strasno na 1 godinu ugovor ako Russ uzme PO sledece ljeto ). 

Sve suoer kad se oslobodimo Kuzme i bezveznjakovica Srodera.

Jedino mi zao GOAT Carusa ali drago mi sto je zabo ugovor.

 

U krajnjem slucaju vidjecemo sta ce biti pa cemo pricati👍 samo da je AD zdrav i nista se ne sekiraj, 18ta stize u junu 2022

Link to comment
Share on other sites

Skroz sam zaboravio da je to bio trejd, a logicno je jer je samo 1g igrao tu. 

@Miki28Ne znam sto si toliko kivan na Srudera, kad svakako bez Davisa nije bilo sanse da osvojimo titulu (ovako bar nismo pokvarili Lebronov skor u finalu 😄 )  

Momak je bio najbolji 6. igrac prethodne sezone u Oklahomi i napravio ozbiljan u karijeri a i pre toga je bio sasvim solidan starter/prva opcija s klupe tako da mislim da bi naredne sezone bio jos bolji,posebno ako su ovi dvojica zdravi sto je kljuch svega, naravno. Mislim da je Boston napravio odlican potez sto mu je dao sansu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, delgado said:

 

@Miki28Ne znam sto si toliko kivan na Srudera, kad svakako bez Davisa nije bilo sanse da osvojimo titulu (ovako bar nismo pokvarili Lebronov skor u finalu 😄 )  

Momak je bio najbolji 6. igrac prethodne sezone u Oklahomi i napravio ozbiljan u karijeri a i pre toga je bio sasvim solidan starter/prva opcija s klupe tako da mislim da bi naredne sezone bio jos bolji,posebno ako su ovi dvojica zdravi sto je kljuch svega, naravno. Mislim da je Boston napravio odlican potez sto mu je dao sansu.

Jednostavno je kesa od igraca, neka ga u Bostonu. Za te pare Boston odradio top posao👍 

Ma nije on za Lebrona i AD, jednostavno gubitnicki mentalitet. Vidjecemo sa Russom kako ce biti, kontam skeptike ali ubijedjen sam da ce ta luda kombinacija raditi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dracarys said:

A šta je bio Dejm sa 23. godine :reading:

 

Mladić koji je završio faks, imao odličnu koledž karijeru i ruki godine. Što pitaš?

5 hours ago, Chaos Is Me said:

pre svega nisam fan njegovog razmišljanja na parketu, u odbrani je zaista skandalozno loš s obzirom na fizikalije, 

 

Ovo je otprilike dovoljno da mu se NE da ovakav ugovor. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Odlazak Šredera bi trebalo tražiti u Dejvisu, jer se njemu nije sviđalo igranje sa njim. Normalno je da će Bron i Pelinka da ga poslušaju.

2 minutes ago, DameTIme said:

 

Mladić koji je završio faks, imao odličnu koledž karijeru i ruki godine. Što pitaš?

Hteo sam da aludiram na to da nije bio ništa bolji, nego što je MPJ sada. Samo što je njega knjiga interesovala, a Portera su povrede unazadile.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...