Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

23 minutes ago, zorex said:

Lejkersi mogu do 5. mesta ako dobiju preostale 3, a Dalas i Portland izgube po 2 od poslednje 3. U slučaju istog skora, poredak je Dal-Por-LA. Niksima ova pobeda pravi problem, u krugu sa Atlantom i Majamijem padaju na 6. mesto.

 

Zanimljivo je ovo za praćenje, sezona se završava u nedelju, a još nemamo parove i igra se dosta jako. Kako sam razumeo, utakmice u subotu i nedelju će se igrati u ranijem, matine terminu, tako da će dosta toga moći da se isprati.

 

Treba pohvaliti izuzetan rad Oklahome noćas, u jednom trenutku su se zaneli i poveli 13 razlike u 2/4. Srećom, sabrali su se na vreme i onda su trećom četvrtinom koju su izgubili 41-18 rešili sve dileme oko pobednika.

 

 

Dalas ima Nju Orleans bez Zajona, Toronto i na strani Sotu u zadnjem kolu. Ne verujem da mogu da izgube 2 tu.

 

Portand gotovo sigurno gubi naredne dve. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2021 at 4:07 PM, Guru said:

Ono što Vestbruk radi sa skokovima je presmešno, čovek otima lopte koje idu direktno saigračima u ruke, oni kada vide da manijak doleće ih povlače kao na vrelu ringlu da su se opekli... Ako se slučajno desi da ga ne vide on ulazi i u kontakt, tako je protiv Indijane s leđa otresao Neta, malo je falilo da se ovaj prospe po parketu. U odbrani prebleji celu utakmicu na weakside-u i konstantno se muva oko reketa potpuno ostavljajući svog igrača na trojci, pa onda one fore da stoji kao treći čovek kada protivnici izvode bacanja... 

 

Lik je opterećen statistikom i cela ekipa radi za njegove tripl dablove, na taj način bi solidan broj igrača mogao do sličnih proseka, samo niko nije baš tolika stats whore da mu to maltene bude svrha igranja košarke.

Kakva je to prevara dovoljno je malo zagrebati dublje u naprednu statistiku

103-110 ofanzivno- defanzivni rejting na 100 poseda je verovatno top 5 najgorih za igrace preko 30 minuta. To je ocajno los rejting na 100 poseda. Da ne spominjem katastrofalne procente za jednog beka

 

Edited by nlavrnja
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, delgado said:

Milwaukee ako bude isao na Miami, ovi bi ih opet mogli izlomiti

 

 

Mogli bi, ali ne verujem da ce. Milvoki je jaci nego prosle sezone, a Majami slabiji, nemaju vise swansong Dragica a i Herro-u je slava otisla u glavu.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zarko Paspalj said:

Bolesnik. I to ne mislim na teren, vec van terena. Vidi mu se po prici i grimasama da nije sasvim cist u glavi. 

Inace kakva je to prevara dovoljno je malo zagrebati dublje u naprednu statistiku

103-110 ofanzivno- defanzivni rejting na 100 poseda je verovatno top 5 najgorih za igrace preko 30 minuta. To je ocajno los rejting na 100 poseda. Da ne spominjem katastrofalne procente za jednog beka

 

 

moderatori?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Horium said:

 

Mogli bi, ali ne verujem da ce. Milvoki je jaci nego prosle sezone, a Majami slabiji, nemaju vise swansong Dragica a i Herro-u je slava otisla u glavu.

 

 

Interesantno da bi o tome moglo da se odlučuje na u predzadnjem kolu kada Majami gostuje Baksima.

 

U svakom slučaju, dajem prednost Baksima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zarko Paspalj said:

Bolesnik. I to ne mislim na teren, vec van terena. Vidi mu se po prici i grimasama da nije sasvim cist u glavi. 

Vestbruk je jedna velika ljudina van terena za koliko sam ja uspeo primetiti za ovih desetak godina, a to potvrdjuju i gomilu saigraca koji su igrali sa njim. Imaju samo reci hvale za njega. Vidim da malo znas o Vestbruku i ne znam zasto ljudi imaju potrebu da mesaju posao sa tim ko je kakav van terena.

 

Sto se tice naprednih statsa, pa i pticama na grani je jasno da je brojcano neefikasan, ali on se izdvaja nekim drugim elitnim karakteristikama. Ja ne znam za pleja/beka koji je opasniji u tranziciji od njega, on je fizicki neverovatan (u mladosti je posebno bio fantastican, nazalost sa godinama se eksplozivnost smanjuje, a to se odrazava i na rezultate) i pravo je uzivanje gledati ga, jer znas da uvek daje 110%. Cak i jedan Kobi je rekao da bi sebe uporedio sa Vestbrukom, jer na isti nacin shvataju kosarku. To je veliki kompliment za njega.

 

Vestbruk je ovom formom podsetio na stare dane i veoma mi je drago zbog njega. Razlog losijeg plasmana Vasingtona je najmanje zbog Vestbruka i Bila, meni je nejasno da su se neki forumasi prosuli tako, pa to i napisali, ali je ocito da su zaboravili koliko ocajan start je imao Vasington na pocetku sezone da su u jednom trenutku imali i 3-12 skor, a tad je Rasel bio i na opasnim restrikcijama, plus propustanje b2b i nova ekipa, upoznavanje sa igracima. Nije uopste pomoglo ni to sto ostatak ekipe nije tako sjajan, pa jedini centar vredan pomena, Brajant, veoma rano zavrsio sezonu, pa tako obezglavljeni su se morali boriti vecinu dela sezone. Bil je takodje propustio izvestan broj utakmica, pa samo je dovoljan podatak da je pet utakmica odigrao vise od Brona, ciji su Lejkersi zbog toga u plej inu. Bertans koji ni nalik nije odigrao kao proslu sezonu, pre svega gledano statisticki. Vasington ima dosta skromnu ekipu i ovo sto rade Vestbruk i Bil je fantastican posao. Sa ovim rosterom i ovolikim brojem odigranih utakmica, ja ne verujem ni da bi duo Bron-AD ugurao u TOP4, pa vi pisite sta god da hocete. Ne znam sta ljudi ocekuju od ove ekipe, pre svega od ove sezone na istoku koja je dosta vise konkurentnija u odnosu na prosle sezone.

 

Moja je prognoza da ce putem plej ina pored svega da prodju u plej of, ali ne verujem da ce nesto vise napraviti u prvoj rundi, pre svega zbog ocajnog ostatka rostera.

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Drakaris takoE, sve u metu.

 

Si gledao sinoc sa Knicksima? Ono sto AD radi u odbrani je bas tuga u smislu da nece uzeti DPOY zbog meceva odigranih u sezoni. Prosle sezonje je trebao uzeti.

Lik je monstrum kad krene da igra odbranu.

 

Zalosno ce biti ako ne uzme MVP i posebno DPOY u karijeri

Edited by Miki28
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Miki28 said:

@Drakaris takoE, sve u metu.

 

Si gledao sinoc sa Knicksima? Ono sto AD radi u odbrani je bas tuga u smislu da nece uzeti DPOY zbog meceva odigranih u sezoni. Prosle sezonje je trebao uzeti.

Lik je monstrum kad krene da igra odbranu.

 

Zalosno ce biti ako ne uzme MVP i posebno DPOY u karijeri

Jesam, igrala se sjajna odbrana, mora se priznati na obe strane. Uzece valjda neku od narednih sezona, u ovu nije usao kako treba, plus teza povreda, sto je znacilo veoma dugo odsustvo, steta je, posebno to sto se ove sezone niko toliko bitan ne istice za DPOY, kao recimo prosle sezone Janis. Sada je Simons u vodjstvu za DPOY. To sada nije toliko ni vazno, koliko je to, da ce biti u formi kada bude bilo najpotrebnije. Bron je takodje bio u dobroj poziciji da uzme MVP, ali nema veze, bitan je plej of.

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Kerina je trener godine. Izvukao je sa ovom ekipom preko 50% pobjeda. Ova ekipa je po kvalitetu bliže lutriji nego PO. Igra sa jednim centrom cijelu sezonu, a klupa je klasična G-league družina. 

 Ne bih se bas slozio sa ovim.

 

Ker jeste odradio odlican posao ali  kad imas jednog od najboljih igraca u ligi valjda nije bas toliki uspeh uhvatiti PO?

 

Wiggins kakav god da je odradio fenomenalan posao neke trece napadacke opcije. I dalje je on Wiggins ali njegov durability veliki plus pogotovu u ovakoj sezoni.

 

Mislim da je i povreda Wisemana dosta pomogla jer se rotacija skresela, Green je vecinu vremena na petici i odmah je spejsing bolji. Pogotvu sto je Kerr bas poceo da se gubi  izmedju njegovog razvijanja i jurenja rezultata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Monty ima za klasu bolju ekipu od Kerine. Za Tibodoa se mogu složiti da je napravio nestvarno dobar posao ove sezone. 

 

Zapad je i dalje dosta jača konferencija, tako da je osmo mjesto ogroman uspjeh. Na raspolaganju je imao jednu od najgorih ekipa u konferenciji. Jeste li vi svjesni da je Luni jedini centar u GSW? Ko sačinjava klupu GSW-a? Nemojte da se zajebavamo.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

koji su vam all-nba timovi i def timovi?

 

ja nekako na brzaka precesljao neke statse...

 

all-nba

 

doncic curry leonard antetokounmpo jokic

paul lillard butler james embiid

holiday george randle williamson gobert

 

all-def

 

simmons butler antetokounmpo green gobert

 

 

coy je zanimljivo. neka dilema izmedju snydera i thibodeaua. doc i monty blizu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...