Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

3 hours ago, BattleBender said:

A šta su drugo mogli, rupa u kojoj ste, kopana je pre ovog prelaznog roka.

Kad sam pisao ovde da je za mene mnogo glupa odluka da se daje novi ugovor Aubamejangu, bilo je da ne znam šta pišem.
Rebuild koji vi treba da prodjete biće mnogo teži nego što vi mislite. U toj meri težak da se molite da za 3,4 godine Saka igra za neki drugi klub.
Što bi značilo da je nastavio da napreduje i da nije stagnirao, i da ste ga prodali. Arsenal ne može da se opravi u naredne 4,5 godina u toj meri da ponudi nešto npr tom Saki. To vam je valjda jasno, u suprotnom malo ste TY.
On može da ostane u Arsenalu samo ako prodje kroz neki period stagnacije. 

Ajde što vam je potrebno od 10-13 igrača da zaličite na tim, nego imaćete veliku problematiku da se otkačite onoga što već imate.
Još vama dobro poznata intertnost  držanja osvedočenih mediokritetnih talenata (tu ste gori i od nas, i to treba da se ugledate na Chelsea).
Partey niti mi se nešto svidja, plus je igrač koji je sklon nekakvoj apatiji, a vaše trenutno stanje je savršeno za tako nešto. Dok se vi dignete na noge, on ima 30,31.

Samo Saka, Tierney i neko od četvorice: White, Martinelli, ESR, Gabriel bi dobili ponudu nekog top4 kluba da su sutra bez ugovora, slobodni igrači.
Prva 2 su super, za ostalu četvoricu je jako pitanje šta će biti, ali sam poprilično siguran da neće više od 2 da ispadnu igrači za top4 klub.
ESR-a, to će vrlo verovatno da bude nekakav Lingard nivo. White će biti ok, igrač koji će imati odredjenih problema uvek, ali može on da bude dobar igrač (zaboraviće se taj price tag). Ostala dvojica su Brazilci sa kojima svašta može da se desi ako su u klubu koji ima ozbiljnih problema.

Postoji nekakva navika da se Arsenal doživljava kao tim sa dobrim talentovanim, lucidnim igračima, koji mnogo lepo mogu da igraju, svakog da raznesu kad im je dan, ali su kao mekan tim.
Ni to više nije tako, prošlo je to vreme. A evo vidim Henry tako nešto priča pre neki dan.


 

Za Aubu si bio u pravu.Samo čovek je do ugovora imao vrhunsku statistiku i bio je prva zvezda tima.Bilo je suludo pustiti ga i nastaviti trend da najbolji igrači napustaju klub.Naravno,niko nije ni slutio da će biti u ovakvom kanalu.

Što se tiče Partija,dok je bio u Atletiku propustio je samo par utakmica zbog povrede.U Arsenalu postao novi Dijabi.Što dovoljno govori o treninzima i medicinskom osoblju.

A šta su drugo mogli,pa za početak da izbace kancere ovog tima i da dovedu pojačanja gde su najpotrebnija.Sad je idealan trenutak da Arsenal dovede kvalitetne igrače.Da Arteta gura klince kako bi se razvijali a ne da mu Vilijan,Džaka i Auba ubijaju svaki napad koji se započne.Ljudi su postali pravi alibi igrači.Bukvalno beže od lopte ili kada je dobiju ne znaju šta će sa njom pa je proslede obično u nazad.ESR,Saka,Martineli,Tirni,Gabrijel,Parti i nadam se Lokonga i Vajt-oko njih se mora graditi ekipa.Pa neka potraje.Plašim se da će i njih Arteta da upropasti.Evo već je Martinelija unazadio.

 

Nema tu previše razmišljanja,mora se menjati trener,pa sve ostalo.

 

edit:sad gledam,oni su potrošili 130-ak m€.Doveli su dobre igrače ali šta su dobili-Lokonga će sedeti na klupi da bi Džaka igrao,Tavares će biti rezerva Tirniju,Odegard će igrati na mestu ESR-a a ovoga će baciti na krilo,Remsdejl če biti rezervni golman....jedino Vajt može da bude razlika ali i to je veliko pitanje.Pukli tolike pare a ekipa u suštini ista.

Što je najgore,svaka ekipa u top 10 je bolja u odnosu na prošlu sezonu.

Edited by sasha arsenal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arsenal mora da preplaćuje igrače da bi ih doveo i mora da im daje ogromne plate s obzirom na plate starosedelaca.

 

Očajan prelazni rok, sve i da se Odegard pokaže u boljem svetlu nego tokom pozajmice, a White postane štoper za narednih 10 godina, mnogo para ulupano a liga sve konkurentnija. Arsenalu su trenutno mera ekipe poput Evertona, West Hama i sličnih, iz ove perspektive mi deluje da su i Tottenham i Leicester daleko, a kamo li ovi teškaši iz samog vrha.

Link to comment
Share on other sites

Bez full reset-a ništa. Ne bih išao dotle da su Leicester i Tott daleko, to su već stvari koje se tiču jedne sezone. Vrlo je moguće da već na kraju sezone Arsenal da bude u izglednijoj situaciji, tj na vidiku se vidi bolja i kratkoročna i dugoročna budućnost.

Ono što je tu mnogo zajebanije Arsenalu je to što je Arsenal veliki klub, sa dosta navijača, i to sa sobom nosi veći pritisak, pažnju itd.
Arsenal je safe place za sve one koji traže neki laughing stock. I igranje u takvom klubu nije lako, generiše sve veću nervozu Arsenalovih navijača koji pizde zbog toga, i hoće neki inat da udaraju, a onda je svima ostalima još zanimljivije. Veliki klub sa sobom nosi i veliki pride navijača.
Iako nisam navijač Arsenala, počinje baš da me nervira taj tretman koji ima Arsenal. Ne tovari magare dok je u blatu, pusti ga malo na miru.

Sami igrači prate internet zbivanja i na njih utiče taj internet metabolizam, nemoj da mislite da ne prate. Bezbroj primera je da neki igrač Arsenala ili velikog drugog kluba "like"-uje neki post na tviteru ili instagramu, koji pre toga nema ni 5 interakcija, što znači da nije ni na vrhu timeline-a, ili kad se ukuca search tag "afc", "arsenal".

Ne može Arsenal da sustigne top4 preplaćivanjem, nema tu sposobnost preplaćivanja, niti je tako nešto sad moguće.
Okolnosti u PL su ispale mnogo nefer, ne samo zato što City i Chelsea imaju sugar daddy novac,  nego zato što su imali mogućnost da formiraju timove dok nije bilo nikakve finansijske regulacije, ili nečega što liči na FFP.
Da se ne lažemo, taj FFP nije 100% legit stvar, ali jeste u odredjenoj meri, i ograničava da se radi baš šta hoće.

City-u to sad ništa ne znači, dovodili su 8,9 godina mnogo igrača, prošlo je tu zilion igrača, isfiltriralo se selekcijom, uvek u klubu imali 30ak dobrih igrača, i još dosta dobih mladih, kupljenih igrača. Svaki prelazni rok njima je potrebno da dovedu jednog igrača, ne više od toga. A mogu da prodaju neke što već imaju i da time peglaju saldo. I Chelsea ima takvu sličnu priču, samo ne u toj meri.

United se povadio u poslednjim trenucima, treba pomenuti da United ima bolju situaciju od drugih, jer generiše mnogo novca, na neka singapurska vina, malezijske nudle itd itd, pa nam to daje mogućnost.
Bili smo na jednu sezonu od toga da izgubimo npr Rashforda koji bi stuggle-ovao u apatiji. 

Možda to vama zvuči suludo, ali vama su potrebne 2 sezone gde je sve iznad 11og, 12og mesta ok. 
Da li će t da bude sa Artetom ili nekim drugim to je već druga stvar. 
Ali deca i samo deca. Sve i da uložite naredna 3 leta po 100,120 miliona na formirane igrače, nije izvesno da ćete biti blizu Top4. A mozete lako da se nadjete u istoj situaciji kao sada. U tu mašinu ste upali, moze ponovo da vam se desi Auba i slični igrači koji imaju velike plate, ne znate da sta da radite sa njima, niko ih nece zbog velike plate, a njima ne smeta da bleje tu, jer velika plata.  Nemaju nekakav drive, u Arsenalu su, laughing stock, titule sigurno nece biti, zasto pa da se cimam...

Vama je šanse da napravite generaciju igrača

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Venger je radio sjajne stvari imao je odlične planove sa Arsenalom,kako da izgradi i isplati stadion,da za to vreme razvija mlade igrače.Međutim,pojavili se Siti i Čelsi i sve se raspalo.Njegova tvrdoglavost kasnijih godina je učinila da klub stagnira.Nije se ulagalo u ekipu kada je trebalo,što je dovodilo do toga da najbolji odlaze.

 

Dosta godina kasnije nešto se i ulaže ali bez ikakvog rezona.Arsenalu je potreban novi vlasnik,nova uprava i nov trener koji će za početak uspostaviti neki sistem.Ovo što ova ekipa igra nema veze sa vezom.Arteta forsira neku igru a da za istu nema igrače koji to mogu da iznesu.On ne zna da se prilagodi.Znam da ovde mnogi ne cene Rodžersa,ali to je čovek koji bi vratio balans u ekipu i igra bi imala neki smisao.Uzeo bih ja Zidana ali to nije realno.Mora da se napravi neki projekat-recimo,za 3-4 godine napravićemo ekipu konkurentnu za titulu.Ovako ovo ne ide.

 

Kad pomenu Junajted,pre otprilike dve sezone oni I Arsenal su bili na sličnom nivou.Sad je razlika ogromna.Mančester ima tim za titulu a Arsenal maksimalno može da ocekuje 5-to mesto,a realnost je 7-8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daj Bože da budemo barem 8. Jednostavno, dok god je Kronke na čelu i sa njim ekipa Arteta/Edu, sve će biti manje-više isto. Ukoliko se promeni vlasnička struktura i dobijemo novog trenera i novi pravac oročen na minimum 3-5 sezona, onda možemo očekivati smislene poteze i prelazne rokove. Ali ne verujem da će se to ubrzo dogoditi. Ne znam da li je onaj nigerijac milijarder još aktuelan, ali ne bi bilo loše da se opet aktivira.

Uvek kažem sebi neću gledati tekme i neću se nervirati, ali jbg, uvek popizdim iznova. Šta smo uživali sa Adamsom i ekipom, uživali smo, sada smo u debelom kanalu i bićemo sigurno još neko vreme tu. Jedino da vidimo da li smo na dnu ili možemo još niže i dublje. 😐

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potroseno 150 miliona da bi tim izgledao isto kao i prosle sezone kad je bio blizu desetog mesta. Moglo je to dosta drugacije. Da se rasproda-pusti-pokloni dobar deo viska, da se nadje parnjak Partiju na sredini a ne da se Dzaki produzava i pojacava ugovor, da se dovede normalan desni bek a zna se mesecima da Hektor hoce da ide... I tako, probleme vec znamo da ne ulazim previse u to...

 

Ali ajde iz nekog drugog ugla da se pogleda i proba bar nesto pozitivno da se izvuce, a to je neki ovakav pokusaj: 

 

Mozda je ovo sezona u kojoj se vrsi rebilding tima i da se vidi na koga moze u narednom periodu da se racuna. Jer nijedno pojacanje (da ih tako nazovemo) nije starije od 23 godine. Ako im jos dodas Tirnija,Gabrijela,Saku,ESR, Martinelija to je neka osnova mladjih od kojih se gleda sta moze da se dobije.Nije ni Pepe daleko od njih. Ne igra se Evropa, tako da nema duplog programa, sasvim dovoljno vrrmena za ekipu. Pa i da zavrsis deseti bar da znas zasto si zrtvovao sezonu uigravajuci mladje.

 

Pitanje je da li ce ovi mladi da se podignu na vreme i da docekaju da na vrhu ostanu Laka i Auba ili je njihov zenit prosao i kasno je za takvu pricu. Ili da li ce njih dvojica uopste i biti tu sledece sezone ili dolaze novi?

 

Ali ako je ovo neko instant resenje i najbolje sto Arsenal trenutno moze da dovede ( uz ovaj ne bas sjajan sastav koji vec ima) i da se u kratkom periodu odmah napada top4 onda nek se spremimo za nastavak ovog mrcvarenja koje vec dugo traje...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Arsenal nema sanse da dodje na 5to mesto. Oko toga ce se boriti Lester, Totenhem, a mozda i Liverpul.

Prve četiri ekipe se već znaju-Siti,Junajted,Liverpul i Čelsi.Ne vidim kako bilo ko može tu da uskoči.Totenhem i sa Kejnom nema šta tu da traži.

Naravno da gotovo nema šanse,ali to sam naveo kao neki maksimum,a realnost nešto sasvim drugo.

 

@BratMinli ,onaj lik iz Nigerije je najavio kupovinu 2023 god,ako se dobro sećam.Ima neka ulaganja do tada.

Ek je dobra priča ali ne vredi,ameri neće da prodaju.I Usmanov je pokušavao i ništa,pa je kupio deo Evertona.

 

@TiMiDi ,slažem se da je dobro što su dovedeni mladi igrači,ali Arteta nije čovek koji će ih unaprediti.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sasha arsenal said:

Prve četiri ekipe se već znaju-Siti,Junajted,Liverpul i Čelsi.Ne vidim kako bilo ko može tu da uskoči.Totenhem i sa Kejnom nema šta tu da traži.

Naravno da gotovo nema šanse,ali to sam naveo kao neki maksimum,a realnost nešto sasvim drugo.

Nisam ni mislio na Totenhem, ali bi Lester  mogao da iz te cetvorke izbaci Liverpool. Arsenalu je jedini spas ako ga kupi MBS. U tom slucaju garantujem Champions league titulu za 2-3 godine. Baja bi pokazao amaterima iz Emirata i Katara kako se igra fudbal, a lova nije problem, potrosio je $300M samo za jednu sliku.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Potvrdjeni i Odegard i Remsdejl. Potrosili smo najvise para u ovom prelaznom roku, a doveli smo Vajta, Remsdejla i Odegarda.

 

Bukvalno sprdnja.

 

Uz konstantnu kuknjavu kako se nema para i kako moramo da pravimo igrace (ultimativna filozofija kluba) mi pucamo najvece pare u istoriji kluba u jednom prelaznom roku na rezervnog golmana, rotacionog stopera i igraca koji ce biti u startnih 11, ali uz veliki znak pitanja kako ce to uticati na tu decu kluba koju jelte pravimo, jer ce doci do tumbanja pozicija i smanjene minutaze te iste dece koja su osnov filozifije Arsenala.

 

I uz sve razumevanje na kretanje trzista i cene koje se povecavaju, cisto da napomenemo da je Ronaldo 2009. kad je prelazio u Real placen 80 miliona. Mi smo sada tih 80 miliona dali za rezervnog golmana i stopera.

Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam napisao da nije dobar golman. Za prvog golmana Arsenala je slab, trenutno je slabiji od Lena, mozda nekad bude bolji ali niti je Leno mator, niti je Remsdejl toliko mlad.

 

Besmisleno je davati tolike pare za rezervnog golmana u nasoj situaciji, pogotovo imajuci u vidu, kao sto sam rekao, da je Betineli bio slobodan, sto je sasvim ok izbor za rezervnog golmana, domaci igrac, idemo dalje.

Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2021 at 2:17 PM, sasha arsenal said:

Venger je radio sjajne stvari imao je odlične planove sa Arsenalom,kako da izgradi i isplati stadion,da za to vreme razvija mlade igrače.Međutim,pojavili se Siti i Čelsi i sve se raspalo.Njegova tvrdoglavost kasnijih godina je učinila da klub stagnira.Nije se ulagalo u ekipu kada je trebalo,što je dovodilo do toga da najbolji odlaze.

 

Dosta godina kasnije nešto se i ulaže ali bez ikakvog rezona.Arsenalu je potreban novi vlasnik,nova uprava i nov trener koji će za početak uspostaviti neki sistem.Ovo što ova ekipa igra nema veze sa vezom.Arteta forsira neku igru a da za istu nema igrače koji to mogu da iznesu.On ne zna da se prilagodi.Znam da ovde mnogi ne cene Rodžersa,ali to je čovek koji bi vratio balans u ekipu i igra bi imala neki smisao.Uzeo bih ja Zidana ali to nije realno.Mora da se napravi neki projekat-recimo,za 3-4 godine napravićemo ekipu konkurentnu za titulu.Ovako ovo ne ide.

 

Kad pomenu Junajted,pre otprilike dve sezone oni I Arsenal su bili na sličnom nivou.Sad je razlika ogromna.Mančester ima tim za titulu a Arsenal maksimalno može da ocekuje 5-to mesto,a realnost je 7-8.

Venger je znalac, i njegove greske su se samo prenaglasise zbog spoljasnih okolnosti.
Prvestveno injection mocna konkurencija, ali i nove generacije igraca na koje pedagoski nije bio spreman... ocekivanja ostala ista, pritisak poraso, paznja oko Arsenala velika. 

Brandan bi vam bio sjajan izbor, on ili Moyes, cak bi Moyes bio jos bolja opcija. Ja na njih dvojicu gledam kao 2nd tier menadzera u PL. Prvi su tu Pep i Klopp, pa onda oni sa Tuchelom(Ole radi posao mozda i za 1st tier, ali tesko je komentarisati njega). Ali nisu njih dvojica daleko od njih, mozda su za neke stvari i bolji od njih. Za Arsenal kakav je sad, su bolji.

Ta prica oko plana da se za 3,4 godine napravi konkurentna ekipa za titulu je nerealna. Samo moze da vas odvede od pravog puta.
Ja evo kao navijac Uniteda svodim svoje nade da u naredne 3,4 godine na neki mozda user prismrdimo City-u. I to sam zadovoljan kako se radi sad sa Unitedom. Dobri su mnogo, imaju resurse, rade pod mnogo manjim pritiskom, imaju Pepa...


Meni je dovodjenje White-a idejno dobra stvar, ako zanemarimo cenu. Dobar je to igrač i mani te se tih priča ENGLEZ.
Englezi nisu više to što su bili, i mnogo su napredovali. Maguire, Stones, Trent, Foden, Sancho, Greenwood, Saka, pa i Kane nisu nikakve cepanke.
Niti je White kao tip igrača nekakva cepanka. Šta više, njemu je skok igra i problem, u ostalim stvarima je zanimljiv igrač. I dolazi iz Brightona, sistema koja nalikuje na model Arsenalove igre.
Mislim da će on biti dobar igrač za Arsenal, biće fejlova, kao i kod svakog igrača, i kao neko ko je plaćen 50 miliona, Englez je i igra za Arsenal, ti fejlovi će da se vrte viralno po internetu. Evo i ja okačio na PL temi.
Mozda nece biti world class igrač, ali biće on dobar. I ok je ideja da se ide sa engleskim igračima, ali pored njih dovoditi i strane mlade igrače.
I prvenstveno mora da se ima plan sta sa kojim igracem da se radi. 
Arsenal je imao brdo tih klinaca u poslednjih nekoliko godina, sa svima se lutalo pre svega sa pozicijom.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Leno je za mene daleko od nekog nedodirljivog golmana. Ramsdale sa 23 godine ima već 2-3 sezone iskustva kao prvi golman u PL. Ja mislim da će kroz koju godinu biti prvi golman Arsenala i reprezentacije.

Arsenal ume da prepozna talenat. Prodali su Martineza za neku sicu , a sada za mnogo vecu sumu kupuju golmana koji nije ni blizu Martinezu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Arsenal ume da prepozna talenat. Prodali su Martineza za neku sicu , a sada za mnogo vecu sumu kupuju golmana koji nije ni blizu Martinezu.

Martinez nije želeo više da bude drugi golman,tako da su morali da biraju između njega i Lena.

 

edit:Vajt propušta današnju utakmicu,kao i Laka.

 

😄

Edited by sasha arsenal
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Martinez je kulturno uslovio klub,da ako nije projektovan da bude prvi golman,da ga prodaju pošto želi da brani redovno. Leno je za sada još uvek nedodirljiv,ima svoje mane naravno,ali svetla tačka u ovom tmurnom periodu za klub. 

Što se tiče Moyesa i Brendana,za mene Moyes nije trener za klub gde postoje neka očekivanja,tipa plasman u Evropu ili slično,dakle nikada ne bi bio moj izbor. Rodžersa takođe ne mirišem, ne smatram ga dobrim trenerom,posebno pod pritiskom,jer je svaki put pucao,kada su lovili titulu sa Liverpulom i kasnije jurili LŠ sa Lesterom. Meni se sviđa Čolov način,volim kada svako zna svoju ulogu i nema velikih zvezda,već dobro razrađen sistem. Za početak da imamo trenera koji bio sklonio škart jer ovo što gledamo,na terenu i van njega, govori da smo svetlosnim godinama daleko od nekog sistema.

P. S. Prognoza za danas? Jel imamo šanse za X barem?

Edited by BratMinli
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...