Jump to content

Kosarkaske aktuelnosti


kalistenika u rutini

Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Guru, uini, Chaos i freethrow bi bila ludnica😀 

 

Ja bih platila da to gledam. Pazi ovako, Guru otvara emisiju činjenicama, statsima, izanalizira čovek sve šta je bilo u EL prethodno veče... uini i freethrow mu uzmu mikrofon kao dva ortaka koja su došla na pivo, ćaskaju tu opušteno. Guru se malko smori ali onda na scenu stupa Chaos sa živopisnim epitetima za pojedine igrače - kakva im je frizura, konstitucija i sl. Što opet inspiriše Gurua da prokomentariše kako Luka Mitrović ubija spejsing u KKCZ i da ne možeš imati četvorku bez šuta...

 

Odjava emisije uz muzički izbor domaćina (Chaosov bismo svi mjutovali :classic_laugh:)

Zamislite neki Dvougao tipa Guru vs Kornet, goldberg vs navijači KKP + KKCZ :61:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Sve stoji, ja volim da ga slušam isto, zabavan je i harizmatičan, ali uglavnom ne čujem ništa novo što već nisam znao. 

Edin je i dalje na tom poznavanju kao kad se pojavio na OBN-u ili eto mozda za koplje bolje.

Ja sam ga neke '08 otprilike prvi put slusao, bila serija Lakersi-Utah cini mi se game 6. 

 

Ipak svakako ga je najprijatnije slusati iako se slazem oko tog humora ali ki je to totalno nebitno. Sto se tice tog ppznavanja Srdjan Radojevic je bio ozb komentator nekad u prvim sezona EL na SK ali sada ga je otuzno slusati koliko je otisao u neobjektivnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

Ipak svakako ga je najprijatnije slusati iako se slazem oko tog humora ali ki je to totalno nebitno. Sto se tice tog ppznavanja Srdjan Radojevic je bio ozb komentator nekad u prvim sezona EL na SK ali sada ga je otuzno slusati koliko je otisao u neobjektivnost.

A Grobari ga kritikuju da je pasivan/udara po autocenzuri.

 

Znači valja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Ja bih platila da to gledam. Pazi ovako, Guru otvara emisiju činjenicama, statsima, izanalizira čovek sve šta je bilo u EL prethodno veče... uini i freethrow mu uzmu mikrofon kao dva ortaka koja su došla na pivo, ćaskaju tu opušteno. Guru se malko smori ali onda na scenu stupa Chaos sa živopisnim epitetima za pojedine igrače - kakva im je frizura, konstitucija i sl. Što opet inspiriše Gurua da prokomentariše kako Luka Mitrović ubija spejsing u KKCZ i da ne možeš imati četvorku bez šuta...

 

Odjava emisije uz muzički izbor domaćina (Chaosov bismo svi mjutovali :classic_laugh:)

Zamislite neki Dvougao tipa Guru vs Kornet, goldberg vs navijači KKP + KKCZ :61:

 

Ja bih tu ubacio i sada neaktivnog forumaša Lord of Terror koji bi imao svoj posebni uradak od 5 minuta gde analizira kako temu večeri, tako i preostale goste u studiju.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Ja bih tu ubacio i sada neaktivnog forumaša Lord of Terror koji bi imao svoj posebni uradak od 5 minuta gde analizira kako temu večeri, tako i preostale goste u studiju.

 

Daaaaa, baš mi je i on pao na pamet!

 

Imali smo ovo: 

Quote

Mogli bismo mi sa foruma da napravimo podcast, sjajan sadržaj možemo da ponudimo:

 

- na startu svake epizode GOAT debata

- Onda krećemo 2 minuta o aktuelnoj temi dana, malo prelistamo šta se sinoć desilo u ligi

- Dame i uini se onda posvađaju oko nečega

- Malo o MVP trci, Jokić vs Janis vs Embid

- Svi se žalimo što Embid kuka, onda ide Janisovi svedoci vs Janis-je-rukometaš, pa svi kukamo kako je Jokić pasivam

- Svi u glas kako Maloun nema pojma 

- Rubrika Jokićevi saigrači: superstarovi ili nemači pojma? 

- Onda o Lejkersima i kako su sad najjači u ligi

- Bron vs AD aka delgado vs Miki

- delgadova rubrika iz života

- Pool party

- Navijači Sunsa se žale na sudije, Frensis se žali da su jadni

- Svi pljujemo Boston

- Twister i gggggggg gggggggg gggggggg kažu nešto smisleno, ali ih prekidamo jer imamo live uključenje o tome kako Irving prelazi u šamane

- Luka se ugojio uredak

- Lilardovi highlighsti sa rep albuma i family večere

- Kontranapad contentom o Niksima 

- I onda dođe Lord i sve nas popljuje na kraju

 

Credits @stefan81888, nmg da kvotujem sa stare NBA teme...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ja bih platila da to gledam. Pazi ovako, Guru otvara emisiju činjenicama, statsima, izanalizira čovek sve šta je bilo u EL prethodno veče... uini i freethrow mu uzmu mikrofon kao dva ortaka koja su došla na pivo, ćaskaju tu opušteno. Guru se malko smori ali onda na scenu stupa Chaos sa živopisnim epitetima za pojedine igrače - kakva im je frizura, konstitucija i sl. Što opet inspiriše Gurua da prokomentariše kako Luka Mitrović ubija spejsing u KKCZ i da ne možeš imati četvorku bez šuta...

 

Odjava emisije uz muzički izbor domaćina (Chaosov bismo svi mjutovali :classic_laugh:)

Zamislite neki Dvougao tipa Guru vs Kornet, goldberg vs navijači KKP + KKCZ :61:

Za nadimke je zaduzen @SteveFrancis#3. On kad ubaci neke svoje nadimke(opskurne po netu) onda ima da se ceses pola sata na koga misli. :D

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Srdjan Radojevic ima neuporedivo vise kosarkaskog znanja od Edina. 

 

Slusajuci Edinov podkast i Srdjanov, nebo i zemlja po cistom kosarkaskom znanju.

 

E sad kao komentator, harizma, ko je zanimljiviji za slusanje ili duhovitiji i slicno to su neke druge teme.

 

Ali po kosarkaskom znanju Radojevic je daleko najveci znalac sa ovih prostora. Kosarkaski termini, poznavanje svih akcija, prepoznavanje u sekundi kako se odbrana menja i slicno pa sve do informacija o igracima van terena i raznoraznih "Aca informacija" s kojima pritom i ne zamara u prenosu vec ih je ovako iznosio.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilošVB said:

A Grobari ga kritikuju da je pasivan/udara po autocenzuri.

 

Znači valja.

Mene je bas razocarao otkako je presao na Arenu jer je bio ozb komentator koji zna znanje i volio sam da ga slusam. Sada bas zalosno na sta je spao.

 

Evo ovo sto kaze Kornet, bio je potkovaniji od Edina ali bih prije slusao Edina 100/100 prije nego Radojevica sada.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Ja bih rado napravila emisiju u koju bih zvala samo Jokićevce. 


It's a trap!

 

Ima da u postprodukciji na svaku izgovorenu rečenicu montira onaj lažni smeh publike.

 

P.S. Inače bi ovo sjajno leglo na neki RTS-ov meč studio, pogotovo kad gostuje V. Đurović.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Dejm je dala odličan šlagvort i bacila na razmišljanja. U okeanu podkasta i podkastera svih fela i dijagnoza, stvarno fali jedan dobar ciganski opštenarodni. Mora mahala da se digne, reakcija kasni. 

Eto i imena, Madera, pakujte. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

It's a trap!

 

Ima da u postprodukciji na svaku izgovorenu rečenicu montira onaj lažni smeh publike.

 

Ja sam duhovita, nisu ovo Prijatelji :classic_biggrin:

1 minute ago, Molina23 said:

Dejm je dala odličan šlagvort i bacila na razmišljanja. U okeanu podkasta i podkastera svih fela i dijagnoza, stvarno fali jedan dobar ciganski opštenarodni. Mora mahala da se digne, reakcija kasni. 

Eto i imena, Madera, pakujte. 

 

Tako je breee, treba nam neka nova energija, dosta je više ušminkanih podcasta!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mairosu said:

brt čim dobijem pojašnjenje onog mede u plavoj kući, malo sam se prepao.

 

Mogao si da me pitaš 🙃 

 

Uglavnom, imaš neku lepu toplu energiju u emisijama, dosta welcoming. Tako da je ta analogija kompliment za tebe. 

Link to comment
Share on other sites

ma pretpostavio sam da je nešto benigno ali moralo je malo ispasti vickasto.

mislim da smo već više puta pričali o tonu podcasta koji (želimo da) forsiramo. ima opštih mesta stvarno puno ali iznenadio bi se koliko je to u potražnji jer često kod komentatora tekućih događaja izostane ono prosto - jel' valjalo ili nije. to je neki osnovni motiv za raspravu. pa odatle šta se razgrana.

svakako je podcast ponuda dosta okej u poslednje vreme. momci sa 6.75 su vrlo svoji i imaju dobar fazon. l&k su se prilično solidno izgradili, to je sad već institucija, njihov ulazak u live broadcast im je baš doneo publiku i čini se da su oni sasvim posvećeni tome - od svih podcasta oni imaju najbolju infrastrukturu, merch, sponzorstva, to je ozbiljna mašinerija. srđan i vujak na mozzu imaju više tehničkih upliva, malo tih trenerskih elemenata, to daje dobar kontrast. mile ima taj fazon sa jakim gostima, to sam i ja nešto gurao u početku ali longterm moraš da nateraš ljude - po meni - da dolaze zbog tebe a ne zbog njih. naravno, mile ima mnogo bolji networking nego mi civili jer je ipak ex profi košarkaš, samim time ljudi mnogo lakše dolaze kod njega i od najviših profila, tako da kod njega taj pristup može da traje mnogo duže nego što je ikada kod mene mogao.

ukratko, mislim da je ponuda trenutno baš dobra i što je bitno veoma komplementarna. sasvim moguće da ste subovi na svih pet-šest koliko sam nabrojao i neće biti preklopa, ili će ga biti jako malo. rek'o bi čovek da smo se dogovorili.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Koliko je Srbija zemlja kosarke govori i broj podkasta koji je Mairousu naveo (s tim da ih ima jos) i sve to ima po 10-20-30k pregleda redovno a cesto to ide i dosta vise. Plus intervjui sa jakim gostima su cesto i po vise stotina hiljada pregleda. A nije da nas bas ima puno kao naroda. Procentualno: stanovnistvo podeljeno sa internetkosarkaskagledanost verovatno se najvise to prati u svim zemljama ukljucjuci i Litvaniju koji su doduse otisli level iznad sa Basketnewsom i napravili global brend.

 

Tu je jos i onaj Aba talk sa Edinom koji je bas dosta gledan. Zatim njegove i Koletove emisije na Areni isto gledane i na jutjubu solidno. Tegeltija i Zeks Pantic sta god ko mislio o njima i oni pricaju o kosarci i to se prati. Zatim ima Nebeska udica podkast 2 momka iz Republike Srpske, jedan je bivsi trener i isto koncept jedan Zvezdas jedan Partizanovac nesto su malo navijackije nastrojeniji al razumeju se u kosarku pristojno. Taj koncept je sad i ovo Pop i Milan Kalinic isto je dosta gledana emisija s tim da se tu prica i o fudbalu dosta. Mikljin sport light neka forma intervjua kao Jao Mile samo nije bas podkast isto je dosta gledano. Verovatno  sam nesto i zaboravio da dodam.

 

Bukvalno na nedeljnom nivou ovde ima bas brdo pregleda ukupno i sigurno da sve to ne gledaju skroz isti ljudi vec neretko i razliciti. Jer znam kad pitam koji tip coveka sta ko gleda ima koji gledaju ovo a ne gledaju ono. Nemoguce je i fizicki odgledati sve to a svi imaju slicno pregleda. Dakle samo se u nekom odredjenom procentu po negde preklapa publika. Primera radi Tegija gledaju hc navijaci Partizana verovatno 99%, Luku i Kuzmu nesto malo objektivnija publika dok Srdjana i Vujaka gleda najkosarkaskija publika ako tako mogu da se izrazim i verovatno vise kosarkaska, ex kosarkaska, trenera i slicno. Slicno je i sa ovim sto Mairosu sada radi da je definitivno najpribliznije toj kategoriji. Prosli koncept je meni bio zanimljiv za slusanje i dobra je hemija u emisiji sto se kaze.

 

Samo napred. @Mairosu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

udica je super, to su stari prijatelji ove kuće, dosta investiraju u sebe i svoje produkcije, krenuli od nule, stekli pristojnu reputaciju. miljen i ljubomirović u elcc isto super, miljen strašno zahvalan gost, on je bkv kao tony romo za NFL, sve hvata na volej, ima odličan igrački insight, vidi se to na njemu. moje slušanje podcasta je ispod minimalnog realno (jedva sebe nateram da ubacim chaptere, prosto ne volim podcast formu kao konzument, stari adhd slučaj) ali brojke govore i brojke realno ne lažu tako da ljudi koji konzistentno nabijaju petocifrene preglede - šta god bilo ko mislio, oni rade nešto što triggeruje publiku i to je dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

glede basketnewsa, to je malo čudan svat. evroliga nema unitarno tržište na engleskom, koliko god se oni trudili engleski jezik nije lingua franca evropske košarke. core tržišta el su turska, španija i grčka a ti ljudi imaju svoje izvore na svojim jezicima, pritom EL podcast na engleskom će teško biti crowd draw za sva ta južna tržišta. grajnduju oni, ima tu dosta posturinga, nekog kopiranja NBA modela, ali mi je to jednako bland kao i pokušaji EL da se marketira kao neki "mlađi brat" NBA. jenkins je to kod mene u podcastu govorio, vama uzor treba da bude fudbalska liga šampiona, a ne NBA. 

EDIT : a čekaj kad se braća nadurila što im nisu dali red carpet treatment kad su došli na derbi, i još onda naprave neki pwaky video kao "mi ovde dolazimo i pravimo vam engagement a vi tako" ae bre liče inače niko ne bi čuo za derbi da vi ne otvoriste oči vaskolikom narodu

Edited by Mairosu
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Mairosu da li si (odnosno ti i Edin) razmisljao i o nekom lajvu pre svega zbog interakcije sa publikom? Znam da je to vise Luka&Kuzma fazona, ali ja bih pre vas slusao u takvom formatu, a mislim da bi ste se super snasli i u takvom formatu.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

@Mairosu da li si (odnosno ti i Edin) razmisljao i o nekom lajvu pre svega zbog interakcije sa publikom? Znam da je to vise Luka&Kuzma fazona, ali ja bih pre vas slusao u takvom formatu, a mislim da bi ste se super snasli i u takvom formatu.  

jesmo i radimo na tehničkom omogućavanju istog. bože zdravlja za OI.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...