Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

22 minutes ago, DonJuan said:

Iskreno da ti kažem kada vidim ovakav uvod (dumb&dumberm, dva debila), preskačem post, ali pošto si se obratio meni, dozvoli da ti odgovorim. Vezano i za knjige i za seriju, postoji nešto što Deneris prati, a to je blaga mržnja prema ljudima zbog kojih je proterana kao dete i zbog kojih je izgubila celu porodicu. 

Ako pratiš razvoj njenog lika od venčanja sa Kalom, pa do spaljivanja Kraljeve Luke, sve je vodilo ka ovome. Na kraju krajeva, Harenhol je isto ovako prošao kada je Egon osvakao Vesteros, a on nije bilo ludak, čak na protiv. Glavni problem je što su ljudi očekivali srećan kraj sa velikom svadbom i Jona i Deneris na prestolu. To se sada vrv neće desiti, i od tuga toliko razočaranje. Jednostavno morate da prihvatite da je Deneris postala to što je potala, a naznaka je bilo, ko je hteo da primeti, primetio je. Posebno kada je spalila Tarlijeve koji su se predali i nisu hteli da kleknu.

 

edit. na kraju krajeva, dovela je Dotrake u sedam kraljevstva, a oni su samo i isključivo ubice i pljačkaši. A dovela ih je da bi osvojila presto, i samo je to zanima. Čak je ni Jon ne zanima kada je presto u pitanju.

Ne radi se uopšte o tome ko koga simpatiše. Meni su ona i nova Arija dve naduvane uloge, i one trebaju da predstavljaju girl power, a zanemareni su neke real badass zene poput Olejne Tajrel i Ketlin Stark, ali to je već druga priča.

 

Problem je što ta priča nije razrađena do kraja, to je jebeno evidentno. Ja uopšte nisam želeo hepi end i mislim da bi mi to bio mnogo gori ending, čak i od ovog.

 

Kako možeš uporediti spaljivanje Harenhala sa ovim divljanjem? Aegon je ponudio Harenu da zadrži titulu, čak ga je i upozorio par puta, a ovaj je na to odgovorio tako što je sve njegove ponude odbio i ponudio dobru nagradu onome ko ubije njegovog zmaja. Opet pričamo o babama i žabama! I povrh svega porediš Drogona i Baleriona, što je opet nebo i zemlja

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pavaroti said:

Svetski je trend da se sve hejtuje, da se u svemu vide manu ali vecina hejtera se nije potrudila ni da pokaze tu dobru stranu , vec iskljucivo samo losu i ta kukanja. Ja nesto sto je lose i sto mi se ne svidja ne gledam. Prestao sam da pratim bar 10 serija kad mi se ne svidjaju i ne pricam o njima, ne pisem nigde i uopste ne razmisljam o njima. Treba uzivati u ovome dok traje, pomerile su se neke granice i buducnost ce nam doneti sigurno jos dobrih serija u ovom zanru.

 

 

Ne razumeš ti ovo. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orchid said:

 

Pa, izdaja Varisa je dovela do zasede, koja je usledila ubistvom zmaja. Zatim do propalog napada koji je rezultirao zarobljavanjem Mizandei.

Ta izdaja Varisa je direktna posledica Džonovog laprdanja sa Sansom o tome ko je on u stvari.

Je l' sad jasnije.

Prelivanje čaše je kada je Džon odbija kao ljubavnicu, i ne uzvraća poljubac. Ludački zaljubljenoj osobi (koja je spremna da pređe preko skandala koji bi izbio kada bi ljudi saznali da su oni rod), je to odbijanje dovoljno da joj se čaša prelije, povrh svega što je prethodilo u prethodnim sezonama što joj se desilo.

Pa Varis joj je stabovao bek tek nakon tog gubljenja zmaja i average meleskinje.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Liska Manjina said:

Ne radi se uopšte o tome ko koga simpatiše. Meni su ona i nova Arija dve naduvane uloge, i one trebaju da predstavljaju girl power, a zanemareni su neke real badass zene poput Olejne Tajrel i Ketlin Stark, ali to je već druga priča.

 

Problem je što ta priča nije razrađena do kraja, to je jebeno evidentno. Ja uopšte nisam želeo hepi end i mislim da bi mi to bio mnogo gori ending, čak i od ovog.

 

Kako možeš uporediti spaljivanje Harenhala sa ovim divljanjem? Aegon je ponudio Harenu da zadrži titulu, čak ga je i upozorio par puta, a ovaj je na to odgovorio tako što je sve njegove ponude odbio i ponudio dobru nagradu onome ko ubije njegovog zmaja. Opet pričamo o babama i žabama! I povrh svega porediš Drogona i Baleriona, što je opet nebo i zemlja

Šta je predhodilo spaljivanju Harenhala je totalno nebitno, spaljivanje ljudi je spaljivanje ljudi. Nije Egon spalio samo Harena, nego sve koji su bili u zamku.

Poenta je da to Targarijenima nije strano, nije strano ni Deneris. Na kraju krajeva i u knjigama i u seriji se stalno govori o tome šta može da se desi kada se "loše" postupa sa njima, tako da ovo nije nikakvo iznenađenje.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Pavaroti said:

Kao ljubitelj epske fantazije ova serija ali i knjige su ispunila sva moja ocekivanja. Bilo je epizoda i delova koje mi se nisu svidele od pocetka ali zato GOT pomera granice svega do sada vidjenog. Meni je nejasna ova kolicina pljuvacine, ne samo ovde vec i na internetu. Dosta njih je pocelo da gleda GOT ovog ili proslog leta i nisu ljubitelji uopste fantazija, vec eto epic je pa da odgledam ili onih koji su bili ''pametni'' pa su citali samo knjige i to pojedine pa idu dotle da osporavaju Martina kao pisca, posto im je toboze prosirio pricu i razvodnio pa su oni kao odustali od toga i slicne gluposti.

 

Serija je pomerila granice svega do sada vidjenog, cak i kraj serije je odlican i pogdili su ono sto su ciljali a to je da ce se pricati negativno, da ce biti nezadovoljnih na sve nacine. Da je moglo bolje, moglo je, da je moglo drugacije, moglo je, ali upravo su zavrsili GOT onako kako je Martin hteo i to je najbitnije za ovu seriju i ceo serijal. Ljubitelji ove price koji godinama prate ovo ne ogu ostati ravnodusni prema poslednjoj epskoj seriji tj epizodi koja je pomerila sve granice do sada vidjenog u bilo kojoj seriji. Ovo je epska fantazija a ne neka krimi prica i to ljudi prvo moraju da rezonoju, to sto nije sve objasnjeno kako treba je problem vremena i ovo  je moglo da se oduzi jos, ali odluka je takva kakva je i to je jedina mana ove serije, falilo je jos jedna ili dve sezone pored ove.

 

Svetski je trend da se sve hejtuje, da se u svemu vide manu ali vecina hejtera se nije potrudila ni da pokaze tu dobru stranu , vec iskljucivo samo losu i ta kukanja. Ja nesto sto je lose i sto mi se ne svidja ne gledam. Prestao sam da pratim bar 10 serija kad mi se ne svidjaju i ne pricam o njima, ne pisem nigde i uopste ne razmisljam o njima. Treba uzivati u ovome dok traje, pomerile su se neke granice i buducnost ce nam doneti sigurno jos dobrih serija u ovom zanru.

Sjajno, apsolutno se slažem.

Mislim da ljudi nemaju svrhu u životu, pa su se sada našli bitni da analiziraju, neupitani. A videh čak i da je jedan pozvao ratne vetrane da analiziraju bitku, a ovi se valjda oduševljeni što ih neko eto zarezuje, naložili pa kao objasnili kako je vojna taktika glupa bila ahahah....

Msm dokle ide ljudska dosada i besposličarstvo...

Slažem se, sjajna serija, poslednjih par bitaka sam se bukvalno tresla (moj problem je što sam drhtala nad zmajevima), ali ja volim sf i uživala sam u specijalnim efektima, i svemu... Zaista u takvim filmovima priča i nije toliko bitna, mada je ovde i priča odlična... Ima uz sf i tih dramskih momenata, sjane glume i sve ostalo...

Mislim da je sada takvo vreme da svako želi da kaže svoje mišljenje o svemu...

Tvorcima i producentima i odgovara ovakav publicitet... Ali generalno ovo ludilo mase je meni smešno...

Edited by orchid
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, BattleBorn said:

Pa Varis joj je stabovao bek tek nakon tog gubljenja zmaja i average meleskinje.

 

 

Nee...

Zasedu zmaju su napravili jer su znali da Deneris planira napad. A to im je neko od njenih dojavio. Posle smo saznali da je to bio Varis.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orchid said:

 

Prelivanje čaše je kada je Džon odbija kao ljubavnicu, i ne uzvraća poljubac. Ludački zaljubljenoj osobi (koja je spremna da pređe preko skandala koji bi izbio kada bi ljudi saznali da su oni rod), je to odbijanje dovoljno da joj se čaša prelije, povrh svega što je prethodilo u prethodnim sezonama što joj se desilo.

 

I opet ispada da su Rimljani bili u pravu.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, orchid said:

 

 

Nee...

Zasedu zmaju su napravili jer su znali da Deneris planira napad. A to im je neko od njenih dojavio. Posle smo saznali da je to bio Varis.

Posto je Deneris inace dosla na Westeros samo da se drzi za ruke sa Jonom po pasnjacima Severa. :smiley26:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, orchid said:

 

 

Nee...

Zasedu zmaju su napravili jer su znali da Deneris planira napad. A to im je neko od njenih dojavio. Posle smo saznali da je to bio Varis.

Sreća pa im je Varis dojavio, iz toga da Deneris zeli Iron throne se to nikako nije moglo zakljuciti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DonJuan said:

Šta je predhodilo spaljivanju Harenhala je totalno nebitno, spaljivanje ljudi je spaljivanje ljudi. Nije Egon spalio samo Harena, nego sve koji su bili u zamku.

Poenta je da to Targarijenima nije strano, nije strano ni Deneris. Na kraju krajeva i u knjigama i u seriji se stalno govori o tome šta može da se desi kada se "loše" postupa sa njima, tako da ovo nije nikakvo iznenađenje.

 

z9fZKH3.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam shvatio iz ovih epizoda do sada, Varis je hteo da otruje kraljicu Deneris a ubijen je jer je prenenosio istinu o Dzonu i njoj.

 

I mislim da je razlog ovog totalnog ludovanja Deneris, njen gubitak Dzore i Misandei.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, orchid said:

Sjajno, apsolutno se slažem.

Mislim da ljudi nemaju svrhu u životu, pa su se sada našli bitni da analiziraju, neupitani. A videh čak i da je jedan pozvao ratne vetrane da analiziraju bitku, a ovi se valjda oduševljeni što ih neko eto zarezuje, naložili pa kao objasnili kako je vojna taktika glupa bila ahahah....

Msm dokle ide ljudska dosada i besposličarstvo...

Slažem se, sjajna serija, poslednjih par bitaka sam se bukvalno tresla (moj problem je što sam drhtala nad zmajevima), ali ja volim sf i uživala sam u specijalnim efektima, i svemu... Zaista u takvim filmovima priča i nije toliko bitna, mada je ovde i priča odlična... Ima uz sf i tih dramskih momenata, sjane glume i sve ostalo...

Mislim da je sada takvo vreme da svako želi da kaže svoje mišljenje o svemu...

Tvorcima i producentima i odgovara ovakav publicitet... Ali generalno ovo ludilo mase je meni smešno...

Da ne bude da hvalimo jedno drugo, ali sve se slazemo oko serije, Bukvano se u ovom tekstu slazem sve. Ne bih nista dodavao i oduzimao. Iskreno, cuo sam bar 100 zamerki na proslu epizodu, znaci bukvalno toliko i  na sto strana, kao da se utrkuju 🙂 Tvorcima  producentima ne da odgovara ovaj publicitet na koji su isli sigurno, vec im je i premasio sva ocekivanja. Maksimaln trud cele ekipe,  lepo su i davali kako se snima serija i kroz sta su sve prolazili. EPIC!!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Da je pokušao da je ubije, jeste, ali da je nešto dojavio Sersei je nemoguće. Nikako se ne uklapa u njegov lik. On jeste spletkaroš, ali nikada nije radio protiv interesa Vesterosa.

Pa po njegovom nacinu gledanja. Ne mora da znaci da su bas bili interesi Vesterosa.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi razmisljaju i imaju stav, to je problem. Jeste to je problem sto ne gutaju sranje koje im se servira. Anticka Grcka i RIm placu za ovakvim umovima samo tamo nisu bili zmajevi pa ne znam za sta bi se drhtalo od iscekivanja.
Da da sigurno su ovo hteli pogotovo na kraju pa da prenesu ovu negativnu energiju  i na Star Wars projekat.
 

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

51 minutes ago, orchid said:

Msm dokle ide ljudska dosada i besposličarstvo...

Slažem se, sjajna serija, poslednjih par bitaka sam se bukvalno tresla (moj problem je što sam drhtala nad zmajevima), ali ja volim sf i uživala sam u specijalnim efektima, i svemu... Zaista u takvim filmovima priča i nije toliko bitna, mada je ovde i priča odlična... Ima uz sf i tih dramskih momenata, sjane glume i sve ostalo...

Mislim da je sada takvo vreme da svako želi da kaže svoje mišljenje o svemu...

Tvorcima i producentima i odgovara ovakav publicitet... Ali generalno ovo ludilo mase je meni smešno...

 

Vau, kakav komentar. Ljudi imaju pravo i na analizu i na mišljenje, pozitivno ili negativno. Najbolje da se svi kojima nešto smeta isključe iz diskusije.

 

Čuj "priča i nije toliko bitna", pa možda u akcionim filmovima sa Švarcenegerom ili nekim sf ostvarenjima tipa Armagedon i sličnim američkim blokbasterima. Sf je naprotiv, ozbiljan žanr u smislu da se najviše bazira na priči, posebno u književnosti gde i ne postoji mogućnost ubacivanja specijalnih efekata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
2 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ljudi razmisljaju i imaju stav, to je problem. Jeste to je problem sto ne gutaju sranje koje im se servira. Anticka Grcka i RIm placu za ovakvim umovima samo tamo nisu bili zmajevi pa ne znam za sta bi se drhtalo od iscekivanja.
Da da sigurno su ovo hteli pogotovo na kraju pa da prenesu ovu negativnu energiju  i na Star Wars projekat.

 

Ovo je fantazija pre svega i ne samo u vidu zmajeva. Moras neke stvari da razvrstas. Ljudi razmisljaju i imaju svoj stav 🙂 malo me je nasmejalo ali dobro, imas pravo u principu.
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A pa niste vi citali strane rasprava o prosecnoj brzini kretanja gavrana po hladnom vremenu. S jedne strane, glavna publika ovde su gikovi, a isti se loze i na SF, lozili su se na svemir, putovanje kroz vreme i sta ti ja znam. Zato je masi ljudi bitno da to ima smisla. S druge strane, oni su se cinjenica previse oslobodili. Ne znam kako ljudi da uopste imaju svest o tome koliko je to mesto (a to nije beznacajno) posle svih "prilagodjavanja" ili zmajevi koji su nekad oversized gusteri a nekad nuke sa krilima. Itd, itd... cinjenica je da ima lazy writinga, cinjenica je opet da ima fanova koji i dalje pljuju LOTR ekranizaciju iz slicnih razloga koja je po meni potpuni master piece. A GOT ima i tezi zadatak jer je baza fanova presla sa gikova i na civile, pa i ljudi koji nisu pogledali/procitali SF u zivotu gledaju GOT

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...