Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

@orchid ja se samo nadam da se kod tebe nece pogoditi razocarenje u partnera + sef te drka + izgubi partizan sta vec, a samostrel visi besposlen na zidu. 

 

Meni je Deneris fino izgradjen lik, ne koliko Sansa, ali ne bunim se... bila je maltene tupava slatkica i pustili su ljude da se loze na nju sve vreme, ali je ipak Targarijen. My way or highway... u ovom slucaju highway to heaven.

Naravno ostaje taj utisak zbrzanosti ove sezone i ko sto neko rece, gledam ovo jer me zanima kraj a ne iz nekog preteranog uzivanja. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, orchid said:

To što joj je Džon uradio je bila kap koja je prelila čašu. Msm onaj poslednji zagrljaj sa njim. Čovek kad je zaljubljen je neuračunljiv, isto kao narkoman (stanje ravnoteže ljudskog uma nije sreća, srećan čovek je drogiran čovek, koji samo razmišlja o svojoj novoj dozi droge) i kad mu neko uskrati izvor dopamina, onda nastaje haos. To je samo prelilo čašu...
Zamisli šta bi ti uradio da ti neko ubije dete... Ne neko, nego potezi ljudi kojima si najviše verovao. Varisov potez kao i Džonov su doveli do tog ubistva... I ubistva Mizandei... Zbog toga kad ga je zagrlila rekla je "dobro, onda strah" (tako nešto beše)...

Ovo je film, dramaturgija... Nije ovo opušten život, već drama...

Ma sta ti pricas 😄

Kakve veze imaju Dzon i Varis sa Juronovim F-117 momentom i zarobljavanjem Misandei? Kako su oni imali uticaj na to?
Preporucujem ti da uzmes digitron i da se saberes. 

I kakvo prelivanje case? Casa se preliva, ali ni figurativno to ne znaci da se preliva vatra preko celog grada...

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nicklord said:

Ali gde sam ja rekao da to ne uključuje magiju? 😄 Jel još jednom da ti kopiram citat pa da skontaš šta tu piše? 

 

Mili ti si kralj

stavi citat jos 10 puta,  u potpis stavi

wear it like a badge of honor

Edited by Esc
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, BattleBorn said:

Ma sta ti pricas 😄

Kakve veze imaju Dzon i Varis sa Juronovim F-117 momentom i zarobljavanjem Misandei? Kako su oni imali uticaj na to?
Preporucujem ti da uzmes digitron i da se saberes. 

I kakvo prelivanje case? Casa se preliva, ali ni figurativno to ne znaci da se preliva vatra preko celog grada...

 

Pa, izdaja Varisa je dovela do zasede, koja je usledila ubistvom zmaja. Zatim do propalog napada koji je rezultirao zarobljavanjem Mizandei.

Ta izdaja Varisa je direktna posledica Džonovog laprdanja sa Sansom o tome ko je on u stvari.

Je l' sad jasnije.

Prelivanje čaše je kada je Džon odbija kao ljubavnicu, i ne uzvraća poljubac. Ludački zaljubljenoj osobi (koja je spremna da pređe preko skandala koji bi izbio kada bi ljudi saznali da su oni rod), je to odbijanje dovoljno da joj se čaša prelije, povrh svega što je prethodilo u prethodnim sezonama što joj se desilo.

Link to comment
Share on other sites

Da sam na Dzonovom mestu, odheeebao bih sve i otisao preko Zida, kod Tormunda i Duha. Jedino su ljudi tamo potpuno ravnopravni, slobodni, sami svoji vlasnici. Imaju siri pogled na svet, otvoreniji su, a istovremeno se drze svojih nepisanih kodeksa, posteniji i casniji. Mnogo normalnija i zdravija sredina za zivot. Ovo bre dole sve tupchasto i prizemno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Jon nije bio zagrejan za opciju da bude tetkojebac u Vesterosu. I cini mi se da je on njoj i predlozio nesto tipa da odjebu odande, ali ona je tvrdoglavo htela da dobije svoj presto. Sto ce reci Sersei = Deneris. Ili ti sve zene su lude moze da bude moto cele serije na kraju krajeva.

Link to comment
Share on other sites

Treba je ka`Vuk Mandusic

Quote

Bješe mi se snaha pomamila,
bez putah je ništa održati!
Otvara' joj knjige na proroke;
neki kaže: Na sugreb je stala,
neki kaže: Splele je mađije.
Svud je vodi po manastirima
i čita' joj masla i bdenija;
kumi vraga u sve manastire
da ostavi snahu Anđeliju,
kumi vraga-ništa ne pomaže!
Te ja uzmi trostruku kandžiju,
uženi joj u meso košulju:
vrag uteče nekud bez obzira,
a ozdravi snaha Anđelija.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sreta-steta said:

Mislim da Jon nije bio zagrejan za opciju da bude tetkojebac u Vesterosu. I cini mi se da je on njoj i predlozio nesto tipa da odjebu odande, ali ona je tvrdoglavo htela da dobije svoj presto. Sto ce reci Sersei = Deneris. Ili ti sve zene su lude moze da bude moto cele serije na kraju krajeva.

Nije Sansa 😑

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sreta-steta said:

Mislim da Jon nije bio zagrejan za opciju da bude tetkojebac u Vesterosu. I cini mi se da je on njoj i predlozio nesto tipa da odjebu odande, ali ona je tvrdoglavo htela da dobije svoj presto. Sto ce reci Sersei = Deneris. Ili ti sve zene su lude moze da bude moto cele serije na kraju krajeva.

 

 

Kad mu je u prosloj epizodi sva ocajna rekla: "Nikako ne otkrivaj ko si, naterace te da uzmes ono sto je moje", mislim da je shvatio sa kakvom osobom ima posla. Verujem da se i on kaje sto se upetljao u sve, ali jbg, savio je koleno i ona je njegova kraljica, a Dzon se drzi svojih reci.

Link to comment
Share on other sites

Ma de nije Sansa! Onaj glas kada pusta kerove na Remzija. Nego sad razmisljam, sva ta ludila su mahom zene uradile:

- Arja naranila Frejove Frejovima i skokala celu porodicu; 

- Sersei: odakle krenuti, samoubistvo Tomena, spaljivanje vrabaca. 

- Deneris: her finest hour

- Sansa: ona jos ispade najnormalnija. Kerovi + Maloprstic

 

Jedino Zena djin i ona mala medvedica su normalne. 

 

Dakle svaki zenski lik ima neku crtu ludila, negde je ta crta boldovana vise negde manje. Mozda to ima veze sa onim all men must die. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DonJuan said:

Tako je. 

 

Sa zadovoljstvom je spalila sve što je mogla da spali, bez griže savesti. Ali problem je u tome, što ona između ostalog to vidi kao njeno nasledno pravo. Njen alat je vatra, kao što je recimo Starkovima mač. Naravno, ne može da se nađe opravdanje, ali očigledno da nije bila naivna  devojčica koja se preko noći pretvorila u monstruma.

Iskreno ja sam ubeđen da vi pronalazite izgovore za ovao sranje što su nam Dumb&Dumber prezentovali pod nazivom Sezona 8. Ova dva debila nemaju nikakvu ideju, rade ad hoc i imaju samo jedan jebeni cilj - završetak koji su smislili. Nema dublje priče niti poveznice sa prethodnim sezonama i ta priča da je ona pokazivala naznake ludila i da je ovo najavljivano u prethodnim sezonama. To sigurno nije, ta dva idiota nisu u stanju da gledaju toliko ispred sebe, niti da stvore toliko kompleksu mrežu uzrečno-posledičnih veza.

 

Porediti paljenje Kalova koji su je hteli zarobiti i silovati/robovlasnika koji su je u više navrata hteli ubiti/Tarlijevih koji su se otvoreno borili protiv nje, okrenuli se protiv Tajrelovih i otvereno na milost odgovorili neposlušnošću = sa paljenjem nedužnih likova i sirotinje iz Luke. Tek to nema nikakve jebene veze! I Džon je pobio one koji su bili neposlušni, sad i on treba da poludi?

 

Interesantno bi bilo videti kako bi Davos reagovo na ovo paljenje KL-a, znamo da je on vezan za Buvlju rupu i narod, pričao je da je tu odrastao. Voleo bih videti kako drži lekciju derištu sa sve svojim akcentnosimpatičnim glasom sa dozom pljuvanja dok priča.

 

Podeliću sa vama yt klip lika koji je osmislio jebeno fantastičan kraj serijala koji pokriva sve glavne likove i daje im smislen završetak priče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Esc said:

 

nek bude:classic_happy:

 

Evo uini i ja se ne slažemo uopšte ali čovek razumno napiše i onda postoji debata. Jurgenu se isto recimo ništa nije svidela epizoda i lepo je objasnio što, djolesrb je isto objasnio i još neki 😄

Ti kada ti je pokazano da nisi u pravu za jednu stvar si bacio kosku staru 4 godine da bi me kao diskreditovao nekako. Ja nađem taj post i ispade da si izmislio šta sam rekao i onda postaneš slan i pišeš te sarkastične komentare.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Liska Manjina said:

Iskreno ja sam ubeđen da vi pronalazite izgovore za ovao sranje što su nam Dumb&Dumber prezentovali pod nazivom Sezona 8. Ova dva debila nemaju nikakvu ideju, rade ad hoc i imaju samo jedan jebeni cilj - završetak koji su smislili. Nema dublje priče niti poveznice sa prethodnim sezonama i ta priča da je ona pokazivala naznake ludila i da je ovo najavljivano u prethodnim sezonama. To sigurno nije, ta dva idiota nisu u stanju da gledaju toliko ispred sebe, niti da stvore toliko kompleksu mrežu uzrečno-posledičnih veza.

Iskreno da ti kažem kada vidim ovakav uvod (dumb&dumberm, dva debila), preskačem post, ali pošto si se obratio meni, dozvoli da ti odgovorim. Vezano i za knjige i za seriju, postoji nešto što Deneris prati, a to je blaga mržnja prema ljudima zbog kojih je proterana kao dete i zbog kojih je izgubila celu porodicu. 

Ako pratiš razvoj njenog lika od venčanja sa Kalom, pa do spaljivanja Kraljeve Luke, sve je vodilo ka ovome. Na kraju krajeva, Harenhol je isto ovako prošao kada je Egon osvakao Vesteros, a on nije bilo ludak, čak na protiv. Glavni problem je što su ljudi očekivali srećan kraj sa velikom svadbom i Jona i Deneris na prestolu. To se sada vrv neće desiti, i od tuga toliko razočaranje. Jednostavno morate da prihvatite da je Deneris postala to što je potala, a naznaka je bilo, ko je hteo da primeti, primetio je. Posebno kada je spalila Tarlijeve koji su se predali i nisu hteli da kleknu.

 

edit. na kraju krajeva, dovela je Dotrake u sedam kraljevstva, a oni su samo i isključivo ubice i pljačkaši. A dovela ih je da bi osvojila presto, i samo je to zanima. Čak je ni Jon ne zanima kada je presto u pitanju.

Edited by DonJuan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I koja je uloga Brena? Za šta mu služi toliko znanje, zašto se nije suočio sa Džejmijem, kako da nije imao nikakav uticaj na Dugu noć, itd. Još jedan totalno uništen lik, bukvalno su ga sveli na sedenje u stolici i glupe fraze.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

@orchid ja se samo nadam da se kod tebe nece pogoditi razocarenje u partnera + sef te drka + izgubi partizan sta vec, a samostrel visi besposlen na zidu. 

 

Meni je Deneris fino izgradjen lik, ne koliko Sansa, ali ne bunim se... bila je maltene tupava slatkica i pustili su ljude da se loze na nju sve vreme, ali je ipak Targarijen. My way or highway... u ovom slucaju highway to heaven.

Naravno ostaje taj utisak zbrzanosti ove sezone i ko sto neko rece, gledam ovo jer me zanima kraj a ne iz nekog preteranog uzivanja. 


Ne brini, život me nije mazio, ali uglavnom sam ja ta koja je razumna u životnim situacijama. Možda baš zato i volim osvete na platnu, malo dam mašti na volju. Jer svoj bes kontrolišem u rl. Ali da imam zmaja... Hmmm. ko zna hahaha...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kao ljubitelj epske fantazije ova serija ali i knjige su ispunila sva moja ocekivanja. Bilo je epizoda i delova koje mi se nisu svidele od pocetka ali zato GOT pomera granice svega do sada vidjenog. Meni je nejasna ova kolicina pljuvacine, ne samo ovde vec i na internetu. Dosta njih je pocelo da gleda GOT ovog ili proslog leta i nisu ljubitelji uopste fantazija, vec eto epic je pa da odgledam ili onih koji su bili ''pametni'' pa su citali samo knjige i to pojedine pa idu dotle da osporavaju Martina kao pisca, posto im je toboze prosirio pricu i razvodnio pa su oni kao odustali od toga i slicne gluposti.

 

Serija je pomerila granice svega do sada vidjenog, cak i kraj serije je odlican i pogdili su ono sto su ciljali a to je da ce se pricati negativno, da ce biti nezadovoljnih na sve nacine. Da je moglo bolje, moglo je, da je moglo drugacije, moglo je, ali upravo su zavrsili GOT onako kako je Martin hteo i to je najbitnije za ovu seriju i ceo serijal. Ljubitelji ove price koji godinama prate ovo ne ogu ostati ravnodusni prema poslednjoj epskoj seriji tj epizodi koja je pomerila sve granice do sada vidjenog u bilo kojoj seriji. Ovo je epska fantazija a ne neka krimi prica i to ljudi prvo moraju da rezonoju, to sto nije sve objasnjeno kako treba je problem vremena i ovo  je moglo da se oduzi jos, ali odluka je takva kakva je i to je jedina mana ove serije, falilo je jos jedna ili dve sezone pored ove.

 

Svetski je trend da se sve hejtuje, da se u svemu vide manu ali vecina hejtera se nije potrudila ni da pokaze tu dobru stranu , vec iskljucivo samo losu i ta kukanja. Ja nesto sto je lose i sto mi se ne svidja ne gledam. Prestao sam da pratim bar 10 serija kad mi se ne svidjaju i ne pricam o njima, ne pisem nigde i uopste ne razmisljam o njima. Treba uzivati u ovome dok traje, pomerile su se neke granice i buducnost ce nam doneti sigurno jos dobrih serija u ovom zanru.

Edited by Pavaroti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DonJuan said:

Glavni problem je što su ljudi očekivali srećan kraj sa velikom svadbom i Jona i Deneris na prestolu. To se sada vrv neće desiti, i od tuga toliko razočaranje. Jednostavno morate da prihvatite da je Deneris postala to što je potala,

 

Sumnjam da je neko očekivao hepiend, ipak je ovo GoT. 

 

Meni je svakako nebitan kraj, nit me interesuje ko će sesti na presto. Mnogo mi je bio bitniji sam razvoj radnje, priča, dijalozi, transformacija likova, atmosfera u seriji, neki kakav-takav prikaz realnosti, itd. Ali to je odavno uništeno tako da sad čekam samo da se završi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...