Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Ma dobro Jon je sokiran bio pa nije znao sta da radi, tako da mi ima smisla sta je on radio,  manje vise nista osim sto je spasio neku nevinu zenu.. Dok je Arja imala perspektivu civila i njihovu sudbinu cisto da ne bude dileme protiv koga treba da navijas sada.
Ko ce da rokne Grej Worma? Tacno sam znao da ce sam da ubije 50-tak coveka tako i bi,  poceo je sa liderom GC.

Link to comment
Share on other sites

Aste se naložili na holivudski blokbaster, nerealno. Još bi ljudi da se svađaju oko ovoga. Sam epilog je očekivan, razrada je bila traljava. Spucana je milijarda dolara na ovo, sve do neke nove adaptacije. Meni najviše smetaju nedoslednosti, ili neka sve bude fantastično ili neka bude realnije i racionalnije. Drogon je valjda tek zmaj osrednje veličine i snage u Martinovom svetu a ispade da je on bio dovoljan i da je ovakav epilog mogao da se desi još u drugoj sezoni. Uz malu pomoć nindža Arje, najveći cringe u seriji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, BattleBorn said:

Lose je gradjena, ali je prelepa, nemoj da zajebavas. Preslatka je.

Preslatka:
Missandei.jpg&c=sc&w=736&h=485

 

Ali dobro, o ukusima ne treba raspravljati, prosto mi upalo u oko jer si napisao 50 puta danas kako je lepa, preterujes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Aste se naložili na holivudski blokbaster, nerealno. Još bi ljudi da se svađaju oko ovoga. 

 

Istina, skroz si u pravu. Uspeli su nešto skroz iracionalno da probude u meni.

 

Do sada, kada sam bio razočaran nekom epizodom, uvek sam u nekoj meri uživao gledajući je. Dok sam ovo gledao, bukvalno sam psovao i samo čekao da se završi da ne moram više da se izlažem torturi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je moguće da su neki pojedinci toliko umobolni da stavljaju leakove (van spojlera)? Nemam reči. Kao prvo, ne razumem ljude koji unapred čitaju šta će se dogoditi (meni bi to uništilo gledanje serije), a još manje razumem da takve informacije dele na forumu.

 

Čitaću topik tek kad se završi sezona, ne želim da se zajebem i pročitam nešto što će da mi pokvari doživljaj.

 

Što se tiče epizode, više sam nego zadovoljan. Ubedljivo najbolja u sezoni i šteta jer prethodne nisu bile na ovom nivou. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, wrach said:

Preslatka:
Missandei.jpg&c=sc&w=736&h=485

 

Ali dobro, o ukusima ne treba raspravljati, prosto mi upalo u oko jer si napisao 50 puta danas kako je lepa, preterujes.

Misandei mi je prvi pik naravno, tu nema dileme. 😄 dobro je poznata moja slabost prema ciganko-ebony-rijanastim lepoticama.

To sto je Misandei bomb.com, prezgodna miciština, ne znaci da Emilia nema preslatko lice.

Link to comment
Share on other sites

@BattleBorn, i meni je ovo palo na pamet ali mi bilo neukusno da saljem u etar 😕

 

 

da su samo malo sacekali mogli su da nastave da prepisuju od originalnog materijala a ne da gledamo fan fiction umesto toga.

Quote

Former Game of Thrones star Ian McElhinney—who played Ser Barristan Selmy, a character from the series who is notably still alive in the books—made some shocking comments recently at the Epic Con convention, which took place this past April. He claimed that Martin has already finished the final two books but struck an agreement with HBO not to publish them until after the show has ended, reports Collider.

Subscribe to Observer’s Entertainment Newsletter

“George has already written Books 6 and 7, and as far as he’s concerned there only are seven books,” the actor reportedly said. “But he struck an agreement with David [Benioff] and Dan [Weiss], the showrunners on the series, that he would not publish the final two books until the series has completed. So if all goes well, in another month or two we might get Books 6 and 7, and I’m intrigued to know how Barristan, for instance, ends up going through those final two books. George, I talked to him during Season 1 and he did say to me that Barristan had a very interesting journey. But unfortunately I didn’t get to play all of that, so we’ll have to wait and see.”

 

 

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče lepote: Emilia > average meleskinja sa Momčilo Krajišnik obrvama. 

 

Naravno da se veže čovek za nešto što dugo čita / gleda / na bilo koji drugi način konzumira. Vezao sam se i ja za seriju, čak gledao neke klipove sa objašnjavanjem konteksta Martinovog sveta, možda bih i čitao knjige da sad već nije teški mainstream, al realno - nema tu neke teške filozofije, svelo se na laganu i doduše bombastičnu zabavu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Račaravajuća epizoda. Poruka epizode ugrubo (šalim se): ***** bonus, pax in domus. Da je Džon Snow bio manje konzervativan i otvoreniji prema incestu, tetka mu ne bi razvila odnosno ispoljila toliku sklonost ka genocidu i masovnom ubistvu. Iliti: "Fear it is then".  Plus Cersei strada od *ucking cigle umesto da lepo bude javno pogubljena i da joj glava zaviori na kocu.

 

Od ratne strategije otprilike tepih bombardovanje napalm bombama (Drogon kao B-52). Pozdravio ih Vijetnam. 😡

 

Shvatam da život nije crno-beo ali svrha Fantasy-ja i jeste da te izvede malo iz realnosti a ne da prenaglašava realnost kakvu, na jedan ili drugi način, imamo svaki dan pred očima. U Srbiji je sve u sivim do crnim tonovima, belih i nema nešto. Ljubitelji SciFi-ja i Fantasy-ja upravo često i jesu eskapisti. Koga god čujem, svi su popi*deli od ove epizode- Ili slobodno po Velji Selji: OK je da Deneris malo ubicka, ali ovo je previše.  Čist senzacionalizam i nategnut pokušaj da se bude drugačiji.

 

Plot epizode počinje sa Drakaris, svo vreme se provlači Drakaris i završava sa Drakaris. Ispod crte - Drakaris.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, djole said:

 

u redu onda, svaka čast ako si zaista oduševljen ovom epizodom

 

Jesam, ne trolujem kupera mi. 

 

Ako cemo da se svadjamo zbog serije jbne jer se meni dopala tebi nije onda do kurca sve. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vidim svima nesto smeta a niko se ne buni zbog bitnih stvari  pa onda moram ja. gde nestade nudity content iz ove serije koji joj davao specifican sarm 😜 . previse su odlutali od originalnog sablona koji je je bio uspesan i koji je i digao seriju u vrh gledanosti. smh

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bile su one lose kurve kod Brona.

 

Arya-u ne zelim da gledam u nude izdanju, Deneris nije impresivna, Misandei su ubili, mada mi ne bi smetalo da smo je jos jedared gledali u pointless sexu(sa Deneri su mogli da naprave nesto pre mego su se farewell-ovale).

 

Sansa mucenica je istraumirana, najbolji muz joj je Tirion.

 

Nema tu sta vise da se gleda, samo bi istrosili minute na neku kurvu statistu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Serija se razvija kao sto su se razvijale Martinove knjige, kakav predlozak takva i televizijska adaptacija. Ja sam jos od "Gozbe za vrane" odustao od serijala, iako su mi prve knjige bile omiljene iz tog zanra, jer sam jos tada posumnjao da Debeli nema pojma kako ce da uveze sve pipke koje je pustio na sve strane u neki koliko-toliko logican finale. Preigrao se u komplikovanju. A da me dokoni pisac zajebava za moje pare, nece da moze.:classic_biggrin:

 

Na kraju cu da pokupujem to sto mi je preostalo da kompletiram serijal, procitam poslednjih par strana da vidim kako ce da se zavrsi, i zaboravim ih na polici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, vepar said:

Da li je moguće da su neki pojedinci toliko umobolni da stavljaju leakove (van spojlera)?

 

Ima potpuno novih članova, ne znaju, ne snalaze se, ne umeju da koriste spoiler, rasejanost, trenutak nepažnje ili neka deseta slučajnost bez krajnje namere. Ne verujem da bilo ko ovde pokušava da pokvari gledanje serije. Te postove bi trebalo moderatori da koriguju blagovremeno ali ne živi ni moderacija na forumu baš 24/7.

 

I onda uletiš ti sa ovim kretenskim komentarom. Svaka čast.

 

Za sve ostale, molba za ubuduće, stavljajte OBAVEZNO leaks u spoiler...

 

Q8h6zP1.jpg

 

Edited by lekoviti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi su imali neka ocekivanja na svoj nacin. Serija je dobra i kvalitetna kao i knjige.  Veliki broj ljudi je poceo da prati od skoro, velike narodne mase donose i mnogo ocekivanja ali razocarenja. Ne znam, imam utisak sta god da se desilo da bi bile slicne reakcije. Ljudi ne vole kraj neceg lepog.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Esc said:

(samo disklejmer da ne podrzavam paljenje ljudi i bilo kakav vid nasilja cisto da me neko opet ne bi saleteo sa 'ti podrzavas paljenje ljudi' i slicnim budalastinama).

 

Au dobro sam se ismejao kad sam ovo procitao :classic_biggrin:

 

Zanima me sta mislite, kome je bilo upuceno Varysovo pismo sa pocetka epizode i da li ce imati nekog znacaja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na šta potroših vreme, lebe mekani...

 

Ali prevezli su Golden Company iz Esosa da bi kapetan Hari bežao od besnog sivog crva...

 

Najjači deo epizode kako je Planina olupao glavu Kajburnu...

 

Super su mi ovi Youtuberi koji su stekli stotine hiljade pratilaca na bazi snimaka o GoT i raspredanju teorija, niko nije ništa ubo...

 

Na kraju ne videsmo princa Dorne i njegovu vojsku, ništa od Jare, ništa od Edmjura, imali su toliko materijala da naprave nešto, bilo šta, ne ovaj shit.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Hajde da se odgleda i poslednja epizoda, da se vidi sta ce biti, pa da se to par nedelja slegne, i onda cu valjda moci da izvedem neki objektivniji zakljucak.

 

Ovako - nit' smrdi, nit' mirise, nije mi losa ova epizoda ako je gledam samu po sebi, ali nisu izvukli potencijal koji je ova prica mogla da ima u svojoj poslednjoj sezoni. Uostalom, D&D boli ona stvar, serija jase na potrosackom talasu miliona gledalaca na Zapadu, kako god da se zavrsi dzepovi su im puni para, a verovatno su skontali da ce uvek biti nezadovoljnih, pa ih je bolelo uvo da se mnogo cimaju. Cim su odbili blanko cek HBO za dve poslednje sezone regularne duzine, jasno je koliko im je stalo do svega ovoga.

 

Ja bih samo primetio, skoro sam ponovo gledao Sopranove, i iako ih znam napamet, kraj me je mnogo vise pogodio nego kraj ove serije koji dozivljavam prvi put, a kao sam fan epske fantastike. Ne znam, osecam se nekako isprazno povodom svega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...