Jump to content

Eurocup 20/21


propolis

Recommended Posts

Just now, Chaos Is Me said:

Jel se igra do 2 pobede il na razliku? 

 

Btw, opasna partija Reeda, on je ozbiljan ubod Budućnosti ove sezone, baš im diže plafon. 

 

Uh, od svih ljudi bas ti to da pitas? Na dve pobede se igra, naravno.

 

Interesantna dva dana u EC.

 

Prvo je Unics u ruskom derbiju i najjacem cetvrtfinalnom paru savladao Lokomotivu. Unics je pogodio cak 19 trojki iz 37 pokusaja, a interesantno je da niko od njihovih igraca nije imao veci indeks korisnosti od 16, dvojica su imala po 14. Canaan i Holland su ubacili po 4 trojke, White i legenda EC Jamar Smith po 3. U Lokomotivi opasna partija Williams-Gossa koji je zavrsio mec sa 31 poenom. Od ruskih igraca samo dvojica su se upisala u strelce i dali su 10 (Martiuk) i 3 poena (Sergeev). U Unicsu nije igrao Nate Wolters, pa je jos jedan domaci igrac grejao klupu,a Unics je koristio svojih sedam Amerikanaca.

 

Buducnost je uz dosta srece savladala Monaco u najuzbudljivijem mecu cetvrtfinala EC. Lose su poceli, pa su se vratili, poveli 48:51, ali su dozvolili da se Rob Gray razmase, a onda i jako lose vodjenje sa klupe i katastrofalni napadi i sa 67:67 mec je otisao na 74:68 minut i po pre kraja. Tada je Buducnosti bas sve poslo za rukom - promasena trojka "Bugarina" Bosta, pa skroz bespotrebno spasavanje ionako izgubljene lopte, pa trojka u kontri Cobbsa, pa Reed koji je sa 7 metara krenuo u prodor i smanjio i vrhunac, pogodjen clutch sut Cobbsa i promasen zicer Lessorta (lik je neverovatan!).

 

U Buducnosti partija sezone Reeda, 24 + 13, Cobbs je doprineo na kraju, a Ejim i Danilo Nikolic su skupljali skokove. Jako losa partija crnogorskog tima koji je pogodio sa strancima, ali Popovic, Sehovic, Mitrovic, Z.Nikolic nimalo ne doprinose, a Apic je misteriozno zakucan na klupu. Buducnost ima priliku da postane peti klub, nakon Hemofarma, FMPa, Crvene zvezde i Cedevite koja je, kao predstavnik ABA lige prosla u polufinale EC i prvi koji je prosao u finale.

 

Metropolitans je mozda i najgori tim koji je dosao ovako daleko u ovom takmicenju. Gran Canaria se prosetala i ako prodju morace majstoricu da igraju u gostima. Metropolitans drasticno slabiji od Monaca, imali su srece da se Lokomotiva sprdala na pocetku i da ih je isao sut protiv prepolovljenog Partizana.

 

Virtus na kraju uspesan protiv Joventuta, koji je bio tu negde, ali su jako lose odigrali finis. Spanski tim je jako sporo igrao, na iskustvo, ali je presusila bolja igra Virtusa uz jako dobro vece Belinellia i malo magije Teodosica.

 

Videcemo kako ce se sve odvijati do kraja radne nedelje. Ruski derbi bi trebalo da bude zanimljiv, Lokomotiva moze da dobije. Buducnost ce gledati sve da resi, ali moraju drasticno da poprave igru, Gran Canaria ce lagano u polufinale, a Joventut nije bez sanse protiv Virtusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, slabo sam ispratio evrokup ove sezone, pogledam samo hajlajtse povremeno. Gledao sam neke Partizanove utakmice i to protiv Trenta, Burga i ovog Metropolitana, sve su to jako skromne ekipe. Ispratiću ovu završnicu svakako. Znam da je u nekoj od prethodnih sezona igrala razlika u ukupno 2 meča. 

Link to comment
Share on other sites

Budućnost je napravila brejk,ali sa obzirom da ne igraju u Moraci i ne može se reći da je brejk jer i sledecu moraju da pobede na tudjem terenu. Revanš se igra u Stozicama zbog Monaka koji ne sme iz EU da izlazi.

 

Monako ovde može produžiti seriju samo odličnim procentom za tri i brzom igrom kao u prvoj četvrtini vecerad. Kada se igralo poziciono ili kada spuste loptu na zemlju nisu imali rešenja protiv fizički jačih i viših igrača Budućnosti. Ejim i D Nikolić uz Reeda čine bedem i veoma teško ih je proći ili skočiti pored njih.

 

U drugom meču Kanarija je vodila celu utakmicu i može se reći rutinski pobedila. Moram priznati da sam iznenađen dobrom igrom Gran Kanarija i vjerujem da resavaju u drugoj tekmi prolaz.

 

Virtus se dosta mučio sa Huventudom i pobedio ne tako ubedljivom partijom. Sutnuli su čak 39 bacanja i teško je izgubiti  sa tolikim brojem bacanja.

Huventud mora bolje odigrati u napadu i smanjiti broj izgubljenih lopti ukoliko žele da produže seriju.

Virtusu je dosta falila dobra partija Weemsa i ukoliko on odigra na nivou vjerujem da će im prolaz biti dosta lakši.

 

 

Edit, potez večeri Kobsov rutinski pogodak za pobedu.

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Buducnost ima priliku da postane peti klub, nakon Hemofarma, FMPa, Crvene zvezde i Cedevite koja je, kao predstavnik ABA lige prosla u polufinale EC i prvi koji je prosao u finale.

 

Neče biti...

Krka je 2003 igrala prvo finale Uleb kupa sa Valenciom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, propolis said:

Ejim i D Nikolić uz Reeda čine bedem i veoma teško ih je proći ili skočiti pored njih.

 

 

Od kad to bedem i Danilo Nikolić idu u istu rečenicu? Nije sporan njegov napadački učinak i jedna od mekših ručica među visokima pa rekao bih u celoj Evropi, ali on je oduvek bio mekan igrač i skroman defanzivac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Od kad to bedem i Danilo Nikolić idu u istu rečenicu? Nije sporan njegov napadački učinak i jedna od mekših ručica među visokima pa rekao bih u celoj Evropi, ali on je oduvek bio mekan igrač i skroman defanzivac.

 

Jesi gledao tekmu juče?

Monako nema krilnog centra koji je fizički jači od Danila plus Ejim i Reed i jesu bedem za Monako jer imaju snagu i visinu. Njih trojica su juče imali skokova kao cela ekipa Monaka.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nisam gledao juče tekmu al gledao sam Budućnost mnogo puta. Rekao bih da ako je i bio bedem, da su za njega zaslužni Ejim i Reed. Danilo je solidan skakač jer je visok za poziciju al daleko je od nekog defanzivca.

 

Eto vidiš, paušalne ocene.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

 

Jesi gledao tekmu juče?

Monako nema krilnog centra koji je fizički jači od Danila plus Ejim i Reed i jesu bedem za Monako jer imaju snagu i visinu. Njih trojica su juče imali skokova kao cela ekipa Monaka.

 

 

Gledao sam ja celu utakmicu, ok što je pokupio neke skokove, ali ništa drugo nije uradio, na obe strana terena. Jedino što ovi nemaju igrača koji bi ga napao, pa se to nije videlo toliko.

 

Edžim i Rid jesu pravi bedem, to stoji.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Gledao sam ja celu utakmicu, ok što je pokupio neke skokove, ali ništa drugo nije uradio, na obe strana terena. Jedino što ovi nemaju igrača koji bi ga napao, pa se to nije videlo toliko.

 

Edžim i Rid jesu pravi bedem, to stoji.

 

 

Što je onda bio na terenu 31 minut, ako ništa nije uradio 🤔

 

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

 
Što je onda bio na terenu 31 minut, ako ništa nije uradio [emoji848]
 
 
 
Pa nije bio štetan, doprineo je u skoku, to sam i rekao. Samo nisam video taj uticaj na odbranu, plus u napadu maltene nula.
Probao je Miloje i sa Mitrovićem, ali je ovaj bio baš katastrofalan, pa je brzo vratio Danila.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, realno *w said:

Pa nije bio štetan, doprineo je u skoku, to sam i rekao. Samo nisam video taj uticaj na odbranu, plus u napadu maltene nula.
Probao je Miloje i sa Mitrovićem, ali je ovaj bio baš katastrofalan, pa je brzo vratio Danila.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

 

I defanzivni skok je valjda jedna vrsta odbrane.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, steva cenejac said:

Neče biti...

Krka je 2003 igrala prvo finale Uleb kupa sa Valenciom.

 

Hvala na ispravci, bilo je davno pa se nisam setio.

 

E sad, mislim da se prebrzo odbacuje ono sto je napisao @propolis, mozda jer se preletelo preko teksta. Napisao je:

 

On 3/24/2021 at 1:25 AM, propolis said:

Monako ovde može produžiti seriju samo odličnim procentom za tri i brzom igrom kao u prvoj četvrtini vecerad. Kada se igralo poziciono ili kada spuste loptu na zemlju nisu imali rešenja protiv fizički jačih i viših igrača Budućnosti. Ejim i D Nikolić uz Reeda čine bedem i veoma teško ih je proći ili skočiti pored njih.

 

Sto jeste bilo tacno, Nikolic je u odbrani pohvatao skoro sve skokove koje je trebalo da pohvata. Naravno, obrukao se u onoj odbrani 1 na 1 kada je dopustio O'Brienu da lagano poentira za 76:73.

 

Inace, ne znam da li je neko primetio prestup Lessorta kada je skocio i zakucao promasaj O'Briena na 72:68?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...