Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Pa ja se slazem sa tobom da Sergio nije najveci krivac.

 

Ne slazem se da Khimki primer za bilo sta osim da je Llull tu hteo da nabije statistiku. Gledao sam taj mec i to je bio revijalni mec protiv Zaytseva i Vyaltseva koji su van 12 kad su svi zdravi.

 

Najveci krivac je Laso koji je potpuno odustao od vodjenja ekipe ove sezone i zato su na dnu tabele sa 1-3.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Ne slazem se da Khimki primer za bilo sta osim da je Llull tu hteo da nabije statistiku. 

 

nisam ni napisao u tom nevelikom i jednostavnom postu da je himki tekma primer, već da sam gledao samo tu tekmu reala i da je ljulj odigrao dobro. 

 

inače, "hteo je tu da nabije statistiku" tako što je uzeo 9 šuteva za 23 min, u odnosu na prvu i treću utakmicu kada je za 22 i 21 min uzeo 7 odnosno, 11 šuteva. 

 

njegov stil igre nikada nije bio naročito rezonski i racionalan, pa stoga dobre partije izgledaju veličanstveno a loše katastrofalno. 

 

da ponovim treći put, moja priča se odnosila isključivo na deo u kojem igrači reala sami odlučuju o svojoj ulozi i usageu u igri, što je za mene nonsense. nigde nisam tvrdio da igra dobro. niti je na kraju krajeva uzorak od tri odigrane el tekme i jedne odgledane osnova za tako nešto. 

 

Edit 

inače, pod uslovom da uspevam da tumačim ispravno španske statse, http://www.acb.com/jugador/temporada-a-temporada/id/20201774

 

ovde piše da je na dve tekme igrao u proseku 15ipo minuta u acb i davao 14pts (75% za dva i 50% za tri) 

 

daklem, na samom početku sezone je u datoj ulozi odigrao 5 utakmica, od kojih tri dobro i dve loše. definitivno je potreban nešto veći uzorak da bi se zaključilo šta može u tih 15-22min po tekmi i što je još važnije, koliko često može to što radi celu svoju karijeru. 

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vamos Laki said:

Sve sam sad cuo. Cuj Ljulj hteo sebi da nabije statistiku.

Ovaj da, on je bas takav tip igraca 😂

 

ljulj je igrač koji celu karijeru igra na nepostavljene odbrane i na uzimanje šuteva sa kojima protivnik pri zdravoj pameti može da živi.

jebiga, to je jednostavno njegova filozofija, lik pije redbul na pauzi.

 

ako si gledalac koji navija za njegovu ekipu, cenim da većinu njegovih pokušaja u sebi pratiš sa "nneeeeeee!", dok defacto znam da kao navijač protivničke ekipe često pomislim nakon četvrtog suludog pokušaja "pa neće valjda" i ono neretko uđe u koš.

 

tačno da nakon kidanja acla i u 32oj godini ne može to sve toliko često i na nivou od pre 4-5-7 godina ali ja mislim da on jednostavno nije igrač koji može da modifikuje svoju igru preterano. možeš da mu kao trener daješ manje minuta i da praviš ekipu na terenu koja je u tim minutima komplementarna njegovoj igri i to je to.

 

trener očigledno veruje da ljulj ima još goriva da devastira protivnike u 15-20 minuta. a i ova statistika iz dve španske tekme plus taj himki koji bi mornar odvalio dvajes' očigledno govori da ima još prilika kada će to makar ove sezone biti moguće, makar protiv određenih ekipa i o večerima kada su sve zvezde na broju i pravi ljudi na pravom mestu a redbul svež.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

nisam ni napisao u tom nevelikom i jednostavnom postu da je himki tekma primer, već da sam gledao samo tu tekmu reala i da je ljulj odigrao dobro. 

 

inače, "hteo je tu da nabije statistiku" tako što je uzeo 9 šuteva za 23 min, u odnosu na prvu i treću utakmicu kada je za 22 i 21 min uzeo 7 odnosno, 11 šuteva. 

 

njegov stil igre nikada nije bio naročito rezonski i racionalan, pa stoga dobre partije izgledaju veličanstveno a loše katastrofalno. 

 

da ponovim treći put, moja priča se odnosila isključivo na deo u kojem igrači reala sami odlučuju o svojoj ulozi i usageu u igri, što je za mene nonsense. nigde nisam tvrdio da igra dobro. niti je na kraju krajeva uzorak od tri odigrane el tekme i jedne odgledane osnova za tako nešto. 

 

Edit 

inače, pod uslovom da uspevam da tumačim ispravno španske statse, http://www.acb.com/jugador/temporada-a-temporada/id/20201774

 

ovde piše da je na dve tekme igrao u proseku 15ipo minuta u acb i davao 14pts (75% za dva i 50% za tri) 

 

daklem, na samom početku sezone je u datoj ulozi odigrao 5 utakmica, od kojih tri dobro i dve loše. definitivno je potreban nešto veći uzorak da bi se zaključilo šta može u tih 15-22min po tekmi i što je još važnije, koliko često može to što radi celu svoju karijeru. 

Koliko si se ti nalupetao, to nije realno. Ko donosi zakljucak u odnosu na ove tri utakmice? Ljulj je prosle sezone sutirao 28% iz igre. To je tuzno realno. Sta je tek radio na F4 protiv CSKA 2018? Usrao cistu pobjedu Reala sa neboluznim sutevima. Raspada se lik vec 2-3 sezone to je cinjenica. Moze da se spinuje do sjutra.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Koliko si se ti nalupetao, to nije realno. Ko donosi zakljucak u odnosu na ove tri utakmice? 

 

samo treba čitati sa razumevanjem i biće sve okej.

nisam tebi napisao da donosiš zaključak u odnosu na tri utakmice, već da mi je nonsens tvrdnja da se rudi povukao a ljulj ide glavom kroz zid, jer to isključuje elementarnu ulogu trenera u igri tima.

 

goldbergu sam rekao da ja lično ne bih mogao da zaključujem da ljulj igra dobro (što nisam ni rekao ali mi je sugerisano da jesam) na osnovu tri el tekme od kojih sam tek jednu jedinu pogledao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, đubrivo. said:

 

samo treba čitati sa razumevanjem i biće sve okej.

nisam tebi napisao da donosiš zaključak u odnosu na tri utakmice, već da mi je nonsens tvrdnja da se rudi povukao a ljulj ide glavom kroz zid, jer to isključuje elementarnu ulogu trenera u igri tima.

 

goldbergu sam rekao da ja lično ne bih mogao da zaključujem da ljulj igra dobro (što nisam ni rekao ali mi je sugerisano da jesam) na osnovu tri el tekme od kojih sam tek jednu jedinu pogledao.

Kad sam napisao povukao se, mislio sam da se vise prilagodio nekoj umjerenijoj ulozi. Rudi je bio zvijezda jos veca od Ljulja pa je opet prihvatio neku manju ulogu. Ja kod Ljulja to ne vidim, on i dalje cepa kao da je neka 2016-17. Mozda je on jednostavno lik koji ne moze da igra kosarku drugacije, ne znam. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Just now, Shunsuke Nakamura said:

Kad sam napisao povukao se, mislio sam da se vise prilagodio nekoj umjerenijoj ulozi. Rudi je bio zvijezda jos veca od Ljula pa je opet prihvatio neku manju ulogu. Ja kod Ljulja to ne vidim, on i dalje cepa kao da je neka 2016-17. Mozda je on jednostavno lik koji ne moze da igra kosarku drugacije, ne znam. 

 

znam na šta si mislio, pažljivo čitam. 

kao što sam i napisao gore, i ja mislim da ljulj ne može preterano da modifikuje svoju igru ali za razliku od tebe, smatram da mu je trener namenio ulogu kakvu trenutno ima, ne da je ljulje u rogue-modeu i sam nešto radi na svoju ruku.

 

možda se ispostavi to kao pogrešna ideja trenera. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Khimki ce sledece dve utakmice kod kuce igrati bez publike, u cilju sprecavanja sirenja Covid19. Jedna od njih je protiv Zvezde 30.Oktobra.

Ocekuje se nesto slicno i za CSKA.

Zlobnici bi rekli da ove dve ekipe nece primetiti razliku.😀

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evroliga je napravila veliko sranje (drugačije se od tako neozbiljne organizacije nije moglo ni očekivati) jer je retroaktivnom promenom pravila zaista stavila u nepovoljniji položaj Himki koji je u skladu sa tada važećim pravilima slao na parket topovsko meso, umesto da kao Zenit ili Asvel prijave da nemaju dovoljan broj seniorskih igrača na raspolaganju. Klubovi su pre početka takmičenja odobrili pravila vezana za poraz službenim rezultatom ako nema 8 registrovanih igrača sposobnih da igraju. Ovo je baš ozbiljan pravni i organizacioni presedan koji dalje kompromituje Evroligu i nadam se da neće proći bez posledica po Đordija i društvance.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...