Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ja nisam imao pojma da Majk Džejms ima aktivan ugovor sa CSKA, i to ni manje ni više nego na 2,5 miliona za ovu sezonu.

 

Oni baš i nisu zainteresovani za saradnju, a on baš i nije zainteresovan za traženje novog kluba. Sve u svemu, ako se nešto ne promeni, presedeće godinu dana i uzeti pare.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, realno *w said:

Ja nisam imao pojma da Majk Džejms ima aktivan ugovor sa CSKA, i to ni manje ni više nego na 2,5 miliona za ovu sezonu.

 

Oni baš i nisu zainteresovani za saradnju, a on baš i nije zainteresovan za traženje novog kluba. Sve u svemu, ako se nešto ne promeni, presedeće godinu dana i uzeti pare.

 

Nornickel miners don't like it 😎😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, poslušao malo Urbonusa i Visniauskasa, analizirali su neke EL ekipe.

 

Monako - najviše priča o Montejunasu, predviđaju mu dobre brojke, ali i velike probleme u odbrani pik& roll/pop-a, naročito pop-a. Spomenuli i da Monako još uvek ne zna gde će igrati, baš im je problem hala. Kako god, u svojoj neće igrati sigurno. Ne verujem da to može dobro da se završi po njih.

 

Žaligiris - da misle da će biti slabiji nego prošle godine. Veruju u dobru sezonu Mudijea, iako očekuju provociranje njegovog šuta, veruju da će Nibo biti bolji od Lovernja za završnice, zbog bolje odbrane u mismeču, ali takođe smatraju da zamene nisu ni blizu Grigonisa i Hejsa, što je očigledno.

 

Baskonija - interesantno, uopšte nisu uvereni da im je Boldvin dobar potez, čak misle da je Duško prvi na listi EL trenera koji bi mogao da bude smenjen. Čak su uvereni da će biti oko 10og mesta. Ok, tek soldina ekipa, ništa posebno, ali treba sačekati da vidimo kako će da "kliknu".

 

 

Na kraju zaključak sa kojim se slažem - smatraju da je "manjim" timovima bilo mnogo lakše prošle godine,  da su sve ove najjače ekipe sporije krenule, jer su pripreme bile ograničene, generalno da je korona malo "izjednačila snage". A da je ove sezone ipak drugačija situacija, da očekuju jak ritam od samog starta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, pretpostavljam da će u svakom komentarisati po 3-4 ekipe.

Neki dogovor im je da komentarišu samo ekipe koje su gledali.

 

 

E da, pričali su i o Realu. Imaju određene sumnje po pitanju snalaženja Gosa, pa čak i Ertela. U smislu da je Lasova postavka oduvek bila takva da je na plejmejkerima najveći teret. Real je izgedao očajno protiv Mursije i Unikahe, obe tekme lagani porazi, ali ok, nekompletni su, pripreme, etc.

 

Sa druge strane ogromna potencijal u Jabuseleu, Poire isto hvata ritam, kad se vrati i Tavareš, biće prejaki dole.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Nista specijalno.

Jesu li komentarisali ko su im favoriti za osvajanje i zasto, i ko bi mogao biti iznenadjenje ove godine?

 

Pa nema tu mnogo tajni u EL, kao i poslednjih par godina su glavni favoriti za F4 Efes, Barsa, Real i CSKA. Zenit je strašno jak i mislim da uz malo sreće može na F4. Drugi ešalon standardno Fener, Armani, Makabi, možda i Olimpijakos sad kad su raskrstili konačno sa Spanulisom. Bajern je dosta jači i dublji nego prošle sezone tako da se i oni moraju uzeti u razmatranje, eventualno i Baskonija. Ostali na čelu sa Žalgirisom vrebaju iz prikrajka i realno su autsajderi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Real mi uopste nije lak odabir za F4 a za Makabi mislim da si se dosta prevario.Po mom misljenju kada se gleda ocekivano i uradjeno mozda su odradili i najgori prelazni rok u EL kao takvi tesko da su drugi esalon u EL.

 

Za Baskoniju mi je zanimljivo sto je tako napljuvase,meni zanimljiva ekipa posebno za njihov budzet.Da li je za top8 pa ne znam bas ali bice ona zilava ekipa koja priredi razna iznenadjenja.

Link to comment
Share on other sites

Meni je malo neozbiljno komentarisati igru Reala na osnovu par pripremnih utakmica, u kojima su igrali bez Tavaresa, koji sam menja igru na obe strane parketa, sa dvojicom novih plejmekera...

Osim ako bas ne kliknu, ja ocekujem Real da se uigrava kroz sezonu, sa sve onim cudnim Pablovim rotacijama, i da budu bas opasni kada dodju "utakmice za pare".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klipan said:

Meni je malo neozbiljno komentarisati igru Reala na osnovu par pripremnih utakmica, u kojima su igrali bez Tavaresa, koji sam menja igru na obe strane parketa, sa dvojicom novih plejmekera...

Osim ako bas ne kliknu, ja ocekujem Real da se uigrava kroz sezonu, sa sve onim cudnim Pablovim rotacijama, i da budu bas opasni kada dodju "utakmice za pare".

 

Ma, svima je to jasno, al eto ističu kao probleme koji se na prvu vide. Nije to bez osnova, Gos ni u prvom EL mandatu, nije baš razbijao.

 

Njima, u odnosu na šampionske godine, najviše fali dobar Rendolf. A ja nisam siguran da ćemo to ikad više gledati.

 

1 hour ago, Cooper said:

 

 

 

Nikad ne bih stavio Dženkinsa na ovu listu. Znam da je imao jako puno tih bledih partija, ali ovo je baš puno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Ma, svima je to jasno, al eto ističu kao probleme koji se na prvu vide. Nije to bez osnova, Gos ni u prvom EL mandatu, nije baš razbijao.

 

Njima, u odnosu na šampionske godine, najviše fali dobar Rendolf. A ja nisam siguran da ćemo to ikad više gledati.

 

 

 

Nikad ne bih stavio Dženkinsa na ovu listu. Znam da je imao jako puno tih bledih partija, ali ovo je baš puno.

 

1. Slazem se. Strasno koristan igrac u Pablovom sistemu bio, i ubijao sve odbrane trojkama.

 

2. I meni je on najvece iznenadjenje. Mada kapiram da su i on i Monija toga najvise nakupili dok su statirali u Himkiju kod zdravog Sveda. Da je ovaj bio manje povredjivan, mozda bi se sibali i za prvo mesto sa Mantzarisom.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Del Piero said:

U Olimpijakosu je nakupio najvise.

 

Ladno me nije mrzelo da pogledam zvanicni sajt EL :classic_biggrin:

Elem, imao je

 

CZ (tri mandata) - 9

Himki - 9

Oly - 8

 

Sto je ukupno 27, a ne 26 kako su oni naveli, te pretpostavljam da su u pitanju samo utakmice regulrnog dela sezone, bez play-offa, a Djenka je imao jednu takvu u Himkiju.

 

P.S. Kao sto mozete videti iz prilozenog, danas mi je bas "zanimljivo" na poslu, pa ako vas zanima jos neka bespotrebna statistika, tu sam :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Da, ali u Himkiju je igrao dve sezone. U Olyu je presao na Branko Lazic mod.

 

Slazem se. Ja sam ovo proveravao iz ciste dosade i znatizelje, a ne iz razloga da opovrgnem tvoju tvrdnju, da ne bude zabune. 

Najvise me iznenadilo da ih je imao toliko u CZ, mada tu je igrao 4 sezone u tri mandata. Da me neko pitao juce, ipak ga nikada ne bih stavio na ovu listu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klipan said:

 

Ladno me nije mrzelo da pogledam zvanicni sajt EL :classic_biggrin:

Elem, imao je

 

CZ (tri mandata) - 9

Himki - 9

Oly - 8

 

Sto je ukupno 27, a ne 26 kako su oni naveli, te pretpostavljam da su u pitanju samo utakmice regulrnog dela sezone, bez play-offa, a Djenka je imao jednu takvu u Himkiju.

 

P.S. Kao sto mozete videti iz prilozenog, danas mi je bas "zanimljivo" na poslu, pa ako vas zanima jos neka bespotrebna statistika, tu sam :classic_biggrin:

9+9=18+8=26 :))

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...