Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

 
Vecale? Sta znaci, pretpostavljam gledale? Nije mi poznat izraz..
Zasedati, razmatrati...
Da, gledale su snimak nakon auta i odlučile da ostane prvobitna odluka. Moj dojam je da nisu ni obraćale pažnju vreme do kraja (napada), već, pre svega, čija je lopta.
Sve je to baš dugo trajalo, čak su i trećeg sudiju pozvale.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Zemlja nije ravna ploča

 

2. Mega i Partizan nemaju "specijalan odnos" i Mega se ne sklanja Partizanu. U proteklim godinama Mega je pobeđivala Partizan i u ABA ligi, i u domaćem prvenstvu i u kupu. Mega je dobila Partizan u finalu kupa u godini kada smo bilo koji drugi trofej mogli samo da sanjamo. A sinoćna sklanjalica Mege je bila stvarno vrhunska, na egal rezultatu na dvadeset sekundi do kraja igraju akciju za najboljeg igrača koji kreće na kucanje znajući da će neko da izroni i zaustavi ga na obruču. A da, i  šut za pobedu sa 2/3 terena, pogađaju obruč da se Vlasi ne dosete. Genijalno, kapa dole.

 

I znam je da je veća verovatnoća da razuverim ravnozemljaša onim što sam napisao u tački 1 nego nekoga ko veruje u suprotno napisanim u tački 2, ali eto dokon sam pa sam napisao enivej.

 

I da završim rant još nečim što mi ide na q jednim predlogom, da preimenujemo ovaj pdf u "suđenje". Možda je to način da počne da se piše o košarci, pošto je pdf košarka očigledno vrlo nesrećno izabran naziv.

-----

 

Kakav skauting protivnika, priprema za meč, startna petorka leptejebo. Ekipi kojoj su najjača oružja igra na Pertruševa/Simonovića, njihova međusobna saradnja, 'trčanje u leđa' protivniku, omogućili smo da sve to radi bez da se oznoji. Majkemi sam mislio da je Vlada/e/i/o/u zvao Saša/e/i/o/u i rekao mu nešto tipa hoću brate da pobedim Partizan, ova dvojica moraju da budže statistiku, aj' odigraj tako, tako i tako. A Saša u fazonu važi brate, ionako mi ne treba, već sam ispao, vratićeš kad imaš. I nije samo startna petorka kriva, potpuno isti kurac od igre smo imali i kad su svi zamenjeni.

 

U prvom poluvremenu guzicu su nam spasili Kodi u napadu igrom 1 na 5 i, brate mili, Pejdž u odbrani. Tj. Pejdž u saradnji sa Vladom J, jer je ovaj u dobrom delu 2/4 imao fiks ideju da napada Pejdža sa niskog posta, over and over. I to je praktično bilo jedino što smo mi odbranili u prvom poluvremenu. Da je igrao bukvalno bilo šta drugo, mi bismo primili 60 komada do poluvremena.

 

Drugo poluvreme značajno bolje, nekako smo zategli odbranu (mada neko je već primetio da kod Petruševa inače postoji taj trend da slabije odigra drugo poluvreme), a napad nam jedino i konačno zaliči na nešto kada igramo akcije za Pejdža, fokus odbrane je na njemu, a nama se otvaraju opcije, počinje brže da ide lopta i na taj način svi lakše hvataju napadački ritam i počinju da pogađaju.

 

Finiš baš dobar, ofanzivni skok i poeni Mozlija, pa iznenadna sila Tomas, za loženje i radost na kraju kao da smo osvojili neku titulu, a ne 50-50 skor u aba ligi.

 

I moram na kraju, izlizala se odavno floskula da neko 'gine za dres', ali ovo što Novica radi je nešto najbliže tome. On je (za jednog profi košarkaša) bukvalno hendikepiran, a opet nađe načina da bude koristan i vuče ekipu. Jeste, bilo bi mnogo bolje da on ne mora da se skida, bilo bi sasvim dovoljno samo da drži školu niskog posta na treninzima, ali jbg, očigledno nam je i ovakav neophodan na utakmicama. Kako smo se doveli u tu situaciju nije pitanje za njega, za njega samo potpuni rispekt.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Kakav skauting protivnika, priprema za meč, startna petorka leptejebo. Ekipi kojoj su najjača oružja igra na Pertruševa/Simonovića, njihova međusobna saradnja

Stvarno, nikada lakša ekipa za skautirati, igraju pick and roll i pick and pop za njih dvojicu i tu se sve završava 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nije mi jasno zašto počinjemo sa onim frankenštajn petorkama, kao da je cilj da svaku tekmu počnemo sa 12-3 za protivnika.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu da objasnim😊...pokusava da produži vijek trajanja ovim nazovi glavnim igračima Tomasu i Mozliju iz razloga penala i crkavanja, na kraju se videlo s razlogom ih čuvamo.Gordic počinje da se ne uvrijedi ko starmlada jer nam treba pogotovo sad kad Jare nije prošao tehnički prijem, Pejdz sa klupe jer je zaista faktor x pogotovo sto zna uci u penaltrabl jer se ne štedi na obe strane a i napadaju ga cesto. Iako ja ne bih počinjao ovako razumijem poriv trenera.

A brate i nekako smo prestrogi oko trenera zna on koliko i mi sta je Partizan i koliko je to tesko breme covijek se nije stigao osisati od kad je došao. Puno je tu posla puno nekih likova u i oko kluba puno verovatno palanackog duha se uvuklo u zivot i rad(videti pod Dezulovic) malo je ostalo avangarde u Partizanu(ako je i bilo), tako da valja Sasi plivati. Sam ugovor  mu je ugovor nepoverenja i on mora da se pazi. Tesko je u takvim uslovima raditi. Deluje mi kao neko ko voli moze i zna raditi...malo li je na ovu skupocu.

A i brate kako imati respekt od protivnika sa trocetvrtinskom halom kao tortom nacetom svim onim kablovima sto vise u pozadini reklamama estetski lociranim kao da je motel Korodovc te sa limenom konstrukcijom dimnjaka, ventilacije ili ko zna čega koji odaje utisak nekakve pecenjare naslonjene na spoljni zid dvorane.

A tako je moćno izgledalo tu sve s kraja osamdesetih pa i oni simod dresovi. Sve u skladu sa tadašnjim standardima.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Korektna su oni ekipa sa nekoliko bas dobrih talenata, ali ocigledno nedovoljno fizicki snazna i iskusna da moze da izdrzi posvecenu igru pravih profesionalaca 40 minuta. Pa ni svih 30.

 

Kod nas se na to racunalo, razumljivo svakako, ali se ipak preteralo u proceni. Ishod je dobar, to je najvaznije, Krku, Split i Borac se nadam da cemo umeti da pobedimo sa manje srece a vise pokazanog znanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na primeru Jaramaza vidi se koliko je za sportistu vazno da bude na vrhu svojih sposobnosti.

 

Kad je spreman, skoro je pa nezaustavljiv na ulazu. Cak ima i samopouzdanje da opali neke suteve i da ih pogodi iako mu je sut previse "ravan" da bi bio neki top-class poenter.

 

Ali kad nije spreman, to izgleda uzasno. Caki na 90% opet nije dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, K.Dot said:

Nisam znao da je GTR dozvoljen na ovom forumu. Tužno ako je tako. Safete ništa lično ali prijavio sam ti post.

Mislim da postoji razlika u tome da li je reč o provokatorskom ili nenormalnom radu ili o nečemu što je posvećeno samo Partizanu. Da li je tada važno ko je to napravio?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Mislim da postoji razlika u tome da li je reč o provokatorskom ili nenormalnom radu ili o nečemu što je posvećeno samo Partizanu. Da li je tada važno ko je to napravio?

GTR fura nacistički narativ, navijač Partizana je po njima Übermensch. Naravno da je važno ako to dolazi od takve grupe ljudi. Jedan veoma loš čika je crtao divne slike i voleo životinje. Ne pokušavam da relativizujem, nemoj da me banuješ Lavrnja. Po meni GTR nema šta da traži na ovom forumu. Mislim može ali onda ćemo i da ga nazovemo pravim imenom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...