Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

1 hour ago, Don Juan said:

Gobeljić je povređen, koliko teška je povreda, ne znam.

Mislio sam da ovo nikad necu napisati,ali je odigrao za koplje bolje od Rodica u cetvrtak.
Bukvalno na levom beku nece napraviti vecu stetu od Rodica. Mene samo brine sto je Milunovic out. Tu nemamo zamenu. 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Mislio sam da ovo nikad necu napisati,ali je odigrao za koplje bolje od Rodica u cetvrtak.
Bukvalno na levom beku nece napraviti vecu stetu od Rodica. Mene samo brine sto je Milunovic out. Tu nemamo zamenu. 

Nećemo imati ni na levom beku. To je tako kada smo specijalizovani za dovođenje krilnih igrača. Tri levo, tri desno. 6 igrača za dve pozicije, a za 4 (ili pet), pozicija u odbrani imamo 7 igrača. Od kojih su 3 otpala, a četvrti je pod znakom pitanja. I onda Mita ostane tu gde jeste.

Strašno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Sve to što si nabrojao nema veze sa fudbalom. Navijanje treba da se usmeri na podršku našim igračima a ne na vređanje protivnika, neku kvazi-patriotsku priču i prozivanje mafije u uefa dok u našoj upravi sedi preposteni i prepodobni terzic dr zvezdan. Prosao sam sa navijačima Zvezde pola Evrope i dobro znam šta se dešava i na tribini tako da nemoj da čujem "nisi pravi zvezdaš" tačno je nisam bizon đuka i novak nedić, ne dao bog da ikad budem takav.

Ok, objasnjavas da je 2+2=4. Stvar je u tome da je glupost da nas iznace zbog jednog mamlaza koji je vredjao Ibru. Pojedini kreteni su isto prizeljkivali zbog tenka, zastave Vukovar i slicno. To sto su u nasem klubu kriminalci ne negira fakat da je uefa jedna sumnjiva rabota i da je to sa dozvolom Milanu da igra te godine

kriminal.

To ko je pravi zvezdas je besmislica. Bio sam i sam deo toga, zastava je neko vreme bila u mojoj kuci. Sve u svoje vreme, nekada smatras da si pravi samo ako visis na stadionu. Kasnije shvatas da se ljubav preme klubu iskazuje na jos mnogo nacina. 

Nazalost, kriminala na tribini je uvek bilo i bice ga. Tragicno je to sto je kriminal usao i u sam klub. Uprava, menadzeri...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Manoly said:

Dobar post svakako. Poenta problema lezi u generalnoj svesti onih koji navijaju, jer nije svako onaj idiot kog su pustili na stadion sto ne znaci da je usamljen slucaj vec upravo deo neke ekipe koja bi se slicno ponasala i nekim ppotpuno drugacijim okolnostima i drugom mestu.

Prosto nase drustvo nije odmaklo dalje od ovakvo prostackih i plitkih uvreda, kada svest nije dovoljno siroka da uvidi bilo kakve posledice postupka.

Tu se ne radi samo o instituciji kluba  koja je odavno urusena razlicitim negativnim uticajima, eto taj lik je pusten i.odabran od strane ljudi u klubu da prisustvuje mecu. Radi se o po ko zna koji put ponovljenom cinu,  a znamo da je Zvezda  kao i Partizan, u mnogo slucajeva platila te cehove.

Po meni, odhovornost je na klubu, uz osvrt da se slicne stvari na ovaj-onaj nacin desavaju i na stadionima sirom npr Evrope, pa kazne nisu bile jednake i fer u razlicitim slucajevima.

Naravno da ovako nesto ne bi smelo da se desava, ali tu se vracamo na pomenutu svest koja se u ovdasnjim prilikama vrlo tesko menja/ispravlja. To je ipak kriva Drina, s tim da je uvek treba nazvati pravim imenom.

Jasno je da je klub odgovoran, na kraju krajeva. Klupska je organizacija, kao i prostor. Zato će verovatno i dobiti neku kaznu. Naravno, mi znamo da se ne pita samo klub oko toga ko će ući na stadion, zato se ni ne slažem sa pričama da je sad potrebno razapeti Zvezdu. Isto tako, ni klub nije moćan da sam menja pomenutu svest. Ali i ona se može izmeniti, samo je potrebno raditi na tome. Eto, od horskog jebanja majke balijama došli smo do jedne budale. Nije on jedini ali se jedini pokazao. Kao što rekoh, potrebno je ukazivati zašto je to pogrešno, a ne širiti tu neke priče o izbacivanjima iz Evrope, jer bože moj nismo dostojni... npr. fašista ili rasista kojih, npr. u Italiji ima ihahaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, pavijan2 said:

Ako bi neko hteo da Balaševića definiše kao navijača najtačnija odrednica je Zvezdaš.

Ako bi smo svakoga, ko iz lokalpatriotskih razloga  simpatiše neki klub ili iz političkih hvali nekoga ko se nama ne dopada,  isključili iz crveno- bele porodice postali bi Delije.

Euforija koja je u bivšoj državi vladala oko Zvezdinih evropskih utakmica u periodu 78.-82. ne može se uporediti ni sa osvajanjem Kupa šampiona.

Jedno finale Kupa UEFA i dva četvrtfinala Kupa šampiona u tom periodu + herojska utakmica protiv Bajerna učinila je da su svi neutralni ljubitelji sporta kao svoj prvi izbor prihvatili Zvezdu. Bez ikakve prisile, samo snaga fudbalske igre. 

 

 

Ако си реаговао на мој пост онда си погријешио коме објашњаваш јер се сјећам оба периода (не знам за тебе) и одмах да ти кажем, заиста Пижонова и Дулетова генерација су скупиле масе из бивше Југославије али рећи да се не може упоредити та еуфорија са освајањем Ушкета је претјеривање, да не кажем нешто друго.

Нико Ђолета није искључио из црвено беле породице јер није ни био дио ње, баш као што није нико ни оспорио да је имао симпатије у неком одређеном периоду за Звезду иначе не би писао пјесму и музику. Један дужи период је истицао да је Војводинаш а из неког разлога на концерту у БГ је нахвалио и Дулета Вујошевића као никога из свијета спорта. Да би неко био дио црвене беле породице не мора да буде никакав Делија или да мора као претплатник да иде на стадион или не зна шта, али мора да има континуитет у навијању за један клуб на овај или онај начин. Не знам шта ту није јасно...

Link to comment
Share on other sites

Hoce li se naci Srbenda koja je vredjala Ibrahimovica? Koliko god postojala mogucnost da je doticni snsovac, treba ga kazniti proganjanjem sa stadiona zauvek, novcano, a zatim i na nivou govora mrznje. Ta persoona je bacila ljagu na klub, veliki bod i na Srbiju. Zasto se ne zna identitet? Jos je veca sramota zastita tog "heroja".

Da li ce nas narod ozdraviti od zatucanih i primitivnih komplesasa? I dolkle ce svaki isprdak da siri muda? Mi smo oboleli od raznoraznih zastitnika, sto navijaca Delija(gospodu gradjevince) i Grobara(sve frakcije), zatim Levijatana, SrBske casti itd? Ja razumem ko vlada, L ne razumem kako lagano sve prolazi, kod nas je jednako popularno biti Natasa Kandic i Velja Nevolja. Kad je u pitanju razjebavanje ustava, istorije i identitet zemlje-eto nas prvi smo, ako treba da se busamo u grudi i sirimo fasisticke parole-tu smo. Drzava "Principa", "Obilica", ali i "drugosrbijanaca". Zavidim ljudima kojinsu otisli odavde, ako budem srece da odem, osim Zvezde nece me zanimati stanje u zemlji. Izvinjavam se ako zam toksican, obrisite post slobodno.

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji način da se skine odgovornost sa kluba za ovu svinjariju. U BILO KOM MOMENTU moglo je biti naloženo redarskoj službi ili policiji da odstrani govno ALI SE TO NIJE DESILO. 

 

Nije se desilo zato što klupska uprava ne nalazi nikakv problem u tome, a sve ovo što sada radi radi reda radi, a ne zato što oseća bilo kakvu odgovornost. Što se njih tiče, mogli su svi pristutni da se pridruže skandiranju pa i ceo stadion da je pun, opet oni ne bi videli nikakav problem u tome.

 

Samo bič i motka i ništa drugo, sve dok se govna na tribinama i u upravi ne nauče da to više boli od puštanja govana da rade šta hoće.

Link to comment
Share on other sites

Daj, bre, Laki, znamo ko vam sedi u upravi ali da se ne pravimo blesavi. Ti likovi imaju direktno odobrenje od državnog vrha, MUP-a i BIA da rade šta hoće i onda će kao neki redar ili Terza lično da ih teraju sa tribina. Hoće, pa da se probude bez glave. Moooožda će da ih zamole da pripaze drugi put da ne bi ostali bez Evrope pa ovi ako prihvate-prihvate.

 

Zna se šta prvo treba rešiti, pa bi ovo bilo šala-zabava za sređivanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedan lik sa tribina vredjao protivničkog igrača —-> nezabeleženo!

 

koga boli k da li je snsovac ili dsovac ili stranka srpskog jedinstva, imbecil nebitni i slučaj koji se dešava na svim sportskim terenima na svetu, govori o primitivizmu pojedinca, i ne zahteva istragu vrha BIA-e 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako Gobelja ne igra u Milanu, mogao bi Degenek na desnog beka, koji je to i igrao pre Zvezde (men'se čini) mada je na nekim tekmama u nas igrao levog beka (men'se čini) 🤓

U svakom slučaju, on i Gaja po strani, a unutra Pankov i Sanogo npr. Sve bi to Deki mogao da proba danas. ZaboraviH na Srnalda koji bi takođe mogao na beka.. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Jedan lik sa tribina vredjao protivničkog igrača —-> nezabeleženo!

 

koga boli k da li je snsovac ili dsovac ili stranka srpskog jedinstva, imbecil nebitni i slučaj koji se dešava na svim sportskim terenima na svetu, govori o primitivizmu pojedinca, i ne zahteva istragu vrha BIA-e 

 

 

Da se desilo na tribinama pa hajde al se desilo na utakmici bez publike u svecanoj lozi od tzv prijatelja kluba. To se retko kad desava bilo gde na svetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...