Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

11 hours ago, Don Juan said:

Jedna informacija, možda nekome bude zanimljiva. Na listi najuspešnijih klubova u evro kupovima u periodu 1955-1920. Zvezda se pomerila jednu stepenicu i sada smo 21. Preskočili smo Rendžers.

Kako bi to izgledalo da nije bilo raspada drzave u poznatim okolnostima, lopovluka i decenija tavorenja, i pored svih velikih promena koje su fudbal i njegovo trziste doziveli od 90-ih na ovamo.

Fk Crvena zvezda jedan je od najvecih zrtava tih i tadasnjih desavanja u sportskom smislu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Crni Bombarder said:

Tako sto bismo bili ucesnici Lige sampiona bez kvalifikacija i drugih kuraca-palaca. Toliko znam,za ostalo ne bih da nagadjam.

To sigurno, a mislim da bi sam klub samo dalje ojacavao svoje pozicije prilikom buducih transfera, Zvezda bi bila apsolutni favorit u angazovanju kvalitetnih pojacanja sto bi svakako imalo odraz na rez u jevropi. To je samo jedna od stavki... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne letite. :classic_smile: I bez raspada države ili bar bez ratova i ostalog, usledile bi tranzicija i svojinska transformacija. Startna pozicija bi bila vrh ali ko zna kako bi izgledali ti procesi i šta bi se izrodilo na kraju. 

Slazem se, napomenuh da bi neki nezaobilazni procesi svakako uticali  al u godinama za evro-titulom sigurno bi, uz postojece stanje stvari koje je svakako potrajalo, bilo i uspeha.

Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2020 at 8:35 PM, Crni said:

Jasno je da klub prvo treba da proda Kangu, Pavkova, verovatno Bena, Degeneka i Spiridonovica, kako bi mogla da dovede nekog od ovih imena, ali siguran sam da ako dodje taj Danac,nece Marin, ako dodje Tosic nece Dragovic...problem je sto Zvezda Vukanovica i Simica ne moze da proda nikome.

 

Ben i Degenek dok sami ne budu želeli da odu, nema smisla tražiti im kupca. Među najboljim igračima su i zadužili su klub mnogo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ikac said:

 

Ben i Degenek dok sami ne budu želeli da odu, nema smisla tražiti im kupca. Među najboljim igračima su i zadužili su klub mnogo.

 

Degeneka hoce Kinezi i mislim da ce i otici.

 

Sto se Bena tice, njemu ni Arapi ne nude pare koje ima kod nas, tako da ja bas sumnjam da ce on bilo gde. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Degeneka hoce Kinezi i mislim da ce i otici.

 

Sto se Bena tice, njemu ni Arapi ne nude pare koje ima kod nas, tako da ja bas sumnjam da ce on bilo gde. 

 

Ako Degenek ode, mislim da sa Duškom Tošićem i Vukašinom Jovanovićem možemo da se premostimo do leta kada bismo videli da konačno dovedemo Dragovića. Njih dvojica umesto Degeneka i Hajdina i odbrana je popunjena do leta.

 

Vezni red je i dalje najveći problem, Sanogo i Kanga su neizvesni, od Petrovića se ne zna nikad šta može da se očekuje, Velja je i mene razočarao više ponašanjem a i igrom pred kraj polusezone a bio sam među onima koji su najviše verovali. I dalje mislim da može da postane igrač, ali ne možemo se osloniti na njega za Evropu. I na kraju Ivanić koji nije onoliko kriminalan koliko je bio, ali je i dalje neubedljiv u odnosu na njegove godine, dosadašnje iskustvo i status velikog pojačanja. Na kraju krajeva i Stanković nema poverenja da ga stavi u sredinu, već ga izvlači na levu stranu. Odada je projekat i videćemo da li će napredovati. Ovde su nam hitno potrebna 2 igrača: direktor AEKa Ilija Ivić i trenerMasimo Karera dobili su otkaze pa očekujem da uskoro ponovo krene priča oko Krstičića. A kad smo kod AEKa možda ne bi bilo loše baciti pogled i na Refikovog sina Anela Šabanadžovića, on je isto zadnji vezni.

Ja se svakako nadam da će ostati Sanogo, a otići Petrović i Kanga i da će doći 2 igrača da budu u konkurenciji sa Sanogom, Nikolićem i Odadom, uz Bena i Ivanića koji igraju na krilu, ali mogu u sredinu, pogotovo Ben na poziciji 10 (videti šta Miha u Bolonji ima u vezi).

 

Katai, Gavrić, Bakajoko, Radulović na krilu, siguran sam da dolazak Danca uzrokuje prodaju Gavrića u Italiju. Rekao sam već, ta prodaja može da se proguta jedino ako je u Fiorentinu uz povratak Terzića sa doplatom. Sve ostalo bi bilo nedopustivo. Srnić je tu da krpi, sa Spiridonovićem i Simićem ćemo se mučiti još, a i Vukanović je tu koji može da bude poslednja opcija u nekim situacijama dok mu ne istekne ugovor za godinu dana. U špicu Boaći je završio, ako ode Pavkov isto bi bilo fino.

 

Znači za proleće:

Borjan - Gajić, Jovanović, Tošić, Rodić - pojačanje, Sanogo - Gavrić, Ivanić, Katai - Falićineli.
Popović - Pankov, Milunović, Eraković, Gobeljić - pojačanje, Odada - Ben, Nikolić, Bakajoko - Krstović. I tu su Srnić i Vukanović da krpe gde treba, verovatno na beku/spoljnim pozicijama u formaciji sa 3 nazad.

 

Ili:

Borjan - Gajić, Eraković, Tošić, Terzić - pojačanje, Sanogo - Sinkernagel, Ivanić, Katai, Falćineli.
Popović, Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić - pojačanje, Odada - Ben (Srnić), Nikolić, Bakajoko - Krstović (Vukanović).

Link to comment
Share on other sites

Pa da, u prvih par godina bi sigurno bili u samom vrhu, uostalom učinili su sve da vas spreče da odbranite titulu. Šta bi bilo kasnije je već teže prognozirati.
Sigurno jw da ne bi bili u samom vrhu jer fudbal posle 90-tih postao igracka bogatih,ali min bi bili Sahtjor. Onolika drzava je bila i veliki izvor talenata, znatno jace takmicenje od ovog sada...

Mislim da bi pozicije svih klubova SFRJ bile bolje, osim mozda Dinama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, krzna said:

Treba pogledati ako ima negde vecitu tabelu LS zakljucno sa krajem osamdesetih. Dobro se secam da smo bili u top 10

Имају коефицијенти УЕФА по сезонама

 

89те били 9.

https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1989.html

 

90те били 7.

https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1990.html

 

а 91. били 3. у Европи.

https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1991.html

 

као и 92.

https://kassiesa.net/uefa/data/method1/trank1992.html

Edited by Константин
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2020 at 10:42 PM, Don Juan said:

Jedna informacija, možda nekome bude zanimljiva. Na listi najuspešnijih klubova u evro kupovima u periodu 1955-1920. Zvezda se pomerila jednu stepenicu i sada smo 21. Preskočili smo Rendžers.


Nije u pitanju lista najuspešnijih klubova svih vremena u evro kupovima, nego u istoriji Kupa Šampiona / Lige Šampiona.

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/0253-0d822547c1d9-f5b77ad0a2e8-1000--all-time-european-cup-rankings/
 

2 hours ago, Константин said:

Имају коефицијенти УЕФА по сезонама


Ovo je nešto drugo, tj. u pitanju je tadašnji petogodišnji rejting, gde smo, logično, bili u samom vrhu.

 

6 hours ago, krzna said:

Treba pogledati ako ima negde vecitu tabelu LS zakljucno sa krajem osamdesetih. Dobro se secam da smo bili u top 10


Apsolutno jesmo.

Sećam se kad je izašla tadašnja večna lista najuspešnijih klubova u istoriji Kupa Šampiona, da je Crvena Zvezda bila na 8. mestu. Samo nisam siguran da li je to bilo na kraju sezone kad smo postali prvaci Evrope ili čak možda godinu dana ranije... Ko će ga znati. 

Oni što mi je sad zanimljivo je da sam bio malo razočaran. :) Ispred Zvezde su tada na listi bili Real Madrid, Milan, Bajern, Juventus, Ajaks, Benfika i Liverpul (to sam zauvek zapamtio),  a iza Inter i valjda Barselona (ili Mančester br. 10, a Barsa 11.)

Iznerviralo me tada što je neka Benfika na listi ispred Crvene Zvezde, ali mi je otac objasnio koliko je Benfika veliki klub i opet pričao o Euzebiju, itd. 
Znam da iz ove perspektive deluje kao teška deluzija, ali tako sam tada razmišljao. :) 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Na poziciji stopera kao glavnog igrača dovodimo lika koji ima 35-36 godina i koji ne moze biti ni brz ni skočan  kako treba za evropske utakmice. Što je najgore zacrtali su špekulanti da prodaju Degeneka a ni Miluna neće sačuvati samo li neko izađe sa ponudom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bob McAdoo said:


 


Ovo je nešto drugo, tj. u pitanju je tadašnji petogodišnji rejting, gde smo, logično, bili u samom vrhu.

 



 

То сам и написао (коефицијент по сезонама) гдје се види на линку да је задњих 5 година тако да не знам зашто реплицираш.

Узгред и то је неко мјерило јер и када нисмо имали рејтинг на самом врху, углавном смо у Европи били за копље испред остатка Велике четворке. Тако је и настала велика Црвена Звезда.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Marokanac said:

Sta ocekujete od ovog Bakajoka? Bezveznjak potpuni, djelimicni ili se moze ocekivati da ce biti stvarno pojacanje?

Ocekivanja prosecnog cigana idu od "preporuka iz Italije, decko bio u Interu" do "ma raga, jedino sto ce kao stranac da zauzima mesto nekom nasem klincu, Mitina nova podvala, Deki ga nije gledao"...

U sustini daj da vidimo kako ce biti na terenu, sta planiraju sa pozicijom koju ce igrati, ipak je tek doveden.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2020 at 2:19 PM, Crni Bombarder said:

@Ikacrazumem da su te "projektovane" postave vise tvoje vidjenje ili zelja,ali realnost kaze da je Milunovic u startnih 11. Navodno ce mu ponuditi i novi ugovor..

 

Dok tako ne bude, meni stoji ovako. Čovek koji ulazi u poslednjih 6 meseci ugovora teško da može da bude redovan starter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...