Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

ovo se i ne može nazvati izveštajem već pamfletom koji mu je napisao neko ko je završio ubrzani novinarski kurs, no kao što sam juče već pisao ovaj savez i ne može naći boljeg trenera od piksija i sasvim je normalno što mu daju podršku da i dalje vodi reprezentaciju 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je 8 strana jedino ako je font 22. I ovo nije izvještaj selektora jedne fudbalske reprezentacije za stručni savjet ili koga već. Ovo je opis utakmica sastavljen od strane nekog prosječnog poznavaoca fudbala a namijenjen nekom prosječnom poznavaocu..Dakle, veliko razočarenje zbog Piksija, ogromno. Izaziva u meni iskren bijes, tugu, jad..Fuj, kurtončino probušena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je FSS nekakav entitet od integriteta, sam izveštaj bi bio dovoljan da se ovoj osobi neometenoj samokritikom uruči pedala. Kakav sramotan pamflet, čista demagogija, 0 bilo kakve samokritike i poštene introspekcije.

 

1. Mrtav 'ladan u prepričavanju utakmica sa Engleskom i Slovenijom kaže da smo ušli rezervisano, potpuno ignorišujući činjenicu da je taktički pometlan, odnosno da je ta rezervisanost produkt protivnikovog pristupa i udaranja u očigledne slabosti koje ignoriše.

2. "Zaslužili smo bod protiv Engleske" - priča za malu decu i navijače koji se plaše da pogledaju u suštinu. Samo takvi mislim da skoro pa i ne postoje više.

3. Čulo za taj xG ali samo kod utakmice sa Slovenijom, gle čuda jedina utakmica gde smo imali veći xG od protivnika. Recimo u onoj poštenoj analizi utakmice sa Engleskom, zaboravilo da primeti da smo ostvarili 0.18.

4. Kao zaključak po 143. put ponavlja da smo na EP posle 24 godine, ubedljivo najobmanjivačkija činjenica, prosto ne znam kako ima obraza da ovo navede kao key takeaway, pogotovo nakon onakvih kvalifikacija.

5. Srbija se nalazi među 24 najboljih ekipa u Evropi. :classic_laugh:

 

Odvratno, prljavo, gore nego što sam očekivao nakon što sam jutros pročitao samo naslov. Sram da ga bude, govnar jedan egoistični. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jebote kakvo frljanje nekim statistickim parametrima i izolovanje dogadjaja onako kako mu odgovara. 
 

Sto ne kaze koliko je Slovenija imala sansi pored postignutog gola? 
 

Propustene dve sanse na 1:0 za protivnika ne znace da bi pobedio 1:2, nego da si propustio priliku da izjednacis. Sta bi bilo na 1:1 ko moze da zna?
 

Kaze XG protiv Slovenije nam je bio preko 2, a na Flashscore stoji 1.46, dok su Slovenci imali 1.38. Ne znam odakle vadi ovu statistiku.

Cuj nadigrali smo Engleze. Ljudi nam dali posed svesni, odigrali su isto kao sto igraju celo prvenstvo i opet su jedino nas i Holandjane (u nadoknadi vremena) pobedili u regularnom delu. To nisu uspeli protiv Slovaka, Danaca, Slovenaca i Svajcarca. Nasi napadi u tom mecu su bili jalovi, a iskusno se zaboravlja mrtva sansa Kejna gde nas je Rajkovic iscupao da ne bude 2:0. E to je bila dobra sansa, Dragane.


Statistika ne pokazuje, niti je utisak da smo se nesto previse ispromasivali. Po 1-2 solidne sanse protiv Slovenaca i Danaca, a protiv Engleza ona solidna akcija kada Jovic nije ni uspeo da sutira. 

 

Cinjenica je da smo mi jedina ekipa u onoj bednoj grupi koja je porazena jednom, zamalo i drugi put. Jedina ekipa koja je dala samo jedan gol u grupi. Poslednje mesto. Bas me zanima sta bi odgovorio da ga neko pita ako smo mi zasluzili vise, koja to reprezentacija iz nase grupe je onda zalsuzila manje? Ako smo mi trebali da prodjemo, ko nije trebao? Svi su pokazali bar za nijansu vise od nas. 
 

Bas sramotna analiza, ali ocekivana od nekoga ko je toliko sujetan i tvrdoglav. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Priča o realizaciji je prekomična, iako smo realno imali dobre šanse protiv Slovenije, imali smo ih samo protiv Slovenije, a na tom meču smo imali daleko većih problema. Ne znam šta je gore, da li on to ne vidi, da li mu stručni štab to ne sugeriše, ili nas sve zajebava ignorisanjem. 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ovo je napisano za publiku sa istim dometom kao oni koji slušaju Vučićeve priče o BDP, letećim taksijima, nešto koma nešto i slično. Bilo kakva analiza napisanog je gubljenje vremena. 

 

A kakav je igrač bio...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima utisak da Pikse sad vodi neki svoj lični rat protiv svih nakon onog toplog naprednjačkog dočeka sa aerodroma. U fazonu otišao bi sam da ne niste jahali onako seljački. Kad ludačku sujetu onako nagaziš prestaje svaki racio i povlače se harakiri potezi. Ništa iznenađujuće u zemlji gde niko ni za šta nije kriv. Što bi on takav podnosio podrobne izveštaje i otišao. Kad ti nepismeni mentol Nedimović koji spaja pantalone i tinejdž patike vodi savez i predstavlja po Nionu. Šta dalje. 

 

Plus ide mu na ruku što sada sigurno nijedan od Jokan/Paun itd popularnih opcija ne bi prišao klupi ni za 2 milke godišnje. Mora ovde pasti još pičvajza i poraza ne bi li se desio kakav reset.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Podmladjivanje reprezentacije je nešto najgluplje što se može reći.  Za reprezentaciju treba da igraju najbolji igrači koje ta zemlja ima ma koliko oni imali godina. Šta nekom vredi 18 g, ako je onaj sa 32 bolji od njega.  To podmladjivanje je samo izgovor za eventualni neuspeh.  Reprezentacija nije Fudbalski klub koji će promovisati mlade i gledati da ih proda na prvu loptu nešto što rade ovi govnari iz zvezde ...mada nista nije isključeno da se i preko reprezentacije menadzerise. Čak šta više, siguran sam.

 

Posebno je to bilo izraženo za vreme Mihajlovića na klupi kada se isto išlo na to čuveno podmladjivanje , a u stvari menadzerisanje , pa smo tada mogli videti u prvim postavama , djuričica, Stevanovića,Radovanovica i jos neke kombinacije koje su gurane preko reprezentacije. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Piksi je još na selektorskom mestu jer mu je jedina naprednjačka alternativa mister Deki neimar na gaži u Rusiji pa ne može da postigne.

 

Čim mu uvale korpu u majčici eto njega za selektora. Tipujem Nova godina, sledeće leto max.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tumbaković je onomad napisao 150 strana nakon neuspeha sa Škotima. Stvari koje je SportKlub posle objavio su bile baš fudbalske. Pisao je o tome kako pojedini igrači nemaju disciplinu i da se vade na lakše povrede da bi napustili kamp, da ne postoji saradnja izmedju omladinskih timova i reprezentacije gde svako fura svoj sistem iako bi trebalo da bude uniformisano, da reprezentacija ima samo jedan model igre iako ostale imaju barem dva-ofanzivni i defanzivni, da Mitro, Tadić i SMS ne mogu da igraju zajedno jer imaju isti način otvaranja i kretanja i samim tim nisu kompatibilni, da imamo problema da dobijemo velike reprezentacije jer nemamo lidere u timu itd itd. 
 

I sad uporediš ovo sa tim i šta dalje komentarisati. Takodje treba reći i da je Tumba tada uveo 3-4-2-1 formaciju protiv Rusije od koje smo izgubili 3-1 ali zato dobili Norvešku, nije to nikakvo Piksijevo otkrovenje. On je samo iskoristio prethodni rad i jednu generaciju koja je stasala.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Stiletto said:

Piksi je još na selektorskom mestu jer mu je jedina naprednjačka alternativa mister Deki neimar na gaži u Rusiji pa ne može da postigne.

 

Čim mu uvale korpu u majčici eto njega za selektora. Tipujem Nova godina, sledeće leto max.

Ne mirisim nesto previse ni Stankovica kao trenera, a u poslednje vreme ni kao licnost, ali bih rekao da je i on trener i po za Piksija. Ako nista drugo makar je mladji, prisutniji, upoznatiji u moderni fudbal, saradjivao je sa velikim trenerima.  Piksi je 12 godina bio u Japanu/Kini. Mada mislim da bi i Stankovic prosao slicno kao Piksi - na pocetku bi na neku energiju i ime napravio nesto, ali kasnije ne bi znao to da odrzava. Svakako mislim da mu je prerano i da treba da nastavi da se razvija kao trener, pa mozda jednog dana bude dobra opcija za selektora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Мџе said:

Tumbaković je onomad napisao 150 strana nakon neuspeha sa Škotima. Stvari koje je SportKlub posle objavio su bile baš fudbalske.

Tumbaković je, sa svim svojim manama i ograničenjima, ipak (bio) trener. Plus, nema baš ovoliku sujetu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Мџе said:

Tumbaković je onomad napisao 150 strana nakon neuspeha sa Škotima. Stvari koje je SportKlub posle objavio su bile baš fudbalske. Pisao je o tome kako pojedini igrači nemaju disciplinu i da se vade na lakše povrede da bi napustili kamp, da ne postoji saradnja izmedju omladinskih timova i reprezentacije gde svako fura svoj sistem iako bi trebalo da bude uniformisano, da reprezentacija ima samo jedan model igre iako ostale imaju barem dva-ofanzivni i defanzivni, da Mitro, Tadić i SMS ne mogu da igraju zajedno jer imaju isti način otvaranja i kretanja i samim tim nisu kompatibilni, da imamo problema da dobijemo velike reprezentacije jer nemamo lidere u timu itd itd. 
 

I sad uporediš ovo sa tim i šta dalje komentarisati. Takodje treba reći i da je Tumba tada uveo 3-4-2-1 formaciju protiv Rusije od koje smo izgubili 3-1 ali zato dobili Norvešku, nije to nikakvo Piksijevo otkrovenje. On je samo iskoristio prethodni rad i jednu generaciju koja je stasala.

 

Da budemo posteni i kazemo da su svi to pricali za Tadica, Mitrovica i SMSa, ali na pocetku Piksijevog mandata su upravo ta trojica uz Kostica dokazali da mogu zajedno i bukvalno 90% dobrih stvari i golova su pali posle od bar dvojice od te cetvorice, a neretko i sve cetvorice.

 

Sve to sto si napisao stoji, to vidimo i sad, to je i Muslin recimo pricao, ali cak i ako je funkcionisalo kratko - dokazano je da ta recenica ne stoji uvek.

 

Piksi je postavio sistem igre koji sigurno niko pre nije igrao. Nikad nismo igrali takav presing i bili tako agresivni. Kako je Austrija igrala na ovom prvenstvu stilski i kvalitetno, tako smo mi igrali u toj ligi nacija i u kvalifikacijama kada smo bili ispred Portugala, ako ne i za nijansu kvalitetnije. I tad je mogla da nam se desi neka Danska kao sto jeste, i kao sto se njima ovde desila Turska od koje su sigurno bolji i mogli su da dodju do polufinala, ali je bas njima nedostajalo malo srece. Mi smo bili na tom nivou i mogli smo da budemo tu, a to je Piksi napravio.

 

To sto je on spalio sve do temelja i bukvalno nas unazadio (ako je to ikako moguce) i u odnosu na situaciju pre njegovog mandata, ne znaci da treba da se pravimo da nista dobro nije uradio.

 

Greske su pocele posle prvih neuspeha i opravdanih kritika, kada je sujeta i tvrdoglavost preuzela sve. Inace, to gde smo se mi i kako raspali je relativno resivo koncepcijski i pisalo je mnogo ljudi o tome, ostatak otpada na cinjenicu da su nam svi glavni igraci stariji i na silaznoj putanji vec dve godine, a nemamo dobre zamene, i to nije nas ekskluzivitet, cak je i relativno normalno. Na primer, videli smo u koji ambis su upale Italija i Hrvatska koje su bile i gore od nas na ovom prvenstvu, zato sto su im glavni igraci stariji i prirodno losiji, a zamene nemaju.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Slažem se Mekom, Piksiball u prve dve godine je nivo iznad Muslina i Tumbe. Usudio bi se da kažem možda i iznad Antića 2010 obzirom na očigledan manjak elitnih igrača u ligama 5. Samo Stanković, Vidić i Ivanović su tri puta veći od svih današnjih zajedno sa sve prajm Tadićem. A gde su tu Kolarov, Subotić, Kuzmanović, Krasić, Lane, Luković, Ninković, Danko Lazović itd. Tadašnja druga postava bi nam sad legla ko kec na deset. 

 

Piksi je i razbio mantru da moramo da igramo na dur i kukavički. Počela je da se iznosi lopta, igra do noge i sad je već novo normalno. Nažalost nije nadgradio priču recimo uključivanjem Cokne Milojevića, Nebojše Miloševića i sličnih asistenata koji bi mu sažvakali 352 3421 itd i pokazali momcima na treningu ono što on i njegovi pajtosi iz kafića očito ne znaju i neće znati ni za tri života. 

Edited by Molina23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste Piksi podbacio ali forsiranje cokne i nebojše miloševića je bljutavo, zbog takvih "stručnjaka" koji ne znaju da šutnu fudbal smo i stigli da nam mladi igeači ne znaju šta sa loptom.

Link to comment
Share on other sites

U19 zenska reprezentacija porazena od Francuske 3 1 na prvenstvu Evrope za U19 koje je pocelo u Litvaniji, totalno nerealan rezultat, nestvarno sto su cure promasile u trenucima kad je Srbija vodila 1 0. 

Prvo tri zicera u 1/2, a onda jos jedna sansa u 2/2 neposredno pre nego sto su Francuskinje izjednacile na 1 1. 

Kasnije su samom finisu postigle jos dva gola, od ta tri gola, dva su bila defleskon, tj sutevi koji kace noge fudbalerski Srbije i malo menjaju pravac. 

 

Bas steta. 

 

Ipak, imamo spica Matejicku, ova je fotka neposredno pre nego je zabila gol za 1 0, iz penala. 

 

spacer.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ras kass said:

Milenkovic u Notingem a Pavlovic verovatno Milan.

 

 

Znači za sada Petrovič, Nedeljković, Lukić i Milenković od naših igrača u Engleskoj, ako mi neko nije promakao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...