Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ali fenomen zvani Račić koji opstaje, traje... Jedva sno cekali da odleprsa iz Zvezde. Imao je kao taj neki šut, ostalo tiha jeza. Veoma opasan po vlastiti gol. Otisao je u Spaniju. Nejasno kako, zašto. Evo ga i u reprezentaciji, a biće ga i u Kataru vrlo verovatno.

Sa druge strane steta sto nece tu biti Katai. Piksi jeste bio veliki radnik, ali je bio igrac vica, šmeka, poteza. Ne mogu da verujem da deo sebe ne vidi i u Saletu, da ne vidi mozda i delic Savicevica sa kojim je bio sjajan tandem. Takav igrac nam treba da udje ako gubimo i izgledamo lose, makar pola sata. Šteta...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ono što mi se ne dopada već duže vreme, jesu nedostatci naših krilnih bekova. Na stranu to što često kasne da zatvore naše bokove, ali obojica ostaju nekako nedorečeni i u fazi napada. Lazović nekonkretan u završinici, ni šuta, ni centaršuta. Kostić kao da nije u stanju da rešava situacije 1/1 driblingom. Nekoliko puta se našao u takvim situacijama juče, svaki put su mu oduzeli loptu.

 

Treba malo smanjiti kritike na račun Đuričića, čovek nije ozbiljno potrčao za loptom nekih sedam meseci. Vidljivo je da Piksi kroz ove utakmice, pokušava da vrati u takmičarski ritam neke igrače, koji su malo igrali tokom sezone (Jović, Radonjić, Đuričić).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i nije baš izgubio loptu Kostić sinoć. Zapravo igrao je vrlo dobro od kada je ušao. Imao je dva puta šut u okvir, ok trebao je bolje u bar jednoj od te dve situacije, mogu da se složim, ali ono gde je napravio šansu za Sergeja gde ga zamalo izblokirao igrač, bilo je definitivno najbolji njegov potez. I to sve kada je maltene sam igrao u napadu sa Sergejem zbog fizičkog stanja ekipe. 

 

Kostić i nije igrač koji će probiti 1 na 1, on da je to on bi odavno igrao u jačem klubu od Frankfurta. Njegovi aduti su eksplozivnost, korišćenje slobodnog prostora i centaršut. Nije Di Maria da prolazi jedan na jedan igrača, jbg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa ima 5-6 igrača koji su nosioci igre Milenković,Gudelj, Sergej, Kostić, Tadić i Mitar na neki svoj način. Problem nastaje kad neko od njih nije u ekipi zato što jedino na poziciji napadača imamo Vlahovića i Jovića a na ostalim pozicijama je baš upitan kvalitet igrača koji trebaju da menjaju pomenute. Ali tu je kvalitet trenera da i ostale igrače uklopi i da im odgovarajuću ulogu u timu.Piksi i njegov štručni štab su se za sad pokazali da im to ide od ruke. Kad pomenuh stručni štab da li mi se učinilo ili onaj Japanac peva srpsku himnu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Ova ekipa ima 5-6 igrača koji su nosioci igre Milenković,Gudelj, Sergej, Kostić, Tadić i Mitar na neki svoj način. Problem nastaje kad neko od njih nije u ekipi zato što jedino na poziciji napadača imamo Vlahovića i Jovića a na ostalim pozicijama je baš upitan kvalitet igrača koji trebaju da menjaju pomenute. Ali tu je kvalitet trenera da i ostale igrače uklopi i da im odgovarajuću ulogu u timu.Piksi i njegov štručni štab su se za sad pokazali da im to ide od ruke. Kad pomenuh stručni štab da li mi se učinilo ili onaj Japanac peva srpsku himnu?

Nije ti se ucinilo. Pevao je Japanac i proslu tekmu himnu 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Константин said:

Овим стручњацима критичарима којима оваква игра једне просјечне репрезентације Србије није добра, могу само да пожелим да сачекају боља времена па да им на кормило репрезентацију дођу Милојевићи и Станојевићи, да се нагледају фудбала.:classic_laugh:

 

Пикси, Пикси, Пикси

 

Koliko gluposti u jednom kratkom postu, nasmejao si me samo tako, hvala na tome!

 

1. Apsolutno niko nije rekao da nije dobra igra. Mislim da se svi slazu da solidno igramo.

 

2. Mi nemamo prosecnu reprezentaciju, ali ni u jednom pogledu. Reprezentacija, prvih 11, nam je uvek oko top10 najskupljih u svetu.

Znaci top 15 kako god obrnes, od 180 nije prosek... pa ne znam sta da se dogadja.

 

3. To sto je neko, prvi put, nakon Antica, uspeo da sastavi igru da lici na nesto, govori mnogo vise o dosadasnjim trenerima i FSS filozofijom.

 

4. I to, na kraju krajeva, ne znaci da ne mogu da se nadju zamerke za neke stvari. Mi prvo poluvreme nismo sutnuli na gol, izuzev tog prekida, a imali 60%+ poseda lopte. Sta ti to govori, onako, na prvu?

 

5. Kafanska logika. "Cek da ti dodje ovaj onaj, pa's da vidis!"

 

Link to comment
Share on other sites

Imamo tri takva spica, da je greota da nam dvojica stalno sede na klupi. Ne znam koja jos reprezentacija ima ovakvu koncentraciju kvaliteta u samom spicu.

 

Jeste da ova formacija za sada daje rezultat, ali bih voleo kada bi Piksi probao da iskombinuje  nesto sa dva napadaca, da vidimo kako ce da izgleda.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dzoneee said:

...

 

SMS ima snage komotno za još jednu tekmu, ala je igrao svaka mu čast. Tadić isto igrao odlično. Šteta što bekovi nisu ispratili jer bi bili ubitačni sa njegovim proigravanjima na stranu. Milenković isto odigrao perfektno i uopšte je igrao odlično sve ove utakmice. Pavlović dok je imao snage isto dobar. Luka Jović se ne kreće ni blizu kao što je to radio u Frankfurtu, ali nije ni čudo jer on ima snage za nekih 50 minuta fudbala ako i toliko. A forma nikakva. Odlično je što je učačkao onaj gol. Kostić kad je ušao živnula je dosta ta strana i dobar je bio. Terzić je zelen još, možda i pod većom tremom ali ok proban je, dobio minute u ne tako lakoj utakmici i nije za džabe dolazio. 

 

...

 

SMS mislim da prvi put do sad u reprezentaciji ima ulogu koja mu leži. Stvarno igra fantastično. Nema puno veznjaka koji sa takvom lakočom pronadju saigrače izmedju protivničkih redova i time jednom pasom načnu njihvou odbranu. 

 

10 hours ago, Don Juan said:

Da, baš ima puno stvari da se popravlja, ali i brinu neki igrači.

Ima vremena do SP. Bitno je da se neki igrači vrate u formu, Pavlović je zaista senka onog igrača od pre godinu dana, Lazović se kreće, ali zadnja lopta kriminalna. Za Jovića je već sve rečeno.

Terzić mi je zanimljiv, u napadu jako loš, u odbrani solidan. Zanimljivo je da kada je izašao odmah smo probijeni po toj našoj famoznoj levoj strani odakle primamo golove....

Još Slovenija, pa na odmor.

 

Jeste. Odlično se stvarno kreče po desnoj strani, što daje Tadiću dodatne opcije i omogučava mu da djeli te pasove tamo na krilu, ali neznam šta je sa njegovim centaršutom. Sječam se da je nekada on imao loptu sa desne strane da pogodi špica u trepavicu ako treba. Juče je pokušao 10 puta, od toga pola nije uspeo da prebaci njihovog prvog defanzivca. Znam kad smo mi igrali kao deca, trener bi nas posle takvih pokušaja obavezno pitao dali smo išta jeli pre utakmice/treninga taj dan.

 

Mora ta lopta oštrije, pa makr na uštrb preciznosti. Ove mekane lopte su jednostvano prelagan plen za štopere i golmana. Posebno kad se radi u centaršutevima sa veće distance, gde je let lopte duži i odbrana ima više vremena da se prilagodi.

 

10 hours ago, Profesor said:

 

Da je tako svi bi vadili spiceve kad povedu. Prvo lisavas sebe mogucnosti da das jos jedan gol, a onda i dajes prostora protivniku da hrabrije napadne sa vise igraca i manje brine pozadi. Krace traju napadi jer nema spica da se izvuce, da je sacuva. Imali smo par lepih kontri, ali je falio taj spic. Kostic je mogao bolje, ali to se svodi na individualne poteze pa ako prodje.

 

Iako nisu stvorili neke sanse, previse su nas sabili oko kaznenog, pa je u nekim momentima bilo panike, nismo uspeli da iznesemo loptu, pa su napadali u talasima. Srecom na nemaju neki kvalitet. Nije to bio najmudriji potez.

 

Mislim da nije toliko fora u samom špicu. Važno je da ti imaš igrače koji prete iz kontre. Ok, mi nismo u tom momentu imali u igri špica, ali zato smo imali dva munjevita krila, koja su konstantna pretnja

 

8 hours ago, dzoneee said:

Tadić igra generalno dobro i dalje, ali polako gubi brzinu u donošenju odluka na terenu kao što je radio pre par godina. On će uvek biti igrač koji može nekim potezom nešto doneti, jednostavno takav je igrač, on će to i u 50 godina biti, kao što bi i Piksi verovatno i dan danas mogao nekad poslati neku ludu loptu i asistenciju. Ali kako idu godine on je sporiji i ne mislim ovako na brzinu, nikada nije ni bio brz, već te neke odluke koje donese pre nego što protvink provali gde će lopta ili i on sa njom. To recimo sada ima SMS i kod njega protok lopte ide fenomenalno iako i on zna nekad da ga zakomplikuje ali opet uglavnom je lopta sigurna kod njega. 

 

...

 

Možda, mada ja mislim da tu nije sve do njega. Ako se mu saigrači ne nude kako treba, onda jbg, nemože ni lopta da ide kako je on zamislio.

 

48 minutes ago, alpaka said:

 

Koliko gluposti u jednom kratkom postu, nasmejao si me samo tako, hvala na tome!

 

1. Apsolutno niko nije rekao da nije dobra igra. Mislim da se svi slazu da solidno igramo.

 

2. Mi nemamo prosecnu reprezentaciju, ali ni u jednom pogledu. Reprezentacija, prvih 11, nam je uvek oko top10 najskupljih u svetu.

Znaci top 15 kako god obrnes, od 180 nije prosek... pa ne znam sta da se dogadja.

 

3. To sto je neko, prvi put, nakon Antica, uspeo da sastavi igru da lici na nesto, govori mnogo vise o dosadasnjim trenerima i FSS filozofijom.

 

4. I to, na kraju krajeva, ne znaci da ne mogu da se nadju zamerke za neke stvari. Mi prvo poluvreme nismo sutnuli na gol, izuzev tog prekida, a imali 60%+ poseda lopte. Sta ti to govori, onako, na prvu?

 

5. Kafanska logika. "Cek da ti dodje ovaj onaj, pa's da vidis!"

 

 

Kao prvo, neznam zašto bi bile prilike iz prekida manje vredne od ovih iz igre. A i da nismo šutnuli na gol, mislim da nije istina. Imao je Jović onu šansu kad mu je Tadić dao loptu u 16, on primio desnom nogom, pa promašio levom. Mada ga je defanzivac dobro ispratio u bloku.

 

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa igrao je već više puta sa dva napadača, ne bi to bila novost.

 

Japanac je u jednom intervjuu rekao da želi da nauči himnu i da je peva, a da je u tom trenutku znao samo refren. Očigledno je sve sredio do sad. 🙂

 

Tačno. I mislim da nije to baš najbolje izgledalo sa Mitrovićem i Vlahovićem u paru. Smetali su dosta jedan drugome ako se dobro sječam. 

 

Istina je da imamo dosta kvaliteta u špicu i da je šteta da neko sedi na klupi, ali ne treba ni siliti tu formaciju sa dva špica klasična špica ako ne ide.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evidentno je da slabije igramo nego na kraju kvalifikacija, ali je to savrseno normalno, prvo jer su ovo ipak prijateljske utakmice, a drugo, sezona je tek zavrsena. I nismo jedini. Ne znam da li ste gledali neku utakmicu A lige recimo, gde i neke od najboljih reprezentacija igraju kilavo, na primer Francuzi su bili ocajni u obe utakmice, Belgijanci raspad protiv Holandije, onda se trgli protiv Poljske koja se tu bas izblamirala, Spanci igraju kilavo takodje primaju glupe golove. Da ne pominjemo neke slabije reprezentacije, kao na primer Bugare koji ne mogu Gibraltar da pobede.

 

I sa ovim kvalitetom u ovom prozoru mi smo sigurno top 10 reprezentacija, a to nismo bili u ovom veku nikad.

 

Sto se tice utakmice konkretno, svidjaju mi se male varijacije na temu i testiranje igraca na pozicijama koje su nam problematicne, ali opet ne menjati ceo tim odjednom i ne stavljati na kljucnim mestima igrace zajedno da se to nikada ne ponovi, sto nam je obicno trejdmark u prijateljskim mecevima.

 

Tako da, razigrali smo golmane, probali smo i stopere i bekove, veznjake, pa i Jovica samog u napadu, ali uvek je tu bar jedan igrac koji je standardan, tako da nema parova veznih ili stopera koji sigurno nece igrati nikada vise zajedno, a opet i ta isprobavanja i mesanja imaju smisla.

 

Od igraca koji nisu imali toliko prilike do sada, Terzic mi nije ostavio neki utisak. Odigrao je ok, takticki zadovoljavajuce jer je dosta puta prosao po levoj strani i probio kada im zaspi bocni igrac i to je pozitivno, ali mi ne deluje kao dovoljno kvalitetno resenje tu. U smislu da vec imamo takve igrace, kvalitet je slican i u principu je verovatno isti djavo ko ce igrati iza Kostica, u prevodu, ako se to desi, u poprilicnim smo problemima.

 

Dopada mi se sto igramo disciplinovano bez obzira na to koliko igraca je zamenjeno i sto se vidi sistem igre.

 

Nema lelemudanja koje nam je tako svojstveno, mora da se trci, pokriva svoj covek, pomaze ako neko ispadne i na tome je akcenat, bas se vidi, kao i na secenju igre pre nego sto se razvije opasna prilika. S tim u vezi svidjaju mi se faulovi koje pravimo na sredini terena, bilo bi dobro da se doziraju malo bolje da ne bude bas svaki zuti karton, ali ideja da se ide ostrije tu mi se svidja.

 

Takodje, mislim da neki ovde zaboravljaju koliko je nama tesko da igramo protiv ovakvih reprezentacija poput Svedske, koja mozda (pogotovo u ovom sastavu) nema neki poseban kvalitet, ali svi su jako spremni, trce, mentalitet im je isti bilo da vode 3-0 ili gube 3-0 i uglavnom znaju da kazne svaki trenutak nepaznje, kako su uostalom dogurali do cetvrtfinala proslog svetskog prvenstva.

 

Drzati fokus svih 90 minuta je potrebno za ovakve utakmice, bilo je padova koncentracije i nisu to kaznili, ali se vidi da se insistira na tome i to je dobro.

 

Sve dok se bude igralo u sistemu, sve dok se drzi tenzija visoko, dok se trci 90 minuta, dok se pokriva svoj igrac i pomaze saigrac, dokle smo cvrsto nogama na zemlji, mirni i verujemo u sebe, sve ce biti u redu.

 

Mozda cemo imati utakmice koje cemo gubiti, gde necemo koristiti sanse na vreme, utakmice gde cemo primati glupe golove, i zavisice malo i od srece i eventualnih povreda kako ce se sve poklopiti u Kataru, ali sam siguran da dokle god ove stvari iz recenice gore stoje su velike sanse da prolazimo grupu, a i ako je ne prodjemo, sigurno cemo imati najbolji nastup na velikom takmicenju u 21. veku, jer nikako drugacije ne moze biti ako igramo kako igramo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Mora ta lopta oštrije, pa makr na uštrb preciznosti

Naravno, pa videli smo na primeru Vels-Ukrajina, kako oštro upućena lopta automatski pravi paniku o odbrani i ako ne ide na saigrača.

 

Meke lopte se lako iskontrolišu, mada, moram da priznam da kada nemamo Mitrovića i Vlahovića, svaka ovakva lopta je bunarenje, posebno ako i Sergej igra nešto defanzivnije.

 

Ok, ima vremena.

Link to comment
Share on other sites

Vreme je potrebno svakako. Pa Piksi je sa reprezentacijom tek nekih godinu dana, poređenja radi Vladimir Petković je sa Švajcarskom bio 7-8 godina. Ako to sada ovako izlgeda posle jedva godinu dana, posle tri, četiri godine mora još bolje izgledati.

 

A realno je očekivati i da će nam iskočiti za neko vreme i još neka kvalitetna opcija za neko mesto, jer je uvek tako sa nama. Često bude po sezoni neki igrač koji se baš baš izdvoji. Taman za sledeće EP. Gde bi mimo Tadića verovatno ovo bila ista ekipa kao i sada.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ce Tadic igrati i sledece EP. Pametno je odabrao ligu u kojoj je car, a koja ce mu produziti karijeru barem za 2-3 sezone umesto da su ga mlatili po Sautemptonu. 

 

Vec sam rekao juce, meni je ova postavka bombonica, sa Sergejem i Gudeljem kao zadnjim veznim i dvojicom iza spica (jedan je Tadic). Djuricic je bio dobro resenje, samo mora da proigra u novom klubu. Zapravo tu smo uz desnog ving-beka najtanji, a mislim da nema nekoga od mladih ni u najavi. Ne mislim da bi Katai bio resenje, ali je svakako nesto najblize tome sto imamo, i mogao je da ga proba na ove 4 utakmice. No, sto se mene tice, ako Piksi kaze da ne treba, onda ne treba. A i neka bude svez za sezonu 😁

 

Bilo bi super da se dobije Slovenija, pa da se pokoljemo za Norveskom za prvo mesto. Slovencima je 1 igrac juce iskljucen, a ne igra ni Stojanovic koji nam je dao gol u Beogradu zbog zutih. Da se Tadic i SMS regenerisu do nedelje, a mogao bi i Oblak malo da odmori.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Primetno je bilo juce koliko je zadnja linija sirila, a Gudelj silazio po loptu. Dosta lepo je to izgledalo, cinilo se da uvek imamo nekoliko opcija za pas iz zadnje linije. Milenkovicu nije strano da igra dosta visoko, ali i siroko, dok Pavlovic ima momente kada se malo zaleti i deluje nekako nespretan, ali nam znaci njegova ostrina i odlicna igra u kontaktu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pavlovic jeste da deluje nespretno, ali je tako delovao i Lucio, pa je bio godinama najbolji bek na svetu. Pavlovic je zustar, dovoljno brz, i jednostavno ja ne vidim boljeg od njega. Cak je i igrac koji ce ponekad da napravi razliku na terenu, sa obzirom da igra u oba pravca. Jos malo tehnicki da sazri, i da mu se vise "lepi" lopta  umesto da se macuje sa njom, i bice nas veliki adut.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

Ali fenomen zvani Račić koji opstaje, traje... Jedva sno cekali da odleprsa iz Zvezde. Imao je kao taj neki šut, ostalo tiha jeza. Veoma opasan po vlastiti gol. Otisao je u Spaniju. Nejasno kako, zašto. Evo ga i u reprezentaciji, a biće ga i u Kataru vrlo verovatno.

Sa druge strane steta sto nece tu biti Katai. Piksi jeste bio veliki radnik, ali je bio igrac vica, šmeka, poteza. Ne mogu da verujem da deo sebe ne vidi i u Saletu, da ne vidi mozda i delic Savicevica sa kojim je bio sjajan tandem. Takav igrac nam treba da udje ako gubimo i izgledamo lose, makar pola sata. Šteta...

 

Grujic odlican u Portu,Ivan Ilic sjajna sezona,Ristic u Benfici,

a kod nas sede na klupi grejacima klupe....

Link to comment
Share on other sites

Meni Pavlović svaku utakmicu koju je odigrao ulgavnom je bio vrlo dobar do odličan. Neverovatno za igrača koji je upao u sastav preko noći da tako kažem, a takođe i muči se da nađe pravi klub gde će igrati. Mada ja stvarno iz ovih utakmica ne mogu da ukapiram razlog zašto je to tako. Ok razumeo bih da je u Sitiju, realu, Barseloni, Interu.. ali čak i Monako, pa bar nek je u rotaciji nekoj, skupi 20ak utakmica za sezonu. Mislim da će naći kad tad jer iako nije možda materjal za vrhunsku neku klasu, može igrati itekako u ligama petice u nekom klubu. Pa brate mili Stefan Mitrović igra ili je igrao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ja Pavlovica bas gotivim i nema dileme da je uz Blekija sigurica u poslednjoj liniji. Samo sam komentarisao da iako ponekad izgleda nespretno, ima odredjene karakteristike koje su ovom timu vrlo potrebne.

 

Sto se tice kluba, njegov problem jeste sto nema sanse da ce dobiti prednost ispred Badiashile-a, koji je next big thing Monaka, pogotovu nakon odlaska Tchoumenia. Em igraju na istoj poziciji, em su obojica levonogi, te nikada ne mogu da igraju u paru. A nijedan nije za levog beka ili zadnjeg veznog, vec klasicni stoperi. S' tim sto je Badiashile tehnicki bolji i generalno talentovaniji, barem za sada tako deluje.

Definitivno mu je potreban novi klub, ili jedna dobra pozajmica gde ce igrati standardno na nekom dobrom nivou. Recimo neki mid-table Bundesligas bi bio po meri.

Link to comment
Share on other sites

Pa kad mu dosađuju pitanjima o podršci i to sve onako ko jadnici neki.

 

Čovek je jednom, dva puta, tri puta lepo rekao. Mi moramo da zaslužimo podršku igrama, a to da li će je biti ili ne oni se pored igre ekipe, ništa ne pitaju. 

 

Ali ne svaki novinar na svakoj konferenciji pita jedno te isto. I to mi nije jasno brate mili. Pita jedan novinar o podršci nešto, čuješ odgovor, i onda se odmah posle tog prvog javi drugi i pita to isto? Pa jel ne možeš da prepišeš odgovor i da pitaš nešto drugo jebote?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vlaDixXx said:

 

Grujic odlican u Portu,Ivan Ilic sjajna sezona,Ristic u Benfici,

a kod nas sede na klupi grejacima klupe....

 

Zbog kojih to grejaca klupe sede Grujic i Ilic? Gudelj konkretno ima 21 utakmicu za Sevilju prosle godine, kao i Grujic za Porto. Ilic ne igra ni priblizno ono sto igra Gudelj. Da bi Ilic igrao trebalo bi SMS ili da ide na klupu, ili da ide poziciju napred, sto se nije pokazalo bas najidealnije protiv Norveske i Slovenije.

 

Sto se tice Ristica, cenis da bi on trebalo da igra pre Kostica? Ako ti Terzicevih 60 minuta toliko bole oci, ne brini, Ristic je i dalje u prednosti nad njim.

 

Jebote kao da imas 96 godina, nadzak baba, na svakoj temi isto. Za druge sportove i teme i da razumem (verovatno da si za neke igrace i u pravu), ali sta ti ovde smeta? Kakvi grejaci klupe te spopali?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...