Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

16 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Ma poseta je bila odlicna, kakvo je stanje u nasem fudbala, ovo je bilo jos i odlicno.

 

Za pohvalu su sva tri nasa gola , koja su bili fenomenalni, svaki na svoj nacin. Vadi nas taj napadacki potencijal koji je za ove timove iz treceg sesira, pa i za vecinu iz drugog sesira, nenadjebiv i vrlo zajeban. Da imamo struku kakvu imaju najjace reprezentacije i da imamo odbranu, bili bi smo znacajno jaci, ovako plasman na SP ili EURO je veliki uspeh , obicno sa mukom ostvaren, i onda prolazis kao bos po trnju na tom takmicenju. Tako je od raspada SFRJ sto se tice Srbije. 

 

CG ima jos sansu, Madjari danas 2 2, ako Bugari dobiju Madjarsku, mogu da dohvate Madjare tako da ih dobiju u Pesti u medjusobnom i prestignu. 

 

 

 

'
Fun fact - ako mi u tom ludackom scenariju odigramo X sa Bugarskom ipak ispadaju Crnogorci jer imaju u krugu od tri reprezentacije 4 bodova, mi 6 a Madjari 7.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put od 1998 i 2000 da smo na dobrom putu da spojimo SP i EURO, dva velika takmicenja. 

Prosto nestvarno zvuci podatak da od 2000te nismo igrali na EURO, ta 2000ta je nekada bila blizu, ali vreme leti, sad je brate mili skoro 1/4 veka prosla, mnogo godina proslo. 

Ispadali smo u grupi sa Azerbejdzanom 2003, uzeli nam 5 poena, pa onda u grupi sa Finskom i Poljskom za 2008, 2012 prekid u Djenovi i iza Estonije koja je igrala baraz pre nas, pa onda iza Albanije i ispali od Skotske na penal seriju. 

 

Znaci, redom, Azerbejdzan, Poljska, Estonija, Albanija, Skotska. 

 

5 EURA, 5 razlicih dzelata Srbije. 

 

A za SP, na koje je 10x teze da se kvalfikujes, bili smo prvi ispred Spanije, Francuske , Portugala kao i ona user grupa za SP 2018, sa Welsom i Austrijom. Plus ono SP 1998, iza Spanije, a ispred tada mnogo jake Ceske, koja je bila u to vreme vicesampion Evrope. 

 

SP nam mnogo vise lezi, ne znam iz kog razloga. 

Dok Cesi ne mogu da se plasiraju na SP, pa to tije, sem SP 2006, sve su propustali od raspada CeskoSlovacke. Dok su na EURU redovni i cesto dolazili do samih zavrsnica. 

 

Ceska i Srbija, dva razlicita sveta, zapravo ista, jedni sa jedne, drugi sa druge strane. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tanka je odbrana ali bolji igrača nema, bekova nemamo uopšte sem ako Nedeljković ne iznenadi i postane igrač za godinu dana, veznjaci uglavnom uplašeni i stegnuti. Mora ako ništa više barem taktički da budemo jači, odgovorniji u defanzivi što bi uz pojedinačne bljeske Tadića, Sergeja i napadača moglo da nam donese i neku pobedu. Ali ako i na ovo veliko takmičenje odemo samo da bi učestvovali i pravili cirkus onda je bolje bilo da smo večeras ispali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

'
Fun fact - ako mi u tom ludackom scenariju odigramo X sa Bugarskom ipak ispadaju Crnogorci jer imaju u krugu od tri reprezentacije 4 bodova, mi 6 a Madjari 7.

 

Tako je. Nije nista reseno. I taj poen sa Bugarima mora da se osvoji, nisu Bugari amateri, bez obzira ne rezultate koje imaju trenutno, a kad se izadje na teren, niko ti nista nece pokloniti. Isto kao sto i CG teoretski moze da se kuci namuci sa Litvanijom. Isto kao i Madjari na gostovanju Bugarima, mislili su da ce lako sa Litvanijom, evo, zamalo da izgube. 

 

A ako ne igramo u Beogradu, to je problem, ne mogu da verujem da se tako bitna utakmica ne igra u Beogradu, podseca neodoljivo na 2003 i Podgoricu i Azerbejdzan, da narod gleda fudbal, to nek se radi u prijateljskim, a ne zvanicnim utakmicama. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Али Шкотска је сада прва у групи са Шпанијом и Норвешком. Норвешка је свакако ту негде са Шкотима док ајде Шпанци су Шпанци, вероватзно ће бити и први на крају у групи али Шкоти за сада имају одличну кампању. Нису они лоша екипа ни мало. Нису име, али данас су сасвим респектабилна екипа против које мораш дати 100% на терену.

 

Нас су доста сјебале ситуације "Ђенова" и "Албанија" и ту су два циклуса. Ми смо Албанију добили 0:2 у Тирани или где се већ играло али џабе. Сјебало нас је јер смо ми у тим квалификацијама скраћени за 6 бодова а не 3. Службени резултат за протвиника 3 бода и казна још 3. Ми смо против Словеније ремијем могли у бараж колико ми се чини, док би испред Албаније били сигурно 2016. Јбг. Што се тиче непласмана до сада на ЕП није било само фудбалски, ал сами смо криви.

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo mec loptu sa Slovenijom 2011, primili smo gol sa centra. Vidic se oprostio nakon te utakmice od A tima, Pizon bio na klupi tada. 

Za 2004 smo sami krivi, 5 poena nam uzeo Azerbejdzan. Za 2008 izgubili smo od Kazahstana izmedju ostalih, iako smo dva puta igrali 1 1 sa Portugalijom, ta tri poena protiv Kazakhstana i 0 0 u Jermeniji su nas udaljili od EURA 2008, znaci 5 poena od Kazakhstana i Jermenije i 5 poena od Azerbejdzana. 

 

Kasnije su dosli Djenova i Albanija ciklusi. I onda Skotska. 

 

Mi smo za EURO 2008 odlicno otvorili, prva 4 kola 3 1 0, taj neresen protiv Poljske u gostima 1 1. 

Dobili smo i Belgiju kuci golom Zigica. 

 

E onda ide 24 mart 2007 i poraz od Kazakhstana 2 1. Samo par dana kasnije 1 1 sa Portugalijom kuci, pa onda pobeda u junu protiv Finske i to gostima, 0 2, toga se secam , Pink radio prenos. 

 

E onda ide avgust 2007 poraz od Belgije 3 2 u Briselu, pa kuci 0 0 sa Finskom i onda onaj neresen 1 1 sa Portugalijom u gostima kad je Bane dao gol pred kraj. I onda ide 0 0 sa Jermenima u gostima koji je bio kljuc za sve kasnije. 

Trebala nam je pobeda protiv Jermenije i da u direktnom duelu sa Poljacima sve resavamo u Beogradu. 

 

Mi smo nakon tih 0 0 igrali 2 2 sa Poljacima , gubili smo 0 2, ali smo stigli do 2 2 Zigic i Lazovic strelci. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dzoneee said:

Али Шкотска је сада прва у групи са Шпанијом и Норвешком. Норвешка је свакако ту негде са Шкотима док ајде Шпанци су Шпанци, вероватзно ће бити и први на крају у групи али Шкоти за сада имају одличну кампању. Нису они лоша екипа ни мало. Нису име, али данас су сасвим респектабилна екипа против које мораш дати 100% на терену.

 

Нас су доста сјебале ситуације "Ђенова" и "Албанија" и ту су два циклуса. Ми смо Албанију добили 0:2 у Тирани или где се већ играло али џабе. Сјебало нас је јер смо ми у тим квалификацијама скраћени за 6 бодова а не 3. Службени резултат за протвиника 3 бода и казна још 3. Ми смо против Словеније ремијем могли у бараж колико ми се чини, док би испред Албаније били сигурно 2016. Јбг. Што се тиче непласмана до сада на ЕП није било само фудбалски, ал сами смо криви.

Ma sve 5 i Genoa i Bogdanov, i debakl s dronom, ali da imaš Škote doma na 1 tekmu za odlazak na EURO, i ne da ne rutiniraš to, nego ne možeš preko centra, Škoti te razbijaju cijelu utakmicu, ali u 90. ipak nekako zabiješ za penale. I onda ispadneš. Znači nerealno. A ti Škoti, na tom EURU, su bili komedija. 

Link to comment
Share on other sites

Како за кога. :classic_biggrin:

 

Ето рецимо да смо ми били на место Шкотске у тој групи и ми би тако прошли. Неки реми можда са неком екипом, не са Енглеском, можда са вама или Чешком и 2 пораза. То би могла да буде нека реалност. Тако да смо ту негде са Шкотима ми, а у тој утакмици поставили смо се као да смо дупло јача екипа. Појединачно овако по именима можда јесмо били, али битно је какав си колектив, каква група играча. 

 

Ми смо неизбалансирана екипа доста и били и сада смо. Пораз од Шкота кући на пенале може да боли, може да се каже да је неуспех, али представљати то као да смо изгубили од Сан Марина а не Шкотске је ипак мало превише. 

 

Свакако да нам је и поред лоше игре мало фалило да одемо, али јбг нисмо били довољно сконцентрисани, и нисмо били довоњно припремњени за тај меч. Ето нпр. против Норвешке смо одиграли боље јер смо озбиљније схватили тај меч. И противника и то што смо гостовали.

 

И сећам се како је после нашег испадања од Шкота доста људи говорило како је могуће да смо испали, па Норвешка је за њих класа (због Халанда наравно). Па ево нек се види каква су сад класа у односу на Шкотску, поглед на групу сведочи томе :classic_biggrin:

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, dzoneee said:

Како за кога. :classic_biggrin:

 

Ето рецимо да смо ми били на место Шкотске у тој групи и ми би тако прошли. Неки реми можда са неком екипом, не са Енглеском, можда са вама или Чешком и 2 пораза. То би могла да буде нека реалност. Тако да смо ту негде са Шкотима ми, а у тој утакмици поставили смо се као да смо дупло јача екипа. Појединачно овако по именима можда јесмо били, али битно је какав си колектив, каква група играча. 

 

Ми смо неизбалансирана екипа доста и били и сада смо. Пораз од Шкота кући на пенале може да боли, може да се каже да је неуспех, али представљати то као да смо изгубили од Сан Марина а не Шкотске је ипак мало превише. 

 

Свакако да нам је и поред лоше игре мало фалило да одемо, али јбг нисмо били довољно сконцентрисани, и нисмо били довоњно припремњени за тај меч. Ето нпр. против Норвешке смо одиграли боље јер смо озбиљније схватили тај меч. И противника и то што смо гостовали.

 

И сећам се како је после нашег испадања од Шкота доста људи говорило како је могуће да смо испали, па Норвешка је за њих класа (због Халанда наравно). Па ево нек се види каква су сад класа у односу на Шкотску, поглед на групу сведочи томе :classic_biggrin:

ma ne radi se o tome da ste ispali. Jbg, svako propusti natjecanje. nego što su vas ti Škoti potpuno nadigrali u odlučujućoj utakmici. Znam da nisu San marino. Mi smo u istim kvalifikacijama( za Brazil ja mislim) 2 x izgubili od njih.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dzoneee said:

Мада сматрам да и мафијања по савезу константна такође не помажу репутацији. 

Zapravo mislim da je za večerašnju posetu ovo bilo presudno. Setiti se samo farse oko izbora novog predsednika saveza. I poseta i ovo zviždanje Nedimoviću govore koliko je mučna situacija oko našeg saveza i oko reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

ma ne radi se o tome da ste ispali. Jbg, svako propusti natjecanje. nego što su vas ti Škoti potpuno nadigrali u odlučujućoj utakmici. Znam da nisu San marino. Mi smo u istim kvalifikacijama( za Brazil ja mislim) 2 x izgubili od njih.

 

Igrali smo bez Kolarova, nedovoljno oporavljenog Kostica i bilo je par premestanja u te dve linije. Leva strana bezopasna i bez upotrebljivog centarsuta jer je Kostic jedva stajao i Skotima je bilo mnogo lakse da zakljucaju desnu stranu tacnije Lazovica i Tadica.

 

Bolje sto smo ispali, imao bi Tumba jos jedan ciklus, a vec mi se smucio kako smo par puta ispustali prednost i gubili bodove. Nakon sto smo junacki izdrzali sa igracem manje protiv Turaka kuci i sto smo izborili remi, bili smo u slobodnom padu. Mogli smo da ispadnemo u C ligu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ljubitelj baklave said:

 

Tako je. Nije nista reseno. I taj poen sa Bugarima mora da se osvoji, nisu Bugari amateri, bez obzira ne rezultate koje imaju trenutno, a kad se izadje na teren, niko ti nista nece pokloniti. Isto kao sto i CG teoretski moze da se kuci namuci sa Litvanijom. Isto kao i Madjari na gostovanju Bugarima, mislili su da ce lako sa Litvanijom, evo, zamalo da izgube. 

 

A ako ne igramo u Beogradu, to je problem, ne mogu da verujem da se tako bitna utakmica ne igra u Beogradu, podseca neodoljivo na 2003 i Podgoricu i Azerbejdzan, da narod gleda fudbal, to nek se radi u prijateljskim, a ne zvanicnim utakmicama. 

 

 

 

Igra se u Leskovcu, stvarno ne vidim da je to problem, mali stadioncic 8+ hiljada, nema atletske staze i bice pun.

Kad se igra na Marakani ok je podrska kad se skupi vise ljudi ali nije to bas kao kad igra Zvezda.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mendez said:

Ali Piksija..."ne brinite, odvešću vas na EP", "neću da čujem više zviždanje, gledajte te hotele po Njemačkoj dok ima mjesta"...Podsjeća na lika čije fore su nekad bile zanimljive i svi mu se smijali a sad više nije zanimljiv samo ne konta. 

Lik se blamira, nerealno da tako nesto sebi dozvoli jedna takva legenda. Pustio onu stvar jer mu za plasman na EP trebaju pobede protiv CG i Bugarske koje su poluprofesionalne ekipe. Eto neko je spomenuo da smo prosli put ispali od Skotske, a ja sam siguran da ni sinoc ne bi pobedili ekipu kvaliteta Skota. Nema sanse. Skoro sve se svodi na individualni kvalitet Mitrovica i Tadica, ali ostali igraci individualno, a ni cela ekipa timski ne moze da odgovori potrebama ozbiljnog fudbala kakav ce se igrati na EP. Podseticu da su nama Svajcarci i Kamerunci na SP dali po 3 gola, a od tada nam odbrana deluje jos losije. Najgore je sto ne vidim uopste sta moze da se promeni na bolje. Piksi zaista ne deluje kao neko ko je svestan problema. On je sebi zacrtao da iz ove bedne grupe ode na Euro i tu mu se zavrsavaju ambicije. Kao da nema zelju, a pre svega naravno ni znanje, da unapredi ovaj tim. Pred EP ce naravno ponovo da prosipa neke hrabre izjave i najavljuje dobru igru i pobede, ali sto vise se kurci i prica van terena toliko sve losije tim izgleda na terenu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sinoćnoj publici se ima šta prigovoriti, ali ovo kukanje zbog zvižduka prelazi u prenemaganje. Uostalom, nakon zvižduka su dočekani frenetičnim aplauzom pri izlasku na teren pred IIp, tako da je poruka jasna: niste zadovoljili u prvom ali imate podršku u nastavku. Isto tako, nije bilo zvižduka ni posle stotog glupo primljenog gola (usput, naklon Joveti, starom majstoru), niti dok je vreme curilo a rezultat bio nepovoljan.

 

Isto tako, kakvo nam je stanje u savezu i oko reprezentacije već decenijama super je što ljudi imaju strpljenja da ih gledaju i podržavaju. Mi kukamo zašto ne postoji odnos prema nacionalnom timu kao kod Iraca ili Škots, npr. a nećemo da shvatimo da je reč o ekipama koje daju sve od sebe i igraju koliko mogu i umeju a to uvek vredi poštovati, podržati i nagraditi.

 

Kod nas je sve obrnuto. Koliko god da se ističe da smo prosečna ekipa (time se valjda ponekad tešimo), činjenica je da prečesto igramo ispod tog prosečnog nivoa. Na to se doda šarlatanstvo u savezu, raniji cirkus sa selektorima, Piksijeve sad već blamantne izjave i objašnjenja i često nerazumljive postavke i izmene, uz povremene amaterske poteze na terenu i dobijemo to da se nikad ne zna kako ćemo izgledati i šta da se očekuje. Iz aviona je vidljivo da ovaj tim, sa svim svojim limitima, ima sposobnost da odigra bolje i konstantnije, a kada se to ne dobije naravno da će uslediti nezadovoljstvo.

 

Lepo je to što ćemo verovatno otići na EP posle mnogo godina, ali da se ne lažemo, to će biti uspeh ostvaren u konkurenciji ekipa koje su uglavnom znatno slabije od nas i samim tim ne može se posmatrati kao nešto vau.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da ove igrace trenira neka azdaja tipa Anceloti, sve bi izgledalo neuporedivo bolje. Pametnije je da su tu date pare umesto zidanja ovih stadiona koji ce da zarastu u zmijarnike. 

Posto od toga nema nista,, gledacemo to sto gledamo. Posle Piksija ce doci mozda Miloje, pa Savo, onaj Jovanovic sto je valjda radio na Kipru, pa celavi Nikolic... Naravno, tu je i Lalat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Molio bih bez srpskih stručnjaka opet. Probali smo sve od mladih perspektivnih, starih “znalaca”, legendi pa do skupih stranaca koji nemaju gde više da rade itd. Neka odrade neki normalan skauting i odrešu kesu za nekog stranca ko bi se ozbiljno pozabavio našim decenijskim problemima. 

Link to comment
Share on other sites

zna se gde je glavni problem srpskog fudbala i dok se u savezu ne raščisti neće ništa promeniti bilo koji trener čak ni najbolji svetski treneri

Piksi je neka spona između zlog saveza i poluprofesionalnih igrača, uspeva kako tako da održi grupu i koprca se sa rezultatima, kad se sve sagleda ima solidan rezultat a to što mi hoćemo i više i znamo da možemo barem da budemo konkurentniji nije samo do njega, ovo će izgurati čak mi se čini da će uz malo sreće nekako napraviti i na EP solidan rezultat a posle kud koji mili moji, ovaj naprednjak isprdak dovešće nekog linta-lalat trenera, igrače stižu godine a nemamo zamena ni na vidiku tako da radujemo se barem još jednom velikom takmičenju 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Ma sve 5 i Genoa i Bogdanov, i debakl s dronom, ali da imaš Škote doma na 1 tekmu za odlazak na EURO, i ne da ne rutiniraš to, nego ne možeš preko centra, Škoti te razbijaju cijelu utakmicu, ali u 90. ipak nekako zabiješ za penale. I onda ispadneš. Znači nerealno. A ti Škoti, na tom EURU, su bili komedija. 


Skotska nas nije razbila na toj utakmici. Srbija je imala kontrolu i blagu inicijativu. Generalno jedna losa utakmica i ne aminuje Srbiju da nije pobedila ali da nas je Skotska razbila celu utakmicu je jednostavno netacno.

Link to comment
Share on other sites

Ma selektor reprezentacije svakako mora da bude neka igracka legendica jer se samo na to pale ovi nasi igraci. Boleo bi ih djoka da slusaju nekog Vladana Milojevica, niti je on trener sa bilo kakvim kvalitetom. Dakle, neko ko ce moci imenom da utvrdi autoritet i da ih ubedi da treba da ogule kolena, iako ne primaju pare za to. Takticki tu nemas puno vremena ni da smisljas, ni da postavljas, jer ih vidis na svakih par meseci, pritom nema pet reprezentacija na svetu koje igraju lep i dopadljiv fudbal. Cak smo mi po tome bili u samom vrhu prosle godine do debakla u Kataru, kad je Piksi pao na tom "postovanje" testu, o cemu sam i pisao i tu je u sustini i zavrsio svoje. 
 
Jedino gde se vidi neki trenerski pecat to je na turnirskom takmicenju, gde imas i malo vise vremena da radis i gde su igracki po automatizmu nalozeni da se prodaju, ili pokupe lovorike od uspeha reprezentacije. Mi kao nacija imamo 0 dobrih trenera, tako da stvarno ne vidim ko bi uopste mogao da bude opcija, a da mozes da garantujes da ce nesto da napravi, eto makar da prodje grupu. Uz to, kao sto rekoh, bas smo u padu. Sve smo sporiji, igraci ispadaju iz forme, oni od kojih se ocekivalo da iskoce i budu u vrhu svetskog fudbala (SMS i Vlahovic) ne uspevaju da naprave takav iskorak. Mi na talasu Tadic - Mitar igramo jos od Muslina. I sve dok to traje, pobedjivacemo, nekad ovako, nekad onako. Bice veliki problem, vec za godinu, dve mislim da cemo biti u daleko goroj situaciji. Pogledas mladu reprezentaciju i ne vidis 1 fudbalera koji se po bilo cemu istice. 
 
Namece se Dejan posle Piksija, cak ne sumnjam da ce AV da maksimalno insistira na tome da ortaka zameni ortakom.
 
Uf, ali Gudelj, Lukic i Maksimovic. Da ih svu trojicu spojis u jednog igraca, i dalje bi bio busan kurton. Nestvarno koliko nemaju fudbalsku ideju i koliko su destruktivni. 
Markoss ako nema dobrih domaćih opcija, a mislim da ima u vidu, Ivića, Jokanovića, možda Paunović, dovedeš stranca i ne bušiš ga,platiš ga i daš mu odrešene ruke da radi svoj posao.

Poslato sa FNE-NX9 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno sramno izdanje Tadica nakon meca, i primitivna izjava za Arenu sport. Pobedio si jednu Crnu goru, sasvim prosecnu reprezentaciju, i pricas o onoj stvari??

Zato smo tu gde jesmo, zato sto su nam pojedinci uvredjene mlade, koji ne zvizduke ne mogu da podnesu. Veliki tehnicar i karakter nula. 

Ponekad imam osecaj da Mitrovic sam vuce reprezentaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

Molio bih bez srpskih stručnjaka opet. Probali smo sve od mladih perspektivnih, starih “znalaca”, legendi pa do skupih stranaca koji nemaju gde više da rade itd. Neka odrade neki normalan skauting i odrešu kesu za nekog stranca ko bi se ozbiljno pozabavio našim decenijskim problemima. 

A ko da odradi dobar skauting brate?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...