Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Baš idete u sitna crevca. Sigurno postoje ljudi koji idu na stadion da bi videli kako se štoperi i bekovi postavljaju u liniju i prave ofsajd zamke, ali većina ih i ide da vide dobre poteze i kako njihov tim daje golove. Neka ih primi koliko god, ali ako da bar jedan više, sa stadiona će izaći srećni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Bugl Khan said:

Na EURO doslovno ide pola Europe. Ne da se lagano kvalificirati nego, ako si među nekih 15ak reprezentacija u Europi, je teška blamaža ako ne ideš. Naravno da svake kvalifikacije netko kiksa, ali osim tih 1 ili 2 reprezentacije koje baš odigraju grozne kvalifikacije, na EURO ide ali baš svatko ko nešto vrijedi. Sad, dal je tamo Rumunjska ili Poljska, ionako je svejedno.

Znaci tesko smo se blamirali dok nije dosao Piksi, i odveo nas na evropsko.

Link to comment
Share on other sites

Па сад, формат је промењен од 2016. Од те промене била су "само" два европска првенства. Један је "дрон" а други Португал и Украјина, која ако се добро сећам је прошла и групу на ЕП 2020? Тако да оно јбг тешка група свакако. Може се рећи да смо се обрукали против Шкота кући, реално ма колико ја ценио Шкотску, јесмо. Тако да "дрон" је нефудбалска брука, док је Шкотска фудбалска.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da se nije lako kvalfikovati za EURO, osim ako nisi France, Germany ili Spain. 

A Srbija to nije. Govorim iz ugla Srbije, gde ima jos bar 20ak takvih kao sto je Srbija, uz postojece svetske sile to prelazi brojku od 24, a posebno onaj prethodni format sa 16 ekipa i ovde dodaj jos bar 10k koje su mine tipa Kazakhstan, Azeri i slicni koji mogu da ti uzmu dva poena ili da te zakinu za pobedu ( a to je moguce, kvalfikacije, jedan dan, termin, povrede, losa forma ), vec sam pisao da su nas Azeri 2003 stajali EURA, uzeli nam 5 poena u dva meca, Kazakhstan i Jermenija 2007 , uzeli su nam 5 poena, tako da NIJE lako otici na EURO, cak i sa 24 tima. Jeste lakse, naravno nego kad su ucestvovali 16, zato i Srbija verovatno konacno i ide na taj EURO, ali opet nije bas setnja u parku. 

 

Sto Norvezani ne mogu nikako, pa Grci koji od 2014 i SP ne igraju na velikim takmicenjima ili Irci koji su znali da igraju i nokaut fazu na SP 2002 ili Rumuni ili Israelci, sad kad je format sa 24 tima trebali bi svi lako da prodju.

 

Oh wait, ipak ne mogu svi, 24 ekipa, limited edition. 

 

A po cemu je Srbija iznad Rumunije, Grcke, Izraela, Poljske, Ceske itd itd. Mozda nekad , ex Yu, SFRJ, ali ovo je 21.vek, govorim o sadasnjosti. U sadasnjosti je Francuska svetska velesila, ti isti Francuzi nisu ucestvovali 1990 i 1994 na SP, recimo, Portugala takodje nije bilo na SP od 1986 do 2002 itd itd 

 

Svaki plasman je uspeh, sem ako nisu top nacija, ali to je odabrano drustvo. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Najveca fora je sto se toliko prica o promeni sistema i "lakoci" odlaska na evropsko, a sve govori da ce Euro '24. da bude euro sa najvise kvalitetnih reprezentacija koje tamo nece otici.

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Rekao sam ako si među 15 u Europi. Vi ste iz 3. pota kretali u kvalifikacije. Da na ovo niste otišli bi bila blamaža.

Znaci kad se plasiramo na evropsko, to se podrazumeva (iako se nismo plasirali na isto 24 godine), a kad se ne plasiramo onda je blamaza?

Link to comment
Share on other sites

Evo, ja ne mislim da bi bila blamaza da Hrvati budu treci iza Turske i Velsa, zasto bi bila blamaza? 

Osam utakmica, povrede, losa forma, rivali koji nisu bas nemaci pojma i evuaLa, eto scenarija da budes treci. 

 

E, kao sto sada Hrvati MOGU da budu treci, ISTO TAKO je i Srbija prolazila kroz razne kvalifikacije, samo 5x u nizu za EURO, desavali su se razni Velsovi i Turske kao sada Hrvatima, tako i Srbiji ranije Kazakhstanci, Jermenci , ali i Finci i jos neki timovi poput Turske i Velsana. A svih tih sezona Srbija objektivno NIJE imala kvalitet kao Hrvati koji su jelte 2x zaredom igrali zavrsnice SP, tako da ako moze ucesnik 1/2 SP da strepi, zasto ne bi mogli Srbija i ostali. Gde je to zapisano da Srbija mora da ide na EURO i da je bruka ako u ovoj grupi ne budes medju dva? 

Teren je jedino merilo, da Srbije nije bila medju dva, to bi bilo verovatno zasluzeno i to je to. 

I ti Madjari i CG imaju sve planove i ambicije, CG je znala da odigra i 0 0 na Wembliju, nekada, ranije, ali je odigrala.

 

Hocu da kazem da NISTA nikom nije zagarantovano i da ne moze da se kaze " ako ne prodjete, to je bruka, jer je grupa laka", pa koje je opravdanje onda za Hrvate , ako ne budu bar drugi, a realno po reputaciji su vec trebali da budu prvi uveliko i da osiguraju EURO. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Има 10-ак екипа за које можеш да кажеш да им је лако ајде. Француска, Енглеска, Португал, Шпанија, Хрватска, Белгија, Данска, Швајцарска, Холандија и Италија. То је оно што и када би предвиђао ко пролази али и када би видео групе рекао би то је то. И у нашој групи смо Мађари и ми реално били фаворити. Једино је Пољска подбацила али они су у константном паду неком мада ипак успеју да оду на завршне турнире али некако и Хрватска која је вероватно и најугроженија да не прође кроз квалификације, али опет није још увек без шанси. 

 

Тако да оно рекао бих за 10-ак репрезентација не пласирање било би изненађење велико и непријатно. Ово остало ђене ђене. Свакако да је разлика између тог другог шешира и трећег мања него између првог и другог. Углавном за нас изазов је играти квалификације и пласирати се на ЕП, реално. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, diego said:

Najveca fora je sto se toliko prica o promeni sistema i "lakoci" odlaska na evropsko, a sve govori da ce Euro '24. da bude euro sa najvise kvalitetnih reprezentacija koje tamo nece otici.

Znaci kad se plasiramo na evropsko, to se podrazumeva (iako se nismo plasirali na isto 24 godine), a kad se ne plasiramo onda je blamaza?

Di sam rekao da je blamaža kad se ne plasirate? Blamaža bi bila da iz ove grupe niste išli. 

 

6 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Evo, ja ne mislim da bi bila blamaza da Hrvati budu treci iza Turske i Velsa, zasto bi bila blamaza? 

Osam utakmica, povrede, losa forma, rivali koji nisu bas nemaci pojma i evuaLa, eto scenarija da budes treci. 

 

E, kao sto sada Hrvati MOGU da budu treci, ISTO TAKO je i Srbija prolazila kroz razne kvalifikacije, samo 5x u nizu za EURO, desavali su se razni Velsovi i Turske kao sada Hrvatima, tako i Srbiji ranije Kazakhstani, Jermenci , ali i Finci i jos neki timovi poput Turske i Velsana. 

 

Hocu da kazem da NISTA nikom nije zagarantovano i da ne moze da se kaze " ako ne prodjete, to je bruka, jer je grupa laka", pa koje je opravdanje onda za Hrvate , ako ne budu bar drugi, a realno po reputaciji su vec trebali da budu prvi uveliko i da osiguraju EURO. 

 

Nema opravdanja. I ako ne odemo na EURO biti će teška sramota. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Di sam rekao da je blamaža kad se ne plasirate? Blamaža bi bila da iz ove grupe niste išli. 

 

 

Po cemu je ova grupa laka? Madjari koji su znali i vas da dobiju u kvalifikacijama nedavno, zasto ne bi Srbiju ? 

Madjari iako ne igraju lep fudbal, svako ko dobije Engleze 0 4 u gostima, taj nije duduk, prosta stvar. 

Sto se tice ostaloga, mi smo sa Madjarima realno trebali da uzmemo bar 3 poena iz dvomeca i resili b stvar oko plasmana, mnogo ranije nego da strepimo i cekamo CG. Ali desava se to da Madjari iz par sansi daju sve golove u dvomecima, a mi promasimo tuce sansi, a golovi u Beogradu su bili cirkus nevidjeni, covek sutne , promasi loptu i dodje na noge strelcu , sasvim slucajno. 

Golman zatim odleti u prazno, ovaj sutne , a lopta ode paralelno sa gol linijom i pravo na noge spicu, tesko da je zamislio takvu asistenciju. 

 

Fudbal je to , desava se, i to je sustina kvalfikacija, mini liga sa 8 utakmica, greske se tesko ispravljaju jer naprosto nemas lufta, svega 8 utakmica i to je to. 

 

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Di sam rekao da je blamaža kad se ne plasirate? Blamaža bi bila da iz ove grupe niste išli. 

 

Nema opravdanja. I ako ne odemo na EURO biti će teška sramota. 

 

Pa onda je isto bruka sto i 2000 niste otisli na EURO, grupa sa Yugoslavijom koja je pandan Turskoj sadasnjoj i Irci i Makedonci koji su kao Wels i Jermenija sada. 

 

A, ne mislim da je bruka sto Hrvati nisu tada otisli na EURO, desava se to, vec sam pisao da Mini Liga od 8 utakmica pamti svaki kiks, a vi ste imali dva kiksa u periodu kad nisu igrali Kramaric, Perisic i Petkovic. 

Opet, bio bi neuspeh, ali ne i bruka. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bugl Khan said:

Di sam rekao da je blamaža kad se ne plasirate? Blamaža bi bila da iz ove grupe niste išli. 

 

Moja poenta je da je citava prica o "grupi", "lakoci", "sreci"  totalno irelevantna, i da se gleda samo rezultat, sa razlogom. Da li iko pamti sa kim je Maradona igrao grupu 1986. i da li iko dovodi u pitanje njegovo majstorstvo i uspeh Argentine, jer su, jbg, imali "srecu" da igraju sa Bugarskom i Juznom Korejom u grupi, pa im je posle bilo sve lakse? Da li iko dovodi u pitanje evropsko prvenstvo 2020. koje je osvojila Italija, zato sto ih je usralo da imaju najlaksu grupu u kvalifikacijama sa Jermenijom, Lihtenstajnom, Bosnom i Finskom? 

 

Da li ce Turci da se poseru na uspeh svoje ekipe i da okarakterisu kampanju u ovim kvalifikacijama kao nesto sto se "podrazumevalo", i da bi bila "blamaza" da se nisu plasirali na evropsko u tako "smesnoj" grupi? Ko uopste pokrece takvo pitanje nakon nekog uspeha i plasmana, da li bi bila blamaza ili ne, ako se nesto vec desilo? Valjda je uspeh, sve da su i ostalih 5 reprezentacija odustale od takmicenja, ili sve da si pobedio San Marino i Farska Ostrva u grupi. To je teska zamena teza, i nacin na koji politicari funkcionisu kada zele da omalovaze svoje protivnike.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od svih reprezentativnih neuspeha, najtezi je narodu pao onaj na SP 2010, tada smo DRASTICNO osteceni od urugvajskog sudije koji nije svirao cist penal za nas protiv Australije u 90 min, pri rezultatu 2 1, jer sa 2 2 bi prosli dalje i isli bi na USA u 1/8 i Uruguvaj u 1/4. 

 

Sva ostala takmicenja na kojima smo se plasirali su bili manje vise blamaze, sem SP 1998 gde smo promasili penal protiv Holandije na 1 1 i primili gol u 90 min, a ta ista Holandija nas je dobila 6 1 u 1/4 EURA 2000, samo dve godine kasnije. 

 

Taj tim je ostvario ok rezultat, nedostatak srece je bio faktor da mozda bas mi ne odemo u 1/2 kao Hrvati na tom SP. Oni su zabili penal protiv Rumunije u 1/8, mi smo promasili i to je citava prica. Ko zna sta bi bilo sa Argentinom u 1/4 da smo prosli Holandiju, mozda bi i mi igrali 1/2.

Hrvati su igrali u 1/4 sa rastimovanim Nemcima ciji je slobodan pad bas i krenuo od tog SP, u grupi sa nama su izvukli poen nakon 2 0 za nas, uz dosta srece. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Па наша група има Мађарску и нас самим тим за Црну Гору и Бугарску реално није лака група. :classic_biggrin: Ми смо већ пројектовани били као фаворити у групи са Мађарима. Е сад то што смо знали да подбацимо раније неких квалификација па смо имали проблема са Естонијом или Словенијом јбг. Сада је било реално пласирати се и врло вероватно да ћемо оправдати епитет фаворита за одлазак на ЕП из квалификацијске групе. 

 

Што се тиче Хрватске по мени подбацили су итекако. Ок и Велс и Турска могу бити зајебане екипе, али да се не лажемо подбацила је Хрватска и то је то.

6 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Od svih reprezentativnih neuspeha, najtezi je narodu pao onaj na SP 2010, tada smo DRASTICNO osteceni od urugvajskog sudije koji nije svirao cist penal za nas protiv Australije u 90 min, pri rezultatu 2 1, jer sa 2 2 bi prosli dalje i isli bi na USA u 1/8 i Uruguvaj u 1/4.

 

 

И на СП 2018.? Мислим не знам на кога би тачно тада ишли да смо прошли као други у групи али то је слична ситуација. Још нас водио Крстајић :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

 

Po cemu je ova grupa laka? Madjari koji su znali i vas da dobiju u kvalifikacijama nedavno, zasto ne bi Srbiju ? 

Madjari iako ne igraju lep fudbal, svako ko dobije Engleze 0 4 u gostima, taj nije duduk, prosta stvar. 

Sto se tice ostaloga, mi smo sa Madjarima realno trebali da uzmemo bar 3 poena iz dvomeca i resili b stvar oko plasmana, mnogo ranije nego da strepimo i cekamo CG. Ali desava se to da Madjari iz par sansi daju sve golove u dvomecima, a mi promasimo tuce sansi, a golovi u Beogradu su bili cirkus nevidjeni, covek sutne , promasi loptu i dodje na noge strelcu , sasvim slucajno. 

Golman zatim odleti u prazno, ovaj sutne , a lopta ode paralelno sa gol linijom i pravo na noge spicu, tesko da je zamislio takvu asistenciju. 

 

Fudbal je to , desava se, i to je sustina kvalfikacija, mini liga sa 8 utakmica, greske se tesko ispravljaju jer naprosto nemas lufta, svega 8 utakmica i to je to. 

 

 

Pa onda je isto bruka sto i 2000 niste otisli na EURO, grupa sa Yugoslavijom koja je pandan Turskoj sadasnjoj i Irci i Makedonci koji su kao Wels i Jermenija sada. 

 

A, ne mislim da je bruka sto Hrvati nisu tada otisli na EURO, desava se to, vec sam pisao da Mini Liga od 8 utakmica pamti svaki kiks, a vi ste imali dva kiksa u periodu kad nisu igrali Kramaric, Perisic i Petkovic. 

Opet, bio bi neuspeh, ali ne i bruka. 

Pa nije jer nije išlo pola Europe

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ledd said:

Zato što Tadić izvodi prekid i on je u tom trenutku poslednji naš igrač na toj strani, zato on u konačnici juri Jovetića.

Ti mi sada kažeš da je ok da naša cela odbrana jurne napred kao da jurimo rezultat u 90 minutu i da  je ok da nama zadnji igrač (i jedini) bude Tadić koji je takođe dobrano na svojoj polovini?

Ovo je školski primer onoga što se jednostavno ne radi. 

Mladenović jeste pogrešio, ali zašto nema igrača bliže? Zašto su nam linije toliko razdvojene? Kako da nema nikoga da primi loptu. Ovde je jedino rešenje koje je imao da je raspali na tribine.

Ovo je Piksijev klasičan gol. Ovako se odbrana jednostavno ne posravlja. Čak je i Krstajić u Rusiji ostavio makar Tošića pozadi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, diego said:

Najveca fora je sto se toliko prica o promeni sistema i "lakoci" odlaska na evropsko, a sve govori da ce Euro '24. da bude euro sa najvise kvalitetnih reprezentacija koje tamo nece otici.

Znaci kad se plasiramo na evropsko, to se podrazumeva (iako se nismo plasirali na isto 24 godine), a kad se ne plasiramo onda je blamaza?

 

Ako pogledamo sastav grupe i realni kvalitet reprezentacija iz grupe ( i kako igraju ove i prethodne kvalifikacije), jeste ogroman neuspeh ako se ne kvalifikujemo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fat Zadd said:

 

Ako pogledamo sastav grupe i realni kvalitet reprezentacija iz grupe ( i kako igraju ove i prethodne kvalifikacije), jeste ogroman neuspeh ako se ne kvalifikujemo.

Poenta je da se Piksiju servira dupli standard, jer je nekom trn u oku - nakon svih prethodnih blamaza, poraza od Azerbejdzana, Kazahstana, Skotske... i nemogucnosti da se plasiramo 24 godine na evropsko, Piksi nas je odveo tamo, i umesto da se pohvali ekipa i strucni stab, pa onda i razmotri sta to eventualno mozemo da popravimo da bismo i tamo napravili neki uspeh, mi pricamo o tome da bi bio neuspeh da se nismo kvalifikovali? Zasto spustanje ekipe i selektora?

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Brate ovakvu kvalifikacionu grupu bi prosli i da nam je Simo Krunic selektor. Sad da se jos 20 puta izvrsi zreb ne bi dobili ovako laku grupu.

Grupa je laka zato sto je taj isti Piksi napravio uspeh u Ligi nacija i omogucio laksi zreb.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Brate ovakvu kvalifikacionu grupu bi prosli i da nam je Simo Krunic selektor. Sad da se jos 20 puta izvrsi zreb ne bi dobili ovako laku grupu.

laka gupa je između ostalog i zbog dobrih rezultata u prethodnom periodu, a ispadali smo i od Albanije, Estonije, Azerbejdžana, Slovenije 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ја чисто сумњам да је Пикси овима рекао да сви јурну, али како ја то гледам... као што имаш професоре који знају да пренесу знање и ове који знају за себе али слабо пренесу, тако је можда и Пикси тренер који слабије преноси на играче своје замисли и не зна баш тачно да им објасни шта жели од њих и на који начин. Тако да и то може да буде разлог оваквих момената.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diego said:

Grupa je laka zato sto je taj isti Piksi napravio uspeh u Ligi nacija i omogucio laksi zreb.

Delom zbog toga, i svaka mu cast i hvala na tome (ali mi smo trenutno daleko od te ekipe koja je igrala u Ligi nacija upravo zahvaljujuci Piksiju), a delom i zbog toga sto smo imali nevidjeno srece pa izvukli bas Crnu Goru i Bugarsku iz 3. i 4. sesira. Bilo koja kombinacija neke druge dve ekipe iz ta dva sesira bi nam napravila mnogo vise muke.

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

laka gupa je između ostalog i zbog dobrih rezultata u prethodnom periodu, a ispadali smo i od Albanije, Estonije, Azerbejdžana, Slovenije 

Nismo ispadali direktno od njih, oni su samo bili deo sledecih kvalifikacionih grupa:
- Italija, S.Irska, Slovenija, Estonija, Farska Ostrva
- Portugal, Danska, Jermenija, Albanija

 

koje su bile dosta teze od ove trenutne u kojoj smo ipak uspeli da dva puta izgubimo od Madjara i izvucemo zivu glavu protiv Bugara u 90+ minutu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dzoneee said:

Ја чисто сумњам да је Пикси овима рекао да сви јурну, али како ја то гледам... као што имаш професоре који знају да пренесу знање и ове који знају за себе али слабо пренесу, тако је можда и Пикси тренер који слабије преноси на играче своје замисли и не зна баш тачно да им објасни шта жели од њих и на који начин. Тако да и то може да буде разлог оваквих момената.

Imas i trecu kategoriju - rodjeni pobednici, i oni koji umeju da naprave dobru atmosferu. A to je Piksi. Ostvario je sve sto je obecao, svetsko prvenstvo, Ligu Nacija i (verovatno) evropsko. A Mitar i Tadic, matori ali nasmejani i zeljni igre, kao deca srecni posle utakmice sa izjavama. Pre biram tako nesto sto nisam video u nasem fudbalu 20+ godina, nego velike "strucnjake", namrgodjene njuske na konferencijama za stampu i fejlovanje da se ode na evropsko 24 godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Nismo ispadali direktno od njih, oni su samo bili deo sledecih kvalifikacionih grupa:
- Italija, S.Irska, Slovenija, Estonija, Farska Ostrva
- Portugal, Danska, Jermenija, Albanija

Данас би могло нешто овако отприлике:

 

Италија, Србија, С.Ирска, Естонија, Фарска Острва

Португал, Србија, Албанија, Јерменија, Литванија

Link to comment
Share on other sites

Teške grupe, lake grupe... da pogledamo grupe kvalifikacija za EP od 2006., otkad igra samostalna Srbija.

 

EP 2008. na žrebu Srbija u trećem šeširu:

 

2008.png

 

Po meni neka srednje teška grupa. Zafalilo tri boda, tj. poraz u Kazahstanu (jedina pobeda Kazaka kod kuće, čak ih je i Jermenija dobila) i remi za Finskom u Beogradu.

 

 

EP 2012. tu je Srbija već bila u drugom šeširu:

 

2012.png

 

Laganezi grupa makar za drugo mesto, ali cvrc. Prvo Bogdanov i Đenova, ali da kažemo da bi tu izgubili ionako. Poraz od Estonije kod kuće i remi u gostima, remi sa Slovenijom kod kuće, a opet smo imali šansu u Sloveniji sa sve penalom, pa popili gol sa centra. Ali grupa laganezi.

 

 

EP 2016. Srbija treći šešir:

 

2016.png

 

Srednje teška grupa, ali čak tri od pet mesta vode dalje. Zajeb sa dronom i sve u tri lepe...

 

 

EP 2020. opet treći šešir:

 

2020.png

 

Grupa za koju smo odmah znali da od prva dva mesta nema ništa. Posle plejof sa Norveškom i Škotskom i ćao na penale.

 

 

Da ne postavljam sadašnju kvalifikacionu grupu, ali u nju smo išli iz drugog šešira i svi se složili da je lagana.

 

Naravoučenije: dohvatiti bar drugi šešir na žrebu i imaćeš čemu da se nadaš. Već iz trećeg postaje prilično teško.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...