Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

1 hour ago, dzoneee said:

Pa ja nisam bas brojao ali koliko ih je bilo sada recimo na spiku?

 

Lazovic i Djuricic su igraci koji ako budu zdravi sigurno idu a ako ima mesta za jos nekog prvi napamet bi mi pali Masovic, Ilic i Birmancevic. 

Ma zna se tih 26 već sada:

Golmani: Rajković, Vanja, Dmitrović

Odbrana: Pavlović, Milenković, Veljković, Spajić, Nastasić, Mitrović

Bočni igrači : Kostić, Ristić, Lazović, Živković

Srednji red: Maksimović, Gudelj, Lukić, Grujić, Tadić, Sergej, Radonjić, Đuričić

Napad: Jović, Vlahović, Mitrović

 

I još dva mesta od igrača Račić, Ilić, Mladenović, Terzić.

 

E sada će naravno zavisiti od ne daj Bože povreda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa Piksi je jedini koji može da bude autoritet ovim danas, eventualno Savo što zbog kampa što zbog odličnog posla koji su on i Paun radili. Pauna bih voleo jednom ali bih više voleo da se dokaže u klupskom fudbalu. Piksi nije morao da ima klupske uspehe sam po sebi je veličina. Ako napravimo nešto na SP Tadića kroz nekih 10, 15 godina vidim kao nekog selektora sa mozgom i autoritetom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uncletima said:

tima, onako, iz iskustva da vam rekne: Cim su krenule vec sad reklame o nasim superlativima - grupu proci necemo.

PS. Perdoname...

Slična je bila priča i pred odlučujuću utakmicu u Portugaliji....pa ...? Samo optimizam...:64:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram temu za ženski fudbal, mogu i ovde.

 

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije je u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo pobedila Nemačku 3:2. Koliko je to iznenađenje govori kvota na Srbiju pre utakmice, koja je iznosila 32 (slovima: kvota trideset dva na pobedu Srbije).

 

Dva gola centarfora minhenskog Bajerna Jovane Damjanović i jedan levog krila Real Sosijedada Alegre Poljak.

 

Dva kola pre kraja Srbija je na drugom mestu na tabeli, dva boda ispred trećeplasiranog Portugala, Nemačka je ubedljivo prva. Srpkinje igraju do kraja sa Portugalom kod kuće i Izraelom u gostima.

 

Od devet kvalifikacionih grupa, na Svetsko prvenstvo direktno idu devet prvoplasiranih i tri najbolje drugoplasirane ekipe. Ostalih šest drugoplasiranih igraju baraž za još tri mesta na SP, žreb tri para, dve utakmice kod kuće i u gostima.

 

Sa eventualne dve pobede, Srpkinje imaju veliku šansu da budu u tri najbolje drugoplasirane. Remi protiv Portugala (Izraelke su mnogo slabije, pobeda ne bi smela da dođe u pitanje) garantuje minimum baraž.

 

Highlights:

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sto je Gudelj nasao devojku alal mu vera :lol_2:

 

Kazem to iz razloga jer je neverovatan broj clanaka u zutoj dnevnoj stampi i portalima o njemu sada. Ma koliko da ja stvarno izbegavam ta govna, i da sam razne neke blokere postavio sto na telefonu sto na kompjuteru da izbegavaju stranice tih portala i njihovih iskacujucih vesti i naslova u poslednjih par dana bar jedno 5 naslova o njemu i njegovoj izabranici sam video, i ocigledno je nemoguce pobeci od tih smradova ako zelis koristiti internet. 

 

Bas je je fino skrenuo paznju ovih pijavica sada. Videcemo kako cemu zuta medijska popularnost uticati na igre u reprezentaciji. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li savez radi nešto ozbiljno po pitanju ovog Samardžića. Bilo je pisanja da su kontaktirali njegovog oca svojevremeno. Liči mi na "desetku" i možda jednog dana, ko zna...  Ako su Bosanci uboli sa dijasporcima Misimovićem i Pjanićem, zašto onda i mi ne bi pokušali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2022 at 2:55 PM, dzoneee said:

Sto je Gudelj nasao devojku alal mu vera :lol_2:

 

Kazem to iz razloga jer je neverovatan broj clanaka u zutoj dnevnoj stampi i portalima o njemu sada. Ma koliko da ja stvarno izbegavam ta govna, i da sam razne neke blokere postavio sto na telefonu sto na kompjuteru da izbegavaju stranice tih portala i njihovih iskacujucih vesti i naslova u poslednjih par dana bar jedno 5 naslova o njemu i njegovoj izabranici sam video, i ocigledno je nemoguce pobeci od tih smradova ako zelis koristiti internet. 

 

Bas je je fino skrenuo paznju ovih pijavica sada. Videcemo kako cemu zuta medijska popularnost uticati na igre u reprezentaciji. :classic_biggrin:

Ne pratim ni nase tablo medije ni starlete, ali stvarno ne vidim zasto bi bilo bitno da li je Gudelj sa Roxy, Moxy, Tugom ili Bugom. Moze biti sa sve 4 sto se mene tice.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, drgnk said:

Ne znam da li savez radi nešto ozbiljno po pitanju ovog Samardžića. Bilo je pisanja da su kontaktirali njegovog oca svojevremeno. Liči mi na "desetku" i možda jednog dana, ko zna...  Ako su Bosanci uboli sa dijasporcima Misimovićem i Pjanićem, zašto onda i mi ne bi pokušali.

 

 

Jel to onaj mladi "Nemac"? 

 

Nije igrao puno u Udinezeu ove sezone, ali mozda se nametne sledece?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dzoneee said:

Jel to onaj mladi "Nemac"? 

 

Nije igrao puno u Udinezeu ove sezone, ali mozda se nametne sledece?

 

Jeste, taj je. Igrao je za mlađe kategorije Nemačke, ali još uvek ima pravo da bira A tim. Bilo je nekih razgovora sa njim i njegovim ocem, u načelu nemaju ništa protiv... mada ko zna, možda još uvek vagaju šta mu je najbolje za karijeru. Njegov otac je izjavio da je kao klinac dolazio na neka okupljanja koja je organizvao FSS, ali da je ta priča ispala dosta neozbiljna. Ne mogu da se setim u vezi čega se tačno žalio.

 

Edit

 

Nađoh intervju:

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/prica-o-samardzicima-lazar-nije-mnogo-interesovao-srbiju-ali-sanja-o-pozivu-piksija-na-cijim-snimcima-je-odrastao/400397

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najbolje da se strpi malo i da se pokaze da li je materjal za reprezentaciju, pa onda da se pozove. Ne verujem da ce ga Nemci zvati recimo samo da bi ga "zakljucali"? 

 

E sad nemam nista protiv ni da se on "zakljuca" sa nase strane takodje ako su ga neki nasi skauti pratili i videli u njemu neki ekstra potencijal. Mada igrao bi vise u Udinezeu da je to slucaj. Ulazio je dosta sa klupe za Udineze i mislim da je to u njegovim godinama solidna sezona, sledece ce vec trebati da se nametne vise. 

Link to comment
Share on other sites

Gledam Veronu protiv Atalante. Ilic je odlican. Non stop se otkriva, dobija loptu na sredini, saigraci mu bas veruju. I ucestvovao je u akciji za gol Verone.  Igra i Lazovic isto. Nije los, ali je jednom bas lepo ispao kod sanse Zapate, sreca pa ovaj nije pogodio. Inace ovako dosta je aktivan po njegovoj strani. Pridodaje se napadu u svakoj prilici i Verona vise napada sa te strane gde on igra.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc je igrao citavu utakmicu po levoj strani. Bio je vrlo aktivan. Steta sto nije uspeo da postigne gol kod one sanse, bas su fino izvozali Atalantu igraci Verone. Golman je stigao da mu odbrani sut, mada je morao bolje da sutira, malo vise jos u stranu, nekako je sutirao vise po sredini i golman je uspeo da stigne da odbrani. Ali sve u svemu bio je dobar.

 

Ilic je bio zasluzan i za drugi gol, iako je steta sto nije uspeo on sam da ga postigne, vec od njegovog suta kada je golman odbranio da se lopta odbije od Kopmajnersa. Odlican, skolski, dupli pas je odigrao sa saigracem, sjajno se ubacio, prihvati loptu, usao u sesnaesterac i sutirao. 

 

Prva stvar sto mi se dopada kod njega je sto se odlicno krece bez lopte i non stop je otkriven za pas, druga stvar je sto vidim da ima taj njuh kada treba da se ubaci iz drugog plana i pridoda se napadu. Ima tu istu karakteristiku kao Milinkovic-Savic sa ubacivanjem iz drugog plana. Nekoliko puta je to pokusao na utakmici, jednom je bilo dovoljno za gol. 

Jak je na lopti, miran pas ima. Saigraci su mu non stop dodavali da on distribuira loptu iz sredine. Vidi se jasno njegova funkcija u timu i ne samo njegova. Tameze je vise kao neka radilica, energican, okretan, dok je Ilic isto pokretljiv bez lopte samo sa vise zadataka sa loptom i vrlo su kompatiblini na terenu. Ilic je bio isto dobar i u defanzivni kada se pred kraj Verona povukla i imao je nekoliko dobrih defanzivnih intervencija. 

 

Vidno je napredovao u odnosu na proslu sezonu kada sam ga gledao i to je verovatno zbog stecenog iskustva i rutine u ovoj sezoni. Verona je dobra sredina za njega, mislim da bi mogao da ostane jos jednu celu sezonu tamo jer mi se cini da ce on tek biti dobar, jer ima veliki potencijal. Igrac koji onako moze trcati sa loptom u nogama i biti manje vise siguran sa plus mirnim pasom je odlican potencijal. U nekim trenucima podseca na Frenkija de Jonga kada ima loptu u nogama. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih zvao ovog Samardzica pa da je Mesi licno, ne bih zapravo uopste zvao te gastarbajtere rodjenje tamo. Nije to to. Repka treba da bude iskljucivo sa decom koja su rodjena ili zivela u Srbiji. Evo bas citam intervju, klasicni gastozi, cuj osnovao klub Fk Srbija u Berlinu. Teraj te lazne patriote sto dalje

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Ja ne bih zvao ovog Samardzica pa da je Mesi licno, ne bih zapravo uopste zvao te gastarbajtere rodjenje tamo. Nije to to. Repka treba da bude iskljucivo sa decom koja su rodjena ili zivela u Srbiji. Evo bas citam intervju, klasicni gastozi, cuj osnovao klub Fk Srbija u Berlinu. Teraj te lazne patriote sto dalje

Ko su prave patriote? Mozda bi ti sledeci korak da igraju samo deca rođena u jednom gradu pa jednom kvartu. Užasno ti je razmišljanje

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...