Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Pa mi levu stranu nismo ni imali, a na desnoj Lazovic je isao na Robertsona i Tirnija bez ikakve pomoci sto je budalastina. Da forsiras tu stranu konstantno gde su verovatno bili najjaci. Totalni disbalans u ekipi se desio, ali sa onako letargicnim nastupom i slabije reprezentacije od Skotske bi se uspesno nosile. 

Link to comment
Share on other sites

ukljucih se kasno, vec smo gubili i vidim korner za skote. bese mi smesno dok gledam rajkovica kako zove i rasporedjuje fudbalere jer oni ocigledno ne znaju gde treba da stanu i koga da pokrivaju kad se brani korner. sad razumeo bih da je kontra napad pa se usmeravaju da prekinu kontru i bolje markiraju skote ali korner??? bukvalno ne znaju gde da stanu kad se postavlja odbrana. tacno zakljucis koliko igrace interesuje utakmica i reprezentacija. njima su glave vec medju stanijnim sisama kakva crna utakmica.

bas smo truli svuda. trula nam je celokupna fudbalska organizacija, trula nam je i drzava pa se zato i toliko dobro slazu. kako li se kapiten bankela osecao dok je gledao ovaj tuzan skup igraca kako odradjuju utakmicu. sve treba da se rusi, ovo nije za popravku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Al koji naslovi 😂😂😂😂

To su toliko govna teska kojima ni ispaljena 3 tomahavka (po srpski™(RTS je valjda pogodjen "samo" jednim?)) u zgradu njihove redakcije ne bi donelo neku satisfakciju srazmerno tome kolika su govna.

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

I sta mislite, ako bi mastali malo, koji predsednik saveza bi bio prihvatljv i za jednu i drugu stranu (zna se na sta mislim) ali i da ima nekog smisla za taj posao? I ne mislim na stranackog bota, vec na potencijalnu stvarno dobru opciju. Zato sam rekao ako bi mastali.

 

Ko predsednik, a ko novi selektor?

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, lajavi krelac said:

I sta mislite, ako bi mastali malo, koji predsednik saveza bi bio prihvatljv i za jednu i drugu stranu (zna se na sta mislim) ali i da ima nekog smisla za taj posao? I ne mislim na stranackog bota, vec na potencijalnu stvarno dobru opciju. Zato sam rekao ako bi mastali.

 

Ko predsednik, a ko novi selektor?

 

Pristojnih kandidata za selektora jos uvek imamo nekoliko da potrosimo (Paunovic, Milojevic, pa ajde mozda i Jokanovic), ali naci postenog i sposobnog coveka za upravljacku funkciju u bilo kojoj oblasti, a posebno u fudbalu, je bas zajebana misija

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi generalno sada hodamo po tankom ledu što se tiče budućnosti našeg fudbala. Vučić je najavio novu organizaciju, ali treba imati na umu da samim ti što predsednik jedne države najavljuje promene u Savezu jedan opasan teren koji FIFA ne toleriše i ako se kao po običaju bude umešao, suspenzija saveza nam ne gine.

Najbolje bi bili kada bi on ostao van te priče, i založio se da država odradi svoj posao što se tiče mafije koja je okupirala fudbal od struktura koje upravljaju savezom do struktura koje upravljaju tribinama, pa preko mafijaško-menadžerskog "sindikata". To bi bio prvi korak ka ozdravljenju, ta priča o travi, o stadionima na koje malo ko ide i kada to može, je samo mazanje oči i zamajavanje javnosti koja nije uključena u problem i kojoj je lako zamazati oči praznim pričama i željama.

Koliko god mi to teško padalo da kažem, možda je to što ne idemo na EP i dobra stvar, pošto bi tim uspehom se sako kitili oni koji su najmanje zaslužni za to. Ovako stvati dolaze na svoje mesto, a verovatno je to i mesto koje zaslužujemo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, threepwood said:

 

Pristojnih kandidata za selektora jos uvek imamo nekoliko da potrosimo (Paunovic, Milojevic, pa ajde mozda i Jokanovic), ali naci postenog i sposobnog coveka za upravljacku funkciju u bilo kojoj oblasti, a posebno u fudbalu, je bas zajebana misija

Pa 3 vrste trenera se menjaju:
1)Izduvane mustikle ciji je vrhunac bio pre 10 godina, sa ovakvim imamo najvise uspeha: Antic i Muslin. A fejlovi su Dik Advokat, Tumba, Klemente.
2)Jsl balvani- Javor, Pizon
3)bivsi fudbaleri najcesce 1 ili 2 posao: Djukic,Drulovic, Krstajic.
A niko sem Mihe i Dika nije imao neku karijeru posle vodjenja Srbije, sto pokazuje kako fenomenalno biramo trenere.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, lajavi krelac said:

Pa mi levu stranu nismo ni imali, a na desnoj Lazovic je isao na Robertsona i Tirnija bez ikakve pomoci sto je budalastina. Da forsiras tu stranu konstantno gde su verovatno bili najjaci. Totalni disbalans u ekipi se desio, ali sa onako letargicnim nastupom i slabije reprezentacije od Skotske bi se uspesno nosile. 

 

Meni je bilo fascinantno kako smo celo poluvreme protraćili na mukotrpnim pokušajima da prenesemo loptu sa ivice šesnaesterca do cenra igrališta. I onda kada shvate da ne umeju to da reše pas igrom, krenu nasumični baloni ka centru, koje su po pravilu kupili Škoti.

Link to comment
Share on other sites

Drzava moze da se meša u fudbal tako što će kao prvo sprečiti nenamensko finansiranje fudbalskih klubova. Samo zavrnuti slavine iz telekoma i eps-a i pare od gasproma uloziti u odbojku i vaterpolo. Drugi korak bio bio hapšenje i suđenje krimosima sa svih pozicija u fudbalu počev od kokeze i karadžića pa do onih sitnih trenerčića što reketiraju roditelje preko škola fudbala. Ne bi se tu bunila ni Uefa ni Fifa, imamo primer Poljske. Nakon toga uz pomoc Uefa oformiti profi ligu od 12 klubova. Poslati 30-50 mladih trenera da se obučavaju u Ajaksu, Dortmundu, Sautemptonu i gde god ima dobar rad sa mladim igračima. Ima puno toga što se moze uraditi,pa u Makedoniji je predsednik saveza inače Albanac uspeo da reprezentaciju izdigne iznad klupskih interesa, talasali su ovi iz Vardara a danas i oni slave.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Mi generalno sada hodamo po tankom ledu što se tiče budućnosti našeg fudbala. Vučić je najavio novu organizaciju, ali treba imati na umu da samim ti što predsednik jedne države najavljuje promene u Savezu jedan opasan teren koji FIFA ne toleriše i ako se kao po običaju bude umešao, suspenzija saveza nam ne gine.

Najbolje bi bili kada bi on ostao van te priče, i založio se da država odradi svoj posao što se tiče mafije koja je okupirala fudbal od struktura koje upravljaju savezom do struktura koje upravljaju tribinama, pa preko mafijaško-menadžerskog "sindikata". To bi bio prvi korak ka ozdravljenju, ta priča o travi, o stadionima na koje malo ko ide i kada to može, je samo mazanje oči i zamajavanje javnosti koja nije uključena u problem i kojoj je lako zamazati oči praznim pričama i željama.

Koliko god mi to teško padalo da kažem, možda je to što ne idemo na EP i dobra stvar, pošto bi tim uspehom se sako kitili oni koji su najmanje zaslužni za to. Ovako stvati dolaze na svoje mesto, a verovatno je to i mesto koje zaslužujemo.

reci da se salis? meni zvuci neverovatno da je fudbalska srbija izabrala gospodina kokezu. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, drgnk said:

 

Meni je bilo fascinantno kako smo celo poluvreme protraćili na mukotrpnim pokušajima da prenesemo loptu sa ivice šesnaesterca do cenra igrališta. I onda kada shvate da ne umeju to da reše pas igrom, krenu nasumični baloni ka centru, koje su po pravilu kupili Škoti.

Protiv Norvezana je to fino funkcionisalo ali smo koristili obe strane, sada smo im opteretili samo jednu i to onu najjacu i to im nije pretstavljalo nikakav problem. Zato je Tumbakovic stavio Gudelja na stopera, jer je jedini koji moze preneti loptu iz stoperske pozicije. Mada opet neke neshvatljive greske kod prostih pasova od strane Lukica, Sergeja, Kostica, Lazovica jednostavno su produkt katastrofalnog straha i nedovoljnog samopuzdanja. Ne znam drugacije kako da objasnim ono. Ja kad sam gledao i kad je proslo prvih 10 minuta, rekao sam ovi su se usrali od straha i nema tu nista kad tako izadjes na teren a naspam tebe stoji krajnje samouverena i skoncentrisana ekipa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dzabe sto su ovo nasi najbolji igraci kad deluju ko razbijena banda na terenu. Da je sve do individualnog kvaliteta igraca, treneri ne bi postojali, a posebno je vazno da u reprezentaciji imas posvecenog coveka, jer se tu par puta godisnje skupe igraci koji to cesto shvate kao odmor, pa je bas dobro da imas nekog ko ce da im objasni da to nije bas tako. A to ne moze bez posvecenosti, zelje za radom i disciplinom.

 

Tumbakovic je nebitan lik totalno. 

 

Nek dovedu bilo koga ko ce da se posveti reprezentaciji, da je zeljan dokazivanja, a ne da je dosao tu jer nije hteo da igra protiv tzv Kosova. Ni ne mora neko ime da bude, samo da ima muda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto sam malo guglao, posto me to sad prvi put zainteresovalo, da vidim kako to rade druge uspesniji fudbalski savezi i koga postavljaju za predsednike. I verovali ili ne nijedan od tih poruglaskih, nemackih, holandskih, engleskih, italijanskih... saveza ne postavljaju ljude koji imaju bilo kakve veze sa fudbalom, niti su to njihove legende. Obicno su to neki ljudi koji imaju zavrsene razne fakultete koji sa sportm veze nemaju. Pa je tako recimo predsednik nemackog saveza bivsi predsednik Frajburga i vlasnik nekih restorana. A zamenio je coveka koji je bio poslanik u nemackom parlamentu. Predsednik holandskog saveza je bivsi sudija i takodje radio je kao menadzer u njihovim istanknutim firmama poput Filipsa i Rotmansa. A predsednik portugalskog saveza je bivsi kosarkaski igrac koji je bio predsednik portugalske kosarkaske lige a radio je dugo godina i u menadzmentu fudbalskog kluba Porto. Ono sto me je najvise iznenadilo je da je predsednik engleskog fudbalskog saveza ni manje ni vise nego princ Vilijam 🙂 

 

Zanimljivost mi je recimo da je bivski nemacki predsednik podneo ostavku nakon neke afere sa satom od 6000e koji mu je poklonio neki funkcioner UEFE. Kazu da je pritisak medija i javnosti toliki bio da mu je jedino ostalo da podnese ostavku. I onda je na njegovo mesto dosao ovaj iz Frajburga. Dal mozete da zamislite kod nas neku takvu slicnu situaciju? 😄 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lajavi krelac said:

Pa je tako recimo predsednik nemackog saveza bivsi predsednik Frajburga i vlasnik nekih restorana. A zamenio je coveka koji je bio poslanik u nemackom parlamentu. Predsednik holandskog saveza je bivsi sudija i takodje radio je kao menadzer u njihovim istanknutim firmama poput Filipsa i Rotmansa. A predsednik portugalskog saveza je bivsi kosarkaski igrac koji je bio predsednik portugalske kosarkaske lige a radio je dugo godina i u menadzmentu fudbalskog kluba Porto. Ono sto me je najvise iznenadilo je da je predsednik engleskog fudbalskog saveza ni manje ni vise nego princ Vilijam 🙂 

Pa i naš predsednik saveza je poznati biznismen, držao je pečenjaru na primer.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

I to sto kazes. 😂

 

Ne ozbiljno ni meni niko ne pada napamet za pristojnu opciju predsednika saveza. Jer kod nas je korupcija daleko veca i izrazajnija nego kod ovih zemalja sto sam gore naveo. Zamislite recimo da neki dugogodisnji poslanik bude predsednik fudbalskog saveza kod nas. 😂

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, lajavi krelac said:

I to sto kazes. 😂

 

Ne ozbiljno ni meni niko ne pada napamet za pristojnu opciju predsednika saveza. Jer kod nas je korupcija daleko veca i izrazajnija nego kod ovih zemalja sto sam gore naveo. Zamislite recimo da neki dugogodisnji poslanik bude predsednik fudbalskog saveza kod nas. 😂

 

 

spacer.png

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Našao bi se već uspešan menadžer za mesto predsednika saveza, ali niko nije lud da se upetlja, a čak i kad bi se neko zeznuo pobegao bi za dva dana. Čak ni tim sposobnih u savezu, postavljenih dekretom sa strane, ne bi ništa uradio jer je kriminal toliko obuzeo sve nivoe fudbala u Srbiji da ne bi znali odakle da krenu niti bi mogli prstom da mrdnu. Pisano ovde o tome više puta, evo i perkos je spominjao pre par postova.

 

Kada bi famozna država krenula u sređivanje stvari u domaćem fudbalu, vrlo brzo bi se naišlo i na predsednikovog sina, a o brojnim partnerima vrha vlasti da ni ne govorim. Jasno je zašto je to smešno i pominjati.

 

Sport je dobar i zato što se relativno brzo vide posledice lošeg rada. Mogu EPS, Telekom ili javna preduzeća neprimetno da propadaju i da masa to ne provaljuje dok ne bude kasno, ali lopta ne laže i brzo se pojavi istina. Vučićeva izjava nakon poraza je klasični krizni menadžment, smirivanje situacije, kako bi se njegov deo nacije smirio jer je eto on uzeo stvari u svoje ruke i ispraviće se sve loše što su ostavili Đilas i Šolak. Samo treba sačekati dve do dve i po godine.

 

Ako ništa drugo bar su neki popizdeli jer su im iskliznuli milioni od Uefe i guranja svojih vedeta u tima na EP. Da ne pizdimo samo mi navijači.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...