Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Posted (edited)
41 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Negde sam pročitao da je Piksi najslabije ocenjeni selektor na evropskom. Ne mogu da nađem gde.

To je neka subjektivna lista nekog engleslog medija, evo liste gde pokazuje da nije 😁

https://www.footballfancast.com/euro-2024-managers-list-ranked-win-percentage/

 

evo i te liste:

https://www.fourfourtwo.com/features/ranked-every-euro-2024-manager

Edited by Don Juan
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

To je neka subjektivna lista nekog engleslog medija, evo liste gde pokazuje da nije 😁

https://www.footballfancast.com/euro-2024-managers-list-ranked-win-percentage/

 

evo i te liste:

https://www.fourfourtwo.com/features/ranked-every-euro-2024-manager

Prva lista rangira na osnovu rezultata. Pa si bolji izbornik kad vodiš Španjolsku nego Albaniju ili Gruziju.

 

Druga lista rangira na bazi k...a. Southgate i Nagelsmann ispred Dalića kako? Piksi zadnji kako?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bugl Khan said:

Prva lista rangira na osnovu rezultata. Pa si bolji izbornik kad vodiš Španjolsku nego Albaniju ili Gruziju.

 

Druga lista rangira na bazi k...a. Southgate i Nagelsmann ispred Dalića kako? Piksi zadnji kako?

Ma sve su to subjektivne liste. Ne treba mnogo lupati glavu. Neka stave Piksija i na 25. mesto, a mi samo da prođemo grupu i ja zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2024 at 11:56 AM, Charles De Ketelaere said:

Danska recimo je osetno slabija po pitanju golmana.

Slažem se s većinom stvari u postu, ali kako ovo? Kojom logikom? Jel Schmeichel ozlijeđen ili nešto?
Btw, ako se sjećate, Danci su prije godinu i pol bili hit reprezentacija, imali neki ludi niz nepobjedivosti, kod kuće nisu izgubili velik broj utakmica, polufinale EURA, pa su prvih 9 utakmica kvalifikacija za SP imali 9 pobjeda, pa su u LN krenuli pobjedom protiv Francuza vani, pa su dobili Austriju vani......pa onda nisu dobili puno toga ni u LN, ni na SP. U kvalama su ih tukli Kazahstan i S.Irska, ali to ne mora značiti ništa. Danska će mi bit jedna od većih nepoznanica.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

To je neka subjektivna lista nekog engleslog medija, evo liste gde pokazuje da nije 😁

https://www.footballfancast.com/euro-2024-managers-list-ranked-win-percentage/

 

 

 

Zanimljiv pregled.
Od 24 selektora 7 njih ima više utakmica sa reprezentacijom od Piksija..

 

1.Dešamp (Francuska) 151 utakmica (64,9% win rate)
2.Sautgejt (Engleska) 93 (63,4%)
3.Dalić (Hrvatska) 82 (56,1%)
4.Rosi (Mađarska) 61 (50,8%)
5.Kek (Slovenija) 53 (49,1%)
6.Klark (Škotska) 53 (49,1%)
7.Hjulmand (Danska) 47 (61,7%)
8.Piksi (Srbija) 37 (56,8%)

 

... i svi su u našoj grupi, a samo Kek ima slabiji "win rate" od Piksija.

 

Novaković sa sport kluba često govori da su "sveto trojstvo" reprezentativnog fudbala Golman+Napadač+Trener

 

Za nas je jasno da je trener najslabiji, Englezima fale dobar golman i trener 😁 a Slovencima i Dancima po tome ništa ne fali.. 🙂


.

Link to comment
Share on other sites

Gledam Mitra protiv Ronalda, u finalu saudijskog kupa... nije merodavna liga, ali Mitrovic kida i trci kao nikad, bas deluje u dobroj formi. Da sam Piksi, svaku bih poceo sa Vlahovicem i Mitrovicem napred, po ceni slabijeg veznog reda (gde i nemamo neke majstore osim Tadica), jer bi bila greota ostaviti bilo koga od ove dvojice na klupi, mislim da ce nam ostrica biti daleko tuplja sa samo jednim od njih dvojice u igri.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, diego said:

Gledam Mitra protiv Ronalda, u finalu saudijskog kupa... nije merodavna liga, ali Mitrovic kida i trci kao nikad, bas deluje u dobroj formi. Da sam Piksi, svaku bih poceo sa Vlahovicem i Mitrovicem napred, po ceni slabijeg veznog reda (gde i nemamo neke majstore osim Tadica), jer bi bila greota ostaviti bilo koga od ove dvojice na klupi, mislim da ce nam ostrica biti daleko tuplja sa samo jednim od njih dvojice u igri.

Ništa nećemo da dobijemo sa tim. Mogu da igraju ako jurimo rezultat i eventualno protiv Slovenije. Danska, i posebno Engleska će nas nalupati sa 4-5 komada lagano.

Moramo da igramo taktički pametno uz mnogo trčanja, sve drugo će biti ponor. Posebno što i gol razlika može da odluči ko ide dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hteo sam po povratku sa službenog puta iz Kinšase da napišem neki komentar o reprezentaciji Srbije na EP 2024 ali onda vidim nesrećnog Mićka na spisku, nema dalje svrhe bilo šta pisati od taktici ili o formi drugih igrača. Cirkus de nastavlja, samo čekam kad će plaćeni pripadnici "sedme sile" krenuti sa pikanterijama.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 5/31/2024 at 5:19 PM, Bugl Khan said:

Slažem se s većinom stvari u postu, ali kako ovo? Kojom logikom? Jel Schmeichel ozlijeđen ili nešto?
Btw, ako se sjećate, Danci su prije godinu i pol bili hit reprezentacija, imali neki ludi niz nepobjedivosti, kod kuće nisu izgubili velik broj utakmica, polufinale EURA, pa su prvih 9 utakmica kvalifikacija za SP imali 9 pobjeda, pa su u LN krenuli pobjedom protiv Francuza vani, pa su dobili Austriju vani......pa onda nisu dobili puno toga ni u LN, ni na SP. U kvalama su ih tukli Kazahstan i S.Irska, ali to ne mora značiti ništa. Danska će mi bit jedna od većih nepoznanica.

 

Bukvalno smo slicno propali i oni i mi. Samo sto smo mi kad smo igrali dobro zapravo i imali igrace u top formi u jakim klubovima, Danci i tu prilicna tankoza.

 

Oni su zajebana ekipa slicno kao sto su Svajcarci zajebana ekipa, ali te reprezentacije uvek moras da dobijes na velikom takmicenju da bi iole dobar turnir imao i to je jednostavno tako.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Oni su zajebana ekipa slicno kao sto su Svajcarci zajebana ekipa, ali te reprezentacije uvek moras da dobijes na velikom takmicenju da bi iole dobar turnir imao i to je jednostavno tako.

Da, to moraš tuć. x protiv takvih te ostavlja(o) u skupini

Link to comment
Share on other sites

Da nastavimo ovde o reprezentaciji nakon prve pripremne utakmice

Nismo videli ništa posebno novo kod nas što bi nam dalo neku veću nadu, ajde da kažem da mi se svideo stav ekipe u drugom delu gde su konačno krenuli i da se suprostavljaju protivniku a svakom delu terena a ne da se šetkaju dok Austrijanci kidišu kao besni psi

Piksi neće sigurno nešto mnogo menjati, nadam se samo da nećemo igrati sa dva centarfora i tadićem i sergejom iza njih, to bi stvarno bilo samoubistvo

kakvi takvi naši su i navijeću iz sveg srca iako ne očekujem mnogo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...