Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

18 minutes ago, Markoss said:

Uprkos Lojdu, nama svakako trebaju dva strana pleja. Mi na dvojici uz Lojda imamo i Lazica i Radanova. Mora se malo i rizikovati sa Aleksom. Nema potrebe da tu dovodimo Nedovica ili nesto slicno. Vise imamo rupu na 3 i 4, bolje da se tu usmeri kes. 

 

Nije Lojd bolji odball-handler od Berona, niti razigravac, tu su negde, ali je raznovrsniji skorer sto ce bas da nam znaci.

 

Svidja mi se koncept gde dovodimo igrace u najboljim godinama. U prevodu, imace ambiciju da se izbore za jos bolji ugovor od ovog, sto se do sada u nasoj praksi pokazalo kao najbolja moguca opcija. 

 

Dva cista pleja se verovatno sad nece dovoditi, a da budu stranci. To bi znacilo da ce jedan od njih igrati 10 minuta, a za stranca je to mala uloga. Eventualno jos neki 1 2 igrac. Inace, Loyd je mnogo bolji ball-handler od Berona, ne znam kako si to zakljucio da nije. Evidentno bolji i raznovrsniji napadac, a opet tek za nijansu slabiji suter, ili manje bolji, jer je Beron u top 3 u Evropi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dule savic said:

Lepe vesti za sada. Jos da nam ispune zelje sa jednim igracem tipa Stefan Jovic na kecu i NNoko da se razigrava kao lud sa tim asistencijama. 

Skup je za nas Stefan, nije da se Sale nije raspitivao ali jbg 

Link to comment
Share on other sites

Loyd je sigurno zamena za Barona a ne jedan od dva PG koja treba dovesti. Jeste kombo i može da vrti pik povremeno, ali je pre svega strelac i to odličan, a za nas može da bude i vrhunski. Šutira iz svih pozicija, nabada i iz driblinga i iz spot upa i posle blokova, solidan atleta, može i jako do samog kraja, mnogo volim da ga gledam jer je fluidan madafaka, a mislim da je dobar karakter i iako zna da izdivlja, u službi je tima. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Džordan Lojd je rođen 1993. godine u Čikagu. Pokriva pozicije 1-2, preko 190 cm visok.

Nakon srednje škole upisuje koledž Furman, gde je proveo prvu godinu. Naredne tri provodi na koledžu Indijanapolis.
U senirskoj sezoni prosečno je beležio 20,9 poena, 6,3 skokova i 2,5 asistencije.

web_DSC0706.jpg

Nije draftovan, te sezonu 2016/17 provodi u G ligi, u filijali Indijane. Tu je igrao sa Aleksom Pojtresom, Trevisom Leslijem, Džulijanom Stounom, Benom Bentilom... Po meču je imao 15,1 poen, 4,2 skoka i 4 asistencije.

eea6d7d8-jordan_loyd-625x375.jpg

2017. prelazi u Izrael potpisavši za Hapoel Eliat.
Brutalne "ol araund" brojke je imao i ovde - 17,4 poena, 4,9 skokova i 3,6 asistencija.
Po indeksu korisnosti 3. igrač lige.
U četvrtfinalu izgubili 3:2 od Hapoel Holona, kasnijeg finaliste.

5b461c44ae298b08fbf819a4.jpg

Sezona u Izraelu impresionirala je Darušafaku i potpisuje ugovor s njima... Međutim, sjajne partije u letnjoj ligi navele su Toronto da iskoristi klauzulu ugovora s Dačkom i "otimaju" im ga te potpisuju s njim "two way" ugovor. Odigrao je 12 utakmica za Toronto u šampionskoj NBA sezoni i 41 utakmicu za filijalu Toronta u G ligi.
U G ligi je prosečno beležio 22,5 poena, 6 asistencija i 5,8 skokova.
Kako god, i on postaje NBA šampion, nebitno s kakvim doprinosom.

getty-images.jpg

Reptorsi su ga "vejvovali" a pokupila ga je Valensija prošlog leta.
"Narandžasti" su bili sve vreme u aktivnoj borbi za Top 8 Evrolige uz doprinos Lojda s prosečno 11,1 poena i 2,4 asistencije.
U Endesa ligi prosečno beleži 12,3 poena i 2,2 asistencije.
Imao je povredu desnog stopala krajem januara, prelom skafoidne kosti i čini mi se da se nije ni vraćao na parket sve do ovog "post korona" perioda. Inače igrač kojem je karijera proticala bez značajnijih povreda.

15798860827690.jpg

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Markoss said:

Uprkos Lojdu, nama svakako trebaju dva strana pleja. Mi na dvojici uz Lojda imamo i Lazica i Radanova. Mora se malo i rizikovati sa Aleksom. Nema potrebe da tu dovodimo Nedovica ili nesto slicno. Vise imamo rupu na 3 i 4, bolje da se tu usmeri kes. 

 

Nije Lojd bolji ball-handler od Berona, niti razigravac, tu su negde, ali je raznovrsniji skorer sto ce bas da nam znaci.

 

Svidja mi se koncept gde dovodimo igrace u najboljim godinama. U prevodu, imace ambiciju da se izbore za jos bolji ugovor od ovog, sto se do sada u nasoj praksi pokazalo kao najbolja moguca opcija. 

Ovo prosto nije istina, Lojd je imao takvu ulogu u Valensiji, ali generalno je sasvim dobar kreator, naročito za poziciju dva.

 

On je na koledžu čak više bio kreator nego strelac.

 

Za Berona je klasa u svakom segmentu sem šuta, te eventualno klača, tu nije imao priliku da se dokaže.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...