Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

11 minutes ago, Laki John Terry said:

 

 

@Firga Brate ako tako posmatras onda je druga godina bilo kog ugovora opciona.

Razlika izmedju garantovanog ugovora i opcione sezone je u tome sto kada je ugovora garantovan ti igraca moras u nekoj meri isplatiti (u celosti ili ako se dogovorite onda u delu ili nekad se nadje neko da preuzme ugovor) a kada je sezona opciona onda postoji definisan datum (u ugovoru definisan) do kada se strana "cija" je opcija moze izjasniti da li se saradnja produzava ili ne. Ako se izjasni sa "ne" nema finansijskih dugovanja, jednostavno se razidju kao da je ugovor istekao.

 

Dakle, mi smo Gista platili ili cemo ga platiti onoliko koliko su se dve strane dogovorile. Manje od 900k evra, ali svakako vise od 450k. Tako da te price o finansijskoj pozitivi su za glupane. Gist je greska i mi cemo je iskijati nekako.

 

Opet ti kazem zavisi od situacije i od potraznje za datog igraca. Mekelu smo platili debelo preko, ako ne i celu godinu, a Sofu nesto sitno, zato su se oboici zahvalili na odgovarajuci nacin, a znamo kako. Jeste bilo u sred sezone, ali mi prvo pada na pamet. Ako ima neko ko ce da preuzme ugovor, a odnos igrac/klub su korektni, jednostavno se izadje iz ugovora, novi klub ne placa obestecenje, stari nikakve penale igracu, igrac je na istom u smislu finansija, a zeli vecu ulogu u sportskom smisluu novoj sredini. Evo ti ga Djenka. Ako je istina da je na izlaznim vratima, pa naravno da necemo ni cent platiti preko ove sezone, ako ima interesenata za njega za slican ili veci novac, a ima. Jednostavno, tu su stvari dosta fleksibilnije nego u fudbalu. Potpisemo li Berona recimo na 2 godine i ne daj Boze imamo krs sezonu i ne plasiramo se u EL, a on odigra korektno i dogovorimo raskid, pa naravno da niko nikom tu nece placati penale ili obestecenje, niti mi njemu niti taj neki novi klub nama.

 

Postoje i drugaciji slucajevi. Slazem se da su Gistu dali tipa 20 posto od ugovora za narednu sezonu. Uz tih oko 20 posto sto je recimo 90k i sa novim ugovorom u novo klubu od recimo skromnih 350k, Gist je na istom finansiskom nivou na kom bi bio da je ostao. Znaci igrac gleda da ne bude ostecen, uglavnom. A naravno da ima i alavih poput Mekela.

11 minutes ago, Kronostime said:

Kod vas idu iz energetike, prosvete i infrastrukture - malo li je?:default_coffee:

 

Ne znam ko odakle zahvata, al da zahvatate ... zahvatate lepo, a satro ste neka opozicija. Zna se kako se to u narodu zove. 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, n4l1m said:

dobar je hollt, za potapanje kupusa..

ocigledno ce i ove godine, pare iz penzionog fonda i zdravstva biti preusmerene kod kk ostoye:default_coffee:

 

Mi se uzdamo u dobar marketing i trening kompenzacije pa sta nam bog da. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Atila said:

Pozdrav svima!

Kaze se "Dobro vece"... kao kum. I moras odmah da prospes neki insajderski info. 

I pola forumasa ce da popadaju na tvoj upis. 

 

Ovako si nekako, sta znam, mlako usao...

 

Dakle, ovako:

Molly (Pula, Croatia)'s review of Wake of Vultures

 

A ne ovako:

buckle up buckaroo - GIF on Imgur 

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

Mescini da je Atila već bio na forumu 🤔

Ne da je bio,nego i ostao u najlepsem secanju ovih "prelazni rokovi" topika.

Dobrodoslica bratu u nadi da ce dati puni doprinos (kao uvek).
P.S.Fender je cak imao i neki duhoviti uradak posvecen Atili na starom forumu,pa ako ga ima negde u kolekciji molio bih ga da ga ponovo prikaze. Sta kazes @Tamburinjo?

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ne da je bio,nego i ostao u najlepsem secanju ovih "prelazni rokovi" topika.

Dobrodoslica bratu u nadi da ce dati puni doprinos (kao uvek).
P.S.Fender je cak imao i neki duhoviti uradak posvecen Atili na starom forumu,pa ako ga ima negde u kolekciji molio bih ga da ga ponovo prikaze. Sta kazes @Tamburinjo?

 

Veća legenda od onog Bloods ili kako se zvao? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Veća legenda od onog Bloods ili kako se zvao? 

 

Cuj veca, ne veca nego jedina istinska ziva legenda na forumu.

 

Sto je Atila kasnio, pa toliko nije kasnilo ni trudnici.

 

Secam se, mi slavimo prvi kup u Radonjinoj eri, onaj gde smo se vratili protiv Mege sa -20, a brat Atila ulece i pita kad smo otkacili Šilba. Posle je po tom Českom Amerikacu nastao glagol Šilbovati, al da ne sirim pricu. Elem, iste te sezine, malo kasnije, tugujemo mi onaj poraz od Cibonene i vecina userava doktora Radonju, ne moze se na forum od salvi uvreda i kletvi na njegov racun, dok za promenu ne ulete Atila bic Boziji i izbaci klip kako Dzenkins pretrcava Vardu u finalu kupa, istog onog koji smo slavili u februaru te godine. Slavi i on, u aprilu.

 

Prebolesmo mi nekako tu Cibonu, jer ubrzo ista odustade od EL i posla nas u istu, pa se zeljno iscekivase pojacanja, bas kao sad. I tako, dok smo tog leta svrsavali na potpis Markusa doktora Vilijamsa i kacili njegove klipove, uleteo bi Atila sa pitanjem zasto se u Jadranskoj ligi konacno ne uvede plejof kako nam ne bi jedan mec na fajnal foru krojio sudbinu. Nije mogao da se pomiri sa cinjenicom da Cibona igra Evroligu umesto nas. Razumem ga, isto sam se osecao i sam ... mesec i po dana ranije.

Dobro ... kasnije su Bobi i Markus unistili Galatasaraj u prvom kolu i junak ove price  je u istom trenutku slavio i ulazak u EL i prvu pobedu. Koliko se samo radovao. Istina, posle nekog vremena bas ga je pogodio poraz od Neptunasa u drugom kolu. A da je mukica znao da smo, dok je on tugovao, mi vec bili na 5-1 i slavili top16 fazu. Istina, proslavio je taj top16 i on ... ak tek kad smo opet dobili Megu u finalu kupa. Opet duplo slavlje! Masala! A zasluzio je ...

 

E sad, u tom njegovim ushicenju i nabrajanju svih tada aktuelnih uspeha pomenu on i tu legendarnu seriju pobeda u ABA ligi, pitavsi se da li sezonu mozemo da zavrsimo bez poraza kao niko pre. Malo sam se pogubio i ja, jer kako je znao tada da smo uzeli kup, a nije znao da nas je Krka zveknula u Novom mestu, nakon 20 pobeda u ligi i prekinula nam seriju?! To se desilo 10ak dana pre kupa. Ma to je to njegovo putovanje kroz vreme, zajebana rabota. Izgubim razum kad pokusam da razumem. Zato, kao pevac Sofronije, ne zelim da saznam da li je drugi ja u onom sanduku. Neka ... bolje da ne znam.


Jedva cekam da cujem sta misli mogu li Sakota i momci da zveknu opet Real u Madridu i ostanu u trci za plejof EL ...

 

I to vam pricam ... Atila ... ziva legenda foruma.

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni Bombarder said:

Bloodsa se ne secam iskreno..mozda je on pisao pre mog dolaska na fb92?

Atila mi je vec ostao u secanju. Jos da se vrati Zvezda025 i pali se masina. 

 

Fali i cuveni The Pale Rider zvani ''sta mislite o...''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...