Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Mi nismo otišli u Laktaše rešeni da završimo seriju. Kao da je prioritet bio nešto drugo, npr. još jedna utakmica za "uigravanje" ekipe i traženja forme određenih igrača, a ako uz sve to dođe i pobeda - super. Ako ne dođe, tu je majstorica u Bg.

 

Ovaj stav je legitiman, ali i rizičan. Kao što je legitimna strategija u napadu da Lojd kulira u 1/4 (skauting protivnika fokusiran na njemu, čeka se drugo poluvreme, čak ponekad i poslednja četvrtina da taj fokus popusti i/ili čuvari fizički padnu), a da teret napada preuzmu pre svih Volden, a sve češće i Lazić. Ni jedan od ove dvojice nije konstantan skorer, što nas je juče koštalo katastrofalnog starta i velikog minusa koji je i odlučio meč. Uz već standardno nepostojeće poene iz reketa naša dva centra, jasno je koliko smo u takvim momentima bezopasni i čitljivi za odbranu protivnika.

 

Upravo to nepostojanje bilo koje opcije da se lopta spusti centrima (kakvi god da su, nisu najgori par centara u ABA) je moja najveća zamerka Radonjiću. Čak i u momentima kada ubacujemo za 3 poena i kada protivnika raširimo po terenu, jednostavno ne postoji ideja da se spusti dole, već se besomučno furaju serije trojki Lojda, Voldena, Dobrića, Dede ili Simona. I kada ulaze te trojke i kada tim poenima punimo protivnika i lomimo meč, opet naši visoki, koji su nam najveći timski problem, od toga nemaju ništa. Ređale su se takve pobede od dolaska Radonjića u decembru, ali naši centri se nisu pomakli ni za milimetar. Praktično se koriste samo kao skakači, ne vidim ih ni kao neku defanzivnu silu oko obruča ili kod sviča, a o napadu sam sve već napisao. Zaista jedinstven način korišćenja centarskog para. 

 

Da stvar bude još gora, naša situacija na poziciji 4 je teža od one na poziciji 5. Deda, Reath, Simon... Povređeni MJK i odbačeni JOB. Imamo trenutno dvojicu koji krpe poziciju 4 i Reatha koji je totalno van forme. Od starta sezone nemamo legitimnog stratera na 4, a sada, usled povrede i otkaza, nemamo ni jedinu stvar koja tu činjenicu može da kompenzuje - rotaciju. Staviti Dedu na Dalibora Ilića, pa čak i Luku Mitrovića je za nas nepovoljan mismeč po pitanju skoka i hustle igre. Simona takođe. Šta dalje komentarisati. Na žalost, ova poslednja povreda Reatha, nakon što je krenuo da ulazi u ritam posle bolesti, nas je potpuno osakatila na obe centarske pozicije i ostaje nam samo da se nadamo da će Duop biti spremniji za majstoricu i posebno za eventualnu finalnu seriju.

 

Teška je situacija, još više će se skraćivati rotacija, što će nas dovesti da bukvalno zavisimo od 3-4 igrača, njihovih procenata šuta ili sudijskog kriterijuma. Jasno je da ne zavisi od nas i šta drugo tada ostaje osim nade. Eto, na to smo spali, pa ako je i to dovoljno jednom Zvezdašu da bude zadovoljan, onda super. 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, propolis said:

Ne razumem zbog cega se potencira da je Igokea visoka ekipa? Zar mi ne mozemo da im pariramo sa slicnom postavom?

Zbog cega moraju Volden i Lojd da startuju kad nas svaki put i da nas Igokea ubije svaki put u prvom poluvremenu?

Mi kao da namerno počinjemo sa nejakom petorkom sa Davidovcem na 4.

Valden,Lazic, Davidovac,Reath i Noko neka startuju pa da se posibamo sa njima,a ne da kukamo kako su dugacki i visoki.

 

Odlican primer prilagodjavanja protivnickoj visokoj postavi smo videli u seriji Milan Bajern. Bajern je imao dosta problema sa napadom Milana kada su u postavi dva krila na 2 i 3 Šilds i Datome koji bi uvek ostajali na Sisku ili Siliju i lagano poentirali preko njih. Trinikjeri je reagovao i povisio postavu stavljajuci Cipsera na 2 da pokrije Sildsa.

 

 

Radonja nije tip trenera koji ce da vadi kestenje iz vatre, niti je takav bio i prvi put kad je dosao.

Njemu treba sloboda i vreme da selektira ekipu i onda čekati rezultat.

 

Znaci "za dve a najvise za tri godine" !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Takeshi_Kovacs said:


kojih tacno?
posto je pola ovih igraca bilo tu i u prethodnom radonjinom mandatu

 

Simonovic, Kuzmic, Hall sigurno nisu kvalitet za aba ligu - to sto su prva dvojica nekada bili evroligaski igraci nema dodirnih tacaka sa danasnjim stanjem. 

 

Sad dolazimo do mozda i vaznije teme - koliko igraca iz ovog tima moze da pravi razliku u aba? To su sigurno Loyd i Walden a samo periodicno Davidovac i Dobric. S tim da je meni Walden katastrofa na pleju i nesto sto ne bih vise nikad gledao. Nnoko, Lazic, Rit mogu da pruze dobru partiju ali daleko od nekog ozbiljnog doprinosa u kontinuitetu sto bismo mogli reci i za dominantnog Kuridzu da je tu. Buducnost svakako ima vise kvalitetnih igraca. 

 

Za ovakvo stanje je svakako dijelom kriv i Radonjic jer je pustio 2 stranca koja bi mogla da pomognu a pri tom zabetonirao pozicije provjerenim Kuzmicu i Simonovicu, bez adekvatnih zamjena. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja mislim da hall svakako moze da igra ABA ligu kao backup plej

zasto on u ovoj fazi sezone izgleda kako izgleda posledica je vise faktora...izmedju ostalog i toga kako ga je radonja tretirao od dolaska

minuti simona i kuzmica su takodje direktna posledica trenerovih odluka

 

moje pitanje se pre svega odnosilo na to da pojedini ovde misle da bi nama roster izgledao drasticno drugacije da je radonja bio tu od pocetka i selektirao ekipu

ja tvrdim da ne bi, i da bi to bio 90% isti roster

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Šarac said:

Znaci "za dve a najvise za tri godine" !

 

 

Odlično ako je tako i ja imam strpljenja. 

 

Mi nemamo kapacitet i potencijal za EL licencu,a sa obzirom da se finansijski,na duze staze, ne mozemo takmiciti sa ruskim,turskim, španskim klubovima, Bajernom,nekim budućim kosarkaskim Liverpulom, naša merka je Eurocup i da kroz to takmičenje probamo da dođemo do EL.

Kada kazem mi ne mislim samo na Zvezdu vec na sve klubove iz regiona i to ce biti realnost dokle god se EL bude igrala po ovom novom zatvorenom sistemu.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Martin Mystere said:

Jebo te kakav defetizam zavladao na temi...

Pa posle sinocnjeg performansa protiv tima koji je vrlo ok ali ipak nije ni EL ni EC ne vidim previse prostora za opravdani optimiziam.

 

Mislim, u ovoj fazi takmicenja gde se boris za titulu jednostavno moras da budes u formi u kojoj mi nismo (ili je ne pokazujemo). Mi imamo sansu ako Covic pusti publiku u halu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ridji said:

Kao sto pomenuh na live temi, pri samom početku utakmice, nisam ni očekivao da veceras zavrsimo seriju u Laktašima. Realno je da posle svega sto su oba kluba uradila i prošla u prethodnih 9-10 meseci mi nismo kvalitetniji za 2:0.

Kolikogod da su neki Zvezdini navijači počeli da dozivljavaju da su nam trofeji i prva mesta predodredjeni, posebno obaranjem i padom Partizana i da nam je jedini ozbiljni rival Budućnost, to ipak nije tako jer su i još neki drugi klubovi počeli ozbiljnije da rade, da ulazu solidne novce, da prave neki kontinuitet sa rasterima, da mogu da dovedu solidne i kvalitetne igrače. Kad se sa druge strane u jednačinu uključe prethodne 2-3 godine Zvezdinog haoticnog i neplanskog rada, navrat nanos dovodjenja igrača i trenera, gde ni nesrećna korona nije pomogla, onda se dobije sezona i situacija gde su 4 ekipe veoma blizu.

A dobar primer klubova koji su ozbiljno odradili posao je upravo Igokea. Oni prakticno od početka sezone igraju manje više sa jednim kompletnim rosterom, osim sto je Grej doveden u januaru da zameni povredjenog Volera.

Trener im je tu već nekoliko godina uz jednu kratku pauzu, odlično je radio sa ekipom, uigrao ih, sto se dobro vidi pre svega po nacinu i kvalitetu njihove igre nekih kompleksnijih odbrana koje ne mogu tek tako da se igraju.
Dok je Zvezda lutala sa igračima i posle solidnog starta sezone radila doselekciju, dovodila ‘pojačanja’, zatim otpustila trenera koji se načisto pogubio i izgubio ekipu, dovela novog/starog trenera, onda bolovala od korone, usput otpustila ta ‘pojacanja’, a jedini igrač koji je i mogao da bude zaista neko pojačanje usred sezone otišao da se idalje ne zna šta i kako, ili zbog koga... za to vreme Igokea nije ništa menjala i nije ni čudo sto mnogo više lice na tim od nas, nije čudo da igraju sa izuzetnom disciplinom i energijom. Imaju mana i ogranicenja ali rade i igraju pametno i pokušavaju da sakriju svoja ogranicenja, da iskoriste svoje prednosti, pre svega dobru fiziku i krakatost svih igrača, od 1 do 5, a da kosgeterski deo iznese nekolicina kvalitetnih igrača + ono sto dobiju iz disciplinovane timske igre. Ovako opisujuci ih pomislih u sebi pa ovi su neka predjasnja Zvezda za ‘sirotinju’, sto i nije daleko od istine, principi rada i igre su im slični, u skladu sa mogucnostima. S toga i ne cudi da nam generalno ne leže i da nam ne odgovaraju, posebno jer smo mi trenutno jedan Frankenštajn od ekipe koji je tek nešto kvalitetniji jer ima malo više kvaliteta van prve petorke + 1, 2. I (treba da) ima kvalitet igranja EL utakmica.
Zbog svega toga po meni nije ni realno da bude 2:0 za nas. Ne kažem da nije bilo moguće ali da je trenutni rezultat bliže stvarnom odnosu i stanju. 
Kao sto ni protiv Budućnosti ne bi bilo realno 3:0, pa čak verovatno ni 3:1)

Danas smo opet dobili 4/4, i pored toga sto je na kraju ostala visoka razlika malo je falilo da se skroz vratimo u meč. U poslednje tri utakmice redovno ih ugušimo u poslednjih 10 minuta, s tim sto smo danas bili ocajni u prvoj četvrtini i bilo je jako teško anulirati to jer sa druge strane Igokea je sutirala fenomenalno. Kad se na to doda da je Volden odigrao najgoru utakmicu sezone, Lojd nije mogao bazen da pogodi, da su Rita oteli vanzemaljci, a ne bih se naljutio ni Hola da povedu... Dobro pitanje je kako smo uopšte dosli u situaciju da imamo nekoliko napada da se spustimo na -6 ili -7.

Radonjic je lepo rekao odmah posle utakmice, otvorili smo istu sa napadima gde smo ostvarivali jako dobre, prakticno potpuno otvorene, pozicije za šut ali ništa nismo mogli da pogodimo. 
 

To se ne može dogoditi u Pioniru, gde ne očekujem da slomimo Igokeu u prvom poluvremenu, već da to opet ucinimo sredinom 3/4 i tokom 4/4.

Nisu Laktašani bezopasni u majstorici ali verujem da ćemo biti smireni, strpljivi i samouvereni pa da nas čeka novi veliki dvoboj protiv Budućnosti, prvi za Radonjića  

 

Bold: Za mene je ovo malo porazavajuce. Ali, Igokei zaista svaka cast na sklapanju tima.

 

Porazavajuce je i da mi ocigledno moramo da igramo na to da ostanemo u utakmici u prvih 30 minuta (za koliko oni imaju snage) i da nas oni tu ne razvale, pa da mi zavrsimo posao u zadnjih 10 minuta gde oni padnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

el smo isplatili Saši zasluženo...zna li se šta?

daj bar tu da se ne brukamo kad ga već batovci okraćali za kup.

Pa valjda dobija platu redovno i dalje. Ne bih rekao da mu se odmah isplacuje i sledeca sezona. To moze kad se dogovori, ali posto smo na BAT-u bili onda to nije dogovor. Mislim da on ne moze ni da ide u drugi klub do kraja sledece sezone i da tako bude duplo placen. Nisam citao odluku, ali po meni on se vodi na platnom spisku kluba do kraja sledece sezone. Do tada moze da odmara i prima platu. Ako nadje novi klub, onda...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, VISOKOLETAC said:

Mi nemamo ni jednog, a kamoli dva 🙂

 

4 hours ago, Wingwalker said:

 

Oklen nama plej...?

Em smo davno izašli iz toga...em ih nakon Pengosovanja nema nigde na svetu. Ne pratiš. 

 

 

Pa ono jes'... Talic i Pot su pravi plejevi, za razliku od Voldena, Hola i Uskoka. Daj da ih onda odmah dovedemo. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Radonjić je juče debelo fejlovao još nakon prvog TO kada su nas ubili u prvih par minuta i poveli sa 13:2 do TO, gde nismo mogli bazen da pogodimo, Volden je kao plej bio užasan (što se nastavilo tokom čitavog meča), gubili su se u odbrani i on nakon TO ništa ne promeni već vrati istu petorku.

Kasnije "vođenje" ekipe je samo bilo nadogradnja u istom stilu.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, drakon1 said:

Pa valjda dobija platu redovno i dalje. Ne bih rekao da mu se odmah isplacuje i sledeca sezona. To moze kad se dogovori, ali posto smo na BAT-u bili onda to nije dogovor. Mislim da on ne moze ni da ide u drugi klub do kraja sledece sezone i da tako bude duplo placen. Nisam citao odluku, ali po meni on se vodi na platnom spisku kluba do kraja sledece sezone. Do tada moze da odmara i prima platu. Ako nadje novi klub, onda...

 

Tako je. Posao iz snova - ne radis nista za punu platu.

Ovako je to nekako izgledalo u Covicevoj kancelariji tog vikenda:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ocikivati unutrasnju igru visokih igraca bez pleja, nema smisla, jos nasih visokih igraca koji su prije svega defanzivno orijentisani igraci tokom cijele karijere.

Govoriti o O'Brajntu kao napadackoj opciji pod kosem isto ne ide jedno sa drugim, bar ne kod nas. Covjek je uzimao vise suteva za tri od Voldena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Toliko je loše stanje da bi sad i jedan MJK bio dosta vrijedan igrač. Barem bi imali jedno dobro tijelo pod košem. 

 

A tek Borisha, resetovao bi se na mod kod Tomica.

 

Salu na stranu, znacili bi nam i jedan i drugi. Simonovic je ubedljivo najgori kosarkas u ovom timu, a prinudjeni smo da ga gledamo. Nek mu izmisle neku fiktivnu funkciju kao Keselju, ako vec mora da uzima pare od Zvezde, ali sto dalje od terena, ako moze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo jasno da su mnogi namirisali krv, pa i Igokea.

Igramo bedno, osim ako odbranu ne ubacimo u neki mod zadnje cetvetine protiv igosa u prvom mecu. To su retki slucajevi u ovoj sezoni.

Imamo sad veci konstantni disrepekt od strane sudija, ovo ide do nivoa da se ponasaju prema nama kao da smo crnokosa a ne evroligas godinama. Nije poenta u tome da imamo povlasceni polozaj, vec da sudjenje bude pristojno. A nije ni protiv Igokee, ne smem ni da zamislim u potencijalnom finalu.

Misko gleda solidan broj utakmica u Podgorici, to je solidan indikator.

 

Svaka cast ljudima koji misle i dalje da cemo osvojiti, al to je samo teoretska sansa. Koja se bazira na domacem terenu,a on nece znaciti mnogo u finalnoj seriji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, madafaka73 said:

Upravo to nepostojanje bilo koje opcije da se lopta spusti centrima (kakvi god da su, nisu najgori par centara u ABA) je moja najveća zamerka Radonjiću. Čak i u momentima kada ubacujemo za 3 poena i kada protivnika raširimo po terenu, jednostavno ne postoji ideja da se spusti dole, već se besomučno furaju serije trojki Lojda, Voldena, Dobrića,  Ređale su se takve pobede od dolaska Radonjića u decembru, ali naši centri se nisu pomakli ni za milimetar. Praktično se koriste samo kao skakači, ne vidim ih ni kao neku defanzivnu silu oko obruča ili kod sviča, a o napadu sam sve već napisao. Zaista jedinstven način korišćenja centarskog para. 

 

Da stvar bude još gora, naša situacija na poziciji 4 je teža od one na poziciji 5. Deda, Reath, Simon... 

 

Prvi pasus - sve tacno. O ovome je govorio pokojni Odzo kada je govorio o svojim iskustvima iz Amerike, pa se iznenadio kada su poceli da mu dodaju loptu u FMP da poentira.  

Drugi pasus - pa ko nas sisa. Imamo Rita, koji vise sedi na klupi, nego sto je u igri. OK, povreda, korona, ali sve ostalo... Zasto ne igra? Zasto se ne uigrava? 

Zasto nisu razigrani plejevi? Zasto se izbacuju odmah nakon prve greske, pogotovo Hol? Apsolutno ne ulazim u njegov kvalitet, ali boljeg nemamo jer je Volden horor na pleju. Ponovicu, Hol je na pocetku sezone izgledao pristojno.  Zasto je Hol proveo na klupi vise nego u igri? Hoces da ga sutnes, pa se predomislis. Vazi... zato imas sada to sto imas. 

Ponovicu jos jednom. Citava sezona po mnogo cemu licni na Alimpije sezonu. Imam veliku zebnju kako ce se zavrsiti... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Rita, sta se desava s tim deckom?

Ispaljuje cigle ka kosu vec duze vreme, bukvalno otvoren sut ne moze da pogodi.

I u drugim segmentima je tragican. Kapiram da ide na kraju sezone, al ono, daj malo vise efforta i profesionalnosti.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Markoss said:

 

A tek Borisha, resetovao bi se na mod kod Tomica.

 

Salu na stranu, znacili bi nam i jedan i drugi. Simonovic je ubedljivo najgori kosarkas u ovom timu, a prinudjeni smo da ga gledamo. Nek mu izmisle neku fiktivnu funkciju kao Keselju, ako vec mora da uzima pare od Zvezde, ali sto dalje od terena, ako moze. 

Dobro je rekao Laki za Simonovića- kućni prijatelj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...