Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

37 minutes ago, mmajstor said:

 

Ja ga bio pohvalio za taj potez, kad ono ispade iznudjena odluka. 

 

 

Sto da ne bi?

 

Nego, koja ono bese tekma kada je Nesa Ilic pogodio u zadnjim sekundama protiv Cibone i izbacismo ih iz plej ofa? Cini mi se da to neko polufinale bese a onda smo usrali u finalu. Ne znam dal je to ona ista utakmica gde je ostalo 2 sekunde do kraja sa Ciboninim posedom, gde je sudija zbog nekog sranja na tribinama proglasio kraj utakmice i mi dobismo. 🙂

Tadašnji registracioni pravilnik je bio takav da je za promenu kluba igraču bila potrebna saglasnost matičnog kluba. Šibenka nije dala saglasnost Draženu ni za prelazak u Cibonu, ali ga je KS Hrvatske ipak registrovao.

Prelazak u Zvezdu bio je nemoguća misija.

U pravu si za polufinale 1987, ali nismo usrali u finalu. Jednostavno je partizan bio bolji, a igralo se obe utakmice na jednu loptu.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pavijan2 said:

Tadašnji registracioni pravilnik je bio takav da je za promenu kluba igraču bila potrebna saglasnost matičnog kluba. Šibenka nije dala saglasnost Draženu ni za prelazak u Cibonu, ali ga je KS Hrvatske ipak registrovao.

Prelazak u Zvezdu bio je nemoguća misija.

 

 

Oooo, vidi ti pavijana....bravo, sa takvim znanjem se dolazi u kafanu, ovaj forum. 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

Finale protiv Mesha, dovoljno mator sam bio da pratim, a kao i svi poceo sam da slavim vec posle prve utakmice. 

Jeste i Meš, i Ortez u finalu Kupa Koraća 84., i Jugoplastika u finalu kupa 90., i .... pitaj boga koliko poraza.

Ali ništa se ne može meriti sa porazom od Cibone 84.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pavijan2 said:

Jeste i Meš, i Ortez u finalu Kupa Koraća 84., i Jugoplastika u finalu kupa 90., i .... pitaj boga koliko poraza.

Ali ništa se ne može meriti sa porazom od Cibone 84.

Ma sam ja plakao nakon druge utakmice na kojoj doduše nisam bio iz ne znam sad kojeg razloga. Na prvoj sam bio , igrala se u velikoj dvorani Doma sportova a druga u maloj. Nikada prije toga a ni nakon toga a gledao sam skoro svaki Zvezdin nastup u ZG nije bilo toliko naših navijača. Cijela jedna velika tribina velike dvorane. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Imam ja, čuveni Michael Meeks i trojka iz ugla u poslednjim sekundama. Ali nije bolelo kao Iuzzolino.

Možda zato što smo svi mislili da nemamo šanse protiv Makabija u finalu.

Ipak,Zadar je tada osvojio Abu pobedivši Makabi.

Link to comment
Share on other sites

Nema fleševa. Sad smo u reli modu.

Izbiemo Zadar kos motku. 

 

Veljko Mršić, trener Zadra:

“Uvijek je slatko pobijediti Crvenu Zvezdu ali treba biti realan, o toj utakmici nećemo razmišljati dok ne završi utakmica sa Splitom, dok ne vidimo u kakvom ćemo stanju biti i koliko ćemo biti potrošeni. Sigurno ćemo dati sve od sebe da bi odigrali što bolje, možda da i ostvarimo pobjedu ali u ovom trenutku nama ova utakmica nije prioritet zato što 48 sati nakon te utakmice igramo protiv Cibone u Zagrebu. Dat ćemo sve od sebe protiv ekipe koje je prva u ABA ligi i koja je igrala Euroligu da ih namučimo.”


 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Sto se tice Zadra, sanjao sam da nam nista ne polazi od ruke, i da padamo u ambis... Da igraci sutiraju iz otvorenih pozicija, zicere, i ne veruju sta se desava, kao da je lopta zacarana i samo izlazi iz kosa. 😄 

 

Podsvest😄

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Majak said:

Vi ste bili otišli malo dalje u prošlost za nas manje matore:) 

Ali opet se sezona odlučuje tekmom protiv Zadra. Jel ima još neko da ima fleševe od pre 10 godina? 

 

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Imam ja, čuveni Michael Meeks i trojka iz ugla u poslednjim sekundama. Ali nije bolelo kao Iuzzolino.

Pre 10 godina smo igrali sa Zadrom za opstanak u NLB ligi. 

Meeks je bio pre skoro 20 godina : D

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Sto se tice Zadra, sanjao sam da nam nista ne polazi od ruke, i da padamo u ambis... Da igraci sutiraju iz otvorenih pozicija, zicere, i ne veruju sta se desava, kao da je lopta zacarana i samo izlazi iz kosa. 😄 

 

Dobro je... nastavlja se serija mojih promasaja. Ako, tako treba. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

I meni ostao Majk Jucolinjo iz Meša kao noćna mora, jebo nam je majku tada.

Meni jebeni Vojkan Bencic, em nas je useravao celu utakmicu, em je u poslednjem napadu šutnuo neku nebuloznu trojku na 7, 8 sekundi do kraja, iako bi nam i 2 poena donela dovoljnu razliku.

Link to comment
Share on other sites

Svašta je ispisano o Simonu, mnogo toga tačnog, ali ipak i ovakav je izmislio košarku za Kuridzu i mnogo je lakše gledati ekipu čak i sa (delimično) bivšim košarkašem nego sa nikad košarkašem.

Kuridži želim najbolje, dobar je momak i vredan radnik, uz to veliki borac ali u Zvezdi je zalutao. 
Neka odigra KLS i da se oprosti od crveno-belog dresa trofejem

  • Like 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...