Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, Johnny Štulić said:

Iskreno mnogo me nerviraju kritike na račun Feldina zbog one tragične sezone. Jer ga pratim godinama opasan igrač ali kao igrač rotacije a ne starter. Kada ga krene postiže 20 poena svakoj ekipi. Ceo život je igrač rotacije i dolazi kod nas kao najveće pojačanje uz Ročestija i kao zvezda tima. On nije zvezda ali je ozbiljan igrač zna da igra u oba pravca i na primer na ovaj naš roster legao bi fantastično kao zamena za Loyd-a. Da je pogodio onu trojku u Podgorici ostao bi kod nas još godinu dana jer je potpisao ugovor na 2 godine. Naši navijači se uhvate nekoga i samo ga pljuju. Feldin je bio među retkim svetlim tačkama te sezone ali mu je presudio poslednji šut u Podgorici. Hteo je da ostane da igra EC kod nas ali zbog visine ugovora nije.  Plus jedna njegova anegdota kad smo izgubili finale od Budućnosti on nije ni znao da ne igramo EL sledeće sezone jer je mislio da je igraju finalisti

 

Slazem se u potpunosti.

 

Mi smo te sezone imali tim u kojem su na pozicijama 1, 2 i 3 igrali Rochestie, Feldeine, Radicevic, Lazic, Dobric, Davidovac i Dangubic.

 

To bi bilo kao da su prosle sezone igrali Lorenzo Brown, Baron, Covic, Davidovac, Lazic, Dobric i Dangubic. Sta mislite sta bi sa ovim igracima uradili u EL i ABA ligi? Pa nista.

 

Prosle sezone na ovaj tim gore smo imali Jenkinsa, Stratosa i Puntera, pritim nisam racunao mucenog Lucasa, ali neka on bude umesto Ennisa. Znaci, isti tim uz jos tri odlicna igraca, pa vi vidite kolika je to razlika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Šarac said:

Svako moze da udje u moj upis od 18 septembra, sve ce im se ukazati u vezi Rochestija i njegovog dolaska kod nas. NIje da nisam tada nagovestio ali ajde bilo je na dugom stapu i nisam verovao da ce stvarno doci. Ja bih okacio taj upis ali mi ne dozvoljava screenshot kaze suvise memorije zauzima. 

Svaka cast za naseg predsednika koji je verovatno potpisao pristanak levom rukom, a jos vise Sasi koji je ovo izgurao da dodje Roch. 

 

 

 

Evo ga:

On 9/18/2020 at 7:20 PM, Šarac said:

Da vidimo ko je igrao na kecu kod Sase u bliskoj proslosti:

Renfroe, Rochesti, Regland, just saying 🙂

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ridji said:

Pa dobro iako će Radonjić verovatno da ostane, barem meni, trener koji je sa Zvezdom bio najbolji i najuspešniji, to ne znaci da je sve sto je uradio bilo bez greske. 
 

Legenda isto govori da je on insistirao na Milku, da nikako nije bio za ostanak Vase...

 

niko nikako nije bio za ostanak Vase...sa idealnim proporcijama za top beka 197-90 i odličnim ball handling-om Vasa je tada gubio lopte u prenosu kao moja komšika decu po tržnom centru. 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Srećom Radonja je otišao ubrzo nakon toga, pa je gazda mogao da pravi tim po svom ukusu. Doveo je Kešelja, Lesora, Radičevića, Jovanovića, SJankovića, Feldina, vratio Peru, malo kasnije se konačno vratio i FČ3... odmah se videlo koliko nas je Radonja kočio da poletimo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:

 

niko nikako nije bio za ostanak Vase...sa idealnim proporcijama za top beka 197-90 i odličnim ball handling-om Vasa je tada gubio lopte u prenosu kao moja komšika decu po tržnom centru. 

ja sam bio za ostanak vase...(kao sto sam bio i za ostanak radonje nakon cibone)

on je lopte gubio od prevelike zelje i kad je pokusavao da izmisli nesto kad primarne opcije ne prodju, ili sto ostatak ekipe nije mogao da isprati

videlo se i tada da je to apsolutno pravi plejmejker mindset...trebalo je samo vremena da i ostalo legne na mesto

 

pored toga mislim i da igre rocestia, feldina, lesora i ostalih iz te sezone bez trenera ne treba uzimati kao bilo kakav reper

u dobrom sistemu i uz dobrog trenera siguran sam da svako od njih ima sta da ponudi

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije naknadna pamet, ali stvarno je imalo rezona da se zadrzi Vasa. Mora se uzeti u obzir da je on dosao kod nas u toku sezone. Tesko je bilo ocekivati odmah da isporucuje dobre partije, bio je u losem trenutku, grijao je klupu u Bajernu, ali uz jedne kompletne pripreme sa ekipom sigurno bi to mnogo bolje izgledalo. Talenta nikad nije manjkalo kod njega.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nate said:

Sto se mene tice to bi morao biti kec. Baskonija nije nikakav bauk i jedna je od ekipa koje bi trebalo tuci kod kuce

Slažem se ali treba imati u vidu da su dobili Real u prvom kolu kod kuće. Imaju nezgodan tim ali mislim da je ekipa koju možemo lako da limitiramo u napadu pogotov od kad je Shengelia otišao nije to to, po meni. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Nije naknadna pamet, ali stvarno je imalo rezona da se zadrzi Vasa. Mora se uzeti u obzir da je on dosao kod nas u toku sezone. Tesko je bilo ocekivati odmah da isporucuje dobre partije, bio je u losem trenutku, grijao je klupu u Bajernu, ali uz jedne kompletne pripreme sa ekipom sigurno bi to mnogo bolje izgledalo. Talenta nikad nije manjkalo kod njega.

 

Ja mislim da je postojao poprilično opšti konsenzus da je Vasa akcelerant ala Milenko Tepić i da on nikad nije bio takav talenat za kakvog ga je Miško R prodavao. Šut mu je bio klimav, gubio je lopte, zaletao se u nekošeno i generalno više doprinosio haosu nego stabilnosti ekipe. Nažalost po nas, on je tek od sezone u Tofašu krenuo da se oslobađa mentalnih barijera, napunio se samopouzdanjem a Šaras mu ga je posle u Žalgirisu još dodatno ulio. Očvrsnuo je i postao bolji defanzivac, šut se stabilizovao a ostalo je istorija. U Zvezdi to nije bio ovaj igrač od danas pa ni u najavi. Bio je u principu još jedan Radičević, koga smo isto olako potrošili al jbga bio je grozan kod nas. Naravno, između Micića i Radičevića postoji čitava jedna klasa razlike, a možda i dve, ali na papiru su to slični igrači, pa još domaći, pa još na očigledno deficitarnoj poziciji. Imalo je smisla da se zadrže obojica po toj logici, jebiga.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja ni sad Micica ne vidim kao preterano dobrog igraca. To sto sam gledao Efes je resavao Larkin. Naravno, ja sam amater za kosarku pa mozda ne vidim te neke sitne stvari sto radi Vasa, ali on i danas ima vrlo klimav i nekonstantan sut, vrlo ecsto moze da zasrlja i ubije svoj tim i generalno partije mu nisu konstantne. Fakat je da je bolji, i sa ove perspektive mozda je bilo bolje da smo ga zadrzali ali bi on vec sledece sezone otisao tako da igracki ne bismo dobili mnogo. Dobili bismo "samo" obestecenje. Nije ni to lose naravno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja mislim da je postojao poprilično opšti konsenzus da je Vasa akcelerant ala Milenko Tepić i da on nikad nije bio takav talenat za kakvog ga je Miško R prodavao. Šut mu je bio klimav, gubio je lopte, zaletao se u nekošeno i generalno više doprinosio haosu nego stabilnosti ekipe. Nažalost po nas, on je tek od sezone u Tofašu krenuo da se oslobađa mentalnih barijera, napunio se samopouzdanjem a Šaras mu ga je posle u Žalgirisu još dodatno ulio. Očvrsnuo je i postao bolji defanzivac, šut se stabilizovao a ostalo je istorija. U Zvezdi to nije bio ovaj igrač od danas pa ni u najavi. Bio je u principu još jedan Radičević, koga smo isto olako potrošili al jbga bio je grozan kod nas. Naravno, između Micića i Radičevića postoji čitava jedna klasa razlike, a možda i dve, ali na papiru su to slični igrači, pa još domaći, pa još na očigledno deficitarnoj poziciji. Imalo je smisla da se zadrže obojica po toj logici, jebiga.

Nema sanse, Vasa je jos kao tinejdzer u Megi pokazivao ozbiljan napadacki potencijal. Sut mu jeste bio klimav, ali daleko bolji od  Radicevica koji je bas ozbiljan ciglar. Vasa je jednostavno imao jedan period stagnacije koji prodje mnogo talenata u svim sportovima. Neki nikada ne uspiju da sa izvade iz te rupe, ali neki vremenom kao Vasa uspiju taj talenat da pretoce u kvalitet.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, John Terry said:

Ja ni sad Micica ne vidim kao preterano dobrog igraca. To sto sam gledao Efes je resavao Larkin. Naravno, ja sam amater za kosarku pa mozda ne vidim te neke sitne stvari sto radi Vasa, ali on i danas ima vrlo klimav i nekonstantan sut, vrlo ecsto moze da zasrlja i ubije svoj tim i generalno partije mu nisu konstantne. Fakat je da je bolji, i sa ove perspektive mozda je bilo bolje da smo ga zadrzali ali bi on vec sledece sezone otisao tako da igracki ne bismo dobili mnogo. Dobili bismo "samo" obestecenje. Nije ni to lose naravno.

Kako misliš nekonstantan šut? U prošloj sezoni na 28 mečeva EL 54.9% za 2, 39.7% za 3 i neverovatnih 53/55 slobodna bacanja, prosek poena 14.5 na 30 minuta u igri. Postao je pravi lider ekipe kada je na terenu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...