Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

da, ovo mi je promaklo

mada je od pocetka bas bio veeeliki strech da se neko zajebe i pokupi ga

jel ima neko info iz kluba ili od miska sta se tu planira?

 

golema tuga za decka koji sa tim fizikalijama i talentom i posle 5 godina u klubu ne moze da prebaci u rotaciji preko jednog simona od 35 leta

 

Pa Simonovic ni nema neke minute u EL.

 

U ABA ima, ali cak i bez Simonovica je tu guzva. Nema nista od Borise, ovi sto su pricali da se ceka NBA draft i obestecenje su ocigledno ziveli u nekom paralelnom univerzumu u kojem je igrac koji ne moze da bude u 12 u Crvenoj zvezdi izabran od strane nekog NBA kluba.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Evo i ja da dam predlog - mi Megi Borišu, Miško nama Petruševa 😎

 

I uz to da podelimo jos minimum 3 otkaza na 4 i 5 ili mislis da Petrusev treba da moli za sansu u "svetom dresu"?

 

14 hours ago, realno *w said:

 

 

 

****

 

Elem, odlična partija juče, dobro raspoređeni poeni, sa dobrim šutem za tri, bez čega ne možete, ali bez previše šuteva. 

Čudno je to, koliko se taj patern ponavlja već godinama kod vas - najlakše igrate protiv ekipa nakrcanim dobrim igračima, ali bez nekog posebnog sistema, kao što su Milano, Baskonija, Himki, a mnogo teže protiv drugih "hard working" ekipa kao što su Žalgiris i slični.

 

Pa to nije nista cudno (Khimki tamo ne mozemo da dobijemo nikako, ali to je druga tema).

 

U ovakvom sistemu EL uvek bude 5-6 meceva gde protivnik dodje da se ispucava i ne igra ozbiljno, pa "ako prodje prodje". Ti Zalgirisi, Albe i ostali su stvarno Zalgirisi i Albe i zato ih je tesko dobiti, ove ekipe sto si nabrojao su 30-40% samih sebe i kao takve ih je mnogo lakse dobiti.

 

To se videlo ove sezone na gostovanju Khimkiju. Protiv nas su odigrali savrsenu cetvrtinu u kojoj Shved skoro da nije ni gledao ka kosu. A onda vec u sledecem kolu beli krece nekontrolisana kosarka, Shved koji moze da opali i sa 9 metara, "vaznije je da se uzme svaki sut nego da se pobedi" mentalitet i zato Khimki nikad nece nista uradili u EL (osim ako ne dovedu nekog diktatora za trenera i daju mu sva ovlascenja).

Link to comment
Share on other sites

Po meni najteze gostovanje veceras. Barca je tim koji daje prosecno 83,1 poen a prima 70,0 poena (Zvezda 76,3/76,2). To je strasno utegnut tim. Mirotica tesko da mozemo da zaustavimo. I neka da on svojih 20 poena. Kljuc je u zaustavljanju drugih igraca. Vidim procenat za 3 poena Kuric-a 68%. Tu moramo da se pazimo. Mi u odbrani na pick-u uvek preuzimamo i mesamo karte tako da ce verovatno to otvoriti Kuric-u vise prostora za sut.

Ako u napadu budemo imali malo vise raspolozenih igraca (pored tria Loyd, Walden i O'Bryant) onda ocekujem dobru borbu (i pobedu naravno)

Link to comment
Share on other sites

Po mom skromnom misljenju, Barsa i CSKA su 2 najjaca tima u ligi, za njima Efes i Real.

 

Barsa je maltene odmah "kliknula" ove sezone, ostali tek klikću, tako da bi svaki poraz ispod 10 razlike bio uspeh. Nije alibi, nije defetizam, mi smo tamo gubili i kad su bili daaaaleko slabiji.

 

Bice svakako par zanimljivih match-upa i spolja i JOB/Nikola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moćna je Barsa, imaju najdublji roster uz Real, masa njihovih igrača sa klupe bi bili starteri u drugim evroligašima (npr CSKA ima neke problematične Ruse u ekipi) + Šaras na klupi. Bila bi baš senzacija da ih dobijemo, ali voleo bih da videm poštenu borbu i igru do kraja bez obzira na rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

Po meni najteze gostovanje veceras. Barca je tim koji daje prosecno 83,1 poen a prima 70,0 poena (Zvezda 76,3/76,2). To je strasno utegnut tim. Mirotica tesko da mozemo da zaustavimo. I neka da on svojih 20 poena. Kljuc je u zaustavljanju drugih igraca. Vidim procenat za 3 poena Kuric-a 68%. Tu moramo da se pazimo. Mi u odbrani na pick-u uvek preuzimamo i mesamo karte tako da ce verovatno to otvoriti Kuric-u vise prostora za sut.
Ako u napadu budemo imali malo vise raspolozenih igraca (pored tria Loyd, Walden i O'Bryant) onda ocekujem dobru borbu (i pobedu naravno)
Mislim da smo Sarunasa uglavnom pobedjivali u gostima.

Sent from my MI 10 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Majak said:

Ladies and gentlemen, this is pilot Lamonica speaking. Fasten your seatbelts, we're up for a rough ride!

Stewardesses Panther & Vilius will be serving you snacks & beer.
spacer.png

Auuu bice ovo tesko mucenje vcrs. Em Barsa em Lamonica, sve ispod 15 razlike odlicno🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Lamonica je vrhunski sudija koji ne jebe živu silu, doduše malo previše teatralan za moj ukus ali to ipak ne menja suštinu. Ne znam šta ljudi imaju protiv njega, isto sudi Realu i CSKA, sa jedne, i EL gologuziji poput nas sa druge strane. Anne Panther je, sa druge strane, teška nemačica pojma, hodajući primer pozitivne diskriminacije.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...