Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

On 5/11/2021 at 11:09 AM, Inbox said:

Sve tacno.

Mislim da moze da se promeni uz dobru organizaciju za 2-3-4 godine, bas iz razloga koje si pomenuo (ime, mediji, status...). Prvo, trebalo bi napraviti skauting sluzbu i telefonirati, sto ti napisa, ne samo po regionu, vec po celom svetu i dovoditi decu bez obzira na pasos. FMP da bude pravi razvojni klub i da junior ne igra 30 min u proseku i sutne 1/4 svih trojki uz prosek ispod 30%. Skauting sluzba da bude nezavisna od trenera prvog tima, u smislu da je tu, a ne da je dovodi trener. Trener bi trebalo da dovede jednog pomocnika i eventualno kondicionog. Sve ostalo mora da ima KKCZ. Obezbediti (i platiti) trenere koji ce individualno da rade sa najtalentovanijima i u mladjim kategorijama, ali i u seniorima (po pozicijama). Nemamo para da kupujemo gotove igrace, pa moramo da se usredredimo na one koji nisu bili dovoljno poznati (FIBA liga, EC, ABA cerupanje...). Mladima davati sansu bez klupiranja u ABA, KLS, pa i u EL ako i kada se moze. 

Meni je primer dobrog skautinga Tomiceva prva sezona, uz rebus zasto smo onako (po meni) bedno izgledali u EC, kao uz jos veci rebus sta se dogodilo sa selekcijom sledece godine... Meni sve lici da je Cova umesao prste i doveo 'imena'

 
Ako mogu, dodao bih da se Zvezda sada nalazi u situaciji da ili iskoristi prostor koji nam je Evroliga prepustila ( samom činjenicom da smo jedini tim iz regiona koji ima ozbiljnu priču sa njima, i da nismo jednokratni učesnici kao neki drugi klubovi) ili da se okane igranja na ovom nivou. Jednostavno je, učestvovanje medju ovom konkurencijom je skup sport, bez ekstra ulaganja nema ni govora da nećeš biti rezultatski ponižen desetak puta minimum.

Ono što je klubove iz ovog dela Evrope činilo konkuretnim su upravo igrači iz regiona, nedovoljno afirmisani da ih pokupi neko bogatiji, a samim tim značajno jeftiniji nego već gotovi evroligaški igrači sličnog kvaliteta. 
Baš tu je i naša šansa, treba iskoristiti region. Sponzorski, medijski i igrački. Moje mišljenje je da u našoj interesnoj sferi ( Slovenija, Hrvatska, Bosna, Crna Gora, Makedonija, Bugarska, Rumunija) ima ljudi koji vole košarku i kojima je, naravno, interesantna Evroliga. Budimo i njihov predstavnik, njihov šampion. Ja bih otvarao škole košarke, Zvezdine naravno, svuda, motivisao decu prisustvom naših bivših i sadašnjih igrača. Iskoristio bih to što neki od najatraktivnijih igrača današnjice imaju simpatije za Zvezdu. Napravio bih reklamne klipove u kojima Dragić, Dončić, Vučević, Bjelica, Teo, Pero, Gudurić, Deni Avdija, itd. pozivaju klince u basket kampove. A onda, na dan utakmice, pet, šest, deset autobusa klinaca iz Splita, Skopja, Sofije, Banja Luke, Temišvara dovodio u Beograd, na mini turnire i naravno na utakmicu. Vezali bi se na taj način za klub, stvarala bi se baza navijača, ali i potencijalnih igrača.
Dalje, privreda iz regiona ima više rezona da mi nosimo reklamu, prvo jeftiniji smo nego Efes i CSKA, a drugo pratila bi nas publika sa njihovog tržišta. Interesovanje bi se podiglo i ako bi se otvorio prostor da igrači iz Hrvatske, Slovenije, Bosne.., mogu da igraju za Zvezdu bez rata sa navijačima ( naravno ako poseduju kvalitet jer inače se gubi smisao). 
U poslovnom svetu kompanije pokazuju svoj prestiž( i ne samo to) zakupljenim ložama na raznim sportskim borilištima u Evropi. Dozvolimo i firmama iz regiona da se “ prave važni”. Arena vapi za takvima, samo ih treba animirati na pravi način.  
A Djordi nije blesav nimalo. Prepoznaće da mu pokrivamo tržište od nekih dvadesetak, možda i više, miliona. Bićemo značajniji faktor i kad se bude delio medijski deo kolača.

Svakako da su ulaganja ogromna( samo od sabiranja na prste me je zabolela glava) ali je korist neuporedivo veća i dugoročnija. Sportska i ekonomska. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, FMP nije filijala Zvezde. FMP ima svoje sportske ciljeve.  Prema tome, to da junior ne igra 30 minuta mozemo da radimo sa nekim zvanicnim razvojnim klubom.

 

FMP je, prosto receno, mahinacija Nebojse i Vesne Covic.

 

De facto postoji tesna saradnja klubova, ali nema zvanicnog papira o vezi klubova. Ako treba da se ponovi 1000 puta, opet je vredno truda. Jednostavno, odnos Zvezde i FMP-a nije zvanican. Nekome je to nemoralno, ali nije nezakonito. Ako aba liga ima nesto protiv, onda neka donesu odgovarajuce propise.

 

Bice interesantno kako ce sad Buducnost da sredi situaciju sa svojom zvanicnom filijalom i njegovim ucescem u aba ligi.

Link to comment
Share on other sites

Moram da izreknem reč - dve o predstojećem finalu. Najpre, izuzetno važna napomena! Ne branim nikog i ništa, naročito ne a priori. Zašto, probaću da objasnim dole.

1. Rekoh posle druge utakmice sa Igokeom i nekih "trljam nos" komentara, da ne vodimo 2:0 u finalu i da se "ne briše patos" sa neistomišljenicima, tj. "(blou)JOB-ovim svedocima" i kritičarima Zvezdine igre pod Radonjičem. Manje-više očekivano, prošli smo Igokeu. I dalje sam uveren (tj. skeptičan) da mi Budućnost možemo da pobedimo sa 3:0 ni sa 3:1 u seriji. Ako pobedimo , to će biti samo 3:2. Jer i da imamo znatno kvalitetniji i uigraniji tim, sumnjam da bi bilo tako.

2. Zašto? Baš zbog načina kako smo onda izgubili sa Alimpijem i kako smo pobedili sa Tomićem. Jer u situaciji u društvu, ne samo u košarci, kad imamo "nešto je srpsko u državi Danskoj" neke stvari mogu samo tako (iz apsolutno ispravne pozicije: nakrivo) da se koriguju. Nekošarkaškim metodama. U tom smislu, dovoljno sam mator i iskusan (pa i ciničan) da znam da će "neko" unapred pripremiti nekošarkaški teren. Uzgred, to životno iskustvo me je naučilo da političar, funkcioner (znači postavljeno lice pa bio on sudija/direktor nekog JKP ili sl.) ne može da bude pošten (opet iz apsolutne perspektive), jer da jeste, uz svu stručnost, nikad ne bio bio to gde jeste i šta jeste, da nema "putera na glavi". I to ne samo u ovoj zemlji, nego i u toj Danskoj.

3. Onima koji se zgražavaju na mandrile pored terena ("vakcinisane"), imajte na umu 1) i 2). I opet, smeta nasilje i džukačko ponašanje (ne upirem prstom ni u koga lično, nego takav "vetar duva" na forumu), ali ne smetaju iste takve grube metode i uvrede protiv na primer ljudi koji ne žele da se vakcinišu. Metod je isti- nasilje (fizičko, psihičko itd.).

.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Liska Manjina said:

Dača Nikolić je strašan šuter

 

Quote

Vili Rid, bio je strašan u dvomeču protiv Mornara

 

Quote

... dobije se strašna ofanzivna petorka.

 

Quote

Ejim.... strašan "glue guy" sa strašnim procentima šuta

 

Strašna Budućnost. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Licno mi se gadi sinocno vredjanje Marka Josila...ali da ga jebem zbog cega?

 

Ne volim ni vredjanje trenera Igokee, mada je i on na kraju ispao sisica, kad si profesionalno u sportu jasno ti je da ce biti uvreda sa tribina.

 

Pozeleo bih i prijateljsku atmosferu u finalu ali naravno nisam blesav da to ocekujem od Covica i Bokana.

 

Gadi ti se vređanje Jošila? Misliš na "Jošilo, majmune" ili sam nešto propustio? 

 

Ako smo došli do toga da nam se to gadi, mogu samo da kažem da smo nenormalno brzo napredovali kao društvo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tunji Awojobi said:

 

Gadi ti se vređanje Jošila? Misliš na "Jošilo, majmune" ili sam nešto propustio? 

 

Ako smo došli do toga da nam se to gadi, mogu samo da kažem da smo nenormalno brzo napredovali kao društvo. 

A sto je lik majmun, sto je dva tri puta postovao Voldena i Lojda. Momak igra posteno, ne busa se i provocira, al eto Vakcinisani moraju da odrade sendvic.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
Ja trenerski pecat mogu da vidim samo nakon odredjene specificne igre u nekom kontinuitetu. Imam odredjeni problem da magija postoji samo u Beogradu a ne postoji u gostima. Takodje je problematicno da sa +18 za kratko vreme dodjemo na +4 i da dalji tok utakmice odredi da li ce uci Dobriceva ili Josilova trojka. Ali dobro, mozemo reci da se to desava, i da je opustanje normalno kada se dosta povede, mada znacaj ove utakmice ne bi trebalo da dozvoli tako nesto. Bili smo bolji, popravili odbranu a u napadu dobili na bravure Davidovca i Dobrica. Nismo videli nista sto nismo videli u eri Milana Tomica, i niko to nije nazivao Tomicevom magijom. I ne treba, kao sto ne treba ni sada previse uzletati. 
Naravno da je Tomićeva magija. Sa sve Filipom prvim plejom. Inače taj plej of nikada motivisanije i ubedljivije nismo izgledali. I oduvao i Trinkija i nikad jače White bears-e iz Podgorice.
Jbg nekad se trenerova uloga sastoji u tome da ne smeta previše (reče Đurović "u obruču" za Atamana), nekada da izvuče maksimum iz igrača, nekada da motiviše..
Da, Radonja je od prvog do poslednjeg minuta imao kontrolu meča juče. A to da je babi muda pa da je Jošilu ušla trojka je stvarno bezveze pogotovo u utakmici koju dobiješ 20 razlike.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za finale ce nam osim doprinosa standardnih Davidovca i Dobrica, trebati vruca ruka Lojda, koji bukvalno sada mora da odigra najbolje utakmice u sezoni. Od Voldena pod injekcijama je tesko mnogo vise ocekivati, ali bi nam zlata vredno bilo da Kuzmic i Noko konacno nesto odigraju, a ne da budu sporadicni faktori. Simon i Laza nem pojma, imaju iskustva, znaju kako se uzimaju trofeji, mozda se i oni olabave u potpunosti. 

 

Od Hola i Rita apsolutno nista ne ocekujem, Radanov moze i da iznenadi ako dobije sansu, ali je totalno nepredvidiv lik. Uskokovic verovatno nece ni igrati, ali mi deluje mnogo korisnije od Hola.

 

Buducnost ima ozbiljno oruzje u Ivanovicu, Kobsu, Ejimu i Ridu. Ovi role playei su im isti kurac kao i nasi, nema tu neke razlike, vec samo od raspolozenja, ali imaju mooozda malo siri roster. 

 

Sve u svemu, videcemo, mislim da je Buducnost favorit, ali opet mi imamo boljeg trenera i prednost domaceg terena. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Gadi ti se vređanje Jošila? Misliš na "Jošilo, majmune" ili sam nešto propustio? 

 

Ako smo došli do toga da nam se to gadi, mogu samo da kažem da smo nenormalno brzo napredovali kao društvo. 

naravno da bi svakom normalnom coveku trebalo da se gadi josilo majmune

posebno sto decko apsolutno nista nije uradio da bi izazvao takvu reakciju

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Markoss said:

Za finale ce nam osim doprinosa standardnih Davidovca i Dobrica, trebati vruca ruka Lojda, koji bukvalno sada mora da odigra najbolje utakmice u sezoni.

tesko ovo, bas tesko, videlo se i protiv Igokee da se odbrambenim igracima previse dopusta u cuvanju Loyda. bukvalno nije mogao da prodje kroz reket a da Atic ili neko drugi ne upotrebi ruke da ga zadrzi, a sudije to nije preterano zanimalo, ta igra od lopte, da tako kazem.
verujem da ce se njegova uloga svoditi na urucenje na 10-12 metra od kosa, pa sta uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 1:12 AM, Obi-Wan said:

Budućnost ima skroz dobro poslozen sastav za budžet koji pretpostavljam da je u rangu Cedevite, a ispod nas, kkp i mornara. Imaju glavu i rep, zna se ko šta radi u toj ekipi. Nemaju nekih izraženih slabosti i uopste nisu naivan rival. Kobs i Džoni vrhunski par bekova, pritom znaju da igraju plejof kosarku na rezultat, Edzim i Rid bas dobri igrači, i par solidnih side kick igrača. Ni trener nije loš, kako mi se čini.

 

Mornar na papiru ima jače igrače, al ne bih se kladio na njih u PO.

 

Manje više sam ovo i predvideo za Buducnost. I dalje mi nije jasna rokada Mijovic-Milojevic, no dobro, mozda taj detalj i nama bude isao u prilog. Mada ne treba ici u krajnosti oko omalovazanja Milojevica kao trenera. Imaju i oni mane. Mora od starta u kost, da osete Dzoni i Kobs da će ostaviti bubrege na remontu svaki put kada krenu unutra. Edzim nam je najnepovoljniji matcup i to na oba kraja terena, tu bu MJK pomogao.

 

Nema tu šta sad više da se palamudi. Svako treba da odradi svoj deo posla. Radonja i staf da se spreme do detalja, igrači da stisnu zube i daju maksimum, a Nebojša da obezbedi ravnopravan tretman kod sudija, navijači koji budu u hali da oderu glas. Bože daj nam zdravlja i sreće, pa neka Zvezda pobedi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

naravno da bi svakom normalnom coveku trebalo da se gadi josilo majmune

posebno sto decko apsolutno nista nije uradio da bi izazvao takvu reakciju

Da, napisah malopre. Svi su za gandijevski "put nenasilja"... Ko da su rasli na modernom Islandu... I, podrazumeva se, dok se ne suoče sa neistomišljenicima.

Naravno, ova opaska se ne odnosi na tebe "lično i personalno", nego uopšte na forumaše.

Edited by svarozicslo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

Jednog Klemonsa i Rida za poneti, ako nemate ništa protiv 😄

 

Meni to nikako nije jasno kako mi ne mozemo takvog nekog da nadjemo. Recimo taj Rid...ako je bio dostupan evrokup timu dostupan je i nama. Ili Klemons, ili Karmajkl... Ili Keni Gebrijel. Mi zavrsavamo sezonu sa Kuridzom na 4?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Meni to nikako nije jasno kako mi ne mozemo takvog nekog da nadjemo. Recimo taj Rid...ako je bio dostupan evrokup timu dostupan je i nama. Ili Klemons, ili Karmajkl... Ili Keni Gebrijel. Mi zavrsavamo sezonu sa Kuridzom na 4?

Ne znam sta da ti kazem, pogledaj samo Holove nastupe u Promiteasu, čovek je razbijao.

 

Klemons je bio strašan i u Monaku prošle godine kod Obradovića, ali kako ga nisam toliko pratio nisam ni bio svestan činjenice da je toooliko dobar košarkaš. Imao je uvid u njegove sposobnosti, ali očigledno da je procenio da je Hol bolji igrač od njega.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

U Prometeju je razbijao i Lipovij, za kog sam mislio da je najgori stranac u istoriji kluba dok se nije pojavio Hall.

 

 

 

Ne postoji gori stranac u istoriji KKCZ od Lipovija... nekom smo tu debelu uslugu ucinili. Ili je neko sa nase strane bio pijan kad je ovo dogovarao. Ili je bio kockar, pa je mislio da ce ubosti nesto s njim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

A sto je lik majmun, sto je dva tri puta postovao Voldena i Lojda. Momak igra posteno, ne busa se i provocira, al eto Vakcinisani moraju da odrade sendvic.

 

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

naravno da bi svakom normalnom coveku trebalo da se gadi josilo majmune

posebno sto decko apsolutno nista nije uradio da bi izazvao takvu reakciju

 

1 hour ago, Hugo Punch said:

On moze da urinira samo po svojoj kevi. Realno doprinos njega ne postoji. Mogu da nas dobiju Kobs i Ivanovic. Miloje ne.

 

EDIT: Da, smeta mi Josilo majmune. Decko nam nista nije ucinio lose. Ne razumem to.

 

Kako ćete vas trojica tek da se gadite ako jednog dana sezonsku kartu za Madlenijanum zamenite sezonskom za Pionir, pa umesto Les Misérables odete da pogledate neku utakmicu. Pojma nemate. 🙂

 

Kakve smo sve gadosti imali prilike da slušamo i kod nas i kod drugih, od "prase pod nož" do "ta i ta se jebe ko besna" do "**** ti ćerku kopile", "vrati konju glavu", "slomiti ruke i oba ramena", i sad smo došli do toga da se neko GADITM zbog tako bezazlene uvrede, mislim da stvarno preterujete. Za godinu dana ćete se gaditi ako se bude zviždalo protivniku jer to nije fer, ometa ih u igri. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...